|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "nora" mačka in novorojenček
18.11.2007 16:05:07   
scubadiver
Doma imamo tri leta staro, sterilizirano mačko. Je hiperaktivna, trmasta in na trenutke (ko ni po njeno) tudi agresivna. V naslednjih dneh pa pričakujemo novorojenčka. Pri "normalni" mački me ne bi skrbelo kako bo šlo, pri tej pa moram priznati da me skrbi kako se bo ta kombinacija obnesla. Na začetku pač s strogim ločevanjem. Otroka sicer nameravam pokazat mački, potem pa ju bom bolj kot ne ločevala. Ampak kaj pa kasneje? Ko se bo otrok začel plazit..
Ima katera kakšno idejo? A je možno da se tudi v sterilizirani mački zbudi materinski nagon in bo bolj nežna?
Imam pa mačke okoli sebe že celo življenje, zato ves čas povdarjam, da ta res ni tipična predstavnica svoje vrste...

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: "nora" mačka in novorojenček
18.11.2007 17:24:27   
želva
neki podobnga se tud jaz sprašujem. Mi mamo pa doma 1,5 let staro hiper adijo bokserko. Ko mislim,da je adijo, je pač mega živa, se odbija, liže, ampak to je sve od veselja, nobene agresije. Kako se bomo znašli drug mesec ko bo še dojenček, ne vem. Sm pa mnenja, da pes je moj in dojenček bo tud moj, brez ločevanja, ampak z navajanjem eden na druzga.

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: "nora" mačka in novorojenček
18.11.2007 17:35:03   
Anonimen
Jaz sicer mačk ne poznam prav preveč, ampak nekako se mi zdi, da so drugačne ... mene za psa ne bi skrbelo, zamačko pa. Ne vem, če se da mačko da kaj navadit, da se ti podredi. Pa tudi ne vem, če obstajajo mačke, ki imajo otroke rade.Tako kot psi. Bodo druge povedale, ampak jaz taki mački, kot je tvoja, ne bi zaupale. Mogoče se motim, ampak občutek imam tak.

Saj je ful dober tak maček, meni je to ful simpatičen karaker, nekaj posebnega, ampak poleg otročka ...

(odgovor članu želva)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: "nora" mačka in novorojenček
18.11.2007 17:41:08   
rija
probaj, če pa ne bo vredu, pa po moje ni neke velike dileme...

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: "nora" mačka in novorojenček
18.11.2007 18:24:30   
kajalin*
Želva,za bokserja ne rabiš skrbet,ko sm js rodila smo meli doma dva psa triletno bullmastifko in sedem let starega boksarja,in sta se oba zaštekala z malo,čist fajn.Zdej mamo še sam bokserja,je star skor 10let,še vedn hiperaktiven,pa se imata z Lin ful rada,res.
Na mačke se pa js nič ne spoznam in ne vem kak bi to bilo.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: "nora" mačka in novorojenček
18.11.2007 18:29:40   
scubadiver
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Jaz sicer mačk ne poznam prav preveč, ampak nekako se mi zdi, da so drugačne ... mene za psa ne bi skrbelo, zamačko pa. Ne vem, če se da mačko da kaj navadit, da se ti podredi. Pa tudi ne vem, če obstajajo mačke, ki imajo otroke rade.Tako kot psi. Bodo druge povedale, ampak jaz taki mački, kot je tvoja, ne bi zaupale. Mogoče se motim, ampak občutek imam tak.

Saj je ful dober tak maček, meni je to ful simpatičen karaker, nekaj posebnega, ampak poleg otročka ...


Mačke so drugačne od psov. Ne da se jih tako podredit kot se da psa. Veliko težje jih kaj naučiš, da bi prav ubogale skoraj ni teorije. In res je, težje jim je zaupat kot psom. Z našo mačko pa je vse to še težje, ker je res specifična..

