|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   znorela bom!!!!!!!!!!!
10.12.2008 13:13:16   
Akil
Moj 3,5letnik je tolk trmast, da je za znoret!!!!!

Kaj naj naredim z njim????  Trenutno se že 30min meče po tleh, se dere in kriči, kot da ga devam iz kože!  In to vse zaradi CD Gasilec Samo.
Ker ga ni gledal sem pač DVD ugasnila, zato se je frajer začel dret in sedaj mu ga pač ne dam nazaj (samo zaradi odnosa). Ene trikrat me je že udariluser posted image .
Trudim se bit mirna, ko se pogovarjam z njim. Večino časa ga ignoriram.
Je pa problem v tem, da mi vsake toliko časa tašča vdre v sobo, ker gre tastu na živce, ker se dere. In mi govori naj ga utišam, da naj mu že dam ta user posted image CD, da naj ga prtisnem čez bučo, vse sam da utihne!!!


Pomoč, NUJNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


_____________________________

Živi vsak dan, kot da je zadnji. Enkrat boš imel prav!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: znorela bom!!!!!!!!!!!
10.12.2008 13:19:19   
kajalin*
Joj,joj,smiliš se mi k vem kak je to,še sploh če se stari vmešajo pol pa ne dosežeš nič!Pr men je moja mama pametna za znoret,je bla mala čist ok,pa odkar živiva doma je čist zafurana,hvata krivine kjer jih lahko.Stara bo pa 4 tak,da sma na istem...Nimam nasveta,ga tud sama rabim=(

(odgovor članu Akil)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: znorela bom!!!!!!!!!!!
10.12.2008 13:23:51   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Akil
Večino časa ga ignoriram.

------------------
Kar nadaljuj s tem...
Dodaj le še taščo in tasta user posted image !

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Akil)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: znorela bom!!!!!!!!!!!
10.12.2008 13:27:50   
Akil
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

Joj,joj,smiliš se mi k vem kak je to,še sploh če se stari vmešajo pol pa ne dosežeš nič!Pr men je moja mama pametna za znoret,je bla mala čist ok,pa odkar živiva doma je čist zafurana,hvata krivine kjer jih lahko.Stara bo pa 4 tak,da sma na istem...Nimam nasveta,ga tud sama rabim=(



Sej naš je bil tud prej čist ok. Takih izpadov sploh nismo poznali, dokler se nismo k njima preselili. user posted image Eh, sej sam še kak teden!

Rožica I, user posted image Hvala, sem se mal nasmehnala. Zdej je gospa še začela z trkanjem, kar zadevo samo še poslabšuje!!!!user posted image

Jebela, kaj bi rabla zdejle en viski al pa neki pa en čik!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Živi vsak dan, kot da je zadnji. Enkrat boš imel prav!

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: znorela bom!!!!!!!!!!!
10.12.2008 13:56:28   
Najaa
Glede tašče in tasta se ne sekiraj, bosta že preživela. Ti svojega otroka vzgajaš in če mu boš popustila zaradi ljubega miru, bo to hitro začel izkoriščat.

(odgovor članu Akil)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: znorela bom!!!!!!!!!!!
10.12.2008 13:57:53   
ZmajTolovaj
Mogoče, če bi mu poskusila pozorost preusmerit, npr. naj se gre s kockami igrat al kaj podobnega? To pri naši zdaj pali, je pa res, da je mlajša (1,5 leta).

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: znorela bom!!!!!!!!!!!
10.12.2008 13:58:06   
cuddy
En kozarec mrzle vode mu pljuskni v obraz, pa bo prec boljš.
Sicer ga boš morala preoblečt pa po tleh pobrisat, samo bo pa tiho.
Verjemi, DELUJE!


_____________________________

I'm not always RIGHT, but I'm never WRONG!

