|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zgodaj brez pleničke - izkušnje, nasveti
17.8.2010 13:20:12   
abc123
Ko je bila hči stara 13 mesecev smo jo začeli dajati na kahlico trikrat na dan in kmalu se je takrat vedno polulala, včasih smo jo ujeli tudi pred kakanjem in je potem šla na kahlico. Ko je bil stara 18 mesecev smo šli na dopust (pred enim mesecem) in od takrat redno kaka na kahlico, zadnjih 14 dni pa jo imam (ne samo doma, ampak tudi v avtu, trgovini....) brez plenice in je praktično suha, včasih ji še uide. Je pa res, da pove mi ne (še nič ne govori, razen ata, mama), jo pa dajem na stranišče vsake pol ure in takrat se vedno polula. Lula tudi na stranišče ali v kahlico, ji ni problem. S septembrom gre v vrtec in po zagotovili naj bi jo tam tudi redno dajali na kahlico. Za spanje ima še pleničko in je tudi zjutraj vedno polna, razen enkrat je bil suha.

Kakšne so vaše izkušnje pri tej starosti brez plenice? Ali naj nadaljujem ali je to pač samo obdobje in niti ne ve, ker jo itak redno dajem na stranišče? Kako pa ponoči? Kdaj ste jih začeli odvajat - istočasno kot podnevi ali kasneje? Po eni strani se mi zdi škoda da bi ji zdaj spet dala pleničko ko pa ji gre že tako dobro.

Hvala za izkušnje, nasvete, misli...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zgodaj brez pleničke - izkušnje, nasveti
17.8.2010 13:40:25   
naja17
Samo v vednost, da nimam še otrok, ampak ti podajam samo manenje... Mislim, da si ena redkih mamic, ki se tako trudi in vrjamem, da se ti bo ta trud poplačal, tako da vztrajej in nikar sedaj ne obupaj. Mene je mami začela odvijat pri (ne bo nihče vrjel, saj vem) 2 mesecih in me držat nad kahlo, pri 6 mesecih imam že slike, ko sem veselo na kahli sama. Rekla je, da otrok že dojame, da se tam pač nekaj počen in ne v plenico.

Tko da user posted image user posted image user posted image user posted image  za tvoj trud...

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zgodaj brez pleničke - izkušnje, nasveti
17.8.2010 13:57:06   
ajataja
Našga smo začeli dajat na kahlico vsakokrat ko smo ga sprevili pri 15 mesecih in je skoraj vedno lulal,pol sem ga pa približno čez tri mesece pustila brez pleničke doma pa ni šlo,dva dni smo bili kar skoz polulani pa smo ga pustili naprej v plenički potem pri 22 mesecih sem pa spet probala in je uspelo user posted image ,en teden je bil samo doma brez pleničke potem pa tudi za zunej in se ni nikoli polulal je pa res da je sam povedal-lula-in po 14 dnevih smo mu vzeli pleničko tudi ponoči ker je vedno vstal suh zjutraj.Zdaj je star 25 mesecev in ponoči se ni nikoli polul čez dan mu je pa ušlo ene trikrat po par kaplijic .

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zgodaj brez pleničke - izkušnje, nasveti
17.8.2010 15:12:34   
Biba Buba
Zivjo!

Opazam, da ima nekaj casa zjutraj skoraj suho plenicko.  . Drugace ga imam cez dan brez plenicke(doma). Ko gre v kot(to pocne kadar hoce lulat ali pa kakat) mu jo prinesem, je par sekund na njej in vstane, potem imam poplavo user posted image
Konec septembra gre v vrtec. Kdaj pa tam zacnejo uvajat? Je pa star 16 mesecev. Upam, da se bo navadil do takrat.

user posted image

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zgodaj brez pleničke - izkušnje, nasveti
17.8.2010 15:17:08   
kakadoo
Vztrajaj. Ste že skoraj na konju user posted image
Naša je bila ravno tako pri letu in pol brez pleničke,
po dopolnjenih 19. mesecih je sama prosila kakat in lulat.
Malo pred drugim rojstnim dnevom pa smo ji vzeli pleničko še ponoči - in je suha vsako noč.
Če jo lulat, se ponoči zbudi in prosi.
Tko da... Samo ne dajat plenice nazaj!!

