|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

Turistično zavarovanje: primerjajte ponudbo

Zveza potrošnikov Slovenije, 14.6.2016
Ponudba različnih turističnih zavarovanj, s katerimi lahko poskrbite, da bodo počitnice še bolj brezskrbne, je pestra, pa vendar potrebujete turistično zavarovanje, in če, kakšno?

image
Preverite obstoječa turistična zavarovanja.
/11


Na ZPS ponovno opozarjajo, da za zavarovalne premije niti ni treba odšteti zelo veliko denarja, kar pa potrošnike lahko hitro zavede, da se odločijo prenagljeno in vsebini pogodbe ne posvetijo potrebne pozornosti – a še vedno velja, da potrošnika zavarovanje ustrezno ščiti le, če pozna njegovo vsebino in izbere ponudbo, ki ustreza njegovim potrebam.

 

Evropska kartica ni dovolj

Ni nujno (dovolj), opozarjajo na ZPS. »Evropska kartica zdravstvenega zavarovanja ne zagotavlja nikakršnega varstva, če potujete v večino držav zunaj Evropske unije. Tudi v državah, kjer lahko uveljavljate pravice na podlagi evropske kartice, so te omejene na nujne in potrebne zdravstvene storitve, v nekaterih državah pa le na nujne zdravstvene storitve,« opozarja Mojca Štrucl iz ZPS in dodaja: »Evropska kartica tudi ni nadomestilo za turistično zdravstveno zavarovanje, saj npr. ne krije stroškov vrnitve domov, če bi na potovanju resno zboleli ali doživeli hudo nesrečo. Priporočljivo je, da jo imate, a naj vas ne odvrne od sklenitve turističnega zavarovanja, ki lahko krije bistveno več zavarovalnih primerov, če le ustrezno izberete.«

 

Kaj obsega turistično zavarovanje?

Turistično zavarovanje je skupno ime za različne vrste zavarovanja, s katerim se zavarujete pred nepredvidenimi dogodki na potovanju. Najpomembnejše in najbolj razširjeno je zdravstveno zavarovanje v tujini, paketi pa velikokrat vsebujejo še druga dodatna kritja – proti nezgodam, tatvini ali kraji, izgubi prtljage, odgovornosti, prekinitvi ali prisilnemu podaljšanju potovanja.

A pri izbiri zavarovalnice velike fleksibilnosti ne omogočajo. »Na voljo so številni paketi z različnim obsegom zavarovanih nevarnosti in z različnimi zavarovalnimi vsotami, tudi na prvi pogled primerljiva zavarovanja imajo lahko v splošnih pogojih zapisana različna vsebinska določila, ki pa se lahko pokažejo kot odločilna, ko želite zavarovanje uveljaviti,« opozarja Mojca Štrucl iz ZPS in dodaja: »Dejstvo je tudi, da boste v paketu dobili (in plačali) kritja, ki jih ne želite ali pa bodo morda tako omejena, da vam bodo v praksi le malo koristila.«

 

Nasvet: Koraki do ustreznega zavarovanja

1. Preverite obstoječa zavarovanja.

Nima smisla, da se za enake nevarnosti večkrat zavarujete.

2. Razmislite, kaj potrebujete.

Osredotočite se predvsem na zdravstveno zavarovanje. Nepredvidene zdravstvene težave v tujini lahko povzročijo največ neprijetnosti in velike stroške.

3. Odločite se, koliko časa bo trajalo zavarovanje.

Če potujete le redko, je smiselno, da se zavarujete le za tisto časovno obdobje, ko ste na poti.

4. Primerjajte ponudbe.

Pri primerjavi bodite pozorni predvsem na višino zavarovalne vsote in razne omejitve in izključitve kritij. Tako boste vedeli, kaj od zavarovanja lahko pričakujete – kaj krije in v kakšnem znesku.

5. Shranite dokumentacijo in pomembne kontakte.

Skrbno shranite vso pogodbeno dokumentacijo, ki ste jo dobili, predvsem pa podatke o tem, s kom se povezati, če gre kaj narobe. Preberite tudi določila o načinu in rokih uveljavljanja zavarovanja, da ne boste kasneje naleteli na težave, če ne boste upoštevali predpisanega postopka.

 

VIR: www.zps.si


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

TOP petkove ideje za družinske vikend izlete
V TOP petkovih idejah vam bomo v sodelovanju s portaloma Družinski izleti in Kam z mulcem v naslednjih tednih predstavil...
4
Obiščimo Polhov doživljajski park
Ta vikend bomo Polhu rogoviležu, ki so ga zaradi neprimernega vedenja živali izgnale iz gozda v Polhovem Gradcu, pomagal...
4
Družinski izlet na Koreno nad Horjulom
Hrib Koreno nad Horjulom, ki ga imenujejo tudi Korena je ravno dovolj visok hrib, da se nanj lahko vzpne marsikatera dru...
4
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...
4



8 nasvetov za popolno potovanje med nosečn...
Ne glede na splošno varnost, pa zahteva potovanje med nosečnostjo nekaj več načrtovanja – le tako bo potovanje zares udo...
Družinam prijazni hoteli
photo
Glavna značilnost družinskih hotelov je, da so tako storitve kot hotelska infrastruktura prilagojene družinam in še pose...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?