(odgovor članu Akil)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: znorela bom!!!!!!!!!!!
10.12.2008 13:59:42   
Shorty_
jaz sem zadnjič našo 2 letnico ob podobnem izpadu zaradi risanke postavila ven in ji povedala da tam se pa lahko dere na ves glas če se hoče in ko bo imela dovolj dretja naj pove, vrata se pustila odprta in v dbeh sekundah je bil mir in nič več govora o risanki. kruto ampak deluje ko ti popustijo že vsi ventilčkiuser posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: znorela bom!!!!!!!!!!!
10.12.2008 14:00:43   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: cuddy

En kozarec mrzle vode mu pljuskni v obraz, pa bo prec boljš.
Sicer ga boš morala preoblečt pa po tleh pobrisat, samo bo pa tiho.
Verjemi, DELUJE!


ja tudi pomaga sicer nisem preverila pri naši ampak na mojem bratu je učinkovalo pa v banjo ga prej postavi je manj pucanja poluser posted image

(odgovor članu cuddy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: znorela bom!!!!!!!!!!!
10.12.2008 14:12:29   
JaLuca
če bi le delovala mrzla voda, pa ni, pa sem večkrat probala, ignorirat tudi, pa še ven sem jo postavila, samo zna biti vztrajna, vztrajna, vztrajna, pa pravijo, da sem jaz fejst trmasta, samo ona..........................lahko samo čakam da jo mine, tudi z preusmeritvijo pozornosti ni nič kaj pomagalo, pa sem dosledna pri nekaterih stvareh že od vsega začetka, pač enkrat pomaga ta metoda drugič ta, pač kakšen dan ma, včasih bi kar tulila od jutra do večera, a ja stara 2 leti 9 mesecev, pač karatker je tudi malo bolj hudi, manjša pa je zaenkrat pravi veseljko..

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: znorela bom!!!!!!!!!!!
10.12.2008 14:53:39   
misa4
Jaz sem tudi z vodo probala in je nucal, še vedno se spomneuser posted image . Ali pa ga daj v kot za toliko minut kot je star(mali vragciuser posted image )  Mogoče je pa samo pod stresom zaradi selitve in bo čez čaz bolje, samo ne obupaj!

(odgovor članu JaLuca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: znorela bom!!!!!!!!!!!
10.12.2008 16:18:59   
krfjolca
Meni je pa tale z vodo malo mimo user posted image . Pa tako kot s tistim izoliranjem in zapiranjem v sobo ali v kot pač pri različnih otrocih učinkuje različno. Pri enih ful pali, pri drugih pa ne - oziroma lahko še škodo narediš. Da bi jaz mojega zaprla v sobo, ga pomojem ne pomirim en teden. Tako da pri našemu zaenkrat najbolje pali pogovor in pa preusmerjanje pozornosti v kombinaciji z ignoriranjem. Ker je ful poslušljiv tip otroka (ne sicer tudi poslušen user posted image ), s pogovorom res največ dosežem v takih situacijah.

Bi pa z vodo z veseljem zalila tvojo taščo user posted image  user posted image

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: znorela bom!!!!!!!!!!!
10.12.2008 16:38:05   
Primoza
Reci mu, da naj se neha metati po tleh in noret. Če bo miren vsaj minuto mu daj CD.

Glede na to, da je vprašanje postavljeno ob enih bi človek rekel, da se je mali že utrudil.

(odgovor članu Akil)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: znorela bom!!!!!!!!!!!
10.12.2008 16:43:00   
t5t6
Naš ta mljaši je tudi ene zelo trmaste sorte pa še veliko joka oz neprestano joka tudi sedaj pri 5 letih. Ko je bil mlajši in je imel take izpade, da na koncu sploh ni več vedel zakaj joka je pomagalo to, da sem ga stisnila k sebi ga pocrtala in mu govoril da ga imam rada ampak, da pač to in to ni prav naredil. Tako se je ponavadi umiril. Sedaj pa sem ga že večkrat primla in odnesla v sobico, posedem ga na posteljo v roko mu dam kakega medvedka (delam se strogo, odločno ampak toplo), in mu prižgem pravljico. Rečem mu da lahko pride dol ko se umiri ali pa ko konča pravljica zaprem vrata in grem. Sedaj pri nas to pali.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: znorela bom!!!!!!!!!!!
10.12.2008 18:29:45   
kajajaka
otrok je pač otrok - včasih tudi izsiljuje in poskuša do kje sme....

bolj me moti tašča in tast... Joj, pri nas bi bilo že veselo, če bi se poskušali v vzgojo mojega otroka vtikat.

