|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "moderni" moški in poroka
18.4.2007 13:56:41   
solatja
alo, povejte mi, kaj se dogaja. vedno manj je porok, vedno več je koruznikov (brihten sklepuser posted image ). opažam pa (na žalost tudi pri sebi), da so predvsem tipi tisti, ki se nočejo poročat. v moji žlahti je vsaj 5 koruznikov (vsi že z otroki, kar definitivno spremeni situacijo), od tega je v večini primerov tip tisti, ki se noče poročit. zakaj se današnji moški nočejo poročat? midva sva že imela precej splanirano vse, potem pa ga je vse minlo, k je blo treba razmišljat, koga povabit. in kolk ljudi to znese in da je škoda denarja za to in oh in sploh. zakaj je tako?? to je res najin dan, ampak zakaj ga ne bi delila s tistimi, ki jih imava rada? nisem kriva, če imam pa rada več ljudi kot on user posted image user posted image

resno me zanima. a ma katera kak brihten odgovor? sej če bo prehudo, lahko gre, ne glede na to, a sva poročena ali ne. potem to ne bo nobena ovira. družina bo v vsakem primeru razbita. user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: "moderni" moški in poroka
18.4.2007 14:08:40   
Anonimen
Ahh.. zajeban je to.. Mogoce se zato nocmo..  Ceprav jst sem se..

Ce bi se zdaj se enkrat v primeru, da se locim? Bi!
Ampak folka pa ne bi hotu zraven met.. niti pric.. razen v izjemnih primerih.. ce bi to bile kul price..
Pa nobenih ceramonij..

(odgovor članu solatja)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: "moderni" moški in poroka
18.4.2007 14:11:41   
Anonimen
Julija lani sva bila na Djerbi, kjer sva videla njihovo tradicionalno poroko. Nekako je to sprožila pogovor o poroki, vprašala sem ga če nebi bil čas da bi se tudi midva pročiva, je bil malo tiho, potem pa odgovoril, da je tako vedel da bo tudi ta dan moral enkrat pritiuser posted image . Pol sva se pa naslednji dan v eni uri med kopanjem zmenila da se poročiva kar na hitro novembra, v krogu družine, okvirno stroške in kakšen obred želiva in je bila stvar rešena.
Tako sva se po dobrih 8 letih pred 5 meseci poročila, pričakovala sem vsaj en izpad v stilu "ali nebi raje še počakala" pa se to ni zgodilo, vse je potekalo gladko in brez zapletov, celo parkrat pred poroko je rekel da komaj čaka da se poročiva. Pa se ni s tem kaj bistveno spremenilo, živela sva že prej več let skupaj. Sedaj pa pričakujeva user posted image , pa tudi tega komaj čaka.
Sva pa dejansko res tudi midva edina v družini med "tamladimi" poročena, nekateri imajo tudi otroke, o poroki pa se niti ne govori.
Meni odgovarja eno ali drugo, samo da klapa in se imamo radi.

Res pa moškim poroka rada naredi cmok v grlu, zakaj pa je temu tako pa nebi vedelauser posted image

(odgovor članu solatja)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: "moderni" moški in poroka
18.4.2007 14:12:57   
Anonimen
Midva sva bila tudi oba že prej poročena. Vsak sva imela veliko fešto in vse kar paše zraven...
Ko sva se spoznala (ločena), sva se poročila eno sredo, v kavbojkah, s pričami smo šli samo na kosilo. Zvečer smo se pa dobili na pivu ali dveh.

Tko, da....sem slab primer user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: "moderni" moški in poroka
18.4.2007 14:13:47   
*tajda*
Nevem,mogoče moške odbija ves ta pomp okrog priprave na poroko in seveda potem še vsa žlahta pa rajanje...pri mojem je bilo ravno to razlog da sva se poročila drugače.Je pa res da tudi meni ni odgovarjala velika poroka,tko da sva se odločila za poroko na tropskem otočku in bila oba zadovoljna...dosegla sva tisto kar sva si želela-intimo.Jst pa opažam da se jih veliko poroči ravno na tak način,da zbežijo pred vsemi in si obljubijo zvestobo nekje daeč na samem.
Mogoče je razlog to,ali pa da se enostavno nočejo vezat in lahko kadarkoli spokajo...nevemuser posted image

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: "moderni" moški in poroka
18.4.2007 14:17:13   
tanikaa
Solatja. Bom kar prva, ki ti bo oporekala. Pri nama je glih kontra. Jaz sem tista, ki ji koruza bolj ustreza. user posted image  Me je že zaprosil, sem pristala, za en teden pa sem ga prosila, če lahko odloživa poroko za nedoločen čas. Sem pač cvikila. Ne vprašaj me zakaj, ker ne vem. Mam ga neskončno rada, vem da je ta pravi, več ali manj vse štima. Mogoče glih zato cvikam. Zakaj spreminjati nekaj, kar več ali manj laufa?

