|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
28.6.2005 12:15:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
28.6.2005 12:20:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   Izvršba - pomoč prosim
28.6.2005 12:22:07   
Pupica
BAGI ojej, pa ravno simobilc. Teli nč ne pošljejo opšima, pol pa kr izvršba, nisi edina.

Lej obresti se do l.2004 niso smele obračunavati, vsaj po zakonu ne.(Naj me popravi katera, ki točno ve), po tem letu, pa se lahko, vendar so obdavčene(jih morajo prikazati in plačati davek od tega), tako da do tega leta 2005 se mi zdi da ti ni treba plačati obresti.

nisem pa sigurna, pa saj bo katera ki točno pozna te zadeve napisala


tut jaz bi bla slabe volje:(

evo
:ups::ups::rozica::rozica::rozica::rozica::rozica:a bo bolje?;)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Izvršba - pomoč prosim
28.6.2005 12:31:52   
mika
To je pa čudno. saj morajo poslat opomin, če tega ne plačaš, dobiš sporočilo, da moraš plačat položnico in jo poslati po faxu drugače ti izklopijo mobi.
Ti jih najprej pokliči, da ni to pomota. Ja kdo bo pa hranil 5 let položnice?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Izvršba - pomoč prosim
28.6.2005 12:33:43   
spacey
Evo me Bagi...še ena, ki jo Simobil tirja iz leta 1999. Jst imela že tut iztirjevalca na domu in ni vrag, da se ne bo še 1x pojavil. Jst sm dala zdej zadevo odvetniku v roke, pa me zanima kaj mi bo lahko pomagal... Je pa znesek tako visok že, da je jooooj. Aja, pa še sodišče se mi je zarad Simobila usedlo na račun, tako da je zdej blokiran.

Bagi kaj lahko narediš pa žal ne bi vedla...pokliči v kakšno pravno svetovalnico in jih vprašaj za nasvet.
Tako da...Bagi te čisto razumem. :rozica:

Lp
:kuza:

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Izvršba - pomoč prosim
28.6.2005 12:35:55   
Anonimen
Zakaj se obresti ne bi plačevale do leta nevemkoliko? So se, so se, in to mastne. Vem, na žalost. Samo da je šlo za RTV.
To je pa res čudno, Bagi. Potem lahko vsakega takole opilijo. Goto jih vsaj 99 posto ne hrani tako starih potrdil.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   Izvršba - pomoč prosim
28.6.2005 12:43:26   
Seven*
Mi smo imeli podoben problem. Smo ravno odplacali 200k Telekomu. :((:((:((:((:((:((

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Izvršba - pomoč prosim
28.6.2005 12:45:50   
Mitalata
Mislim, da nimajo kaj izterjevat ! Kar naženi jih.

Iz Obligacijskega zakonika
Splošni zastaralni rok
346. člen

Terjatve zastarajo v petih letih, če ni z zakonom določen za zastaranje drugačen rok.

Enoletni zastaralni rok
355. člen

(1) V enem letu zastarajo:
1) terjatve za dobavljeno električno in toplotno energijo, plin, vodo, za dimnikarske storitve in vzdrževanje snage, če je bila dobava oziroma storitev izvršena za potrebe gospodinjstva;
2) terjatve radijske in televizijske postaje za sprejem programov;
3) terjatve pošte, telegrafa in telefona za uporabo telefonov in poštnih predalov, kot tudi druge njihove terjatve, ki se plačujejo v trimesečnih ali krajših rokih;
4) terjatve za naročnino na občasne publikacije , šteto od takrat, ko je iztekel čas, za katerega je bila publikacija naročena;
5) terjatev za storitve zagotavljanja dostopa do medmrežja, za storitve zagotavljanja uporabe elektronske pošte in elektronskih poštnih predalov, za storitve vzdrževanja spletnih strani in za storitve, povezane z dostopom do kabelskih in satelitskih radijskih in televizijskih programov, ki se plačujejo v trimesečnih ali krajših rokih;
6) terjatve upravnikov večstanovanjskih hiš za storitve upravljanja ter druge njihove terjatve, ki se plačujejo v trimesečnih ali krajših rokih.

(2) Zastaranje začne teči po poteku leta, v katerem je terjatev dospela v plačilo.

(3) Zastaranje teče, čeprav se dobave ali storitve nadaljujejo.


Sicer pa najdeš zakon na http://www.dz-rs.si/si/aktualno/spremljanje_zakonodaje/sprejeti_zakoni/sprejeti_zakoni.html

