|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

Šest zlatih pravil kampiranja z dojenčkom

Helena Primic, 25.7.2024
Se lahko na kampiranje odpravimo tudi z majhnim dojenčkom? In ali je lahko tudi dopust v kampu z dojenčkom zares sproščen oddih? Preverite zlata pravila kampiranja z dojenčkom, ki vam bodo pomagala pričarati nepozabno družinsko kampiranje!

image
Na kampiranju pozabite na vsa spalna pravila. (Freepik.com)
/11


S partnerjem obožujeta kampiranje in razmišljata o kampiranju z dojenčkom? Če je za nekatere takšen dopust nepredstavljiv, to še ne pomeni, da kampiranje z dojenčkom ne more biti nepozaben, pa tudi sproščen in udoben družinski oddih.

Da se boste tega dopusta spominjali z veseljem in brez zadrege, upoštevajte zlata pravila kampiranja z dojenčkom.


1. Postavite prioritete

Če se na dopust odpravljate z dojenčkom, ga seveda ne morete načrtovati enako če bili sami brez otrok oziroma z večjimi otroki. Zato še pred odhodom na družinsko kampiranjem preverite, kaj je glavna stvar, zaradi katere si želite družinskega kampiranja: stik z naravo, dopust v šotoru, možnost kampiranja na samem ...

Ko boste vedeli, kaj je to, zaradi česar si želite tudi z dojenčkom kampirati, se osredotočite predvsem na to in zmanjšajte vrednost drugim prednostim kampiranja, ki jih z dojenčkom morda ne boste mogli izkoristiti. Vsaj letos še ne. 


2. Upoštevajte starost otroka

Mlajši, ko je dojenček, lažje vam bo na kampiranju. Trimesečnik se namreč ne more odplaziti iz šotora, podojite ga lahko kjerkoli in kadarkoli, če je zaspanček, pa boste prišli tudi do veliko časa zase in za partnerja. Dojenčki namreč na svežem zraku praviloma več in dlje spijo. 

Kampiranje je po navadi najtežje, ko se otrok še plazi in dela prve korake oziroma ko ga morate imeti ves čas na očeh. Pa vendar - v šotoru ni predalov in polic, s katerih bi lahko kaj zvrnil nase, pa tudi brskanje po vreči z oblačili mu lahko brez skrbi prepustite, saj vam tako le olajša delo iskanja pravega kosa.


3. Prava lokacija

Romantično kampiranje v dvoje in kampiranje z dojenčkom sta dve povsem različni vrsti dopusta. Ki morata seveda zadostiti tudi povsem drugačnim potrebam.

Ko torej iščete idealno lokacijo za kampiranje z dojenčkom, imejte v mislih, kaj boste na kampiranju najbolj potrebovali - travnat teren, da se bo malček lažje plazil naokrog, bližina vode, da si skrajšate pot, ko jo boste najbolj potrebovali, bližnja lokacija, da pot do kampa ne bo predolga, in raje manjši kot večji kamp, da boste lažji našli miren kotiček, ko ga bo vaš dojenček (in vi!) nujno potreboval.


PREBERITE TUDI: Kam s šotorom? 


4. Spite in drugim pustite spati

Veliko staršev si z dojenčkom ne upa na kampiranje predvsem zato, ker jih je strah, da bo dojenček sredi noči jokal in tako motil vse goste v kampu. Da se bo tako dojenček kot vi in drugi okrog vas zares naspali, je pomembno, da na kampiranju pozabite na vsa spalna pravila. 

Prisluhnite dojenčku ter poskušajte počitniški dnevni in nočni ritem popolnoma prilagoditi njegovemu počutju. Ne da bi se pri tem slabo počutili ali obremenjevali z občutki krivde in nesposobnosti, ker vaš dojenček pač ne sledi statistiki in vzgojnim smernicam. Morda pa na kampiranju odkrijete ritem, ki ga boste lahko uporabljali tudi potem doma.


5. Opremite se

Ko se na kampiranje odpravljate z dojenčkom, lahko prava oprema vključuje tudi kakšne netipične kose - stolček za hranjenje, ki vam bo omogočil, da boste v miru kuhali na odprtem kuhalniku, prenosna posteljica, ki jo lahko postavite tako v šotor kot pod drevo, in majhen bazenček, ki ga lahko uporabite tako za vodno zabavo kot čiščenje dojenčka ali zaščito v skupnih tuših.

Na kampiranju je zelo priročna tudi viseča mreža, v kateri lahko dojenčka uspavate povsem brez bolečin v hrbtu. Ne pozabite tudi na nepremočljivo podlago, ki jo lahko brez skrbi razprostrete povsod, kjer želite varno odložiti dojenčka. 


PREBERITE TUDI: Kampiranje za vso družino


6. Poenostavite si dopust in življenje!

Čeprav je dobro, da se na kampiranje z dojenčkom dobro pripravite - da pomislite naj vsaj tiste najbolje verjetne možne situacije in se nanje pripravite, bodite pripravljeni tudi na to, da boste morda mogli improvizirati. Ko bo dojenček pojedel nekaj zemlje, preskočil dopoldanski spanec in bo videti kot da ga nikakor ne morete umiriti ali boste ugotovili, da ste s sabo prinesli premalo pleničk.

Še pred odhodom na kampiranje se sprijaznite, da tam ne bo domače rutine in vsega nikakor ne morete predvideti, zato vse nove situacije sprejmite z radovednostjo in kot družinski izziv. Te trenutke si boste najbolj zapomnili, ko se boste vrnili v poznano in predvidljivo domače okolje.


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

»En kovač konja kuje, …
… kol'ko žebljev potrebuje? En, dva, tri, pa povej število ti!«
4
3 pravljični družinski izleti
V članku preverite, kako so videti prekmurske rusalke, kje na Dolenjskem živi povodni mož in kateri mlinar si je na vrat...
4
Z avtodomom po Sardiniji
Piombino je pristanišče na zahodni obali naših gurmanskih sosedov. Na s soncem obsijanem parkirišču smo nestrpno pričako...
4
Preživite nepozabne družinske poletne poči...
Portorož, Slovenija - Sončni žarki, sveža morska sapica in smeh veselih otrok. Vroče poletje je tu, in kaj bi lahko bilo...
3



Nošenje v nosilki poleti - da ali ne
Ne glede na letni čas, otroci se radi nosijo, vi si pa ne morete predstavljati, da bi imeli pri tako visokih temperatura...
Z otrokom na letalo
Nameravate na dopust z letalom? Preberite nekaj osnovnih informacij, kako potovati z majhnimi otroki.




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?