In še enkrat je dokazal, da me ma rad in da me sprejema tako kot sem...smotana. user posted image  Je samo rekel, da ko bom pač pripravljena naj povem. user posted image  In zdaj ga mam še bolj rada. No, če se to sploh da. Je pa dejstvo, da po moji strani mamo veliko koruznikov, pa tudi po njegovi strani. Dve moji sestrični že par let živita na koruzi, tudi en bratranec. Moja sestra je tudi koruznik. V bistvu mam poročenega samo enega bratranca in eno sestrično. Po njegovi strani pa je oče koruznik (z mamo mojega lubega sta ločena), brat je koruznik. Hudiča, koliko koruze je pri nas...bomo kar kmetijo meli user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: "moderni" moški in poroka
18.4.2007 14:20:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *tajda*

Nevem,mogoče moške odbija ves ta pomp okrog priprave na poroko in seveda potem še vsa žlahta pa rajanje...


Ja ja.. tocno tko..

Ce se porocis tko.. ker to vsi delajo.. pol nekak pristanes na to.. ... pomp

Ce pa se porocis.. ker se hoces.. ker ti je kul tisti, ker ga res ljubis... pol pa noces drugih zraven..

(odgovor članu *tajda*)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: "moderni" moški in poroka
18.4.2007 15:20:19   
Anonimen
Zakaj je vedno manj porok – ker družina kot vrednota vedno bolj izgublja na pomenu. Ker vedno večkrat pomislijo na finančne posledice: cena razveze, do katere (bog ne daj) lahko pride, pa stroški poroke, pa sprememba dokumentov je strošek, pa če se poročiš ne moreš vlečt državo za nos z raznimi forami, da si »samohranilka«. Zakaj noben od nas ni (no vsaj jaz nisem) razmišljal o stroških otroka preden ga je »naredil«???

Da ne zmečem vse v isti koš je seveda tudi cel kup takih, ki si ob enormih stroških poroke kakšne fajn fešte s cca 40 povabljenimi niti privoščiti ne morejo, nekaterim pa se enostavno ni za poročiti, zakaj ne vem.

Sama sem poročena in vsakemu z veseljem priporočam da se poroči.  Občutek je tak…ma sej sploh ne morem opisati…takuser posted image

(odgovor članu solatja)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: "moderni" moški in poroka
18.4.2007 15:32:02   
karmy
aja poroka je pogoj da ima družina vrednoto?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  daj ne seri anonimna... to je samo izgovor... meni tudi na misel ne pride da bi se kdaj poročila pa ne zato ker naj bi se mi zdela družina manjvredna ali kaj drugega, samo zakaj bi pokvarjal nekaj kar deluje...pa sej je že znano da po 2 letih skupnega bivanja, se koruzniki izenačijo z poročenimi...tak da....

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: "moderni" moški in poroka
18.4.2007 17:00:15   
sanasan
no, midva nisva bila mlada, ko sva se poročila...sva pa bila kar oba nekako za poroko, morda jaz malo bolj kot on, vendar sem jaz želela v zelo ozkem krogu, pa me je potem on prepričal, da sva naredila malo v širšem, čeprav on svojih praktično ni imel...meni je fajn, da sva se poročila tudi čisto iz praktičnih razlogov, da nekako 'bolj pašemo' skupaj kot je rekel 'njegov' sin...njemu se je to zdelo najbolj fajn, da smo tudi 'uradno' družina...in se mi zdi, da smo kar prav naredili!

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: "moderni" moški in poroka
18.4.2007 18:03:55   
Jutra
Bolje biti srečno neporočena, kot na silo riniti v zakon.
Ali vpliva to na srečno družinsko življenje, ne vemuser posted image  Današnje vrednote so itak že tako razrahljane in prilagojene, da je vsakemu njegova situacija naj-naj.



