|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
  
Ležalnik za dojenčka
Oznake: ležalnik,za,dojenčka,razvoj,fizioterapija,otrok,dojenček
19.2.2012

Pozdravljeni,
zanima me kaj menite o ležalnikih za novorojenčka/dojenčka. Izbrala bi takega, ki ima trdno podlago in možnost popolnoma ležečega naklona. V njem otrok ne bi spal, ter preživel veliko časa (nekje pol ure na dan).
Hvala za odgovor, ter lep pozdrav T.




ODGOVOR:
Špela Gorenc Jazbec, dipl. fizioterapevtka | 23.2.2012

Pozdravljeni. Vsakemu, ki ima namen kupiti ležalnik za svojega dojenčka, to odsvetujem. Tudi, če samo za pol ure na dan, lahko ležalnik dojenčku naredi več škode kot koristi. Ležalniki so bolj namenjeni za pomoč staršem, kot korist otroku. Že drži, da imajo starši malo lažje delo, če otroka postavijo v ležalnik, vendar otrok od tega nima nič. V ležalniku otrok leži, oziroma, pol sedi. V takem položaju v ležalniku ne more poizkušati z obračanjem na bok, trebuh in obratno, ves čas je prisiljen v en in isti položaj. Ležalnik otroku odvzame težo iz ramenskega in vratnega predela in mu s tem onemogoči pravilne vzorce vzravnavanja glave in veriženja aktivnosti preko trupa. Poleg tega pa starši težko presodijo ali je njihov dojenček res motorično popolnoma v redu in če je prisotna le manjša asimetrija trupa pri dojenčku, mu jo z uporabo ležalnika lahko pridno utrjujemo vsak dan in s tem povečujemo. Saj se bo v primeru asimetrije, dojenček v ležalniku vedno nagnil na isto stran in s tem svoje težave še povečeval. Tako, da vam svetujem, da svojemu dojenčku ne kupite ležalnika in ga, ko bo dovolj star (2, 3 mesece) začnite odlagati raje na ravno in čvrsto podlago. Do takrat pa ga raje položite v košek, košaro od vozička ali kaj podobnega, kar lahko premikate po stanovanju.

Pogoji uporabe
Odgovori strokovnjakov so informativnega značaja in ne morejo nadomestiti obiska pri zdravniku in osebnega posveta z njim. Ne gre za strokovno diagnozo, temveč le za odgovor, ki je podan na podlagi vprašanja in navedenih informacij uporabnika. Določene informacije s področja zdravstva lahko zastarajo, kar upoštevajte pri prebiranju starejših odgovorov. Pri zastavljanju vprašanja je zagotovljena tajnost osebnih podatkov, ki jih posredujete ob registraciji. Strokovnjaki si pridržujejo pravico, da na določeno vprašanje ne odgovorijo. Pridržujemo si pravico do lektoriranja vprašanja.


Špela Gorenc Jazbec odgovarja:
Plazenje z eno nogo
Hoja po prstih
Gibi v spanju
Jok v položaju "pasenja kravic"


Zastavi vprašanje strokovnjaku
Nazaj na SEZNAM STROKOVNJAKOV


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:






Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?