|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zlati sonček v vrtcu
23.5.2012 16:12:32   
viledka
Mene pa zanima kako je z zlatim sončkom. Otrok ne zna tapkat žoge in je vsa žalosten, ker baje ne bo dobil medalje. Sva sicer začela mal vadit - sam se mi zdi mal preveč pritiska to za otroke v vrtcu..... Pač moj sin plava in vozi dobro s kolesom, žoge pa ne mara tolk in ni spreten - pa je zdaj vsa pod pritiskom in žalosten.

Kako je s tem pri vas v vrtcu  
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zlati sonček v vrtcu
23.5.2012 18:41:37   
aknela123
pa se vam tole zdi ok v vrtcu? poglej samo pod kakšnim pritiskom je tvoj predšolski otrok. predšolski otroci bi naj imeli predvsem veliko proste igre, ne pa takih in ovakih tekmovanj.

(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zlati sonček v vrtcu
23.5.2012 19:22:58   
liliana
Pri nas začnejo s pripravami na zlati sonček že v srednji skupini....tako da jih počasi navajajo na igre z žogo oz. na to, kar je potrebno storiti za zlati sonček....ne pa da jim zadnji mesec zadnjega leta v vrtcu dajo v roke žogo "Zdaj pa tapkaj ali pa ne boš dobil medalje".....s kolesi so se vozili naši že tudi trikrat....pohodov so imeli še pa še....pravim, igre z žogo, tekanje, skakanje, to pa vadijo že dve leti, tako da niti ne vemo....

V bistvu v našem vrtcu to poteka vse bolj spontano.......so nam pa na rodideljskem sestanku rekli, da vsak mogoče medalje ne bo dobil in bo dobil samo plaketo in še nekaj......


(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zlati sonček v vrtcu
23.5.2012 20:21:47   
Sonček in poletje
A zdej že v vrtcu obstajajo tekmovanja? Uff, kaj me še čaka.

_____________________________

Z otročičkom ljubezen dobi novo dimenzijo.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zlati sonček v vrtcu
23.5.2012 20:30:09   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: Sonček in poletje

A zdej že v vrtcu obstajajo tekmovanja? Uff, kaj me še čaka.


Pa saj smo isto imeli že pred tridesetimi leti, ko sem bila v vrtcu jaz - knjižica in notri so se lepile nalepke za posamezne športe. Se spomnim mojih težav za pridobbitev nalepke s kolesom...

Sinko tudi ni znal tapkat. SO malo trenirali v vrtcu, malo smo doma. Ni mu šlo ne vem kako dobro, pa so dobili nalepke.
Vzgojiteljica je rekla, da gledajo trud in da mu je vsaj malo jasno, kako to gre.

Sem mislila, da imajo v vseh vrtcih to.

(odgovor članu Sonček in poletje)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zlati sonček v vrtcu
23.5.2012 21:09:00   
andea
Aknela1, zlati sonček je knjižica z dosežki otrok na športnem področju. Začne se v vrtcu in nadaljuje v osnovni šoli. Tisti otroci, ki ne obiskujejo vrtca dobijo knjižico v 1. razredu. Sami starši nimamo nič pri tem. Osvojena znanja se pač sproti vpisujejo v knjižico. In tudi starše se ne obvesti, danes bomo pa preverjali tapkanje ali lovljenje žoge. Razen pri rolanju ali drsanju, ko morajo imeti otroci svoje rolarje.

Pri nas v vrtcu so celo leto vadili, imeli igre z žogo, da so se naučili pravilno ujeti in podati.

Drugače pa je tukaj kaj se ocenjuje pri sončki v vrtcu:

Vsebina in priznanja programa Zlati sonček

VRTEC

A PROGRAM
Za vključitev v A program (izleti; plavanje; rolanje – kotalkanje ali kolesarjenje; smučanje ali drsanje in spretnost z žogo) dobi otrok malo modro medaljo, če se vključi v vadbo štirih nalog izmed petih. Vključitev v vadbo posamezne naloge potrdi vzgojiteljica ali vaditelj s podpisom. Za opravljeno nalogo dobi otrok še nalepko, ki naj jo sam prilepi v knjižico.



Naloge:

5 izletov (eden jeseni, eden pozimi, trije pomladi),
plavanje: drsenje v vodi z lahtmi naprej in vztrajanje v tem položaju najmanj pet sekund,
rolanje – kotalkanje: vožnja na razdalji 20 metrov, med vožnjo počep pod prečko, ali
kolesarjenje: otrok se prosto vozi dve minuti po prostoru 20 x 20 metrov, med vožnjo ne sme stopiti na tla,
smučanje: v stopničastem koraku se s smučmi povzpne na snežni kup, ki je visok vsaj en meter, in se nato spusti po nagibu, ali hoja ali tek na smučeh na razdalji 500 metrov, ali
drsanje: vožnja na razdalji 25 metrov, med vožnjo počep pod prečko in vožnja po eni nogi na razdalji dva metra,
spretnost z žogo: vodenje žoge na razdalji 10 metrov in met žogo z razdalje dveh metrov v koš ter v paru petkrat podaja žoge na razdalji najmanj dva metra.