_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: "moderni" moški in poroka
18.4.2007 19:31:09   
kaya2007
Midva sva kolebala med poroko v kakšnem eksotičnem kraju in med ta pravo veliko fešto user posted image  Zmagala je ta druga varjanta, ker je moj imel malo bolj "tradicionalno" predstavo o porokah. Se pa on definitivno ne bi poročil, če ne bi jst tko hotela...in če bi se poročila še 1x, bi siguno izbrala poroko na oddaljenem otoku, s tem se zdaj oba strinjava user posted image  pa ne zato, ker kaj ni bilo ok na najini, ampak...vseeno na koncu izpade kot da se neki brez veze trudiš za druge, sam pa sploh ne uživaš tok.
zakaj pa sem se sploh hotla poročit, pa težko rečt...taka fajn ideja se mi ej zdela pa izgovor za žurko. Mojga je blo pa full full strah

(odgovor članu Jutra)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: "moderni" moški in poroka
19.4.2007 0:17:41   
rija
midva se o tem nisva niti pogovarjala....no, mogoče ene dvakrat čisto na začetku....

jaz SOVRAŽIM take zadeve, toliko pompa, toliko skrbi....za kaj že user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: "moderni" moški in poroka
19.4.2007 4:11:51   
ronja
Hm, pri nama sem jaz bolj proti kot on, se pa nobenemu nič ne mudi s poroko oz. jo nameravava kar preskočit.user posted image če bi mu res veliko pomenilo, bi se pa poročila, sicer pa se nama ne da komplicirat, skupaj že živiva, user posted image že pričakujeva, koliko sva resna itak veva brez papirjev, vse skup se nama zdi ena velika draga zadeva, ki zahteva veliko truda, organizacije, živcev in denarja... pa bi vse to vsaj trenutno rajši kam drugam vložila... Pa nisva preveč človeka za ceremonije ipd. Nikoli ne reci nikoli, ampak zaenkrat se kar strinjava v tem.

Razumem pa, da to komu veliko pomeni in sem pripravljena prijateljicam 100% pomagat pri izvedbi njihovih porok, da le ni mojauser posted image

je pa res, da so sicer v splošnem fantje tisti, ki se nočejo poročat, jaz sem pa vedno narajmala ravno na tiste izjeme - prvi bi se poroču kar pri 18h...user posted image No, nazadnje pa sma se le našla, heheuser posted image

Mislim, da je to zaradi pravljicuser posted image - princeskin "happy end" se vedno konča tako, da se poroči s svojim princem. Fantovske pravljice pa nekak nimajo tega za happy end, ampak bolj to, da kakega zmaja premaga...

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: "moderni" moški in poroka
19.4.2007 8:56:21   
Taula
Jaz sem mahnjena na poroko, lubi manj. On pravi da me zato, ker bo uradno moj mož ne bo imel nič bolj ali manj rad, in da ne rabi nekega papirja za dokaz ljubezni. Ampak se bova poročila, ker meni to ful pomeni.user posted image  Ampak ne zaradi nekih vrednost, pa družine, ali pa ker bi me motilo koruzništvo, ker me ne..meni je všeč ta celoten proces poroke in bela oblekca.user posted image  Vem da po poroki ne bo nič drugače med nama.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: "moderni" moški in poroka
19.4.2007 9:03:28   
Anonimen
Bo drugace...  poroka ima psiholoski vpliv.. ceprav vsi pravijo da ga nima.. ampak ima ga.. in to ne vedno hudo dobrega.

Zato jst ne bi imel vec take uradne poroke.. ampak tako.. ko si sam naredis papirje.. ce ti je tako vsec.. lahko si imena vkleses tudi na skalo.. kakor pac zelita..



(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: "moderni" moški in poroka
19.4.2007 9:06:10   
Taula
Bo drugace... poroka ima psiholoski vpliv.. ceprav vsi pravijo da ga nima.. ampak ima ga.. in to ne vedno hudo dobrega.


Kaj imate moški po poroki občutek, da ste izgubili svobodo ali kaj? Da uradno niste več na trgu?user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: "moderni" moški in poroka
19.4.2007 9:09:06   
Pajaca
Pri nama to ne drži. Jaz sem bila čisto proti, on bi mogoče se še poročil, sam men pa res ni blo do tega. Tko da sva koruznika in uživava v tem.

Sovražim ceremonije in planiranje neke poroke, pa stroški so ogromni. Za to da smo družina nam ni treba it še pred matičarja.