In ja, mačka kot taka karakterno je res fantastična. Midva z mojim in obiski se nasmejimo do solz, ker je več v luftu kot na tleh, ves čas dirka, skače in se bori večinoma z nam nevidnimi sovražniki. Aja, polovi vse muhe, pajke, komarje, mušice v stanovanju user posted image .  Prav mi je.. Ko sem jo šla iskat v leglo sta bili tam dve mucki in mama mačka. Ena mucka je mirno ležala pri mamici, druga pa je norela po balkonu gor in dol in zganjala norčije. In mi je bila tako simpatična da je morala z mano. Zdej pa mam user posted image .

Mah nekako bo že šlo. Ko se bom lahko 100% posvetila nadzoru mačke bomo v istem prostoru, ko bom likala, kuhala, spala pa bo mačka pač ločena od otročka.

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: "nora" mačka in novorojenček
18.11.2007 18:35:27   
Anonimen
Moja dva sta še mlada in hiperaktivna. Je pa res da nista agresivna. Zakaj je pa tvoja muca agresivna? A je dosti sama?

Drugače pa kdr mamo obiske, otroke, tud čist majhne sta k mazici lepo pridna. Z malo večjimi otroci se podita po stanovanju, tud na rep jima je že kkšn stopu pa ni blo nobenga problema. Ko je prišla moja kolegica z en mesec starim k nam sta bla mačka par mesecev stara in takrat res totalno hiperaktivna. No ko smo dale tamalga na kavč sta se vlegla zraven vsak na svojo stran in spala z njim in ga ovohavalauser posted image . V glavnem nikoli nista agresivna do otrok. Ko jima je dovolj preganjanja gresta na omaro al pa pod pojstlo.

Ne boš vedela kako se bo muca obnašala dokler ne vidiš. Pač skoz moraš imeti žival in otroka na očeh. Nikoli jih same puščat. Pomoje pa ne bo napadalna do otroka. Če seveda ne bo ljubosumna, za to morte pa vi poskrbet. Za mačke velja isto kot za pse. Kkšno pleničko nej oči prnese iz porodnišnice, da se navadi na vonj, k pridete domov ji pokažite dojenčka....Upam da vam rata.

Poznam pa dosti mačk, ki se otrok bojijo in se jim izogibajo kolkr se da. Mogoče bo tud vaša ena takih.user posted image

Na ameriškem ebayu prodajajo ful dobre "šotorčke" da zaščitiš posteljico al pa stajico pred mačko. Na žalost se jih pri nas ne da dobituser posted image

(odgovor članu kajalin*)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: "nora" mačka in novorojenček
18.11.2007 18:39:46   
Anonimen
Veliko težje jih kaj naučiš, da bi prav ubogale skoraj ni teorije.


Se da. Sam jih moraš od majhnega učit. Mojadva točno vesta kaj pomeni ne. Sicer sem jima mogla miljonkrat ponovit in jih recmo dajat dol iz mize ali pulta, sam zdej sam rečem ne in že letita dol oz. sploh gor ne gresta, razen če so obiski, pol si domišljata da lahko delata kar hočta. Če pa preveč neumnosti delata pa "zapiham" vanju. Tko k bi mama mucauser posted image . To ful pomaga. Do sedaj še pri vseh mucah. Je takoj mir. Mojadva sicer norita in vse, sam vesta pa da se na pult in mize ne hodi, da se na tepihu ne brusi krempljev, da se ne tepe z kaktusiuser posted image ....je pa potrebno ogromno potrpljenja da jih to navadiš. Dost več kot pri psu. Sam da pa se.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: "nora" mačka in novorojenček
18.11.2007 20:32:28   
scubadiver
Karin24 se strinjam da se da tudi mačke naučit kaj.. Ampak v primerjavi s psmi se pač da mnogo manj in mnogo več vztrajnosti je treba Tudi naša razume kaj pomeni NE. Sam tega ne upošteva user posted image .   NO vsaj večinoma ne.. skoči na mizo in gleda direktno vame. ko zasikam naj gre dol, se mi prav "smeji v obraz" ko vstanem pa skoči dol.

Ni agresivna zato ker bi bila sama ker skoraj nič ni sama..To je čisto enostavno njen karakter. Tako odreagira enostavno ko kaj ni po njeno. Recimo ko jo preženem z mize dol. Najprej čist togotno odlaufa dva kroga po stanovanju, nato pa se zapodi men v noge in grize. Takega karakterja res pri nobenem našem mačku nisem opazila. Pa sem imela in prav lepo vzgojila 5 mačkov. Od tega sta dva doživela 15 in 16 let.

