|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "Vloga za družinske člane"
2.1.2010 21:24:30   
LAVKK
Pozdravljeni!

A mogoče katera ve, kje se dobi obrazec oz. vlogo za olajšavo pri dohodnini za družinske člane.

Iščem in iščem po internetu pa ne najdem za leto 2009

Lepo prosim.
Hvala

_____________________________

Moji dve sončici:

LARA 31.12.2005 (17.51)
LEA 14.08.2009 (15.51)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: "Vloga za družinske člane"
2.1.2010 21:36:13   
lukec
Če misliš na vzdrževane družinske člane, je tukaj: http://www.durs.gov.si/fileadmin/durs.gov.si/pageuploads/Davki-predpisi_in_pojasnila/Dohodnina/Obrazci-FIZICNE_OSEBE/196.pdf

Lahko pa jo oddaš tudi elektronsko na e-davkih.


< Sporočilo je popravil lukec -- 2.1.2010 21:37:25 >


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu LAVKK)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: "Vloga za družinske člane"
2.1.2010 22:07:43   
*pepelka*
tale je za leto 2008, ne vem, če bo veljala tudi letos

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: "Vloga za družinske člane"
3.1.2010 1:45:26   
power girl
do kdaj pa je treba oddat vlogo za vzdrževane družinske člane?

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: "Vloga za družinske člane"
3.1.2010 9:06:40   
katjes

IZVIRNO SPOROČILO: power girl

do kdaj pa je treba oddat vlogo za vzdrževane družinske člane?

Lani je bilo potrebno vlogo oddati do 31. januarja, za letos pa so govorili, da se bo lahko oddala do 5. februarja.
Obrazec za VDČ pa je možno oddati tudi preko e-davkov - seveda, če imaš certifikat!user posted image

_____________________________

You got to let go of the stuff from past - because it just doesn"t matter! The only thing that matters is what you choose to be now!




(odgovor članu power girl)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: "Vloga za družinske člane"
3.1.2010 20:00:48   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: *pepelka*

tale je za leto 2008, ne vem, če bo veljala tudi letos


Ups, no verjetno bo v kratkem na tem mestu nova. Sicer pa je res najlažje in najhitrejše na e-davkih.


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: "Vloga za družinske člane"
3.1.2010 22:09:21   
ely*
Ali kdo ve, če je kje izračun komu se bolj splača uveljaviti otroka za vzdrževanega družinskega člana?

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: "Vloga za družinske člane"
3.1.2010 22:29:47   
zmajaz
Ja - na e-davkih si lahko izračunaš dohodnino tudi tako, da se ne vpišeš, če nimaš certifikata - pol pa pač preskušaš različne kombinacije, da vidiš, koliko bi dobila ti nazaj, če uveljavljaš otroka, in koliko bi dobil mož.

TULE

Praviloma se vedno bolj splača uveljavljati tistemu, ki ima višji dohodek. So pa lahko razlike kar precejšnje - lani je pri nama bilo tako, da sva bila skupno gledano za 300 evrov na boljšem, če sem otroka uveljavljala jaz, letos recimo bova pa za celih 500 evrov na boljšem, če bo oba uveljavljal mož.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 3.1.2010 22:30:37 >

(odgovor članu ely*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: "Vloga za družinske člane"
5.1.2010 11:15:49   
ely*
A potem se to iz leta v leto spreminja ali kako? Hvala

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: "Vloga za družinske člane"
5.1.2010 11:25:02   
zmajaz
Ja če se spreminja višina vajinega dohodka, sicer ne. Pri nama je bilo pač tako, da sem preedlani imela jaz višji dohodek, lani pa on.

(odgovor članu ely*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: "Vloga za družinske člane"
7.1.2010 21:01:05   
LAVKK
Pozdravljene

No, pa sem najdla to vlogo, ki so jo dali na net šele danes.

Tukaj mate link, kjer imajo to vlogo za skopirat in oddati morate do 5.2.2010

Lep pozdrav!

http://e-uprava.gov.si/storitve/pridobiVlogo.esju?id=1241

_____________________________

Moji dve sončici:

LARA 31.12.2005 (17.51)
LEA 14.08.2009 (15.51)

(odgovor članu LAVKK)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: "Vloga za družinske člane"
7.1.2010 22:21:17   
poli*
Ej punce, a bi mi znala katera povedati, koliko približno (za celo leto) je olajšava za 1 otroka oz. za 2 otroka pri plači 650€ mesečno.
Tko približno, če bi mi katera znala odgovoriti.
Link za izračun dohodnine meni ne dela.

(odgovor članu LAVKK)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: "Vloga za družinske člane"
7.1.2010 23:02:05   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: poli*
pri plači 650€ mesečno.