Jaz sem se s taščo in tastom dobro razumela, dokler se ni rodila mala. Potem so se želeli vtikat s svojimi mnenji... in odločno sem se postavila zase (za svojega otroka). Sedaj je pri nas veliko užaljenosti in "surle do tal" ampak jaz se ne dam - otrok je moj - jaz ga vzgajam in ne dovolim vmešavanja. Če pa oni niso zreli, da bi to razumeli... naj bodo pač užaljeni... Menda se bodo sprijaznili... ali pa če se ne.. meni dol visi... user posted image user posted image user posted image

bodi močna in zaje***

Ne dovoli jim vmešavanja - če mene vprašaš je otrok morda že pogruntal, da dobi kar hoče, če dovolj kriči, ker se babi vmeša in ti popustiš... Otroci so pamentnejši kot si mislimo!

< Sporočilo je popravil kajajaka -- 10.12.2008 18:30:39 >

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: znorela bom!!!!!!!!!!!
10.12.2008 19:56:32   
Kranjcanka
jah pri nas je vse sorte, pa smo sele 2.
najveckrat ga ignoriramo. sem pa v vrtcu vprasala kako se one s tem spopadajo oz kaj priporocajo. pa pravita da se to pri njih pac ne pocne, da na zacetku malo ignorirajo, samo  otroci v vecini vztrajajo pa enostavno receta stop, oz nehaj, to se pri nas ne dela, to pac receta strogo in otroci hitro pokapuirajo, da se kaj ne sme. kar se pa udarcev od otroka tice pa podobno. to se ne dela, zato tega ne pustimo, niti ne udarimo nazaj ampak trdo primemo za rokice in recemo ne, to se ne dela, pa poves da si zelo hud, ali pa zalosten.
problem je v tem, da bi to zagotovo palilo ko se naredi prvic ali pa drugic. samo starsi preveckrat popustimo in malcki to dobro vejo in izsiljujejo kadar koli ni po njihovo.

kar se tice komentarja ene od mojih predhodnic: tudi mene bi najbolj motilo vmesavanje tasce/tasta/starsev.. otroka bos ze vzgojila, ce bos vztrajna. to bo pa toliko bolj uspesno (beri hitro), ce ti bojo pomagali doma.

lp

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: znorela bom!!!!!!!!!!!
10.12.2008 20:16:54   
Akil
Tamali se je pomiril user posted image . Sicer je vse skupaj trajalo debelo uro. In to samo dretje in kričanje, niti ene solze nikjer.
Ni pa pomagalo nič, dokler ni ati prišel iz službe. Ati ga je pa pomiril s tem, da mu je rekel, da mu bo CD zlomil in ga nikoli več ne bo gledaluser posted image . Zakaj se jaz tega nisem spomnila????user posted image
V bistvu mene tudi najbolj moti tole vmešavanje. Prej, preden smo se (začasno) preselili k tašči in tastu ni imel takšnih izpadov. Ampak sedaj pač vidi, da jaz tukaj nimam nobene avtoritete in to lepo izkorišča. NPR: rečem jaz, da bo danes pa pojedel tudi eno vilčko zelj( ki ga nima preveč rad), mi ona takoj, ja pa zakaj, če ga pa ne mara, mu bo babi nekaj drugega skuhala. user posted image   Glejte, sej ne da bi jaz otroku filala v usta pa ga silila, da mora cel krožnik pojest, ampak red mora bit. Tudi jaz ne maram zelja, pa ga pojem vedno en špukuser posted image . Prej sem pač skuhala nekaj zraven, da sva lahko po tisti žlički jedla naprej!

