|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "jedilnik" 6-mesečnika
25.9.2006 20:16:17   
metaa
Moja je stara dobrih 6 mesecev in že dober mesec okušava gosto hrano, se pa tudi dojiva. Ponavadi ji od 12- 2h enkrat dam obrok goste hrane. Pozno popoldne imam premalo mleka za še en obrok in ji tako 1 uro pred spanjem naredim mlečno kašico (za noč se itak podojiva). Meni se te kašice zdijo tko umetne in bi ji raje dala gosto hrano, pa se bojim, da je prepozno in bo imela ponoči težave.
Zanima me, če vašim, ki so toliko stari, daste že po dva obroka-npr. zjutraj sadje, popoldne zelenjavo in do katere ure najpozneje popoldne jejo? Pa še to: katere kombinacije hrane jim dajete: jabolko-korenje, krompir+ razna zelenjava...? Če ne mešam zelenjave s krompirjem jo premalo poje za cel obrok, ker ji ne gre glih po grlu, pa še nasitna ni zelenjava sama po sebi, da bi vsak dan krompir jedla, je pa tudi čudno, ali pa ni? Prosim za kakšne ideje glede hrane.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: "jedilnik" 6-mesečnika
25.9.2006 21:12:32   
Tosa
Moj Jaka je star 6 mesecev in pol in takole zgleda najin jedilnik.

Zjutraj cca ob 8-ih mlečna kašica od Milupe ali katerakoli druga, na žličko seveda.
Dopoldan: sadje:
Kombinacije:

1. korenček + jabolko (to obožuje) včasih dobi še keks noter ampak ne vedno
2. jabolko+ banana (to sem začela šele pred kratkim saj južno sadje zelo napenja, no vsaj Jaka je napenjalo)
3.jabolko ali breskev (pri nas ne pride več v poštev, ker je alergičen na breskvo)
itd....



Kosilo:
Najkasneje ob 3-h popoldan
Kombinacije

1. Polenta z kislo smetano ali polenta in bučke, ki jih spasiram v omakco.
2. Krompir z cvetačo, korenčkom, bučkami, čisto malo (res malo) čebule, včasih dam še paradižnik in papriko. Vse to skuham. Preden spasiram ali potlačim z vilico (Jaka še nima zob), dodam še malo svežega peteršilja-to po nasvetu pediatrinje. Pač različne kombinacije.
3. Danes smo pa prvič jedli testenine z kislo smetano. Ful mu je bilo dobro.
4. Špinače pa ne maramo!!!


Popoldan: če je kriza dobi kar flaško, vendar zelo malo poje, zdaj že menda lahko jedo skutko ali jogurt.

Zvečer pred spanjem: Flaška

Ponoči: Joška:))





(odgovor članu metaa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: "jedilnik" 6-mesečnika
26.9.2006 9:37:55   
tanyak
mi smo stari 6,5 meseca in povsem obožujemo gosto hrano, zato imava približno takšen jedilnik:

- zjutraj se zbudi okoli 6.00 in dobi flaško
-po flaški mi zaspi nazaj do 8.00, takrat imava zajtrk in sicer mlečni obrok, kašice, gris...
-okoli 11 dobi malico-sadje (banane, hruške, jabolko, slive...)
- ob 13 imava kosilo (zelenjava na veliko različnih načinov,riž, polenta, poskusili sva že tudi piščančka)
- po popoldanskem spancu pa pride obrok s sadjem in žitaricami (ponavadi ji skuham sadje z ovsenimi in pšeničnimi kosmiči, zmiksam in kašico ohladim-zelo rada je in tako tudi zdrži do večerje), ker imava alergijo na mleko ji jogurtov in skut ne morem dajat zato dobi malo več sadja
- no za večerjo (18.30)pa spet mlečni obrok, in sicer razne mlečne kašice, grisi...
- ko pa gre spat (20.00) pa mi popije še cca. 150 ml mleka po flaški in spi celo noč

(odgovor članu metaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: "jedilnik" 6-mesečnika
26.9.2006 10:04:38   
NTS
Tudi naša šestmesečnica ima že pester jedilnik:
dopoldan ob 7 ih, mlečno kašico,
potem od devete do desete kašico z sadjem (najrajše ima nektarine),

Za kosilo pa juhice od paradižnikove z kislo smetano, do čiste juhe z grisom, cvetačo. korenčkom, brokolijem.
Od mesa pa jemo piščanca, zajčka, in ribo, zraven pa največkrat pire krompir, riž ali pa testenine.
kosilo si ponavadi razdelimo na dva dela, juhico pojema ob enih, ostalo pa ko pride ati ob štirih.
popoldan dobi kakšen puding ali pa fruhcverge, zadnji obrok goste hrane pa je kašica ob sedmih, potem pa še ziza pred spanje in če se ponoči zbudi še dobi zizo.
user posted image user posted image user posted image
lpuser posted image

_____________________________

Naši Nikiti se je pridružil bratec Patrick ! ! !

