|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "Nekaj vprašanj"
21.7.2008 23:23:02   
Srečk@
Živjo,

prosila bi vas za nekaj odgovorov:
Kdaj in kakšne testenine (z jajcem, brez,..)?
Kako pripravite prosene/ovsene kosmiče in s čim jih kombinirate?
Kdaj in katere začibe uporabljate?
Kako ponudite npr. namazan kruhek?

Sinko je star 9. mesecev pa mu večinoma še pasiram. Aja, ima pa 2 zobeka spodaj.
Hvala in lp S.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: "Nekaj vprašanj"
21.7.2008 23:45:12   
Lunc_a
Ni mu treba pasirat,saj za žvečit ne rabijo zobe imajo dlesni.Seveda pa pretrdo hrane ne dajat zdaj še,ker to pa res ne bošlo tako čez :))
testnine z jajci pri 6 mesecih,kosmiče sem dajala samo prvemu sinu,skuhala na vodi in z banano,samo tako jih je imel rad.
začimbe  sol in peteršilj 99%,ostalo skoraj ne.
namazn kruh  šele pri 2,5 letih,ker nisme za te namaze

(odgovor članu Srečk@)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: "Nekaj vprašanj"
22.7.2008 7:14:41   
janapan
Jaz sem ji že zgodaj , pri ene 7,5 mesecih začela kuhati testenine brez jajc (te navadne barilla ali podobne) ampak so testenine mal smotane za pasirat, kupila sem tiste čisto tamale za v juho, kot en rižek, od nekje 8,5 meseca je testenine brez jajca pogosto z raznoraznimi omakami. Že zgodaj (v juhi ) pri 8 -9 mesecih je probala tudi tiste z jajci ampak se je to zgodilo do 9,5 meseca redko, ni bilo nobene reakcije zato ji sedaj ponujam pač kar je (sicer pa je stara že 13 mesecev). Aja jaz ji od 9 meseca naprej skoraj nič nisem več pasirala, naša je rada jedla koščke, je pa to čist odvisno od posameznika, od ene kolegica ima prav tako 13 mesecev pa mu še sedaj mora vse pasirati ker ji koščkov noče jesti.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: "Nekaj vprašanj"
22.7.2008 11:58:12   
Ayo
Mi smo bili v nedeljo stari 7m in smo uvedli testenine, brez jajc, tiste za v juho, cisto majckene (crvicki ali pa zvezdice), sem jih skuhala v vodi skupaj z jusno zelenjavno kocko, tako da jih enostavno samo pogoltne.

_____________________________

"Stecimo kam, stecimo stran, stecimo v svet sanj.
Za vse, prav za vse je prostor nekje, kjer trate se zelene."

Gabriel, 20.12.07 (54cm, 4540g)
Ilaria, 07.08.09 (51cm, 4050g)

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: "Nekaj vprašanj"
22.7.2008 22:08:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ayo

Mi smo bili v nedeljo stari 7m in smo uvedli testenine, brez jajc, tiste za v juho, cisto majckene (crvicki ali pa zvezdice), sem jih skuhala v vodi skupaj z jusno zelenjavno kocko, tako da jih enostavno samo pogoltne.


user posted image bi blo bolš če bi skuhala testenine z jaci, pa jušno kocko spustilauser posted image

(odgovor članu Ayo)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: "Nekaj vprašanj"
23.7.2008 0:05:36   
sandra85
testenine po 7.m
namaz na kruh (navaden topljeni sirček, maslo z domačo slivovo marmelado) pri 8.m. ponudim mu pa tako, da trgam koščke in mu jih dajam v usta (kako pa?) če mu dam namazan kos kruha v roke, bo vse najprej pretlačil z rokicamiuser posted image
začimbe čim manj! do  9. meseca malo, malo soli, kasneje pa še kake naravne začimbe (svež rožmarin na pečenem piščancu, peteršilj v juhi, malo sveže bazilike na špagete,...)
kosmiče pa sem čez noč namočila v še vroč sok od sadnega kompota(imajo bolj dosti boljši okus, kot če jih samo v vodo namočiš), zjutraj pa sem namočene kosmiče umešala z spasiranim sadjem iz kompota


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: "Nekaj vprašanj"
23.7.2008 8:26:07   
mateyka
namaza za kruh ne uporabljamo, ker naša ne mara nič na kruhu. smo pa probali, kiri sirček in dukatelo, pa maslo in 100% džem pa nič ni bilo sprejemljivo.

začimbe - jaz dajem timijan in majaron že od 8 meseca v majhnih količinah. bazilika in in šetraj sta tud fajn. po moje so vsa zelišča ok, če niso pikantna.
lahko mu npr. narediš pehtranove palačinke s skuto s tem, da ne uporabiš beljaka. pa na ribico daš malo timijana, baziliko na testenine itd. user posted image

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: "Nekaj vprašanj"
23.7.2008 10:29:42   
Ayo
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: Ayo

Mi smo bili v nedeljo stari 7m in smo uvedli testenine, brez jajc, tiste za v juho, cisto majckene (crvicki ali pa zvezdice), sem jih skuhala v vodi skupaj z jusno zelenjavno kocko, tako da jih enostavno samo pogoltne.


user posted image bi blo bolš če bi skuhala testenine z jaci, pa jušno kocko spustilauser posted image



zakaj pa??user posted image
men je pediater rekel naj pripravim tako...sem pa dala itak tako malo kocke, da je bila prisotnost soli res minimalna.

_____________________________

"Stecimo kam, stecimo stran, stecimo v svet sanj.
Za vse, prav za vse je prostor nekje, kjer trate se zelene."

Gabriel, 20.12.07 (54cm, 4540g)
Ilaria, 07.08.09 (51cm, 4050g)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: "Nekaj vprašanj"
23.7.2008 16:31:12   
Anonimen
Testenine z jajci: Po 8. mesecu. Brez jajc pa dosti prej.

Namaz na kruh: Ga ni. user posted image  Najraje ima sam kruh.

Proseni/ovseni kosmiči: Obstaja fuuull načinov. S svežim sadjem, kuhanim, v juho itd.

Začimbe: Malo ali nič soli, česen, čebula, cimet, drobnjak, peteršilj, bazilika, timijan..

(odgovor članu Ayo)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: "Nekaj vprašanj"
23.7.2008 17:36:24   
Lunc_a
ayo zato ker so same šit stvari v kocki in tega ni treba še dajat otroku.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?