Pogovori se z vzgojiteljico, mogoče bo vseeno dobil medaljo, ker piše da mora opraviti 4 naloge.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zlati sonček v vrtcu
24.5.2012 13:47:30   
viledka
moram se res pogovorit, vsaj da mal ve, kako to doživljajo otroci. Pa saj mi ni za to medaljo - sam.... vidim da so otroci ful obremenjeni s tem....pa se mi zdi za vrtec in 5 letne otroke tole ocenjevanje mal preveč. Itak bo drugo leto šola pa vse to z njo - nisem si pa mislila, da se vse to začne že v vrtcu..... Pač vstopamo v svet tekmovanj že zelo zgodaj

(odgovor članu andea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zlati sonček v vrtcu
24.5.2012 14:47:57   
Najaa
Pri nas imajo, ampak je to izključno njihova domena se pravi, da starši skoraj ne vemo, kdaj in kaj se dogaja. Ne delajo halo iz tega tak da tud otroci nimajo nekega tekmovalnega občutka.

(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zlati sonček v vrtcu
24.5.2012 14:49:25   
HHH
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Pri nas imajo, ampak je to izključno njihova domena se pravi, da starši skoraj ne vemo, kdaj in kaj se dogaja. Ne delajo halo iz tega tak da tud otroci nimajo nekega tekmovalnega občutka.


pri nas enako

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zlati sonček v vrtcu
24.5.2012 16:00:06   
Nina00
IZVIRNO SPOROČILO: HHH

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Pri nas imajo, ampak je to izključno njihova domena se pravi, da starši skoraj ne vemo, kdaj in kaj se dogaja. Ne delajo halo iz tega tak da tud otroci nimajo nekega tekmovalnega občutka.


pri nas enako


Enako.

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zlati sonček v vrtcu
26.5.2012 22:02:12   
takotako
Pri nas ga imamo. je še Mali sonček, ki je malo lažji.
Jaz sem proti tem stvarem že v vrtcu. Že tako gre eno leto prej v šolo, letos pa k je zadnje leto v vrtcu majo pa skoz nekaj, kar se kasneje ocenjuje. Razumela bi da bi pri vseh stvareh meli vsaj kako možnost da se lahko pridobi pa sončka z drugo dejavnostjo.

Pri nas od kar so imeli vožnjo s kolesom-še noče speljat brez koleščk- kolesa niti ne pogleda ker ni naredu sončka.
Pa angleščino, pa bralno značko-bog ne daj da je prekratka pesmica, itd... sej vem da je traba spodbujat sam se mi zdi da je preveč vsega.

Pa ne me narobe razumet- ne napadam vzgojitelice ampak program.

(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zlati sonček v vrtcu
26.5.2012 22:16:28   
Sonček in poletje
Otrokom je treba pustiti otroštvo, še prekmalu bodo odrasli. Se mi zdi prav, da se, če se že, te stvari izvajajo skozi igro, ali tako kot pravijo nekatere mamice, da se iz tega ne dela nek halo. Ja sej mi smo tudi imeli ta ˝tekmovanja˝ ampak smo se jih veselili, ker so bila tako naštimana, da jih je vsak lahko opravil in ni bilo nobene panike, da se pa otrok zaradi tega slabo počuti se mi zdi pa absurd.

_____________________________

Z otročičkom ljubezen dobi novo dimenzijo.

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zlati sonček v vrtcu
27.5.2012 10:17:53   
sazi


Pri nas od kar so imeli vožnjo s kolesom-še noče speljat brez koleščk- kolesa niti ne pogleda ker ni naredu sončka.
Pa angleščino, pa bralno značko-bog ne daj da je prekratka pesmica, itd... sej vem da je traba spodbujat sam se mi zdi da je preveč vsega.

Pa ne me narobe razumet- ne napadam vzgojitelice ampak program.

Ampak tole je pa res hudo. Očitno vsak vrtec/vzgojiteljica dela po svoje. Pri nas so lahko prišli tudi d skoles s koleščki, če ga brez še ne obvladajo. Morajo pa pokazati vse zahtevano (pač s koleščki, verejtno). Naš mali se pelje brez, amapk ima probleme pri spelejevanju - je rekla, da vsem pomagajo.

Tudi kar se bralne značke tiče - sprejmejo vse, da je pokazana dobra volja, delo in trud.

