|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zmrdovanje pri hrani
25.10.2013 17:08:05   
Lukka
Sicer je napol nastavljeno že v enem od drugih tem, vendar, da ne bomo smetili odpiram tukaj. Naša ni najbolj estetska jedka, ker enostavno se matra na polno s tisto žlico, vilice in noža ji ne dajem. Me pa zanima pri vas, kako rešujete, ko brska po krožniku. Pri nas se je namreč že začelo. Iz zelenjavne juhe grah ven, naslednji dan se spomni da korenja ne bo, in kar na kraj pri krožniku daje. Brska, brska in brska.
Zmrdovat se je začela, da vse kar je rjavega že ne poje več. Ne vem zakaj to. Vztrajate, da poje otrok do konca na krožniku ali lahko oddide od mize prej?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
25.10.2013 17:22:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Lukka)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zmrdovanje pri hrani
25.10.2013 17:25:17   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka


Vztrajate, da poje otrok do konca na krožniku ali lahko oddide od mize prej?


Vse pojest , če ne so batine.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zmrdovanje pri hrani
25.10.2013 17:28:09   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


IZVIRNO SPOROČILO: Lukka


Vztrajate, da poje otrok do konca na krožniku ali lahko oddide od mize prej?


Vse pojest , če ne so batine.

user posted image k tebi pa več ne pridem na obisk!!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zmrdovanje pri hrani
25.10.2013 17:31:44   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: alda


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


Vse pojest , če ne so batine.

user posted image k tebi pa več ne pridem na obisk!!


jaz tudi ne user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zmrdovanje pri hrani
25.10.2013 17:34:51   
mateyka
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zmrdovanje pri hrani
25.10.2013 17:35:20   
uškinamama
Ne skrbet dekleti, jaz dobro kuham. Vse boste pojedle in še repete vprašale.

user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zmrdovanje pri hrani
25.10.2013 17:38:26   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Ne skrbet dekleti, jaz dobro kuham. Vse boste pojedle in še repete vprašale.

user posted image


ampak jaz vsega ne maram user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zmrdovanje pri hrani
25.10.2013 17:39:00   
mateyka
pobarvat rjavo hrano na rdeče jaz pravim.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zmrdovanje pri hrani
25.10.2013 17:44:53   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Ne skrbet dekleti, jaz dobro kuham. Vse boste pojedle in še repete vprašale.

user posted image


zakaj mi to deluje kot neizpodbitno dejstvo in komanda user posted image

user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zmrdovanje pri hrani
25.10.2013 17:45:27   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: alda


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Ne skrbet dekleti, jaz dobro kuham. Vse boste pojedle in še repete vprašale.

user posted image


ampak jaz vsega ne maram user posted image


Ti bom jaz izbila ne maram iz glave. Imaš za pojest kar ti dam.


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zmrdovanje pri hrani
25.10.2013 17:47:14   
Lukka
Pač postavil sem zgolj vprašanje... Pa vidim, da ni resnega odgovora...

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zmrdovanje pri hrani
25.10.2013 17:49:09   
alda
Ja to z barvami zna biti hudič: npr otrok da po pomoti v usta feferon, ki je na atijevem krožniku in posledično misli, da ima vsa hrana take barve takšen okus in jo zavestno zavrača.
Poskusi ji najti zamenjavo ,da npr, če ne mara rjavega fižola daš rdeč ali bel,
če ne mara govedine,pač piščančka,..

Sama pa nikoli ne zahtevam da vsi vse pojejo,!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zmrdovanje pri hrani
25.10.2013 17:57:48   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Sicer je napol nastavljeno že v enem od drugih tem, vendar, da ne bomo smetili odpiram tukaj. Naša ni najbolj estetska jedka, ker enostavno se matra na polno s tisto žlico, vilice in noža ji ne dajem. Me pa zanima pri vas, kako rešujete, ko brska po krožniku. Pri nas se je namreč že začelo. Iz zelenjavne juhe grah ven, naslednji dan se spomni da korenja ne bo, in kar na kraj pri krožniku daje. Brska, brska in brska.
Zmrdovat se je začela, da vse kar je rjavega že ne poje več. Ne vem zakaj to. Vztrajate, da poje otrok do konca na krožniku ali lahko oddide od mize prej?


