|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "Pasenje kravic in obračanje glavice"
21.6.2010 16:04:46   
divans1
Kdaj oz. v katerem tednu starosti so vaši user posted image to že obvladali?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
21.6.2010 16:29:24   
Katy78
Kdaj točno je začel pasti kravice se ne spomnim, vem pa, da je pri 4. mesecih to počel že kot pravi profesionalec. user posted image  Ampak raje ne primerjaj, ker eni začnejo prej, drugi pa kasneje, ker sicer se boš samo sekirala po nepotrebnem. user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
21.6.2010 16:46:44   
divans1
Vem ja... user posted image ali mora pri pasenju kravic imeti glavico ravno naprej ali je lahko nagnjena v levo ali desno stran?

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
21.6.2010 16:57:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu divans1)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
21.6.2010 16:58:25   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Vem ja... user posted image ali mora pri pasenju kravic imeti glavico ravno naprej ali je lahko nagnjena v levo ali desno stran?


Naj bi bila naravnost ampak od začetka, ko jo še ne kontrolira dobro, mu jo še zanaša v eno ali drugo stran. Počakaj, da si utrdi mišice, pa bo tudi glavica bolj naravnost.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 21.6.2010 16:59:00 >

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
21.6.2010 16:59:32   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

nasa 2 nikoli nista pasla kravic.

obicajno pa so malce nagnjeni, ker je vecina dojenckov vsaj malo asimetricna user posted image

PS. ste ze dobili datum za fizioterapevtko?


Joj metulj333, zdaj bo pa panika. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
21.6.2010 17:00:17   
lunka1
slikica v mojem avatarju kaže Julio, kako pase kravice pri 1 mesecu in 12 dneh...

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
21.6.2010 17:01:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
21.6.2010 18:02:23   
*miska.mcc*
ja, moja tamala je dobesedno "pogledala strop" v porodnisnici na mojem trebuhu...
od rojstva torej.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
21.6.2010 21:43:27   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

nasa 2 nikoli nista pasla kravic.

obicajno pa so malce nagnjeni, ker je vecina dojenckov vsaj malo asimetricna user posted image

PS. ste ze dobili datum za fizioterapevtko?


Joj metulj333, zdaj bo pa panika. user posted image


ja panika.user posted image user posted image
hm,danes vsaj v lj težko dajo za razvojno.asimetrični pa so vsi na začetku.
odg.: tebi divans-vsakič po kopanju od rojstva daljeuser posted image ,po malem

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
30.7.2010 14:08:39   
divans1
Koliko naj bi dojenček dvignil glavico pri približno treh mesecih starosti, ko pase kravice?? Moj jo fjst dviguje....user posted image

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
30.7.2010 14:14:52   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

nasa 2 nikoli nista pasla kravic.

obicajno pa so malce nagnjeni, ker je vecina dojenckov vsaj malo asimetricna user posted image

PS. ste ze dobili datum za fizioterapevtko?


Joj metulj333, zdaj bo pa panika. user posted image


se podpišem.veliko jih je asimetričnih.s prvim sva hodila v razvojno.
no naš drugi obvlada sedaj to čist samostojno držo glavice(zgornjeuser posted image user posted image ,spodnja kuka že cela ven............user posted image user posted image ).
krave pase kot pastir.user posted image

ej divans a lulek vam že kuka ven-glavica mislim.a delaš to?? sprrhajate kožico.?? to pa v tej starosti toplo priporočam.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
30.7.2010 14:22:14   
divans1
Še vedno mi ni to čisto jasno... Kako pase kravice pri tej starosti, držanje glavice pokonci, kako dolgo in kako visoko???? user posted image user posted image user posted image user posted image

Ja, za luleka so nam rekli, da kožico do enega leta na miru pustiti...user posted image

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
30.7.2010 15:17:19   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Še vedno mi ni to čisto jasno... Kako pase kravice pri tej starosti, držanje glavice pokonci, kako dolgo in kako visoko???? user posted image user posted image user posted image user posted image

Ja, za luleka so nam rekli, da kožico do enega leta na miru pustiti...user posted image



ajaj divans,ne kožice namir pustiti.mi smo jo že spravili ven.katero P pa imaš???user posted image
nam je pri 3 mesecih,ko je pogledala kako je s tem rekla: LUKSUS!user posted image
TO raj trenirajte,kako se pase kravice.otroka prevališ pravilno iz boka na trebuh in jih pač pase.rita mora bit dol,čeprav jo radi dvigujejo.kako se pase,......pa saj imaš zdej 1x sistematiko,naj ti pokažejo.napisat se to ne da glih tako kot se dela.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
30.7.2010 15:22:58   
divans1
Jah ne vem.... Za glavico me zanima, kako visoko jo lahko dvigne in kako dolgo jo lahko ima pokonci. Rite moj ne dviguje pri pasenju.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
30.7.2010 15:30:49   
Barbara_L
Glavico dvigne 12,54433 cm, drži jo pa 15,98654 sekund. Hec. Ne obremenjuj se toliko, ti ga samo prevali na bušija, pa rokce skup- bo že-raje uživaj, čist si zakrčena v svojih vprašanjih, sprosti se malo, vse bo ok. Naš mali tega položaja ne mara, grozno mu je.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
30.7.2010 22:09:06   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

ja, moja tamala je dobesedno "pogledala strop" v porodnisnici na mojem trebuhu...
od rojstva torej.