Bomo pa probali s tem da bo oči prinesel pleničko iz porodnišnice, potem pa lepo počasi, pa bomo vidli kako bo mačka odreagirala. Upam da kar najbolje in da me bo prijetno presenetila.

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: "nora" mačka in novorojenček
18.11.2007 20:37:34   
Anonimen
Ko skoči nate probej zaprhat. Če razumeš kaj mislim s tem. Pr našma pomaga. Vem pa kku zgleda k se ti mačk v glavo reži jauser posted image .

No upam da vam bo steklo življenje z mačkom in dojenčkom.user posted image

(odgovor članu scubadiver)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: "nora" mačka in novorojenček
18.11.2007 21:00:54   
piskot
moja tasca jih je tako umirila, da jih je z vodo pospricala. pa so potem dojele kaj se sme in kaj ne. je uporabljala kar tisto za roze spricat user posted image .

pri nas je sicer macka mal cudna, ampak agresivna pa ni. nikoli ne krampa, vcasih ugrizne. ampak tamalega se boji kot hudic kriza. na zacetku, ko je imel krce, je vecino casa prezivela na balkonu, ker ji je sel na zivce. na posteljico je nismo pustili, smo jo s casopisom po riti, ce je sla tja, pa se je navadila. zdej ko ima dete eno leto, je pa itak to najboljsa igraca, in njeno ime je znal prvo rect. je pa res, da se igraca malo kdaj pusti ujet user posted image .

upam da se vam vse uredu izide. nasi se je mal spremenil karakter odkar imamo otroka.

_____________________________

Martin se je odlocil za petek trinajstega, Ana pa za Valentinovo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: "nora" mačka in novorojenček
18.11.2007 21:11:02   
scubadiver
IZVIRNO SPOROČILO: piskot

moja tasca jih je tako umirila, da jih je z vodo pospricala. pa so potem dojele kaj se sme in kaj ne. je uporabljala kar tisto za roze spricat user posted image .



To "orožje" midva uporabljava ko začje noreti sredi noči al pa začne recimo sredi noči praskat po šipi. Tko da sva k dva gangsterja.  sam da uni spijo s pištolo v postli midva mava pa med glavami šprico za rože. Totalno pomaga pa še boli je ne...
In mislim da zdej ko bo otroček bo ta šprica za rože kr najin stalen spremeljevalec.
Si mi pa dala malo upanja, da se bo mogoče naša tud spremenila ko bo otrok. Hvala ti user posted image

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu piskot)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: "nora" mačka in novorojenček
19.11.2007 10:57:55   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image , ojoj, zdaj sem se pa res nasmejala. To pa je res ena supermačka.

(odgovor članu scubadiver)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: "nora" mačka in novorojenček
19.11.2007 18:25:53   
polona2
IZVIRNO SPOROČILO: scubadiver

Doma imamo tri leta staro, sterilizirano mačko. Je hiperaktivna, trmasta in na trenutke (ko ni po njeno) tudi agresivna. V naslednjih dneh pa pričakujemo novorojenčka. Pri "normalni" mački me ne bi skrbelo kako bo šlo, pri tej pa moram priznati da me skrbi kako se bo ta kombinacija obnesla. Na začetku pač s strogim ločevanjem. Otroka sicer nameravam pokazat mački, potem pa ju bom bolj kot ne ločevala. Ampak kaj pa kasneje? Ko se bo otrok začel plazit..
Ima katera kakšno idejo? A je možno da se tudi v sterilizirani mački zbudi materinski nagon in bo bolj nežna?
Imam pa mačke okoli sebe že celo življenje, zato ves čas povdarjam, da ta res ni tipična predstavnica svoje vrste...