(odgovor članu Biba Buba)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
17.8.2010 15:44:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kakadoo)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zgodaj brez pleničke - izkušnje, nasveti
17.8.2010 17:05:28   
pelin
Je pa res, da pove mi ne (še nič ne govori, razen ata, mama), jo pa dajem na stranišče vsake pol ure in takrat se vedno polula. Lula tudi na stranišče ali v kahlico, ji ni problem. S septembrom gre v vrtec in po zagotovili naj bi jo tam tudi redno dajali na kahlico. Za spanje ima še pleničko in je tudi zjutraj vedno polna, razen enkrat je bil suha.
IZVIRNO SPOROČILO: abc123
user posted image user posted image user posted image
Žal, ampak jaz ti niti pod razno ne morem ploskati...če daješ svojo hčerkico vsake pol ure lulat, potem je normalno, da se ti ne polula v hlače...Ne morem verjeti, kaj vse nekateri počnete...Pa kam se vam mudi? Ko je čas za to, se vse to uredi skoraj od danes na jutri...To da otroke mesece in mesece dajete vsake pol ure na kahlico, še ne pomeni da je otrok suh , ampak da vi rinete z glavo skozi zid...Ja, sigurno bodo potem tudi v vrtcu tvojo deklico vsake pol ure tlačile na kahlicouser posted image ....Oh, groza...Sploh se ne zavedate, kakšno škodo delate otroku s tem forsiranjem...Škoda...Pa ne, niti pod razno ne želim pametovati...res mi je žal, samo dajte se malo pozanimat v tej smeri ali pa si kaj prebrat na to temo...proooosim...

Pa da ne bo pomote...so takšni starši, ki od rojstva ne dajejo otrokom plenic gor...ok, nimam nič proti, saj vsak dela pač po svoji pameti, vendar to, da daš otroku plenico dol pri enem letu  in praktično pol dneva preživiš z njim pri kahlici...hja, ta je pa bosa...


(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zgodaj brez pleničke - izkušnje, nasveti
17.8.2010 18:15:27   
blaža
Žal se strinjam s Pelin.

to, da ga daješ vsake pol ure na vc, se mi ne zdi ok.user posted image

enkrat sem bla na enem predavanju in nam je rekla tista psihologinja, da ni dobro, da otroka pošljemo na vc preden gremo od doma, ker, da obstaja takozvani sindrom nestrpnega mehurja. To, da gre vsake pol ure, tudi dvomim, da je ok.

Kaj pa ko kam greste? a pol je pa otroku jasno, da nardi v pleničko? Al mu je pol kao ušlo, ker niste ujeli na vc? Al se ustavljate vsakih 30 min? Jasno,da je zjutraj čisto polna plenica, ker otrok še ni zrel, da bi bil brez.

Močno dvomim, da bojo otroka dajali v vrtcu na pol ure na vc. Res dvomim.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zgodaj brez pleničke - izkušnje, nasveti
17.8.2010 19:30:23   
abc123
Pelin in Blaža vesela sem vajinega mnenja (zato sem temo tudi odprla), čeprav Pelin lahko poveš tudi na drugačen, vljudnejši način - osnove komunikacije, glede na to da me ne poznaš in ne veš zakj delam tako kot pač delam.
Zanimale so me samo izkušnje, tako delam po nasvetu pediatra in vzgojiteljic. Drugače pa jo sprašujem in npr. predno kaka se postavi pred mene in mi s svojimi znaki pokaže da jo tišči in ko jo vprašam če gre kakat reče ja (to še zna poleg ata mama user posted image ). V avtu se mi do sedaj še ni polulala pa se ne ustavljamo) in na splošno se mi zdi da ve zakaj gre, da pa samo rabi še malo časa, medtem ko se mi zdi da za noči brez plenice pa še ni pripravljena.

