|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   znositev in miom
14.1.2009 15:22:37   
sensi
Živijo dekleta.
Mogoče je imela katera od vas podobno situacijo.Ali je že katera kljub miomu zanosila in srečno pripeljala nosečnost do konca.Miom je zlo majhen 17mm čisto na vrhu maternice.
Hvala lp

_____________________________

Upanje umre zadnje.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: znositev in miom
14.1.2009 16:19:41   
ency
Moja sodelavka je normalno zanosila in rodila zdravega decka. A bos sla na operacijo?

(odgovor članu sensi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: znositev in miom
14.1.2009 16:22:49   
Izabela_
Jaz sem taka!

Sem zanosila in ko sem pla na UZ, so mi našli miom, velik 2,3 cm. V nosečnosti je blazno rasel, na koncu je meril 5cm in moji ginekologinji nosečnost nikakor ni bila všeč. Imela sem tudi CR (še iz enega drugega razloga). 5 mesecev po porodu sem šla na laparoskopijo.

Takrat sem iskala po forumu kakšno s podobno izkušnjo, pa ni bilo nobene. user posted image

Sedaj po dveh letih in pol od laparoskopije se mi ni pojavil noben nov miom. Vsekakor bi pred novo nosečnostjo poskrbela, da bi bila brez. Samo moj je bil res kar velik.

Lp

(odgovor članu ency)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: znositev in miom
14.1.2009 16:22:59   
Tina 28
Moja prijateljica je pripeljala nosečnost kljub miomu srečno do konca. Vendar pa je velikokrat imela boleč trebuh. Lahko iz čist drugega vzroka.

(odgovor članu ency)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: znositev in miom
14.1.2009 16:37:05   
ursa30
moja svakinja je tudi zanosila in rodila z miomom, so ji ga pa ob porodu odstranili.

(odgovor članu Tina 28)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: znositev in miom
14.1.2009 16:45:31   
Izabela_
Hmmm, pri meni pa ob porodu ni šlo, ne vem, zakaj.

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: znositev in miom
14.1.2009 19:04:30   
U*
Moja znanka je imela miom biv je zelo majhen ko pa je zanosila se ji je pa zelo povečal tako da je skoraj celo nosečnost preležala. Rodila je s carskim rezom en mesec prej zdravega in velikega(52cm) fatnka. Miom pa bi ji lahko odstranili med carskim rezom, ker pa ji to ni nihče povedal bo šla čez kake 4mesece.

(odgovor članu Izabela_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: znositev in miom
14.1.2009 20:26:35   
anajmad
Jaz sem zaradi mioma(bili so trije) izgubila sinčka v 24.T nosečnosti.Ker maternica ni več zdržala pritiska. Miomi so bili kar veliki. Eden je bil cca 5cm,tadrugi cca 7 cm in tretji je bil komaj viden.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu U*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: znositev in miom
15.1.2009 9:50:19   
Izabela_
Zelo hudo, Anajmad. user posted image

Ja, miomi med nosečnostjo rastejo s pospešeno hitrostjo zaradi hormonov.

U*, jaz pa mislim, da če bi ji ga lahko odstranili med CR, bi ji ga. Tudi meni ga niso. Moja G je rekla, da to ni hec in da oboje skupaj ne bo šlo. Ona mi je tudi potem sama naredila laparoskopijo čez 5 mesecev, tako da vem, da je za te zadeve velika strokovnjakinja in da je bila odločitev pravilna. Pri enih pa očitno gre (očitno odvisno od lege mioma, pa velikosti).

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: znositev in miom
15.1.2009 10:56:24   
U*
Izabela_ to na jesenicah kjer je rodila ne delajo. V našem okolišu dela to samo LJ. Bi ji pa če bi šla v LJ. Sam G je bla tko smotana da se tega ni spomnla prej.

(odgovor članu Izabela_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: znositev in miom
15.1.2009 11:14:41   
Izabela_
Aja, torej bi morala že na CR v Ljubljano. Jaz sem sicer rodila v Ljubljani in moja G je tudi tam zaposlena, pa mi niso odstranili mioma med CR (izrecno).