V glavnem user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image





_____________________________

Živi vsak dan, kot da je zadnji. Enkrat boš imel prav!

(odgovor članu Kranjcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: znorela bom!!!!!!!!!!!
11.12.2008 8:56:24   
andrejka
Hej!

Pa naredi kaj za to. Sploh za kontriranje... So pri meni tud poskušali, pa je nazadnje vedno obveljala moja. Sem pač pred njimi tamali rekla, da ji stari starši ne bodo nič pomagali (če so jo zagovarjali), ker sem jaz njena mami in tako kot rečem, tako je. Se je še parkrat poskušala obrnt na njih, pa sem hitro posegla vmes.
Sam ti pa res pritisk naraste!!!! Enkrat je šlo tok deleč, da sem jo mogla odnest v drugo sobo, da sva se v miru zmenile...
Sicer mamo še občasne probleme, pa vse sproti pošlihtamo (tako z mojimi starši, kot z moževimi).
je pa zanimivo, da se morm jest z moževimi "kregat", on je pa lepo tiho... Me ne moti. Če mi zamerjo, pa nej mi..Je pa zanimivo, da mi še nikili niso.

Uf sem bla dolga. No probaj kaj narest.

LP,A

_____________________________

17.11.06 se nama je rodila čudovita deklica Zoja
24.5.09 pa se nam je pridružil čudovit deček Gaber

(odgovor članu Akil)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: znorela bom!!!!!!!!!!!
30.1.2009 17:36:54   
Meggy
Jaz menim, da je to metanje in kričanje neko obdobje pri otroku, ki seveda čez čas mine. Moj je bil najbolj muhast in trmast po 2. letu.
Sem ga pa tut jaz mela enkrat poln kufer in je dobil kozarec mrzle vode direktiva v obraz, sej vem, da se ne sliši prav lep, ampak meni je važno, da je pomagalo, ker tamalemu res ni bilo nč jasno kaj se mu je pravzaprav zgodilo. Mislim, da se je po tem neprijetnem dogodku na tla vrgel še samo enkrat.
Vem pa, da nekatere tega ne razumejo in se z svojim otrokom lahko pogovorijo, jaz se z dveletnikom pač nisem mogla, ker je imel v sebi toliko jeze, da nisi mogel verjet. Je pa sedaj vse drugače po 3. letu, ko si da že dopovedat in se tudi lahko vse lepo zmeniva.
Pač pride ta trma, ampak tudi gre.

LP

(odgovor članu andrejka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: znorela bom!!!!!!!!!!!
30.1.2009 17:48:52   
Gina
Udaril te je?  Kako hudiča si to dopustiš? Tulil je eno uro? Zakaj si mu pa to pustila? Otrok čuti, a nekaj sme ali ne, ali nekaj dopuščaš ali ne. Tuljenje do neke mere, ajd ok, ampak eno uro se po tleh metat, lepo te prosim! Ni šanse. Ratam pa tolk zoprna, da me ni za prenašat, niti otrok me ne more. Tukaj gre samo za to, kdo bo koga. In otrok točno ve, kdo je močnejši. Pri očetu je utihnil, ker je vedel, da resno misli. Ti bi mu lahko 500x rekla, da boš zlomila cd, pa te ne bi šmirglal. Ko se boš naštelala na to, da ni cene, da bi ti to prenašala, bo nehal tulit. Dokler boš pa pripravljena to prenašat, bo pa tulil. In tudi tepel te bo.