Pri nas je bilo podobno. No, naslednji dan po rojstvu je oprt na rokice dvignil glavo in pogledaoval naokoli.
Tu je pa slika, ko je bil star 9 dni...(no, je vseeno razlika, ker je imel malo preko 4kg)...
http://www.mojalbum.com/tadeja28/mali-mihael-in-druzina-od-0-1-leta/star-9-dni/3708005

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
31.7.2010 14:35:04   
mamsi
Oj enega meseca dalje spi na trebuhu in obrača glavo levo in desno. Prav tako ko se zbudi, glavico dvigne, jo lahko malo podrži, se na sloni na obraz, spet dvigne in obrne. Skos pasemo...user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
31.7.2010 15:38:40   
divans1
Mene pa še vedno zanima, koliko lahko dvigne glavico pri treh mesecih, ko pase kravice in ali ima lahko tudi glavico obrnjeno na levo ali desno ali jo mora imeti skoz ravno???user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamsi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
31.7.2010 16:08:49   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Mene pa še vedno zanima, koliko lahko dvigne glavico pri treh mesecih, ko pase kravice in ali ima lahko tudi glavico obrnjeno na levo ali desno ali jo mora imeti skoz ravno???user posted image user posted image user posted image


Pa dobr, sorry, ampak kaj je s tabo narobe??? Dvigne jo tok koker jo pač lahko(normalno je od 1 cm, pa do 90stponij, al kok že) Seveda pri 3 mesecih obrača gllavico ko pase kravice, sej ga pri teh mesecih že kej zanima a ne, pa pač pogleda..včasih je na strani tut kej zanimivga, ni samo od spradaj..mislimuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
31.7.2010 16:14:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Mene pa še vedno zanima, koliko lahko dvigne glavico pri treh mesecih, ko pase kravice in ali ima lahko tudi glavico obrnjeno na levo ali desno ali jo mora imeti skoz ravno???user posted image user posted image user posted image


Še vedno - odvisno od otroka do otroka. Zaskrbljenost je lahko samo v primeru, da določene spretnosti ne obvlada niti milimeter, ko jo večina njegovih vrstnikov že zelo dobro.

In še enkrat - odvisno od otroka do otroka in vsak ob svojem času.
In še zadnjič - ni potrebne vaservage, dokler otrok absolutno ne zaostaja za večino vrstnikov.

(odgovor članu divans1)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
31.7.2010 20:09:22   
pupika
Ne se sekirat če se vam ne zdi še tisto tapravo držanje glavice. Pri nas je Gaja sedaj stara 3 tedne in tudi že lahko kar dvigne svojo glavico, ji včasih kar vseeno držim malo. Se pa spomnim, da pa Gal v teh tednih še ni tako močno držal svoje glavice. Otroci so si različni eni prej, eni kasneje, odvisno je od otroka do otroka. Pri meni so tudi pravili, ker se Gal še pri 8 mesecih ni plazil, da bi se že mogel, potem pa mu je čez en mesec tudi to šlo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
31.7.2010 20:25:04   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: naja78

IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Ja, za luleka so nam rekli, da kožico do enega leta na miru pustiti...user posted image



ajaj divans,ne kožice namir pustiti.mi smo jo že spravili ven.katero P pa imaš???user posted image
nam je pri 3 mesecih,ko je pogledala kako je s tem rekla: LUKSUS!user posted image



Kožico JE praviloma potrebno kar lepo pri miru pustiti. Jo fantje sami dovolj raztegnejo. Seveda pediatri pogledajo večkrat, kakšno je stanje, verjetno tudi bolj iz preventive, reagirajo pa šele, če kožica pri DVEH ALI TREH LETIH ne gre čez glavico.

Glede pasenja pa: moj prvi user posted image  ni hotel pasti kravic, pa ni nič narobe z njim.
Moj drugi user posted image  do enega leta ni hotel stati niti ob opori, pa ni nič narobe z njim.

Pa nikoli nisem razmišljala o tem, za koliko cm in koliko sekund je bil kateri v kakšnem položaju. Kaj šele, da bi se sekirala zaradi tega.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
31.7.2010 21:39:46   
naja78
živ.

divans: se ne daš kaj....res s številkami ne prideš nikamor,....
petea: sory itak da če kožico pustiš prmir(to sem dala divans le kot stvar,ki pa jo lahko izvaja....in se z njo ukvarja....),ne gre  pr letu,dveh in še več nikamor-pol pa pediatrilna poje in čakanje v amb...škoda....
no vsak ima svoje mnenje in posluša svoje P.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
31.7.2010 22:23:42   
petea
naja78,
imam 3 fante in izkušeno ter super pediatrinjo.

Ni nobenega razloga, da bi pri dojenčku otroku morala kožica iti čez glavico. Na sistematskem pregledu pri 3 letih pa ja. Do takrat pa fantki že sami spravijo kožico čez glavico. Starši smo lahko pregrobi, brez občutka ali pa samo nepotrpežljivi.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dragi, danes si pa vzamem prost dan!
Kar me je danes fasciniralo, je bil izraz na obrazu mojega dragega moža, ko sem mu rekla, da si bom vzela prost dan. 
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?