(odgovor članu Tosa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: "jedilnik" 6-mesečnika
26.9.2006 10:12:29   
tinca34
moj je danes star 6 mesecev user posted image user posted image  in sva zaradi refluksa začela z uvajanjem goste hrane že pri 4,5 mesecih - z mlečnimi kašicami. Bil je polno dojen.
No, zdaj pa najin dan zgleda takole:

- zjutraj ob 8h-8:30 dojenje
- ob 11h sadje (kuhano jabolko, breskve, kuhana hruška, banane ne dajem, ker ga je strašno zapirala)
- ob 14h kosilo (krompir, korenček, bučke, koleraba in 2-3x na teden pol žličke belega mesa; zelenjavo različno kombiniram in vse pretlačim z vilico; po potrebi dodam pol žličke kisle smetane za okus)
- ob 17h-17:30 malica (to mu dajem šele par dni - skuta s sadjem od ljubljanskih mlekarn in prebava se mu je ful uredila - prej je bil zaprt na polno - zdaj mi kaka 2x v dopoldanskem času)
- ob 20h-20:30 dojenje in potem spat
- ponoči dojenje 

Ja, sicer pa se skoraj vedno dojiva po kosilu, včasih pa tudi še kdaj vmes, predvsem pred spanjem čez dan.

Tako, upam, da ti kaj pomaga.

t.

(odgovor članu tanyak)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: "jedilnik" 6-mesečnika
26.9.2006 10:16:17   
tinca34
NTS  če lahko vprašam..... kolikokrat pa se dojita? Ker jaz mam včasih kr občutek, da se premalo glede na to da je star 6m. Je pa ful jedec in če preračunam ima 6 polnih obrokov na dan (3x dojenje in 3x Gh), pa še včasih vmes dojenje.

(odgovor članu tinca34)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: "jedilnik" 6-mesečnika
26.9.2006 20:24:25   
metaa
Oj, punce, hvala za ideje. Ste pa res že vse ful zastavle z gosto hrano. Ko sem bila nedavno pri pediatru je rekel da do 7. meseca počasi zamenjaš en obrok, pa še ful stvari naj v tej starosti ne bi jedel (polenta, mlečni izdelki, kosmiči, riž, meso..) Me ful fascinira: Slovenija je tako majhna, pa toliko različnih nasvetov pediatrov glede hrane. Mene je skor grdo gledal, ko sem na posvetovalnici ori 6. mesecih rekla, da že skoraj en mesec poskušava gosto hrano. Obup pa tale stroka, da se ne zna zediniti.
Sicer pa hvala!

(odgovor članu tinca34)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: "jedilnik" 6-mesečnika
27.9.2006 7:56:23   
Tosa
Metaa,
Polenot skuhaš na vodi, je zelo lahko prebavljiva, Jaka po njej kaka, da je joj.
Njegova pediatrinja je rekla, da se polenta lahko je od 5 meseca naprej.
Res so čudni tile nasveti a ne?


(odgovor članu metaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: "jedilnik" 6-mesečnika
27.9.2006 7:56:55   
Tosa
Mislila sem polento!

(odgovor članu Tosa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: "jedilnik" 6-mesečnika
27.9.2006 13:29:26   
soris
Meni tudi ni ta stroka nič jasna. Do 6. meseca bi naj otrok bil samo dojen, šele nato se začne uvajanje. Vse vemo kako to poteka, da ne gre čez noč. Vglavnem pol pa naj bi otrok že kar imel takoj po 6. mesecu 2 x na teden meso na jedilniku user posted image .
Pa pri nas  na sistematskem pregledu delajo neke teste (ne vem točno kako se jim reče) in eno od vprašanj pri 6. mesecih je: A si da keks že sama v usta? Mislim, halooooo - če pa ne sme še nič jest !!!user posted image
Mi smo sicer začeli pred 5.mesecem z uvajanjem, ker se mi zdi nesmiselno tako dolgo čakat če otrok rad je gosto hrano. Je pa res da ima "komaj" 2 obroka GH na dan in gremo počasi naprej.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tosa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: "jedilnik" 6-mesečnika
30.9.2006 11:34:22   
ZARA
http://med.over.net/klinicne_stroke/porodnistvo/knjiga_alergije/recepti.php

lpZ

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu soris)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: "jedilnik" 6-mesečnika
2.10.2006 13:07:43   
bini
ja, jest pa nisem tolk pogumna kot ve...
šele pri 5m sem mu dala zvečer mlečno kašico... pri 5,5 sva začela počasi z gosto hrano... sedaj pri 6m ima 1 obrok sadja, 1 zelenjave in 1 mlečni obrok... ostalo je še vedno mleko....
a vaši vmes ne dobijo nič več mleka?? razen tiste, ki dojite seveda... ker mleko je pri tej starosti še zelo pomembno - pravijo user posted image

stroka je pa čist jasna... če počakaš z GH do 6m je manj možnosti, da otrok kasneje razvije kakšne alergije... meni je to čist jasno in če mu s tem, ko mal dalj čakam, prihranim samo 1 alergijo, sem dosegla cilj...prav tako so mlečni izdelki odsvetovani vsaj do 7m iz istega razloga, tako da pri nas kakšnih skuh in jogurtov še ni...

mi pa ni jasno zakaj nekatere mame tako težko čakate z GH ali pa npr. z uvajanjem kravjega mleka... nekatere mame že pri nekaj mesecih zamenjajo mleko za alpsko... kaj pa je tistih nekaj mesecev čakanja v tem življenju?? no ja, moje mnenje pač...user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dragi, danes si pa vzamem prost dan!
Kar me je danes fasciniralo, je bil izraz na obrazu mojega dragega moža, ko sem mu rekla, da si bom vzela prost dan. 
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?