(odgovor članu U*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: znositev in miom
15.1.2009 11:53:48   
U*
ja tko je niso osposobleni.

(odgovor članu Izabela_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: znositev in miom
15.1.2009 15:36:38   
sensi
Hvala vam vsem za odgovore.Čisto sem razdvojena,ne vem kaj naj naredim.Ko sem bila pred dvema mesecema v bolnici,v 6 tednu nosečnosti,ki se je žal nesrečno končala,so mi našli miom.Zanosila sem z dvojčki eden je bi l v maternici,drugi pa v jajcevodu in je vse propadlo.Takrat so mi našli majhen miomček čisto na vrhu maternice.Vsi trije zdravniki na viziti so rekli,da ni to nič nevarvega in ,da pri naslednji nosečnosti ne bo nič motilo.V začetku meseca pa sem bila na pregledu še pri dr.Merlotu.Ta mi je rekel ,da bog ne daj da bi zanosila,da morava pazit ,ker če bi zanosila potem bi sigurno imela spontani splav in skoraj,da ni možnosti,da bi se nosečnost srečno končala.Zaradi različnih mnenj sem pisala ša dr.Pušenjaku,ki pravi,da ne vidi razloga zakaj ne bi smela zanosit kljub miomu.
Ma sploh ne vem kdo ma prav??

_____________________________

Upanje umre zadnje.

(odgovor članu U*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: znositev in miom
16.1.2009 14:51:37   
Izabela_
Ma to je pa res smotano. Ampak glede na moje izkušnje bi sigurno hotela, da je vse tipitopi, že tako lahko gre toliko stvari narobe med nosečnostjo, zakaj bi človek še izzival (težka beseda)? Če bi si dala odstranit miom, bi to pomenilo, da moraš želje po otroku malo premakniti, toliko pa spet ne (kakšne pol leta). Moraš vedeti, da miomi med nosečnostjo hitro rastejo in pritiskajo na plod, sploh, ko sta oba že velika. Lahko pride do krvavitve.

Želim ti dobro odločitev in žal mi je za tvoja dvojčka. user posted image

(odgovor članu sensi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: znositev in miom
16.1.2009 15:07:12   
U*
Sensi tudi meni je v prvi vrsti žal za tvoje dvojčke.
Kar se pa mioma tiče ti pa jast tudi priporočam, da ga greš odstranit, sej to se da pomojem z laparo, ki pa ni nč strašnega.
Boš pa mal kasnej zanosila in boš zato imela veliko lepšo nosečnost:
Ta moja znanka je rekla, da če bi ot vedla prej da ima miom da bi ga odstranla ni imela glih ne vem kako lepe nosečnosti.

Držim pesti za tebe pa poročaj kaj se odločiš.

Lp U*

(odgovor članu sensi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: znositev in miom
18.1.2009 22:55:54   
Inana
Punce, ali miom boli? Ker zadnje čase vedno bolj in bolj čutim špikanje v jajčniku, kjer naj bi imela manjši miom ... Hvala

(odgovor članu U*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: znositev in miom
19.1.2009 13:51:48   
sensi
Hvala vam za iskrenost.
Tudi sama sem mnenja,da ga dam čim prej odstranit.Moje mnenje je,da tisto kar pač ne paše v telo more čim prej ven.Edino me kr prestrašlo to,ker mi je dr.Merlo rekel,da bi skoraj sigurno splavila,če po nesreči zanosim.Saj zelo pazima,sam kaj ko ma hudič mlade je lahko hitro kaj narobe.
Drugače pa mene miom ne boli,je pa res,da imam nekje od junija 08 zelo obilne pa tudi kr boleče menstruacije z zamudo po 4-12 dni,pa kr v kosih sem krvavela.Zato sumim,da sem miom morala takrat enkrat dobit.Pozimi 2007 ga sigurno nisem mela ker sem bila na vaginalnem UZ.Pa tudi do junija lani sem imela kr normalne menstruacije.
Vse kakor vam poročam o spremembah.

_____________________________

Upanje umre zadnje.

(odgovor članu Inana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?