|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zoisova štipendija - da, problem...
20.12.2012 7:43:31   
end1
Sin prijateljice, dijak, mladoletnik, je zaprosil za Zoisovo štipendijo. Odgovorili so mu, da jo in ga povprašali, če ima državno štipendijo. Problem je, da ko so dali vlogo za otroški dodatek konec leta 2011, so prejeli odločbo, na kateri piše, da je državna štipendija v mirovanju, do njegovega 18 leta.

Problem naj bi bilo to mirovanje?

Jaz ne štekam, državne štipendije do 18 leta so ukinjene, vsako šolsko leto je potrebno na novo podajat vlogo, v kakšnem mirovanju torej.

Šla je na CSD in tam so rekli, da uslužebnke zadolžene za štipendije ni v službi, danes niso uradne ure.

Je imel kod podoben primer in problem?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zoisova štipendija - da, problem...
20.12.2012 8:48:38   
Luni
Ne štekam čist. Je izpolnil pogoje za Zoisovo al ne (če ne štejeve državne, ampak, kaj ima veze državna, če mu do 18. letega itak ne pripada ???)?

_____________________________



(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zoisova štipendija - da, problem...
20.12.2012 9:03:19   
*pepelka*
Mladoletni dijaki neprejemajo državne štipendije, saj so upravičeni do otroškega dodatka in dodatka za dijaka, ki znaša cca 50€. Tudi če je štipendijo šrejemal pred uvedbo novega zakona, je leta v mirovanju do dopolnjenega 18. leta, ko naj bi jo ponovno prejemal, v kolikor bo to še tako kot je danes.
Vlogo za štipendijo pa ne vlagaš, dokler dijak ni polnoleten. Ponovno jo oddaš šele v mesecu, ko bo dijak dopolnil 18 let, do takrat pa se odda vlogo za otroški dodatek.

< Sporočilo je popravil *pepelka* -- 20.12.2012 9:05:26 >

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zoisova štipendija - da, problem...
20.12.2012 14:02:01   
end1
Ja se jaz tudi ne štekam, nobene logike.

Torej iz sklada za Zoisovo štipendijo so jo pozvali, naj dopolni vlogo z odločbo CSD ali dobiva državno štipendijo. Poslala je odločbo, ko je uveljavljala otroški dodatek, kjer med drugim tudi piše, da je štipendija v mirovanju do 18 leta. Nakar je iz sklada prejela odločbo, da se prošnjo zavrže, ker je upravičen do državne štipendije, saj je iz odločbe CSD razvidno, da je v mirovanju, kljub temu da se ne izplačuje.

Ne vem kako si to lahko razlagaš. Jaz si ne morem.

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zoisova štipendija - da, problem...
20.12.2012 16:53:33   
blev
Tudi mi smo dobili ta dopis -nepopolna vloga ,oddala sem odločbo
o času prejemanja štipendije .Na odgovor pa še čakam LP.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zoisova štipendija - da, problem...
20.12.2012 17:46:18   
end1
Javi ko pride, da ji lahko kaj pomagam, resnično že tako je prijateljica s plačo dnu vsega, pol pa še to. Žalostno žal resnično, sicer pa se za našo ga. državo ne čudim.

(odgovor članu blev)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zoisova štipendija - da, problem...
28.12.2012 11:12:23   
Kornelija
Tudi sin je dobil obvestilo o nepopolni vlogi, vendar se je šlo o potrdilu začasnega prebivališča. Sama sem jih poklicala, saj smo potrdilo že dodali vlogi. Ugotovili smo, da so se zmotili in je v resnici vloga popolna. Sin prejema že tretjo leto Zoisovo štipendijo in ponavadi nekaj zbrkajo, ko pa jih pokličeš, pa se lahko vse domeniš.
Prijateljica naj pokliče na Javni sklad RS ( (0)1 434 10 81 in jih tam povpraša za mnenje, saj državna štipendija, če fant ni polnoleten, nima nobene veze z Zoisovo.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zoisova štipendija - da, problem...
31.12.2012 7:36:35   
end1
Hvala Kornelija, v petek se ji ni nihče javil, bo poskusla danes, upam da ji kaj uspe zrihtat.

(odgovor članu Kornelija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zoisova štipendija - da, problem...
15.1.2013 8:50:44   
KIKI****
Živjo, tudi jaz sem mnenja, da naj pokliče in se najprej pogovori po telefonu.

Kot drugo, tudi sama sem vlagala za Zoisovo štipendijo, sicer nekaj let nazaj, pa vendarle. V kolikor
je v odločbi za državno štipendijo napisano, da je v mirovanju in v kolikor ste prepričani da bi ta otrok
prejemal zoisov štipendijo (glede na kriterije), potem je potrebno na SCD in se državni štipendiji odreči
in stvar bi morala biti rešena.

Srečno,

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?