To delajo vsi otroci. Poveš naj proba, če ne pač ne. Jst je ne silim jesti, česar pač noče. Vztrajam niti ne če noče pojest do konca, samo do večerje ne dobi nič. Ponavadi, če jih siliš ne dosežeš prav dosti. Kontra učinek.

< Sporočilo je popravil ZARA -- 25.10.2013 17:58:12 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zmrdovanje pri hrani
25.10.2013 18:23:02   
malaMravljica
pri nas doma se tudi kuha fino user posted image jaz dam na mizo kar skuham in vsak vzame kar zeli. Tudi mali vzame sam oz ce je kaj hudo vrocega ali takega, da morem pomagat, ga vprasam in mu dam jaz kar zeli. Ce mi bo jutri ob spinaci rekel, da je napacna barva me prav briga, mu je pac ne bom dala, bo pojedel pa vec pireja, ki ga veckrat naredim prav zaradi malega in bo v solati videl recimo korencek in bo rekel, da korenje daje moc in bo veliko korenja ali pa bo pojedel celo goro rdece pese. Ne delam drame, ker bo pa drugic zelena barva hudo in in jo bo jedel. Pa itak, ce rece, da je napacna barva bo oci slucajno slisal in mi rekel, da on bo veliko spinace, ker dela misice in je problem resen user posted image Samo, ce necesa ne zeli, ga ne silim, ker vem, da je zdravo hrano, da je dosti raznoliko in dovolj sadja in zelenjave in mi je to ok. Mali recimo ljubi crne olive, fizol je sploh najljubsa zadeva, pa papadiznik, rdeca pesa, nariban korencek in zeljno solato. Za 4letnika ni slabo.

Jih pa tudi v vrtcu ne silijo, niti nimajo skupne malice, vsak je, ko je lacen, saj itak si otroci v skupini nekako sledijo in ko je lacen eden so lacni vsi, razen mojega, vecinoma nima casa in vecinoma niti ne vzame in ne je, ko ga grem iskat pa na poti do avta ze rece, da je lacen in poje v avtu potem.Me je vzgojiteljica prav vprasala, ce mu dajam zadeve, ki jih ne je, pa sem ji rekla, da vse to obozuje, da sam pove kaj bo nesel s sabo in da vedno potem poje v avtu. Sem ji povedala, da je obilen zajtrk, obicajno obilno kosilo in da ni nek hud jedec, da naj se ne sekira, ker se jaz tudi ne. Se strinja.


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zmrdovanje pri hrani
25.10.2013 18:28:58   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


Mi smo jih skopirali po vrtcu in delujejo: skuha se vsak dan kar se pač skuha, gledamo, da je vedno vsaj nekaj, kar vsi jemo, na krožnik vsak dobi vse, kar je skuhano. Poje pa vsak tisto, kar hoče in kolikor hoče, brez zmrdovanja, brez pritoževanja, brez bljak, fuj ipd. podobnih pripomb. Pojej, kar želiš, drugo pusti. Ko je sit, vstane in pospravi za sabo. Ne dovolim packanja, valjanja po stolu ipd., drugo pa čim bolj na easy, ker je čas prehranjevanja druženje cele družine in klepetamo in se imamo fajn. In še eno stvar imamo, to gre lažje pri starejših otrocih, ker so bolj dojemljivi: ko se skuha kaj novega, se poizkusi. Če ti je všeč, jej, drugače ti ni treba.