Hvala še vsem ostalim za mnenja in izkušnje.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zgodaj brez pleničke - izkušnje, nasveti
17.8.2010 19:32:19   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: abc123

Pelin in Blaža vesela sem vajinega mnenja (zato sem temo tudi odprla), čeprav Pelin lahko poveš tudi na drugačen, vljudnejši način - osnove komunikacije, glede na to da me ne poznaš in ne veš zakj delam tako kot pač delam.
Zanimale so me samo izkušnje, tako delam po nasvetu pediatra in vzgojiteljic. Drugače pa jo sprašujem in npr. predno kaka se postavi pred mene in mi s svojimi znaki pokaže da jo tišči in ko jo vprašam če gre kakat reče ja (to še zna poleg ata mama user posted image ). V avtu se mi do sedaj še ni polulala pa se ne ustavljamo) in na splošno se mi zdi da ve zakaj gre, da pa samo rabi še malo časa, medtem ko se mi zdi da za noči brez plenice pa še ni pripravljena.

Hvala še vsem ostalim za mnenja in izkušnje.



No jaz upam, da ti res rata, pa pol, če se odločim za tretjega, te vprašam za nasvet.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zgodaj brez pleničke - izkušnje, nasveti
17.8.2010 19:41:29   
pelin
Zanimale so me samo izkušnje, tako delam po nasvetu pediatra in vzgojiteljic.
IZVIRNO SPOROČILO: abc123

 Oprosti, ampak res me zanima ,kateri pediater ali vzgojiteljica ti je svetovala, da jo od enega leta naprej daješ vsake pol ure na kahlico?user posted image
Drugače pa oprosti ( iskreno), če sem te s svojim komentarjem prizadela....verjetno bi ga lahko malo bolj v vato zavila in diplomatsko povedala...priznam...žal pa bi bilo moje mnenje v končni fazi isto...

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zgodaj brez pleničke - izkušnje, nasveti
17.8.2010 20:42:22   
abc123
Pelin, ne tvoj komentar me ni prizadel, samo menim da se da drugače povedati. No pa saj ni važno, važno da vem kaj si mislila.

Glede tega da je pri enem letu na kahli pa takole: najprej sem kahlico želela samo pokazati, da vidim kaj bo. Sem pričakovala da se bo igrala, obračala... pa nič je kar sedela gor, nikoli, res nikoli je nisem silila, če ni hotela v kopalnico pač ni šla in konec, nikoli je nisem karala, se kregala ipd. ...tako je kahlica ostala v kopalnici in punca je vedno večrat želela gor in sem jo dala kadarkoli je hotele, neglede na to ali je kaj bilo ali nič (takrat je bila še ves čas v plenički). Tako je tudi danes, če noče iti je ne dam, ampak to se že kakšne tri mesece ni zgodilo :)

Tudi pediater mi ni svetoval naj kahlo uvedem pri enem letu, ampak mi je rekel da če pač hoče hodit na kahlo naj nadaljujem in jo dajem - ničesar ne forsiram. Mi je pa škoda, da če je to slučajno res začetek odvajanja od plenic, da bi to zdaj prekinila n potem drugo leto začelaod začetka. Ker ne vem kakšni so različni poteki odvajanja od plenic, zato pač sprašujem.

Mogoče bi pa resposkusila da je ne dajem časovno na kahlo ampak čakam na odzive in mogoče mi bo to boljša potrditev o njeni pripravljenosti (to da bi pa rekla da je suha zato ker se ne polula v hlačke, pa nisem rekla)

