|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
  
Postrani glavica
Oznake: nevrofizioterapija,fizioterapija,fizioterapevtka,nagibanje,glave,gibanje
5.6.2012

Spoštovani!
Imam hčerko, staro 8,5 mesecev, pri kateri že nekaj mesecev (prej na to nisem bila tako pozorna) opažam, da glavo nagiba v levo stran. Pogleda sicer v obe strani, občasno jo tudi popolnoma poravna, vendar pa je glava večino časa nagnjena. Bili sva v razvojni ambulanti in na FTH (do sedaj 1x), kjer je fizioterapevtka predlagala, da glavo sama obračam na obe strani, medtem, ko leži na trebuhu. Mala se sicer brani, ampak to me ne moti, samo da se bi popravilo. Porod je bil normalen, poškodb naj ne bi imela. Sicer se obrača na obe strani, pivotira, se dvigne na kolena, posede se pa še ne sama.
Ali imate s tem kaj izkušenj? Kdaj takšno nagibanje glave mine oziroma kako se najlažje popravi? Kaj lahko še sami narediva?
Malo me je fizioterapevtka prestrašila, ker pravi, da tako narobe vidi svet in da je vse odvisno od položaja glave.
Hvala in lp.




ODGOVOR:
Špela Gorenc Jazbec, dipl. fizioterapevtka | 8.6.2012

Spoštovani! Če je nagibanje glave veliko prisotno, se običajno samo po sebi težko popravi. Asimetrija, ki je prisotna sigurno vpliva tudi na položaj oči in ostalega telesa. Verjetno je asimetrija prisotna v celem telesu in ne samo v predelu vratu, glave. Če ni kakšnega hujšega vzroka za asimetrijo in ni bilo prisotnih nekih rizičnih faktorjev med nosečnostjo in pri porodu, se z redno fizioterapijo in upoštevanjem navodil fizioterapevtke, take asimetrije kar dobro popravijo. Včasih pa se asimetrije tudi ne da popolnoma odpraviti in lahko ostanejo manjše razlike med levo in desno polovico telesa, nagibanje glave. Vsekakor vama predlagam redno obiskovanje fizioterapije in dosledno upoštevanje navodil. Pomembno je, da pri vsakodnevni negi in ukvarjanjem z vašo hčerko enakovredno vključujete tako levo kot desno stran njenega telesa in ji ne dopustite, da vedno naredi stvari s tisto stranjo, ki je za njo lažja. Zelo pomemben je občutek sredine njenega telesa. Želim vam veliko uspeha.

Pogoji uporabe
Odgovori strokovnjakov so informativnega značaja in ne morejo nadomestiti obiska pri zdravniku in osebnega posveta z njim. Ne gre za strokovno diagnozo, temveč le za odgovor, ki je podan na podlagi vprašanja in navedenih informacij uporabnika. Določene informacije s področja zdravstva lahko zastarajo, kar upoštevajte pri prebiranju starejših odgovorov. Pri zastavljanju vprašanja je zagotovljena tajnost osebnih podatkov, ki jih posredujete ob registraciji. Strokovnjaki si pridržujejo pravico, da na določeno vprašanje ne odgovorijo. Pridržujemo si pravico do lektoriranja vprašanja.


Špela Gorenc Jazbec odgovarja:
Plazenje z eno nogo
Hoja po prstih
Gibi v spanju
Jok v položaju "pasenja kravic"


Zastavi vprašanje strokovnjaku
Nazaj na SEZNAM STROKOVNJAKOV


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:






.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?