Predsednik Evropske komisije Barroso in komisar za zdravje Dalli sta 2 tedna nazaj prvič po dvanajstih letih odobrila gensko spremenjeno (GS) rastlino za gojenje – krompir "Amflora" za industrijsko rabo.
Predsednik Evropske komisije Barroso in komisar za zdravje Dalli sta 2 tedna nazaj prvič po dvanajstih letih odobrila gensko spremenjeno (GS) rastlino za gojenje – krompir "Amflora" za industrijsko rabo.
Ta odločitev povzroča nesprejemljivo tveganje za naše zdravje in okolje. Komisar Dalli je po odobritvi na tiskovni konferenci povedal, da nameravajo v kratkem odobriti še več GS proizvodov.
Evropska komisija se je očitno odločila, da bo prezrla skrbi glede varnosti ter voljo evropskih in torej tudi slovenskih državljanov, kar nam kaže, da so za Evropsko komisijo dobički industrije pomembnejši od izpolnjevanja njenih pomembnejših dolžnosti – zaščite evropskih državljanov.
Zaradi nedopustnega ravnanja Evropske komisije smo organizacije civilne družbe po vsej Evropi ponovno aktivirale akcijo »USTAVIMO GS RASTLINE«.
Z njo želimo Evropski komisiji ter našim državnim voditeljem in ministrom, ki imajo še vedno zadnjo besedo pri odločitvah o novih odobritvah GS rastlin, pokazati, da GS RASTLIN v EU preprosto NOČEMO!
V ta namen smo pripravili peticijo, naslovljeno na vodje posameznih držav. V Sloveniji smo na ITR pripravili poziv predsedniku vlade g. Borutu Pahorju (namesto kmetijskega ministra) ter ministru za okolje in prostor g. Roku Žarniču.
Peticijo lahko podpišete na spletni strani Inštituta za trajnostni razvoj:http://www.itr.si/gso/stop_the_crop
V njej boste izvedeli več o akciji »Ustavimo GS rastline« (Stop the Crop) INŠTITUT ZA TRAJNOSTNI RAZVOJ info@itr.si; www.itr.si
Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:
Želite piti boljšo vodo?
Brez vode lahko živimo le en teden, brez hrane en mesec. Voda je v našem življenju izjemno pomembna.
3
10 eko družinskih nasvetov
Predstavljamo vam nekaj preprostih, vendar pomembnih napotkov iz vsakdanjega življenja, ki bi jih morali upoštevati vsi.
2
Ozaveščeni državljani
Slovenija je bila na podnebni konferenci ZN razglašena za državo s podnebno najbolj ozaveščenimi državljani
2
Strožja pravila za shranjevanje in recikli...
V EU so septembra z novelo direktive o baterijah (Direktiva 2006/66/ES, ki je bila sprejeta že leta 2006) začela veljati...
2