Neka navodila seveda imajo in treba je pokazati neko znanje, ampk v mejah normale. Po mojem je bolj problem v tem, da se vzgojiteljica drži omejitev "kot pijanec plota" in ne odstopa, čeprav otrok kaže napredek, se trudi in posledično tudi nekaj zna. To je tako, kot bi obstajali samo oceni 1 in 5. Tale nalepke so po mojem bolj odsev razlike med 1 in 2, vaša vzgojiteljica pa daje samo 1 in 5. No, pa res mogoče ni sama kriva - lahko, da imajo aka navodila v vrtcu...

Pri nas vsi z veseljem delajo tega sončka. Problem je le v dejavnostih, ki jih ne morejo imeti vsi - npr. pri nas plavanja ni in že tako ena disciplina odpade, zato moraš imeti vse preostale. ENi pa niso bili niti na smučanju, niti na drsanju, pa imajo potem problem, četudi vse obvladajo. Jaz tu vidim večji problem - da so odvisni od organizacije teh, težje dostopnih zadev.

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zlati sonček v vrtcu
28.5.2012 7:17:17   
andea
Da ne boste mislile, da so samo v vrtcu problemi tudi v višjih razredih so. v 3 ali 4 razredu je potrebno s košarkaško žogo v 10 posklusih vsaj 3x zadeti koš, pa 3 metre stran od koša se meče. Tukaj imajo manjši otroci grozne probleme, ker jih dosti do koša ni vrglo, kaj da bi ga še zadeli.
V 2 razredu pa morajo z manjšo žogico iz razdalje 5-ih metrov od desetih poskusov vsaj 6x zadeti tablo od koša. In tudi tukaj so na udaru manjši otroci.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zlati sonček v vrtcu
31.5.2012 10:00:07   
scorpiogirl

IZVIRNO SPOROČILO: andea

Da ne boste mislile, da so samo v vrtcu problemi tudi v višjih razredih so. v 3 ali 4 razredu je potrebno s košarkaško žogo v 10 posklusih vsaj 3x zadeti koš, pa 3 metre stran od koša se meče. Tukaj imajo manjši otroci grozne probleme, ker jih dosti do koša ni vrglo, kaj da bi ga še zadeli.
V 2 razredu pa morajo z manjšo žogico iz razdalje 5-ih metrov od desetih poskusov vsaj 6x zadeti tablo od koša. In tudi tukaj so na udaru manjši otroci.

Pa to smo isto imeli tudi mi, pa ni noben zganjal neke panike okrog tega ...

Pri zlatem sončku je pa tako, da mora imeti opravljene 4 naloge od tistih v knjižici. Pri nas se to dela preko igre, vseeno pa ne moreš nekomu dat nalepke za opravljeno nalogo, če je ne opravi. Ni to fer do drugih! Za zaključek bo v vrtcu športno dopoldne, vsi otroci dobijo diplome, medalje pač samo tisti, ki opravijo štiri naloge.
Smučali so v vrtcu, namesto drsanja imajo rolanje, kolo je pa za nalepko treba znat vozit brez koleščkov. Je tukaj veliko odvisno od vzgojiteljic, kako pristopijo ... če je to prek igre, potem otrokom ni take panike, tudi če ne dobijo medalje. Vsem se zaploska, vsi se potrudijo in to je bistvo. Če pa vzgojiteljica otroku reče, naj še doma malo povadi vodenje žoge, pa tudi ni lih katastrofa, no :)

_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu andea)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zlati sonček v vrtcu
7.6.2012 22:33:15   
takotako
Pa še nekaj me moti pri vsem tem...
Naprimer smučanje. Ok mi smo si ga lahko privoščili, in je vzgojitelica upoštevala ker pač je mogla na besedo mi verjet da mali smuča. Ampak ta šport je res drag... ne vem no ni mi fer do tistih ki siga starši ne morejo privoščiti da pa potem ne morejo sončka dobit. take stvari bi morali imeti kaj nadomestnega...


(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zlati sonček v vrtcu
8.6.2012 12:38:12   
andea
Sej je ali smučanje ali rolanje ali kolesarjenje.To so ravnotežne vaje.

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zlati sonček v vrtcu
8.6.2012 21:01:52   
PC Baby
Zlati sonček je letos bil zadnjič v vseh slovenskih vrtcih. Prihaja pa Mali sonček...

(odgovor članu andea)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zlati sonček v vrtcu
9.6.2012 8:12:12   
krtačka
Mi pa tega nimamo v vrtcu, niti nobena od bližnjih prijateljic mi tega ni omenila. In hvala bogu da je tako! Tekmovanje že v vrtcu, HALO?!

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zlati sonček v vrtcu
9.6.2012 8:24:53   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: krtačka

Mi pa tega nimamo v vrtcu, niti nobena od bližnjih prijateljic mi tega ni omenila. In hvala bogu da je tako! Tekmovanje že v vrtcu, HALO?!