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zgodaj brez pleničke - izkušnje, nasveti
18.8.2010 8:40:02   
MATEJA
Tudi jaz se strinjam z Pelin... Moje mišljenje je, da je to absolutno prezgodaj za otroka, da ga daješ na kahlico, mislim, da ne razume prav nič za kaj se gre... Obremenjuješ otroka in sebe zeloooo. Jaz se držim metode VSE OB SVOJEM ČASU!! In ugotovila sem, da je tako prav. Mojo nečakinjo so tudi dajali na kahlico že pred enim letom, in seveda punčka, mirna, je reva sedela, dokler se ni polulala ali pokakala. Moj razgrajač nebi sedel toliko časa za nič na svetu. Izguba časa... No in nečakinja ima sedaj 6 let in še vedno včasih ko gre lulat, ne izprazni mehurja do konca in ji potem uide v hlačke in njena mama je tudi mišljenja, da je krivo temu prezgodnje dajanje na kahlo in da otrok nima občutka kdaj ima komplet prazen mehur. Meni je bilo enostavneje in lažje umit in previt otroka, ko se je pokakal, kot pa ga silit na školjko in vseeno bi mu ušlo (ker smo pri 2 letih probali in je lulal kot kužek, vsakih par minut user posted image ), in potem vse preoblačit... In kar je najbolj bistveno, skozi opominjat ortoka, če mu se lula ali kaka... Obremenitev zanj velika, vsaj tako je moj reagiral, je postal prav nervozen, ko sem ga vprašala za na wc.. Ne vem no, meni ni bilo do tega. Sicer pa vsak po svoje naj dela. Mislim pa da tudi vsa literatura piše o tem, da se otroka prične navajat na kahlo po dveh letih starosti. In ko otrok doraste temu, ste suhi podnevi in ponoči hkrati in se ne bo zgodilo već, da mu uide... LP.

_____________________________

MOJ OTROK ME JE IZPOPOLNIL...

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zgodaj brez pleničke - izkušnje, nasveti
18.8.2010 9:50:47   
Anonimen
Glede tvojega odgovora o vljudnosti uporabnici Pelin: Pelin ti ne bi mogla napisati vljudneje kot ti je, glede na to, kaj počneš otroku  user posted image ..., OMG!!!!!!!

(odgovor članu abc123)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zgodaj brez pleničke - izkušnje, nasveti
18.8.2010 11:06:40   
AnciM
Pa kaj se zgražate. Razno razne bakice itak težijo s kahlo že od 6 meseca naprej.

Drugače sem pa jaz mojega starejšega tudi že spravila čez dan ven iz plenic. Pa zato še ni nič zafrustriran ali kaj podobnega. Ampak zelo ponosen in vesel.

Letos smo bili na morju cel julij (imamo vikend), kjer je okoli hiše letal samo v majčki. Počasi je skužil, da je za lulanje potrebno počepnit (da niso mokr noge), da je fino rožice zalivat (ni lulal kar kjer koli), da se kaka na stranišču... Ko smo prišli domov mi je bilo seveda škoda, da bi bil v plenici in je ostal v hlačkah. Prvi teden je imel malo problemov, ker zdaj ni bilo ravno fino, da je kar počepnil in lulal. Pa smo naredili hlačke "cool", pleničko pa nerodno (imamo pralne pleničke in se je ful spotikal, ko se jih je na morju odvadil). Sedaj je pa suh. Ker še ne govori, imamo pravilo: Ko se gre ven, gremo najprej lulat, ko pridemo noter, gremo najprej lulat. Vmes sprašujemo in opazujemo.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zgodaj brez pleničke - izkušnje, nasveti
18.8.2010 11:45:11   
nananaja
Sem ena zagovornic zgodnjega uvajanja kahlice, nisem se pa odločila, da bi otroka dajala na wc na pol ure. To se mi ne zdi fajn, ker se otrok nekako navadi lulat po urniku, vsaj malo mora pokazati interesa tudi sam, kdaj bi lulal.
Starejša je pokazala, da bi rada kakala, pri 10m, pa je pleničko imela do 19m, ko je končno uspela nekaj dlje časa zadržat urin. Mlajša pa je stara 19m, pa me občasno pelje na stranišče, vendar ji kakanje ne gre najbolje. Zato ima za zdaj še plenico, saj 1.9. gre v vrtec, ko se privadi tam, pa ji počasi poskusimo vzeti tudi plenico.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zgodaj brez pleničke - izkušnje, nasveti
18.8.2010 12:07:28   
kakadoo
Jaz sem tudi zagovornica zgodnjega privajanja na kahlico.
In tole kar pravijo punce... kaj delamo otroku OMG! in tako naprej...

