|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "Rezervacija babice" v Lj??
18.9.2007 10:48:59   
dana
Na temi glede Kranjske porodnišnice je ena uporabnica napisala da je v KR možno, samo da je "svinjsko drago". Kako je pa s tem v Ljubljani? In koliko je to v €?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: "Rezervacija babice" v Lj??
18.9.2007 11:45:03   
Naja31
Ne, uradno se ne da.

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: "Rezervacija babice" v Lj??
18.9.2007 12:48:04   
dana
Kaj pa če poznam sestro, ki dela na oddelku in bi preko nje poskusila priti do določene babice?

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: "Rezervacija babice" v Lj??
18.9.2007 12:51:25   
Naja31
Mislim, da se da če poznaš kakšno babico, ki tam dela, in ki je pripravljena priti v službo takrat ko boš ti rojevala, če ji ti plačaš. Za to sem že slišala.
Naj tvoja kolegica vpraša katero od babic, pa tudi mogoče ona sama ve katere to počnejo.

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: "Rezervacija babice" v Lj??
18.9.2007 18:54:04   
glista
Vse se da. Preko vez in poznanstev ali pa za evre.
In ja, jaz sem imela pri porodu "svojo" babico. Točno določeno, za katero sem hotela, da je zraven.
Vendar pa o tem ne smem govorit na glas.
LP,
Pija.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: "Rezervacija babice" v Lj??
19.9.2007 14:04:09   
Nika v službi
Kot je napisala glista. Mogoče je vse, vendar le z evrčki in preko poznanstev.
Ti kar poskusi, "prava" babica je velika moralna opora.
Zakaj le ne, če imaš možnost?! Go for it!

(odgovor članu glista)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: "Rezervacija babice" v Lj??
25.9.2007 14:40:44   
ljubljana
Jaz sem se obakrat zmenila z babico, sva se videli pred porodom in potem še dvakrat do poroda. Ni bilo treba nič plačat.

Imajo pa omejitev, da se lahko z največ štirimi ženskami na mesec dogovori da bo prisotna pri porodu. Moraš papir podpisat in ji zdravnik (porodničar) odobri.

Nikoli ni zahtevala nič v plačilo, pa tudi vedno je bila pripravljena sprejet kakšno žensko, ki sem jo priporočila. Se nisva prej nič poznali in sem samo poklicala v porodnišnico in vprašala če bi lahko z njo govorila, pa sva se vse zmenli.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: "Rezervacija babice" v Lj??
25.9.2007 14:42:51   
ljubljana
Je pa tudi zrihtala rezervo, če ona nebi takrat delala.
In vam povem ni mi žal, sta bila oba poroda res lepa izkušnja (če odpišem bolečino) glede odnosov osebja.

(odgovor članu ljubljana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: "Rezervacija babice" v Lj??
26.9.2007 14:42:52   
Naja30
A ljubljana, a to govoriš za lj.porodnišnico? Jaz sem imela pri 1.porodu tako super babico, da bi jo prav rada imela tudi na drugem. Če bi se le dalo.

(odgovor članu ljubljana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: "Rezervacija babice" v Lj??
26.9.2007 15:54:02   
Lianna
Kolikor jaz vem lahko. Moj ginekolog je tudi porodničar in ko bom nekoč noseča se bom zmenila z njim, da bo on pri porodu.

Lp

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: "Rezervacija babice" v Lj??
5.10.2007 20:51:27   
ella79
Za ljubljansko sem slišala, da si lahko rezerviraš babco, se prej 2x dobiš in vse pomeniš, teden ko imaš PDP pa potem ona gleda, da čimveč dela. Če jo takrat ni v službi, ti da njen mobitel, da jo poklišeč in pride v porodnišnico. Stane pa 150 EUR.

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: "Rezervacija babice" v Lj??
7.10.2007 19:35:42   
borovnička
Moja kolegica je babica v Ljubljanski porodnišnici. Ko sva se menili, da bi bila poleg pri porodu je prva stvar, ki jo je mogla naredit, pobrat moje podatke (ime, priimek, pdp in pa moje rojstne podatke). Ta listek je potem dala enemu porodničarju, ki ji je to podpisal kot potrdilo, da je lahko ona poleg.

Potem pa je tu še ena ovira. Babica, s katero se dogovoriš, je lahko poleg v primeru, da takrat, ko prideš rodit, je ona v službi in si mora najt zamenjavo. Če pa ona takrat ne dela, pa mora imet dogovor (dovoljenje, ki ji ga podpiše predhodno) s porodničarjem.

Za plačilo, pa sicer ni uradno, ampak je nekje naših starih dobrih 30.000 tolarjev. Odvisno od babice.