A si sigurna. Skoraj bi ti z zatrdnosto trdila, da se motiš. To ni tekmovanje, ampak preizkus motorike. Tako kot, motoriko pediater preveri pri 3 mesecih dojenčkuin in potem naprej, tako se preverja tudi v vrtcih in potem se nadaljuje v Šoli.

To ni noben tak halo. Hvala bogu, marsikatero leno rit se s tem pripravi, da začne malo migati s svojim otrokom.

(odgovor članu krtačka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zlati sonček v vrtcu
9.6.2012 8:35:07   
andea
Pri nas v vrtcu imamo zlatega sončka, pa se o tem nič ne govori. Mogoče če bi kakšnega starša iz skupine vprašala kaj o tem, sploh ne bi vedel za kaj se gre.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zlati sonček v vrtcu
9.6.2012 12:58:39   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: krtačka

Mi pa tega nimamo v vrtcu, niti nobena od bližnjih prijateljic mi tega ni omenila. In hvala bogu da je tako! Tekmovanje že v vrtcu, HALO?!

A si sigurna. Skoraj bi ti z zatrdnosto trdila, da se motiš. To ni tekmovanje, ampak preizkus motorike. Tako kot, motoriko pediater preveri pri 3 mesecih dojenčkuin in potem naprej, tako se preverja tudi v vrtcih in potem se nadaljuje v Šoli.

To ni noben tak halo. Hvala bogu, marsikatero leno rit se s tem pripravi, da začne malo migati s svojim otrokom.


Če se delijo medalje in plakete ni zgolj preizkus, ampak je tudi tekmovanje.......

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: zlati sonček v vrtcu
9.6.2012 14:01:55   
sazi

Če se delijo medalje in plakete ni zgolj preizkus, ampak je tudi tekmovanje.......



Za moje pojme je tekmovanje takrta,ko otroci tekmujejo drug proti drugemu. Ko se dejansko določi, da je nekdo boljši od drugega.
Pri zlatem sončku pa otroci "tekmujejo" zgolj sami s sabo. Gre zato, da se jih spodbudi v izboljševanju motorike in drugih spretnostih. Jaz v tem res ne vidim nič slabega.
Edina slabost zlatega sončka je (za moje pojme) v em, da nimajo vsi otroci možnosti pokazati vsega znanja (plavanje, smulanje, drsanje) in potem ne dobijo nalepke, ker se ni mogel udeležiti dejavnosti organizirane v sklopu v vrtca.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: zlati sonček v vrtcu
9.6.2012 15:05:36   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: krtačka

Mi pa tega nimamo v vrtcu, niti nobena od bližnjih prijateljic mi tega ni omenila. In hvala bogu da je tako! Tekmovanje že v vrtcu, HALO?!

A si sigurna. Skoraj bi ti z zatrdnosto trdila, da se motiš. To ni tekmovanje, ampak preizkus motorike. Tako kot, motoriko pediater preveri pri 3 mesecih dojenčkuin in potem naprej, tako se preverja tudi v vrtcih in potem se nadaljuje v Šoli.

To ni noben tak halo. Hvala bogu, marsikatero leno rit se s tem pripravi, da začne malo migati s svojim otrokom.


Če se delijo medalje in plakete ni zgolj preizkus, ampak je tudi tekmovanje.......


Vsi, ki opravijo preizkus motorike v vrtcu dobijo priznanje. Pri nas ne dobi nihče medalje, niti plakete. Tekmovanje pomeni, neko razvrstitev ali na čas, višino, daljino, točke, ipd. Torej kdo je najboljši do najslabšega. Tega tukaj ni in zato to ni tekmovanje.
To, da ve vrčt in ujet žogo, ali se vozit s kolesom, rolerjem ali skirco še ni tekmovanje ampak obvladovanje ravnotežja, motorike. In hvala bogu za tako vzpodbujanje. Noben ne rabi nujno znat drsat IN plavat IN rolat IN kolesarit IN smučat IN tapkat Žogo.... V vrtcu. Ali eno ali drugo ali tretje. Kdaj bodo pa začeli športat?

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 9.6.2012 15:09:28 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: zlati sonček v vrtcu
9.6.2012 15:30:49   
krtačka
Paštetka sigurno nimamo tega. Precej sodelujem z vrtcem in bi vedela. In moja najboljša prijateljica je vzgojiteljica in tudi oni tega nimajo v vrtcu. Saj preizkušajo otroke, sploh če se vpišeš za pogovorno uro vzgojiteljica preveri otroka na vseh področjih in ti to na uri razloži.

Tekmovanje gor ali dol, otroci so s tem obremenjeni in zato se mi ne zdi prav. Na mnogo drugih načinov se da vzpodbuditi otroke in starše, da "migajo".

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?