|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
  
Posvojitev in diabetes
Oznake: diabetes,posvojitev,posvojen,otrok,družina,starši
14.1.2013

Imam diabetes in me zanima ali lahko upam na posvojitev otroka iz tujine, kolikšna je meja starosti posvojitelja, približ. znesek celotnega postopka , doba trajanja celotnega postopka in kateri je prvi korak za to odločitev (kje vse to urejat in če kdo pri vsem tem pomaga).
hvala in lep pozdrav.
Jožefa




ODGOVOR:
Katarina Tomšič, predsednica Humanitarnega kluba posvojencev AS | 29.1.2013

Mislim, da je pri sladkorni bolezni posvojitev zelo težka, saj potrebujete zdravniško potrdilo, da ste psiho-fizično zdravi. Je pa tudi res, da je to lahko rahlo subjektivno od Vašega zdravnika oz. pooblaščenega zdravnika, ki Vam potrdilo izdaja. Meja starosti posvojitelja je odvisna od države izvora otroka. Nekje je natančno določena. Nekje ni določena starost, le razlika med otrokom in posvojiteljem ob posvojitvi. V naši slovenski zakonodaji starostna meja posvojiteljev ni določena – mora pa biti seveda posvojitelj polnoleten in praviloma najmanj 18 let starejši od posvojenca (razen, v izrednih primerih, ko je lahko določeno drugače, kadar gre za korist otroka).Pri nas v Sloveniji urejajo posvojitev Centri za socialno delo, kamor vložite vlogo (po navadi je to CSD, kjer imate prijavljen stalni naslov).Stroški postopka posvojitve so različni. V Sloveniji jih skorajda ni. V tujini dosežejo lahko tudi do 20.000 € (prevodi, letalske karte, hotelske namestitve,…). Prvo se je potrebno odločiti, kje boste postopek začeli. Če se odločite za posvojitev v Sloveniji, potem je prva pot na CSD. Se pa mnogo več parov odloča za posvojitev v tujini, saj je v Sloveniji skorajda nemogoče posvojiti, saj ni dovolj otrok za posvojitev v primerjavi s pari, ki čakajo na posvojitev.Če se odločite za posvojitev v tujini je moj nasvet, da prvo razmislite, v katero državo se boste namenili. Menim, da bi morali tukaj starši izbirati tudi subjektivno, glede na to, katera država jim je blizu. Hvala Vam za vprašanje in lep pozdrav.

Pogoji uporabe
Odgovori strokovnjakov so informativnega značaja in ne morejo nadomestiti obiska pri zdravniku in osebnega posveta z njim. Ne gre za strokovno diagnozo, temveč le za odgovor, ki je podan na podlagi vprašanja in navedenih informacij uporabnika. Določene informacije s področja zdravstva lahko zastarajo, kar upoštevajte pri prebiranju starejših odgovorov. Pri zastavljanju vprašanja je zagotovljena tajnost osebnih podatkov, ki jih posredujete ob registraciji. Strokovnjaki si pridržujejo pravico, da na določeno vprašanje ne odgovorijo. Pridržujemo si pravico do lektoriranja vprašanja.


Katarina Tomšič odgovarja:
Pomoč mamici
Dati v posvojitev
Posvojitev afriških otrok
Mednarodna posvojitev


Zastavi vprašanje strokovnjaku
Nazaj na SEZNAM STROKOVNJAKOV


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:






Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?