|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Kontraceptivni obliž v Sloveniji ni dosegel širše uporabe. V treh letih in pol po predstavitvi ga je večina žensk po začetnih mesecih uporabe odklonila in se vrnila na druge oblike kontracepcije.
Ključne besede:

image
/11


Kontraceptivni obliž v Sloveniji ni dosegel širše uporabe. V treh letih in pol po predstavitvi ga je večina žensk po začetnih mesecih uporabe odklonila in se vrnila na druge oblike kontracepcije. V Evropi ga uporablja le 1% žensk, v Ameriki je bolj priljubljen.


Obliž vsebuje hormon etinilestradiol in nov hormon norelgestromin. Je enako učinkovit kot hormonska tabletka, lepi se enkrat tedensko. Proizvajalec priporoča lepljenje na zadnjico, trebuh, zgornji del trupa z izjemo prsi ter zunanjo stran nadlahti. Vročina, vlaga in mraz naj ne bi vplivali na morebitno odlepljanje in s tem zmanjšanje kontraceptivne učinkovitosti.


Zaradi drugačnega presnavljanja hormona, ki potuje skozi telo preko kože, je obliž še posebej primeren za ženske, ki imajo prebavne težave, kot so bruhanje in driska ali psihične težave- bulimija ali anoreksija, povezana z bruhanjem. Ta stanja utegnejo zmanjšati učinkovitost kontracepcijskih tablet. Obliž ne vpliva na spremembo teže. Če ženska pozabi nalepiti obliž na za to določen dan, ga lahko nadomesti z novim v dveh dneh, saj je stabilna in učinkovita raven hormonov zagotovljena polnih devet dni. Znana stranska učinka sta glavobol in krvavitve. V zadnjem času poročajo celo o neenakomernem sproščanju hormona v kri, kar bi lahko pri ženskah z motnjami v strjevanju krvi privedlo do resnih zapletov.

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Ko odnos med odraslo hčerko in mamo boli
"Vse sem poskusila, toda mama še kar noče spregledati in je vsakič, ko začnem govoriti o svoji bolečini, ali užaljena a...
6
Numerološka analiza: Kaj nam prinaša leto ...
Kaj nam glede na številke prinaša leto 2022? Poglejte si numerološko analizo.
6
Nuhalna (vratna) svetlina in ultrazvočni p...
Večina mladih mamic in nosečnic v Sloveniji je že seznanjena, da lahko s pomočjo ultrazvočne preiskave v zgodnji nosečno...
6
3D/4D ultrazvočni pregled obraza
Kaj lahko vidimo s 3D/4D ultrazvočnim pregledom obraza pri plodu?
6



Predstavitev diagnostičnega centra - vsebi...
Predstavitev diagnostičnega centra Strah
Ultrazvočni pregled pri plodu s povečano n...
Pri ultrazvočnem pregledu v 18. do 23. tednu nosečnosti z natančno, usmerjeno preiskavo poskušamo odkriti, do katere mer...




Ščetkanje zob.
Admin

Kdaj ste svojim otrokom začeli umivati ​​zobe?