Jaz bi prej rekla OMG!!! za mamice ki tega ne počnejo. Kajti nekatere imamo
pri dveh letih otroke že "na suhem" in hodijo lepo na kahlico, wc...
Medtem ko jih imate druge celo do 5. leta v plenicah. OOOOMMMMGGGG!!!! Ja, to pa
je OMG. Zakaj? Mogoče zato ker se vam ne da, pa ste prelene dat otroka na pol ure na kahlico a ne?
Pa greste rajš na čik pa kavico user posted image  

Pa sam tok... če smo že pri tem... kao forsiranje otroka... A da je pa tolk let v plenicah
je pa blazno fajn in za mehur in za ledvice a ne? user posted image  Ajoj... OMG JA.

Abc123 jaz ti lahko samo čestitam. Bravo.  Pa to ni nobeno forisranje tko kot pravjo. Če bi blo to res, bi se otročki branili hodit na wc... ne pa da smi prosijo. Naša komaj čaka da gre lahko "lužico" narest in prav z veseljem potegne vodo user posted image

Aja - ne vem zakaj pol kr vsi ljudje ne hodmo v plenicah k je privajanje na wc tak psihičen napor user posted image

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zgodaj brez pleničke - izkušnje, nasveti
18.8.2010 12:17:32   
abc123
Fino, veliko različnih mnenj -sem vesela.

Vidim da vas moti tole na pol ure, mogoče sem res malo čudno napisala. Saj je ne dajem na kahlico npr. ob 8, 8.30, 9.00, 9.30... in tako do večera. S tem na pol ure sem mislila da npr. kakšen dan ko res veliko popije pa če ne potem po npr. 1 uri še ne gre lulat, jo dam čez pol ure spet in če se ne čez pol ure spet, ko pa se pa spet po starem. Ne lula pa konstantno na pol ure.

Kar se tiče dajanja na kahlo ob določenem času, pa se mi zdi da s tem dobi rutino. Tudi v vrtcu jih dajejo pred zajtrkom, po zajtrku, predno gredo ven, ko pridejo noter... sja pri nas je tako in tudi samo kot odrasla imam določene ure ko grem na wc (zjutraj, pred spanjem...).

Za kakanje mi vedno pokaže, za lulanje pa tudi občasno. In če jo nesem takrat na kahlo mi še nikoli po poti ni spustila.

No hvala vam za mnenje, v podrobnejše debate se ne bi spuščala, ker se potem to razvleče v "čudne debate" še o vsem mogočem zraven. Glede na to, da pa naj bi bil otrok pripravljen na suhost med 18 in 30 mesecem, no saj ravno tu notri pa smo. Bi bila zanimiva debata če bi spraševala kako naj jo odvadim ko je stara 31mesecev... pa bi šli v drugo smer. O kakšnih frustracijah pri sebi in otroku pa ne bi govorila.... o tem naj razgrabljajo  za to usposobljeni strokovnjaki....user posted image

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zgodaj brez pleničke - izkušnje, nasveti
18.8.2010 12:37:37   
liliana
OOOOMMMMGGGG!!!! Ja, to pa
je OMG. Zakaj? Mogoče zato ker se vam ne da, pa ste prelene dat otroka na pol ure na kahlico a ne? Tako je.
Pa greste rajš na čik pa kavico Da. 
 

< Sporočilo je popravil liliana -- 18.8.2010 12:38:02 >

(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zgodaj brez pleničke - izkušnje, nasveti
18.8.2010 12:54:02   
ronja
abc, če vam lepo laufa, ne vem, zakaj se sekiraš? A zato, ker se bojiš, da je v vrtcu ne bojo dajali na kahlico? Na pol ure ziher ne, ker imajo pač 14 otrok in bi bilo to malo preveč za dve vzgojiteljici, ki morata še kaj drugega poštimat kot samo otroke na kahlo dajat. Ampak lahko se pa verjetno zmeniš (vsaj čez čas, če ne takoj), da jo dajo po zajtrku, pa po kosilu in po spanju). To je že veliko, ker veilko otrok takrat lula.

V avtu neradi lulajo, ker je zelo zoprno lulat, ko si pripet v sedež in te vse tišči, da se moraš dobesedno nase polulat. Zato so navadno tečni, če jih začne v avtu tiščat - že mali dojenčki. In redko lulajo tam, samo če je res nuja.