Žival in otroka skupaj je potrebno vedno imeti pod nadzorom, biti zraven, če to ni mogoče, pa ju ločevati po sobah. Ne takoj apriori razmišljati, kako boš otroka izognila mački. To ni potrebno, potreben je nadzor.
Ne govorim na pamet, ampak iz zkušenj. Doma imam petletno mačko, ki ima prav faze, oz. je  pri njej očitno, da zna vstati tudi z levo nogo in je tečna. Nismo imeli niti enega pripetljaja, razen enkrat, ko sem bila nepozorna in je bila Hana že stara skoraj tri leta in ji je nekaj težila.

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: "nora" mačka in novorojenček
22.11.2007 11:22:58   
honey
Če mene vprašaš, nikakor ni pametno, da ju ločuješ, ker bo potem mačka poleg hiperaktivnosti edino postala le še ljubusomna, potem boš šele imela problem. Mi imamo tudi muco doma, staro 6 let, ki tudi ni ravno kakšen angelček. Niti se ne pusti božati, pestvati, na splošno ne mara cartanja (razen, kadar to njej paše user posted image ). Ko smo prinesli malega iz porodnišnice, sem ga postavila takega, kot je bil, v lupinici na tla dnevne sobe in ga pustila tam. Muca je prišla zraven, ga povohala, malo pregledala, kaj je zdaj to in šla stran. In moram reči, da niti ni bilo nobenega problema, tudi, če sem ju pustila oba na kavču - res pa je, da je malemu takoj, ko je začel plezati, dala vedeti, da naj jo pusti na miru. Enkrat je samo zapihala vanj, da se je ustrašil, drugič ga je pa še otacala (brez krempljev). Od takrat naprej ima mir pred njim. Zdaj jo samo še lepo boža, ji daje moja-moja, jo ljubčka in tako naprej. Muco pri mojih starših, ki je pa res agresivna - če jo ne pobožaš pravilno, te bo mimogrede ali ugriznila ali ti pa kremplje zasadi v roko - pa enostavno pusti čisto na miru, ker smo mu povedali, da je muca huda in da naj jo pusti. Tako da ne vem, mislim, da ne bi smela imeti kakšnih hudih problemov, ker muce so zelo prilagodljiva bitja.

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: "nora" mačka in novorojenček
22.11.2007 16:48:56   
scubadiver
Polona2 in Honey sej jih ne nameravam apriori ločit. To se mi zdi da bi bila še daleč najslabša varianta. Nameravam tako kot sem napisala v enem izmed vmesnih postov

IZVIRNO SPOROČILO: scubadiver

Mah nekako bo že šlo. Ko se bom lahko 100% posvetila nadzoru mačke bomo v istem prostoru, ko bom likala, kuhala, spala pa bo mačka pač ločena od otročka.


Seveda pa upam da bi se mačka obnašala tako kot tvoja Honey in da sploh ne bo problemov in niti takrat ko ne bom mogla 100% nadzirat ne bo problemov. Jah se bom prepustila razvoju dogodkov in bomo videli sproti

Hvala pa obema nasvete, Polona2 in Honey user posted image  

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: "nora" mačka in novorojenček
23.11.2007 8:52:56   
honey
No, da še to povem, da je naša začela zdaj kakšen teden spati na Timovi postelji. To izgleda tako, da muca spi na postelji, ko gre Tim spat, gre dol in potem, ko se umiri, pride spet nazaj gor in potem oba spita ko dva kanona user posted image . Seveda je ona pri nogah - to pa že od nekdaj, tudi, kadar je spala pri nama. To se mi zdi zdaj zelo čudno, ker od kar smo v svoji hiški (5 mes) je spala vedno na kavču, zdaj pa kar naenkrat pri malemu. Je pa res, da je že malo starejša (6 let) in tudi ni več tako "nora" user posted image  Je pa res, da ko je bil mali še majhen in je spal na kavču, se je vedno parkirala zraven njega h glavi, da sta se stiskala. Sicer ne vem, kakšne "namene" je imela, ampak delovalo je, da je mali spal tudi po 2 uri ali več.

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: "nora" mačka in novorojenček
30.11.2007 18:31:52   
jakoLUlana
STRAN Z MACKO IN TO TAKOJ! NOVOROJENCEK JE EDINO KAR JE ZDAJ POMEMBNO!!!! mislim, kako lahko sploh razmisljas? zival je zival, otrok pa otrok!!!