(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: "moderni" moški in poroka
19.4.2007 9:13:39   
ursikazala
V bistvu je mene moj tudi presenetil pred enim mesecem, ko mi je rekel, naj izberem datumuser posted image  Zaročena sicer sva, ampak to je bilo bolj tko... za nedoločen časuser posted image
Seveda sva se oba močno strinjala, da se poročiva brez pompa in kot nalašč nama je prišla pot v NY - tam živi moja frendica, kateri sem bila priča jaz lani in zdaj bova zamenjali user posted image  Njen mož bo pa od mojga dragega priča.
V Central parku, lepo med zelenjem, ob jezeru... potem pa na kosilo, samo mi štirje. To se mi zdi ful dobr.
Doma bova povedala pa na (kao) žurki za moj rojstni dan, na katero sva povabila samo bližnje, starše in brate in sestre. Tako da prej ne bo noben zvedel, dokler ne bova že mož in žena user posted image user posted image

Tudi jaz mislim, da fantje ne marajo porok zaradi kompliciranja in pompa. Pomislite nekatere tudi na to. Če mu boste predlagale poroko v sredo v kavbojkah, kaj bo rekel. Če bo še vedno proti... potem pač zagovarja koruzništvo, nimaš kaj. Jaz bi tudi to sprejela, če bi moj še odlašal. Sem pa zdaj noseča, pa vse sva si nekako uredila, pa bo to le olajšalo nekatere stvari. Pa rada mu bom rekla možuser posted image
Aja, pa ločil se je pred tremi leti, tako da strah in blabla okoli tega nima veze, če se dva ljubita.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: "moderni" moški in poroka
19.4.2007 9:14:37   
Anonimen
Bom podala konkreten odgovor:

Sovražim, če se vse vrti samo okoli mene,če sem v središču pozornosti , sovražim pocukrana voščila in da se me dotika in košuje truma ljudi. Na živce mi grejo vsa tista vzdihovanja, ko vidijo nevesto.

Imava dva otroka NISEM samohranilka, družina nam je VELIKA vrednota, ne gledam na stroške, ki bi mi jih dala poroka, gledam na to, da se imamo lepo in se imamo, kljub temu, da se sama pišem drugače.

To je moje mnenje, sama zelo rada grem na poroko, vedno sem kupila konkretno darilo, vedno sem se imela lepo na vsaki poroki, ampak svoje verjetno ne bom imela, ker kot sem že napisala, ne maram, popmpa, ki je na moj račun, ne maram biti v središču pozornosti, ... pa še kaj bi se našlo

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: "moderni" moški in poroka
19.4.2007 9:18:07   
Pajaca
Anonimna tole je točno moj razlog zakaj se jaz nočem poročiti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: "moderni" moški in poroka
19.4.2007 9:18:12   
Anonimen
Saj če se poročiš samo z dvema pričama, nisi ravno v središču pozornosti...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: "moderni" moški in poroka
19.4.2007 9:22:07   
tanikaa
Vsak naj dela in živi kak mu paše. Kdor hoče poroko, naj jo ma. Kdor jo noče, naj ma koruzo. Mi je pa brez veze, da eden drugemu (nekateri, ne vsi) probate vsiliti svoje poglede na poroko oz. koruzništvo.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: "moderni" moški in poroka
19.4.2007 9:22:21   
Njuškalo
Jaz sem se poročila tako, da sva bila samo jaz, ženin, otrok + dve priči.Pa se sploh ne bi ,če ne bi on tako težil s tem.Zdaj, ko sem poročena, ni glih neke spremembe, glede na to, da sva že nekaj let skupaj.Ampak vseeno..ko pomislim,da sva POROČENA, me je kar groza.Počutim se ,kot da sem zapečatena.Heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelp!user posted image

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: "moderni" moški in poroka
19.4.2007 9:24:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Kaj imate moški po poroki občutek, da ste izgubili svobodo ali kaj? Da uradno niste več na trgu?user posted image


Ne vem... in ne bi rad prevec tega naprej komentiral..

Ne razumem kako ti lahko poroka se vedno kaj pomeni.. ce je drugi v bistvu proti.. in ga mors prosit za to.. da se poroci.. To mi ne gre skupi..

Lahko povem samo, kako bi jaz naredil..

Ce bi se zdaj porocal.. ko ze pac imam to izkusnjo.. bi najprej poizvedel kaj si moja izvoljenka o tem misli.. in kako bi njej bilo najbolj vsec.. in potem bi naredil tocno tko.. kot bi njej bilo vsec.. 100% bi danes naredil tko!
Tud ce bi rekla.. da si zeli tudi cerkveno poroko.. bi bila pa pac tudi cerkvena.. Danes bi mi bilo veliko bolj pomembno to, da bi ji v teh stvareh, ki ji nekaj pomenijo ustregel.. in ne, da bi moj EGO bil zadovoljen..
In dejansko bi mi bilo vsec tako.. kot bi ze bilo.. ker zadovolji nas v bistvu to, da usterezemu tistemu, ki ga imamo radi.. in ne to.. da ustrezemo sebi..

Sicer velja.. najprej love do sebe.. in potem do drugih.. samo v tem primeru ne..


(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?