Pozdravček user posted image

_____________________________

Najino srce grejeta dve srečici... prvi je ime Nik, drugi pa Neja.

(odgovor članu ella79)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: "Rezervacija babice" v Lj??
9.10.2007 9:59:25   
janja
Se strinjam s tistimi - vse se da, če poznaš prave ljudi, oz. vprašati ni greh. Jaz sem tudi zmenjena z babico (je bila že pri mojem prvem porodu). Prednost je, ker je veliko s tabo, prej se lahko pomenita določene stvari, in ko se šihta izmena, ona še vedno ostane s tabo. Jaz ji prvič sicer nisem nič plačala (sem imela srečo, da je imela ravno nočno), sem ji pa v zahvalo vseeno nesla priložnostno darilo. 

_____________________________

Otroci so naše največje bogastvo! Čuvajmo jih!

http://janja73.mojalbum.com
http://zo-ja.mojalbum.com

(odgovor članu borovnička)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: "Rezervacija babice" v Lj??
10.10.2007 10:21:02   
dana
Kako pa prideš potem do določene babice? Pokličeš po telefonu in rečeš da bi rad govoril s to in to babico?

(odgovor članu janja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
19.10.2007 15:26:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu dana)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: "Rezervacija babice" v Lj??
24.10.2007 10:45:47   
tinaaja
Kot ze receno, v Lj se da zmenit. predvsem gre od ust do ust - torej, jaz sem imela **** in kolegica, ki bo rodila - jo povezem z njo. Ni neke uradne procedure.
Prisotnost pri porodu je treba prijavit cca 2-3mesece prej, torej potrebuje tvpje podatke, in kot napisano je lahko pri max 4 dogovorjenih porodih.

ce rojevas, ko ima siht, si ostale porazporedijo delo, ce je guzva, pol verjetno tud ona mal pomaga. ampak saj je dejansko ne rabis skoz. ce je 15 min na uro ni, ko so samo popadki ni panike - vsaj men ne bi bilo, drugace pa pride, ko gres v porodni blok oz ko jo klices.

cena ni dolocena, jaz sem dala 170€ pa na kosilo sem jo peljala.

meni se je splacal vsak €, ker tok sproscena kot sem sla rodit - se zdaj ne morem verjet. sem ji zaupala, vedla je moje zelje, nic me ni skrbelo! pa se kaksno zadevo mi je zrihtala user posted image

Pri naslednjem bo ziher zraven ona!


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: "Rezervacija babice" v Lj??
3.11.2007 14:32:20   
Ancy
Tak način 'rezervacije' se vedno bolj uveljavlja v tujini. Obstajajo majhna ''podjetja'' ali pa kot mini porodnišnice kjer je zaposlenih recimo 5,6 babic. Ti si eno izbereš in ona te spremlja skozi celo nosečnost, ti daje nasvete, če imaš vprašanja vprašaš njo, imaš številko in vse, poznaš pa tudi vse ostale babice tam, tako da če je tvoja osebna SLUČAJNO zavzeta z drugo porodnico poznaš tudi druge babice, ki ti v času poroda priskočijo na pomoč. Verjamem, da je veliko lažji in sproščen porod če babico vsaj malo poznaš in ji zaupaš, ker je porod precej intimno opravilo....... Zaenkrat pri nas še ni tega, sploh ker je pri nas vse od normalnega že 'nadstandard' in sploh ker je državi škoda denarja že za izučene babice kaj šele za več babic, npr. idealen porod bi vodile 2, ena za asistenco.... Mogoče se spremeni kaj ko pride v tista leta naša generacija babic, saj nam na šoli govorijo, da je na nas da to spremenimo, sploh ker se vedno več s porodništvo vključujejo porodničarji, ki pa so znani po tem da bi samo rezali, dajali tablete, medtem ko je prav gotovo porodu vsaj na začetku in dokler ni zapletov pustiti bolj ali manj naravno pot, saj je nosečnost in porod povsem normalen proces! 

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: "Rezervacija babice" v Lj??
4.1.2008 2:28:45   
tweetek
UUU, jaz bi tud to uštimala! Bom poskusila malo prek vez poizvedet kako to gre, pa bom poročala... Se mi zdi super opcija, pa potem imakak smisel npr napisat plan poroda in podobne reči ki jih priporočajo. Saj če prideš normalno rodit in ga daš sestri v sprejemni  ga po moje babica še vidi ne.

(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: "Rezervacija babice" v Lj??
4.1.2008 9:39:24   
špelin@
Joj, tudi jaz bi z največjim veseljem spet imela ob sebi eno od dveh babic, ki sta se izmenjali v času mojega prejšnjega poroda user posted image  Mateja in Jasna iz Lj porodnišnice sta super user posted image user posted image

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?