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: "nora" mačka in novorojenček
30.11.2007 18:45:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jakoLUlana

STRAN Z MACKO IN TO TAKOJ! NOVOROJENCEK JE EDINO KAR JE ZDAJ POMEMBNO!!!! mislim, kako lahko sploh razmisljas? zival je zival, otrok pa otrok!!!


S tabo pa ni vse vredu auser posted image

Najboljš da mačko vrže na cesto a, al pa jo da uspavat....ker zdej ma pa ja otroka, bog ne daj da otrok razen mamice in očita vidi še kkšno živo bitje....jako odgovorno. Moreš bit pa res čudovita persona ti.user posted image

(odgovor članu jakoLUlana)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: "nora" mačka in novorojenček
30.11.2007 19:41:07   
helloKitty
IZVIRNO SPOROČILO: jakoLUlana

STRAN Z MACKO IN TO TAKOJ! NOVOROJENCEK JE EDINO KAR JE ZDAJ POMEMBNO!!!! mislim, kako lahko sploh razmisljas? zival je zival, otrok pa otrok!!!


user posted image

(odgovor članu jakoLUlana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: "nora" mačka in novorojenček
30.11.2007 22:02:09   
polona2
IZVIRNO SPOROČILO: jakoLUlana

STRAN Z MACKO IN TO TAKOJ! NOVOROJENCEK JE EDINO KAR JE ZDAJ POMEMBNO!!!! mislim, kako lahko sploh razmisljas? zival je zival, otrok pa otrok!!!


AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA....

< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 30.11.2007 23:26:27 >

(odgovor članu jakoLUlana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: "nora" mačka in novorojenček
30.11.2007 22:08:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: jakoLUlana

STRAN Z MACKO IN TO TAKOJ! NOVOROJENCEK JE EDINO KAR JE ZDAJ POMEMBNO!!!! mislim, kako lahko sploh razmisljas? zival je zival, otrok pa otrok!!!


S tabo pa ni vse vredu auser posted image




Ja ne, ni ne, saj ji v nicku piše, da je jakoLulana, kar pomeni, da je zelo uscana.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: "nora" mačka in novorojenček
30.11.2007 22:16:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jakoLUlana

STRAN Z MACKO IN TO TAKOJ! NOVOROJENCEK JE EDINO KAR JE ZDAJ POMEMBNO!!!! mislim, kako lahko sploh razmisljas? zival je zival, otrok pa otrok!!!


Le, kje imaš srce? Si ga kje izgubila mogoče? user posted image user posted image

Glede mačk, od tete mačka je najbolj zmešana, leti sem in tja, skače kar po tebi, ne mara, da jo božaš, te ob prvi priliki popraska..... A mojega otroka se boji.. Nevem, zakaj.....

Upam, da boš porihtala te zadeve, nikar pa ne polulanke poslušat, mačka naj ostane... user posted image

(odgovor članu jakoLUlana)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: "nora" mačka in novorojenček
2.12.2007 17:40:34   
jakoLUlana
zival je zival, otrok je otrok

moj nick pa je sestavljen iz dveh imen in priimka in ne pomeni poscana draga primitivna splisni

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: "nora" mačka in novorojenček
2.12.2007 17:46:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jakoLUlana

zival je zival, otrok je otrok



Nej, žival ko si nabaviš če maš možgane ti je nekak jasno da živi več kot 10 let. Torej če imaš namen imeti otroke in se ne strinjaš z tem da je možno v sožitju otrok-žival živet....si pač ne nabaviš živali!
Čist preprosto. Če maš pamet pa srce.
Če si pa tak gnoj da se ti zdi normalno družinskega člana(no vsaj pri nas je žival družinski član) vrečt na cesto, zato ker prej nisi mislil na to...pol ti pa krepko manjka srca....o inteligenci pa nebi.

In BTW muc in otrok prou paše skupej. Oz. pr nas bo pašal, dva mačka, upam da več otrok, pa k bomo v hiši še ena dva psa....sm čudna a?user posted image

(odgovor članu jakoLUlana)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?