Pri nas je tudi tako. Če ji barva hrane ni všeč, ni treba jest, boš kasneje, ko boš res lačna.
Je pa tako, da če nečesa res ne marata, ne silim. Tavečja recimo ne je graha in ji pustim, da ga da na stran.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zmrdovanje pri hrani
25.10.2013 18:57:42   
asyka
Hehe pri moji sestri so bile prve scene s hrano, ko je bila stara 3 leta... Scene v vrtcu da dol padeš, histerični jok pred kosilom. Končno so odkrili problem: stric Peteršilj v hrani (valjda da so ga dali v vse od juhe, do glavne jedi)user posted image Potem so se pač zmenili, da ni bilo peteršilja v njenem krožniku (glavni problem je itak bila juha). Potem se je to stopnjevalo na vse zelene začimbe. Mami je potem nehala komplicirat it kadar se je dalo začimbe zakamuflirala, kadar se ni dalo pa jih je čim bolj izpustila. Slednje predvsem zato, ker je bilo mučno gledat pri kosilu, ko je tamala bila sposobna špaget po špaget obrat začimb predno je šel v ustauser posted image Začimb še danes ne je pa je stara 17 let... Edino kar se je spremenilo malo manj očitno paca po krožnikuuser posted image

Nismo pa je nikoli silil z njimi, ker ni noben videl smisla v tem. Pa tudi zase vem, da še danes zamerim vzgojiteljicam, ki so me prisilile, da sem tisti ričet spravila po grlu navzdol...

_____________________________

The secret of life is hidden in DNA.


(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zmrdovanje pri hrani
25.10.2013 19:12:17   
Lukka
Zanimivo... Kako pa potem kuha brez začimb? Juha in te stvari? Jih samo videt ne sme, ali jo moti okus?

Ne, pri nas dejansko niti ne gre za to, da ji kaka stvar ne bi ustrezala. Gre za to, da ji je fino pacat pa mešat po krožniku in gledat kaj je notri. Potem pa se enostavno odloči in začne nekaj na stran dajat. Ok, saj bi razumel, če recimo od vedno ne bi jedla npr. korenja... Ampak ne, ona enkrat da, drugič ne. Načeloma tudi jaz ne težim hudo s hrano, rad pa bi videl da bi pojedla normalno količino. Ne maram, da se potem baše s kakimi piškoti, če imam recimo obiske popoldne, ali da je pri babici, so jasno vedno kaki priboljški na mizi in začne težit, da bi skota (piškot).
Se pa pobijamo z mlekom ja... To je pa pač pri nas večna težava - mleko in mlečni izdelki. Ne pa ne. Nič od tega.

(odgovor članu asyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zmrdovanje pri hrani
25.10.2013 19:16:50   
alda
Luka moja ne jesta določenih mlečnih izdelkov,ker jih ne smeta pa jima nič ne manjka -zato brez skrbi!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zmrdovanje pri hrani
25.10.2013 19:20:49   
Lukka
Ja saj vem, otrok s tovrstvo težavo glede določenih mlečnih izdelkov je veliko. Bojda vedno več, vsaj kar mi pove mož. Pri hrani se jaz takoj ustrašim a veš... Sem imel sam hude težave v tej smeri in me je vedno groza, da bi si kaj podobnega vtepla v glavo še hči. user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zmrdovanje pri hrani
25.10.2013 19:27:11   
asyka
Kaj točno njo moti pri zaćimbah ve pomojem samo bog, pa še za njega sem v dvomih. Ponavadi reče, da jo moti tekstura, ki jo začimba da hrani (ne me vprašat kak ji uspe to zaznat), če gre za sušene začimbe ala origano, bazilika. In glede na to da hrano kamot poje, če začimb ni videt, jo verjetno moti, da jih pač vidi in pika. Mama se je pač naučila dosti trikov, kako kuhati z začimbami pa teh v hrani niuser posted image npr, začimbe da v tisto mrežico, ki se uporablja za kuhanje čaja, ki ni v vrečkah. Pri juhi, kjer dostikrat da svež peteršilj notri pa ga da v najlonko, da kaj ne odpade stran. Pač zmislila si je nekaj trikov, da je mir pri kosilu in noben ne brklja po krožniku... Domišljija pa to,user posted image



_____________________________

The secret of life is hidden in DNA.


