|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

Združenje za pomoč vsem mamicam

S. M., 19.10.2015
Združenje mam MAMICE ZA MAMICE je namenjeno vsem slovenskim materam. Ustanoviteljici Nina in Loreto želita mamicam nuditi oporo, pomoč in vse potrebne informacije o nosečnosti, porodu, dojenju ...

image
Nina in Lore, mamici, ki pomagata drugim mamicam
/41


Ustanoviteljici sva Loreto Fernández Rodríguez, Španka, živeča v Sloveniji in Slovenka Nina Grašič. Spoznali sva se leta 2012. Ideja o društvu se je porodila Lore, predvsem zaradi slabih izkušenj z ginekologi v Španiji, kasneje pa tudi v Sloveniji. Ker ni znala jezika, ni poznala zdravstvenega sistema in se je po porodu prvega otroka (ki ga je rodila doma) počutila osamljeno, si je želela biti del neke skupine, kjer bi lahko svobodno govorila o svoji izkušnji, ne da bi jo ljudje obsojali. Dokončno se je ideja realizirala po težki porodni izkušnji Nine in njenih težavah z dojenjem, saj ni želela, da bi morale tudi druge ženske skozi take izkušnje. Društvo je registrirano od leta 2014.

 

Kjer se ženske počutijo kot doma

Mnogokrat se ženske v obdobju materinstva počutimo osamljene, soočamo se s pritiski družbe in zdravstvenih delavcev, zato društvo nudi prostor, kjer lahko svobodno izražamo svoja mnenja, izkušnje, strahove, skrbi, pa tudi veselje in srečo. Ženskam želimo nuditi prostor, kjer se počutijo kot doma, kjer je dobrodošla vsa njihova družina. Toliko potreb je, za katere menimo, da bi morale biti uresničene in toliko tabujev, ki jih je potrebno razbiti, med katerimi še posebej izpostavljamo dojenje in izgubo otroka.

Ženskam nudimo različne informacije glede postopkov  in pregledov med nosečnostjo, porodnih spremljevalcev, položajih med porodom, nasploh o pripravi na porod, o različnih zdravilih, njihovem delovanju in učinkih na mater in otroka, glede navezanosti, dojenja, različnih metodah spanja, o spolnosti in delovanju hormonov med in po nosečnosti ter o vseh drugih temah, ki spadajo k materinstvu.

 

Srečanja vsak mesec

Društvo ima redna mesečna srečanja, in sicer vsak prvi in tretji petek v mesecu, v prostorih KS Lesce. Prvi termin je rezerviran za tematiko glede predporodnega in porodnega obdobja, drugi pa glede poporodnega, poseben poudarek pa namenjamo dojenju. Srečanja so brezplačna za člane in nečlane društva, vabljeni so tako otroci, kot partnerji. Želimo ustvariti prijetno, domače vzdušje, kjer ves pogovor poteka v sproščenem vzdušju. Včasih povabimo tudi strokovnjake, da govorijo o določenih temah.

Naše članice so tako Slovenke, kot tudi tujke, ki živijo pri nas, saj menimo, da mogoče one še bolj potrebujejo prostor, kjer se počutijo sprejete in razumljene. V ta namen predavanja pogosto izvajamo tudi v angleščini oz. po potrebi prevajamo. Želimo, da se vse počutijo prijetno in spoštovano.

 

Vedno na voljo, če nas potrebujete!

Mamice za mamice se predstavljamo prek spletne strani, Facebook profila, na različnih sejmih, delavnicah in srečanjih nevladnih organizacij. Sodelujemo s porodnišnicami in drugimi organizacijami, ki lahko vplivajo na položaj mater / žensk v družbi. Del naše poti je tudi dobrodelnost.

Želimo si, da bi se bodoče matere, matere in ženske na splošno počutile dobro v svojem okolju, da bi imele nekoga, na kogar se lahko kadarkoli obrnejo, ki jih razume, spoštuje, da nasvet, informacijo, tolažbo, vzpodbudo. Želimo, da ženske poznajo svoje pravice in jih znajo zahtevati.

V kolikor bi se nam rade pridružile, nas kaj vprašale, delile svoje zgodbe ali kaj drugega, nas lahko najdete:

Ker smo prostovoljno društvo, se financiramo s prostovoljnimi prispevki, donacijami in članarinami. Vsaka pomoč je dobrodošla in uporabljena za to, da ženske prejmejo največ, kar lahko.


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Kako pomagati dojenčku ob premiku ure?
Spet se bo premaknila ura, kar pomeni zopet "nekaj zabave" za nas, starše, saj otroci premik močno občutijo.
6
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5
VIDEO: Kako pomagati otroku, če se duši?
Bi znali ukrepati, če bi se vaš otrok začel dušiti, ker se mu je zataknil košček hrane ali je v usta dal majhne predmet?...
4
5 mitov o uvajanju goste hrane
Ali res drži, da moramo dojenčku gosto hrano uvajati s kašicami? In to takrat, ko pokaže zanimanje za hrano? Ter se obve...
4



Najlepša voščila za mamo
Ravno takrat, ko potrebujemo navdih za čestitko, ki bi jo radi namenili mami, se nam rado pripeti, da ostanemo z izprazn...
Fotografije, ki slavijo telo nepopolne mame
Danes zjutraj sem jokala, ko sem se preoblekla pred ogledalom. V letu in pol sem pridobila skoraj 50 kilogramov. Med pos...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?