Kar se tiče zgodnjega dajanja na kahlico, sta mojidve že dolgo skoraj brez plenic: Ronaj od 6. meseca, Lejla od 6. tedna. povejo, samo na svoj način. Ni to astronomska fizika, moraš bit pa res pozoren in vedno pripravljen dat otroka lulat, to je največji problem (praktično neizvedljivo medtem, ko kuhaš kosilouser posted image ).

Če otroka ne siliš in se zadovoljno polula, potem ni prav nič narobe, če ga daješ na kahlico, to ti bo večina normalnih pediatrov rekla. Mojidve pa recimo nista marali plenic - in večina otrok jih ravno ne obožuje - vsake toliko je tema: "kako naj ga ukrotim, med previjanjem se zvija, kriči, itd..." tako da tiste, ki pravite, da bo zgodnja kahlica (neprisilna) naredila otroku traume, dajte malo pogledat še iz drugega zornega kota.

Jaz v vrtcu nisem nič forsirala plenice, ker nisem hotela, da bi potem Lejlo gledali kot "ta je pa od une ta tečne mame hči" in sem rajši počakala. POtem so bili lepi dnevi in ker smo se po vrtcu igrale na igrišču, Ronja bi še ostala, Lejli se je pa mudilo domov lulat, sem jih prosila, če mi posodijo kahlico, da jo dam lulat, predno gremo. In tako se je potem vzg. ponudila, da jo kar ona da lulat. Sem bila seveda tako za. Lejla se je profesionalno takoj polulalauser posted image in od takrat so jo dajale lulat vedno po spanju. Po 1 ali 2 tednih, ko je to lepo laufalo, sta me vprašali, kako smo pa doma in sem po pravici povedala, da že nekaj časa brez plenic (se nisem spuščala v "detajle", kako dolgo, da ne bo Lejla od frik mame hči, hehe) in potem sta predlagali, da bi še v vrtcu probali. In so probali in zelo dolgo niso imeli nobene nesreče. In od takrat je v vrtcu brez plenice. Do morja so ji jo dajali za spat, včeraj pa je bila tudi za spanje brez.

Doma je ves čas brez, gre tudi sama na kahlo in sama sleče hlače, ponoči ji dam gor tetra plenico, zato da vem, ali je suha zjutraj in v mesecu dni, ko smo bili na morju, se je ponoči mogoče 3x polulala. Stara je pa leto in pol. Tako da počasi in diplomatsko se vse dauser posted image . poskrbim pa, da je vedno veliko oblek (dolgih in kratkih hlač, oblekic,...) v vrtcu za preoblečt in sem naredila ruaček, da ga imajo kar v igralnici, da jim ni treba ven hodit, če jo je treba preoblečt. Bi jim rada čim bolj olajšala, ker bojo tako to ziher rajši delale. Saj zdaj dvomim, da bi jo dali nazaj v plenico, če vidijo, da dobro laufa in so vse čisto navdušene nad njo.

Vso srečo!

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zgodaj brez pleničke - izkušnje, nasveti
18.8.2010 13:06:37   
abc123
Ronja hvala za mnenje.
Po vseh teh debatah sem se odločila, da bom še naprej delala s svojo glavo po svojem občutku - torej bomo nadaljevali. Tudi v vrtcu ne bom komplicirala, ampak mislim da ne bo težav in jo bodo dajali. Je pa vedno tako, da ko se vsede na kahlo ali stranišče se takoj polula, ne sedi tam več kot minuto nikoli. Medtem ko za kakanje je pa tako, njene znake prepoznam in ko jo vprašam če gre kakat reče ja in teče proti kopalnico, morda bo kmalu tako še z lulanjem in verjetno bo lažje ko bo malo več povedala. Danes npr. je bil 2 uri suha, potem sem jo pred spanjem dala na kahlo, se polula in zdaj spi.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zgodaj brez pleničke - izkušnje, nasveti
18.8.2010 13:08:16   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: kakadooJa, to pa
je OMG. Zakaj? Mogoče zato ker se vam ne da, pa ste prelene dat otroka na pol ure na kahlico a ne?
Pa greste rajš na čik pa kavico user posted image  