(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zmrdovanje pri hrani
25.10.2013 19:39:58   
respect

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Sicer je napol nastavljeno že v enem od drugih tem, vendar, da ne bomo smetili odpiram tukaj. Naša ni najbolj estetska jedka, ker enostavno se matra na polno s tisto žlico, vilice in noža ji ne dajem. Me pa zanima pri vas, kako rešujete, ko brska po krožniku. Pri nas se je namreč že začelo. Iz zelenjavne juhe grah ven, naslednji dan se spomni da korenja ne bo, in kar na kraj pri krožniku daje. Brska, brska in brska.
Zmrdovat se je začela, da vse kar je rjavega že ne poje več. Ne vem zakaj to. Vztrajate, da poje otrok do konca na krožniku ali lahko oddide od mize prej?


kar je za jest je za jest. Če ne želi ne rabi jesti,do naslednjega obroka ne dovolim nič !

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: zmrdovanje pri hrani
25.10.2013 19:52:21   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Mogoče se zmrduje, ker ima svojo glavo, mnenje in okus? Ne more biti vse po tvoje, veš.

Takole: eni otroci so naravni jedci, drugi določene stvari marajo, tretji sploh nimajo občutka za lakoto.

Če je prej jedla in se zdaj začenja zmrdovati, postavi pravila in se jih drži.

Mi smo jih skopirali po vrtcu in delujejo: skuha se vsak dan kar se pač skuha, gledamo, da je vedno vsaj nekaj, kar vsi jemo, na krožnik vsak dobi vse, kar je skuhano. Poje pa vsak tisto, kar hoče in kolikor hoče, brez zmrdovanja, brez pritoževanja, brez bljak, fuj ipd. podobnih pripomb. Pojej, kar želiš, drugo pusti. Ko je sit, vstane in pospravi za sabo. Ne dovolim packanja, valjanja po stolu ipd., drugo pa čim bolj na easy, ker je čas prehranjevanja druženje cele družine in klepetamo in se imamo fajn. In še eno stvar imamo, to gre lažje pri starejših otrocih, ker so bolj dojemljivi: ko se skuha kaj novega, se poizkusi. Če ti je všeč, jej, drugače ti ni treba.

Podobno je pri nas, le s to razliko, da pri nas kuhava midva oz. v večini jaz, pri Ankici pa otroci oz . če še ne, pa bodo vsak časuser posted image . Sori ampak ne morem da ne biuser posted image


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: zmrdovanje pri hrani
25.10.2013 19:54:28   
m_o_i
otrok se odziva na tvoje/vajine reakcije...
zaceli se ti bodo izdajati racuni za vse tecnarjenje, dramatiziranje, siljenje itd. od pricetka uvajanja goste hrane user posted image

npr. moj otrok do tretjega leta sadja ni konzumiral v nobeni obliki, a sem mu ponujala. ko ni zelel, je bilo za naju oba konec debate. nobenih obljub, debat in dramatiziranja. naslednji dan ponovno (in ne naslednjo minuto ali celo sekundo!).
pri nekje treh letih je mulc mrtvo hladno zacele jest vse sadje v vseh oblikah. enkrat je enostavno zacel sprejemat ponujeno. enako je bilo z mlecnimi izdelki...

tudi moja mocnejsa polovica ima jake probleme s hrano: korencka ne more videti niti naribanega v hrani, ker je kot otrok sedel tudi po dve uri pred kroznikom, polnim korencka(kolicina taksna, kot je tasca presodila da jo MORA pojest). dokler ni zmanjkalo korencka, ni smel od mize...
od cokolade pa je odvisen, ker jo je tasca do njegovega 15 RD imela na zalogi v hisi samo za obiske...
(malo za ilustracijo)


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: zmrdovanje pri hrani
25.10.2013 20:01:21   
Lukka
Ja vem, saj vse človek nekako nazaj dobi. Joj, jaz se spomnim kako so mi tudi težili s hrano. Stalno en nadzor pa nadzor, pol sem pa dobil hudo prehransko motnjo pri 14 letih in je blo konc vsega :) Konc basanja :)

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...
Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?