(odgovor članu Meggy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: znorela bom!!!!!!!!!!!
30.1.2009 18:01:20   
Tonchka
[
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Udaril te je?  Kako hudiča si to dopustiš? Tulil je eno uro? Zakaj si mu pa to pustila? Otrok čuti, a nekaj sme ali ne, ali nekaj dopuščaš ali ne. Tuljenje do neke mere, ajd ok, ampak eno uro se po tleh metat, lepo te prosim! Ni šanse. Ratam pa tolk zoprna, da me ni za prenašat, niti otrok me ne more. Tukaj gre samo za to, kdo bo koga. In otrok točno ve, kdo je močnejši. Pri očetu je utihnil, ker je vedel, da resno misli. Ti bi mu lahko 500x rekla, da boš zlomila cd, pa te ne bi šmirglal. Ko se boš naštelala na to, da ni cene, da bi ti to prenašala, bo nehal tulit. Dokler boš pa pripravljena to prenašat, bo pa tulil. In tudi tepel te bo.



Se popolnoma strinjam. In tudi težko bi samo ignorirala, če bi me štiri leta star otrok udaril.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: znorela bom!!!!!!!!!!!
30.1.2009 18:20:11   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Udaril te je?  Kako hudiča si to dopustiš? Tulil je eno uro? Zakaj si mu pa to pustila? Otrok čuti, a nekaj sme ali ne, ali nekaj dopuščaš ali ne. Tuljenje do neke mere, ajd ok, ampak eno uro se po tleh metat, lepo te prosim! Ni šanse. Ratam pa tolk zoprna, da me ni za prenašat, niti otrok me ne more. Tukaj gre samo za to, kdo bo koga. In otrok točno ve, kdo je močnejši. Pri očetu je utihnil, ker je vedel, da resno misli. Ti bi mu lahko 500x rekla, da boš zlomila cd, pa te ne bi šmirglal. Ko se boš naštelala na to, da ni cene, da bi ti to prenašala, bo nehal tulit. Dokler boš pa pripravljena to prenašat, bo pa tulil. In tudi tepel te bo.



Res je. Dokler si ne boš rekla, da te mulc enostavno nima pravice eno uro maltertirat, toliko časa te pač bo. Jaz bi ga že zdavnaj zaprla v njegovo sobo, pa naj se tam dere, kolikor časa se hoče.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: znorela bom!!!!!!!!!!!
30.1.2009 22:46:48   
picola1
Jaz pa sem razumela Gino, da mu tut tulit ne bi pustila...Pa mi nekako ni blo jasno, kako dosežeš pri otroku, da neha jokat...(še posebej tako, da rataš orng zoprn)
Gina? Hvala za odgovor.user posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: znorela bom!!!!!!!!!!!
31.1.2009 9:25:15   
muška
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Udaril te je?  Kako hudiča si to dopustiš? Tulil je eno uro? Zakaj si mu pa to pustila? Otrok čuti, a nekaj sme ali ne, ali nekaj dopuščaš ali ne. Tuljenje do neke mere, ajd ok, ampak eno uro se po tleh metat, lepo te prosim! Ni šanse. Ratam pa tolk zoprna, da me ni za prenašat, niti otrok me ne more. Tukaj gre samo za to, kdo bo koga. In otrok točno ve, kdo je močnejši. Pri očetu je utihnil, ker je vedel, da resno misli. Ti bi mu lahko 500x rekla, da boš zlomila cd, pa te ne bi šmirglal. Ko se boš naštelala na to, da ni cene, da bi ti to prenašala, bo nehal tulit. Dokler boš pa pripravljena to prenašat, bo pa tulil. In tudi tepel te bo.



mene tudi zanima, kako preprečit tuljenje, in kako reagirat, če te otrok udari. Najbolj pa me zanima, kako dosečt, da me bo otrok upošteval.  Sem stroga, ampak vseeno, mala dva me ne upoštevala dokler se ne začnem dret. user posted image

pa kako naredit to v odebeljenem me tudi zanima, meni ne uspe user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: znorela bom!!!!!!!!!!!
31.1.2009 13:58:50   
Mišni
Drugače, če sem jaz fejst huda in otroku ne pustim, da pisne, res ne upa. Samo to je res malo kruto, se mi zdi. Da pa se tudi to dosežt, z močno voljo se da. Sanmo more otrok videti in čutiti tvojo moč.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?