Bruto ali neto?

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: "Vloga za družinske člane"
7.1.2010 23:09:06   
zmajaz
Če je to bruto plača, potem imaš itak najvišjo osebno olajšavo, kar pomeni, da se ti obdavči s 16% stopnjo samo 2686 evrov dohodka, kar pomeni, da moraš plačati cca. 430 evrov dohodnine letno. Olajšava za 1. otroka je 2251 evrov, kar pomeni, da če to odbijemo, ostane še samo 435 evrov davčne osnove * 0,16 = 70 evrov dohodnine. Če je to tvoja bruto plača in med letom nisi uveljavljala otroka, bi torej dobila nazaj 430 - 70 = 360 evrov (cente kar zaokrožujem). Drugega otroka pa že v bistvu skoraj nimaš za kaj uveljavljati, ker lahko dobiš nazaj še samo tisto razliko 70 evrov - oziroma ga lahko pač uveljavljaš v višini 435 evrov, ostalih dobrih 2000 pa ostane neizkoriščenih. Če bi uveljavljala 2 otroka, bi dobila nazaj torej 430 evrov (vso dohodnino), kolikor si je plačala - ker več, kot plačaš, pa seveda ne moreš dobiti vrnjeno.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 7.1.2010 23:19:08 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: "Vloga za družinske člane"
7.1.2010 23:17:37   
zmajaz
Če je to neto plača, je potem bruto cca. 930 evrov, kar pomeni, da na letni ravni plačaš 1374 evrov dohodnine. Če dodaš olajšavo za 1 otroka, se tvoja odmera dohodnine zniža na 937 evrov, torej jih dobiš nazaj 437. Če dodaš še 2. otroka, se odmera zniža na 546 evrov, kar pomeni, da moraš dobiti nazaj 828 evrov.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: "Vloga za družinske člane"
8.1.2010 9:06:39   
alamar
Če prijavim ženo kot vzdrževanega člana pod točko C - ali mi je potrebno karkoli vpisat pod rubriko "znesek prispevkov za preživljanje", glede na to, da ne plačujem preživnine. Ali jo sploh lahko prijavim, glede na to, da je do mesece julija prejemala socialno podporo 220 EUR, od takrat naprej pa nima lastnih dohodkov?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: "Vloga za družinske člane"
8.1.2010 9:42:06   
zmajaz
V rubriko "Znesek za preživljanje" se vpisuje samo preživnina, sicer to rubriko pustiš prazno.

Če je samo pol leta prejemala DSP je bil njen letni dohodek tako nizek, da jo komot prijaviš kot vzdrževanega družinskega člana.

(odgovor članu alamar)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: "Vloga za družinske člane"
8.1.2010 13:32:57   
poli*
zmajaz- ti obvladaš!
Super si. Hvala ti user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: "Vloga za družinske člane"
8.1.2010 13:40:52   
zmajaz
Dohodnino mam pa res skor v malem prstu, čeprav to sploh ni moje področje. user posted image

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: "Vloga za družinske člane"
11.1.2010 15:26:24   
poli*
No, pa sem se še nekaj spomnila. Kako je s tem, če mož uveljavi svojo ženo, ker je bila brezposelna?
Torej, ali to velja tudi za mesece, ko prejema žena nadomestilo iz zavoda, ali samo takrat, ko nima nikakršnih dohodkov (torej, tudi nadomestila ne)?
Hvala za odgovor.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: "Vloga za družinske člane"
11.1.2010 15:55:59   
Anonimen
zmajaz pomagajuser posted image ne gre pa ne gre mi ta informativni izracun....mesecna placa je cca 1300-1400bruto...koliko pa je potem olajsave oz kako naj zdaj izracunam koliko se dobi nazaj?

(odgovor članu poli*)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: "Vloga za družinske člane"
11.1.2010 16:14:59   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: poli*
No, pa sem se še nekaj spomnila. Kako je s tem, če mož uveljavi svojo ženo, ker je bila brezposelna?
Torej, ali to velja tudi za mesece, ko prejema žena nadomestilo iz zavoda, ali samo takrat, ko nima nikakršnih dohodkov (torej, tudi nadomestila ne)?
Hvala za odgovor.


KOlikor vem, je to v bistvu tako, da jo vpišeš za celo leto, moraš pa potem na svojo napoved za odmero dohodnine zato vpisati tudi njene dohodke - pač ta nadomestila, ki jih je prejela.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 11.1.2010 16:15:22 >

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: "Vloga za družinske člane"
11.1.2010 16:30:40   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: skamp
zmajaz pomagajuser posted image ne gre pa ne gre mi ta informativni izracun....mesecna placa je cca 1300-1400bruto...koliko pa je potem olajsave oz kako naj zdaj izracunam koliko se dobi nazaj?