Ja,lahko priznam,da sem prelena,da bi odvajala plenic otroka,ki mu več ali manj sploh ni jasno,klaj za vraga sploh hočem od njegauser posted image
Kadim ne,kave pa tudi ne pijem vsake pol ure,da bi me to oviralouser posted image

Sinu sem pri letu in devetih mesecih na morju probala vzet pleničko čez dan,pa je bilo,kot je že ena napisala:lužice po celem apartmaju...Saj ni problem obrisat,ampak doma imamo po celem stanovanju tepihe in sem si rajše dala še eno leto časa.No,naslednje poletje pri dveh letih in sedmih mesecih je bil pa v dveh dnevih suh podnevi in ponoči.
Hči je danes stara dve leti in sedem mesecev.Odvajamo od pleničke že dva meseca,vendar zadnja dva tedna lahko rečem,da je suha in mislim,da ji bom vkratkem lahko vzela pleničko še ponoči.
Naključje?Mogoče...user posted image

abc123,kljub temu,da sem sama otroke odvajala od pleničke kasneje,ti lahko samo čestitam na vztrajnostiuser posted image ,bi bilo škoda,da bi ji dala sedaj nazaj pleničko,ko ste že skoraj brez...


_____________________________

http://www.ringaraja.net/clanek/podprite-mamico-janjo-pri-posvojitvi-dvojcic_3182.html

http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/pages/Zbiranje-podpisov-Za-otrocka-gre/135343546502939?ref=mf

(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: zgodaj brez pleničke - izkušnje, nasveti
18.8.2010 17:30:24   
Raho
Jaz sem ena izmed tistih talenih mamic, ki otroka ni nikoli navajala na kahlico. Pa je sin nekako pri 24 mesecih ugotovil, čemu služi. Hči pa se je znebila plenic pri 15 mesecih - od takrat lula in kaka na kahlico ali na WC, ampak pa se je zgledovala po bratu. Jah, vem, zglei vlečejo - še dobro, da ima bratauser posted image .  

To, da bi pa vsake pol ure dajala katerrega koli na kahlico - no way! Vem, lena in brezbrižna semuser posted image

< Sporočilo je popravil Raho -- 18.8.2010 17:31:24 >

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: zgodaj brez pleničke - izkušnje, nasveti
18.8.2010 17:45:22   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Jaz sem ena izmed tistih talenih mamic, ki otroka ni nikoli navajala na kahlico. Pa je sin nekako pri 24 mesecih ugotovil, čemu služi. Hči pa se je znebila plenic pri 15 mesecih - od takrat lula in kaka na kahlico ali na WC, ampak pa se je zgledovala po bratu. Jah, vem, zglei vlečejo - še dobro, da ima bratauser posted image .  

To, da bi pa vsake pol ure dajala katerrega koli na kahlico - no way! Vem, lena in brezbrižna semuser posted image


Enako, kot Raho.
Otroka nisem nikoli dajala na kahlo.
Brez plenic je od takrat, ko je povedala. da jih ne rabi več in da bo hodila lulat na kahlo oz. kar direktno na WC, kakat pa je nehala v plenice približno pol leta zatem.

Od tistega dne dalje smo bili brez plenic in nikoli polulanih hlač.
Lulat je hodila takrat, ko je rekla, da jo tišči.

To, da daješ otroka na pol ure na kahlo zato, da se ne bo polulal v hlače enostavo pomeni le to, da še ni dovolj zrel, da bi lahko sam nadzoroval svojo "suhost".

Na koncu pa bo suvereno in samostojno nadzoroval osnovno fiziološko potrebo enako zgodaj ali pozno, kot če bi bil ves ta čas v plenicah.
Določenih stvari se pač ne da prehitet in to je ena izmed njih.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: zgodaj brez pleničke - izkušnje, nasveti
18.8.2010 17:47:36   
Dashenka
Kadim ne,kave pa tudi ne pijem vsake pol ure,da bi me to oviralo

Hja, še dobro, potem bi bila ti namesto otroka vsake pol ure na WCuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?