|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   znižano plačilo - kam po informacije?
24.10.2007 13:53:26   
pikica*
Potrebovala bi nekaj informacij v zvezi z znižanim plačilom vrtca pa sploh ne vem kam se obrnit. Konkretno me zanima MOL. V vrtcu mi najbrž ne bodo veliko pomagali, glede na to, da v tem primeru ceno subvencionira MOL. Tam pa spet ne vem kam se obrnit. Me lahko kdo usmeri?

Mogoče pa mi lahko kdo pomaga že na tem mestu. Konkretna situacija je takšna. Odločamo se za nakup stanovanja. Gede na to, da gre za novogradnjo, ki bo vseljiva šele leta 2010, seveda ne bomo mogli priložiti potrdila, da v stanovanju dejansko živimo (no, do leta 2010user posted image ). V bistvu bomo sedaj plačali samo 10% cene (ara). Glede na to, da se nama bolj splača za ta znesek vzeti kredit, kot pa zadevo skeširati, me zanima kako je z upoštevanjem tovrstnega kredita pri pri plačilu vrtca? Kaj pa najemnina za stanovanje v katerem živimo sedaj? A se ta tudi upošteva (glede na to, da je zadeva prijavljena)? Pa na kakšen način se kredit sploh upošteva pri znižanju? A se znesek mesečne anuitete odšteje od mesečnih bruto prihodkov, ali pa samo padeš za razred nižje?

Če bo katera lahko odgovorila vsaj na kakšno vprašanje, bom zelo veselauser posted image . Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: znižano plačilo - kam po informacije?
24.10.2007 14:09:01   
MAŠKA
Na višino plačila vrtca vpliva le vajin dohodek in premoženje (luksuzno) in število družinskih članov. Nakup ali gradnja stanovanja nič ne vplivata. Vsaj meni se tako zdi. Mogoče si malo pomešala zadevo z davčnimi olajšavami?user posted image

Če se motim, naj me katera popravi!

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: znižano plačilo - kam po informacije?
24.10.2007 14:11:47   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA

Na višino plačila vrtca vpliva le vajin dohodek in premoženje (luksuzno) in število družinskih članov. Nakup ali gradnja stanovanja nič ne vplivata. Vsaj meni se tako zdi. Mogoče si malo pomešala zadevo z davčnimi olajšavami?user posted image

Če se motim, naj me katera popravi!


Nekatere občine upoštevajo stanovanjske kredite oz kredite za reševanje stanovanjskega problema in znižajo plačilni razred. Spet pa je odvisno od občine do občine.

pikica*: žal ti glede MOL-a ne morem pomagati. Sigurno pa boš dobila info iz prve roke, če se obrneš tja. Mogoče predhodno pokliči in zahtevaj referenta, ki obravnava vloge za znižano plačilo vrtca oz. poizvedi priimek te osebe. Uradniki si čas zate najlažje vzamejo, če greš osebno tja in razložiš situacijo. Je pa vse odvisno od njihove fleksibilnosti.

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: znižano plačilo - kam po informacije?
24.10.2007 14:13:26   
pikica*
Maška, v Ljubljani se upoštevajo tudi stanovanjski krediti, nekaj govora pa je že bilo tudi o najemninah. Ne, nisem pomešala z davčnimi olajšavamiuser posted image .

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: znižano plačilo - kam po informacije?
24.10.2007 14:18:13   
MAŠKA
Pardon, jaz živim v občini Šentjur, ki ne upošteva ničuser posted image . Verjamem, da je drugje drugače.

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: znižano plačilo - kam po informacije?
24.10.2007 14:39:00   
pikica*
Vem, da je od občine do občine različno, zato sem pa tudi navedla, da me zanima konkretno za MOL.

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: znižano plačilo - kam po informacije?
24.10.2007 15:06:58   
livia
Preverjeno,
MOL upošteva tudi namenski kredit in sicer moreš k vlogi priložit kupoprodajno pogodbo, kreditno pogodbo in odrezek zadnje anuitete iz katere je razvidno, da kredit dejansko odplačuješ.
Vse to so mi povedali za Ministrstvu za šolstvo in šport, oddelek Predšolske vzgoje (ali nekaj takega). Številko sem dobila na netu in je bila gospa ful prijazna.

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: znižano plačilo - kam po informacije?
24.10.2007 18:03:37   
knedli
A katera ve, če v Kamniku tudi upoštevajo stanovanjski kredit za znižanje plačila vrtca?

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: znižano plačilo - kam po informacije?
12.3.2008 14:43:48   
tejč
IZVIRNO SPOROČILO: knedli

A katera ve, če v Kamniku tudi upoštevajo stanovanjski kredit za znižanje plačila vrtca?


Tole tudi mene zanima...

_____________________________



http://www.moj-album.com/uredi/tejc/7435703/



(odgovor članu knedli)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: znižano plačilo - kam po informacije?
12.3.2008 14:46:31   
Tiamo
pikica* pod katero UE spadate v Lj?


(odgovor članu tejč)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?