Ja samo iz tega okvirnega podatka, ti jaz lahko izračunam samo približno, ker za točen izračun je treba natančno sešteti vseh 12 bruto plač (in to brez malice in potnih stroškov), vse prispevke in vso plačano dohodnino.

Če izračunam okvirno - bom vzela za izračun mesečno povprečje 1350 evrov bruto * 12 = 16200.

Potem odšteješ prispevke: pri bruto plači 1350 evrov je to 298 evrov prispevkov * 12 = 3576
Odšteješ osebno oljašavo: 3051,35 evrov
Odšteješ olajšavo za vzdrževanega družinskega člana - 1. otrok = 2251,46 (2. otrok je potem 2447,62)

Torej: 16200 - 3576 - 3051,35 - 2251,46 = 7321,19 evrov - to je zdaj tvoja osnova za odmero dohodnine. DO zneska 7410,42 evrov je obdavčitev 16%, kar je nad tem pa že 27%. Tebi vse zapade pod 16% - torej moraš na letni ravni plačati 7321,19 * 0,16 = 1171,39 evrov dohodnine, kar je bilo plačano več, če med letom ni bil uveljavljan otrok, dobiš nazaj.

Zdaj jaz ne morem čisto točno vedeti, koliko si dejansko plačala prispevkov in dohodnine - to je odvisno, kako je računovodkinja obračunavala. Pri plači 1350 evrov naj bi bilo dohodnine 147,36 evrov mesečno - če je bilo tu nekje, potem je bilo letno plačane 147,36 * 12 = 1768,32 evrov dohodnine. Ker je tvoja odmera 1171,39, dobiš toraj, če uveljavljaš 1 otroka, nazaj 596,93 evrov.

Ampak - kot sem rekla, to je odvisno od tega, če je bilo res toliko dohodnine plačane in koliko so bili prispevki. Pa tu bi bilo treba upoštevati še regres, ki tudi lahko nekoliko spremeni izzid. Najboljše je, če v online obrazec za informativni izračun dohodnine na e-davkih vpišeš seštevek bruto plač, regres, plačane prispevke in plačano dohodnino (to vse najdeš seveda na plačilnih listah), vpišeš olajšavo za druž. člana in ti izračuna.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: "Vloga za družinske člane"
29.1.2010 23:09:55   
Dali*
Lepo prosim za pomoč... :)

Ali lahko davčno olajšavo v celoti za otroka uveljavlja oče, ki sicer plačuje tudi preživnino in mati samohranilka ne odda vloge zato?

Kako je s tem...alla "matere" samohranilke. Sprašujem za eno frendico, ker nikakor ne pridema skup. Men je pač logika, da oče vpiše preživnino, mati pa odda ravno tako vlogo, brez vpisanega zneska.

Baje vse matere samohranilke počnejo tako, da one nič ne oddajo, očetje pa , ker imajo tudi višji dohodek.

Kako se pa napiše vloge, kjer otroka vpiše vsak do polovice?

Hvla vam vnaprej :)

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: "Vloga za družinske člane"
29.1.2010 23:18:22   
zmajaz
Tale je pa malo skregana z logiko - kje pa piše, da mora imeti mati, če je samohranilka nizek dohodek. Marsikatera ima višjega kot oče. Olajšava je stvar dogovora - lahko jo koristi samo mati, samo oče, vsak pol oz. vsak tak del, kolikor se dogovorita. Če se ne moreta dogovoriti, jima pripada vsakemu pol oziroma če želi uveljavljati tudi mati, potem lahko oče uveljavlja pol oziroma če je plačal v celem letu preživnine manj, kot znaša pol olajšave, potem oče dobi manjši delež, mama pa večjega. Če se pa mama odloči, da prepusti celo olajšavo očetu, potem pa to seveda lahko stori - v tem primeru naj da vlogo samo oče in naj ne vpisuje preživnine.
Tu je pač zdaj važno, kaj bi rada mama - al bi rada ona dobila čim večji delež olajšave, al vse prepustila očetu.
Če želita vsak pol, oddata vsak svojo vlogo in davčna upošteva vsakemu pol. Če bi uveljavlja samo 1 celo (in sta se tako dogovorila), naj da samo tisti vlogo. Če je oče plačal manj preživnine, kot je polovica olajšave, pa naj mama zahteva, da vpiše znesek preživnine, in se mu bo upoštevalo samo toliko, ostalo pa njej.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 29.1.2010 23:21:00 >

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?