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Izvršba - pomoč prosim
28.6.2005 12:47:59   
spacey
Pupica v čem je caka, trik za te obresti? Kje si to izvedela?
Mene to strašno zanima, če je res...meni odvetnik ni nič reku, da se obresti ne bi smele obračunavat in da mi jih ni potrebno plačati. Bi pa bila presrečna, če je to res. No sej v bistu se mi gre, da mi te obresti odpišejo in plačam le glavnico in stroške sodišča...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Izvršba - pomoč prosim
28.6.2005 12:55:08   
brbra
Ojla
Če je stvar iz leta 99 in 2000 je zastaralni rok potekel. Se pravi niso upravičeni do ničesar, ampak odvisno je kdaj je bila sodba pravnomočna. Če je to že nekaj časa nazaj potem si v ri....Zastaralni rok za terjatve, ki so posledica pogodbe in se obračunajo mesečno je za fizične osebe 3leta za pravne pa eno leto- v kolikor ni v pogodbi navedeno drugače.
Skratka pomembno je kdaj je simobil proti tebi dal sodbo na sodišče, saj je izvržba posledica pravnomočne sodbe.
Če nimaš dokazil o plačilu ne boš mogla kaj dosti naredit, le če dokažeš da je zastaralni rok bil mimo, preden so oni dejansko tožbo vložili.
Bi pa po zakonu morali poslat NAJMANJ en opomin in lahko napišeš pritožbo oz. tvoj odvetnik, da le tega nisi prejela- ampak zopet pazi oni bojo s strani sodišča poklicani da kot dokaz predložijo kopijo opomina, ki je bil poslan in tukaj verjetno lahko to naredijo za rikverc:hudicek:Čudi me da nisi ti kot stranka v postopku dobila nikakršnega obvestila o pričetku postopka in o pravnomočnosti sodbe.

Svetujem ti da si najdeš odvetnika- lahko ti nekoga priporočim. odvetnika s katerim sem delala.Če še kaj potrebuješ mi pošlji na privat.

lp

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Izvršba - pomoč prosim
28.6.2005 13:00:14   
Anonimen
Obresti se plačujejo in sodne so bajne. Izvržba je septembra 2000, dobila si sedaj - ergo - simobil pobere čudo obresti.

A mogoče plačuješ položnice prek trajnika? Potem bi morala imeti banka podatke o plačilih.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   Izvršba - pomoč prosim
28.6.2005 13:01:41   
Pepa-2
Ne vem, če ti lahko kako pomagam razen nasvetov, ki so ti jih predhodnice dale. Pozanimaj se v pravni pisarni in poskušaj vprašati še na banki, oz. kje pač plačuješ položnice. Ne vem, verjetno je res predolga doba, da ti bodo na banki pomagali. Napišem pa ti še svojo izkušnjo.
Leta 1997 sem kupila neko knjigo. Dobila sem položnico - 9890 sit, nato še opomin in nato še opomin s sodnimi stroški - 9890 sit+ 10.000sit. Jaz sem takrat seveda hitro plačala položnico BREZ sodnih stroškov. No, leta 2003 pa se ti najde tip, ki mi pošlje pismo, da te knjige nismo plačali in da imamo poleg vseh dosedanjih stroškov še 150.000 obresti. Pojma nisem imela ali sem položnico plačala ali ne in najbrž mi ni potrebno posebej povedati, da me je skoraj kap. Gospod je bil zelo prijazen in jaz "posrana". Ko sem mu povedala, da sem študentka, mi je prijazno obljubil, da se bo potrudil kolikor se da. Ker je bilo knjigo mogoče plačati na obroke, sem razmišljala ali nisem morda kakšnega obroka pa le plačala. In gospod je vztrajno trdil, da plačila niso bila izvedena. Zmenila sva se, da se mi obresti zmanjšajo na polovico (75.000sit). Da ne flancam še naprej...po treh dneh premetavanja predalov, sem v kuverti z dohodnino našla plačano položnico. Poklicala sem gospoda in mu jo seveda takoj faksirala - in kaj je rekel? Da se jim je verjetno nekje nekaj izgubilo... Plačati sem morala še sodne stroške iz leta 1997, pa še tega verjetno ne bi bilo treba. Vidiš? Si privoščijo...Upam, da boš uspela. LP

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
28.6.2005 13:30:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   Izvršba - pomoč prosim
28.6.2005 17:54:29   
BlankaT
Dragi Bagi, žal si ena tistih žrtev izvržbe. Moj nasvet je, da, če nimaš dokazila, da si plačale te račune, tudi ugovora ne vlagaš, saj moreš plačati takso za ugovor (najmanjša je 5.400,00, odvisno od glavnice), ki pa je ne dobiš nazaj. Razen, če na pravdi potem dokažeš, da si te račune res plačala, pa še takrat moraš vložiti vlogo za vrnitev takse.

Verjemi mi, da vem kako se počutiš, ker imam s tem vsak dan obravke.

Da pa si šele sedaj dobila Sklep o izvršbi, pa je možno, da ti prej ni bilo možno vročiti pošiljke.


Če boš imela še kakšno vprašanje ti kr vprašaj.

Blanka.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Izvršba - pomoč prosim
28.6.2005 20:21:50   
SILVA
Punce moje,odrezke je treba shranjevati vsaj pet let,za naprej boste vedele.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Izvršba - pomoč prosim
28.6.2005 20:48:39   
Anonimen
jaz pa sem res bila dolžna 50 tisoč priznam pa nisem plačala do lani je trajalo to nekje štiri leta.lani pa je prišel rubež in sem mogla dati 160 tisoč.sem mislila,da je vse poravnano pred dvema mesecema pa dobim iz sodišča izterjavo še 100 tisoč za plačat.pa kličem gor in mi povejo,da sem še tolkp dolžna,ker si je rubež vzel stran 124 tisoč.zdaj pa so mi dali na obroke po 10 tisoč deset mesecev,če ne pa gre dalje in še večje obresti.z Simobilom ni heca vam povem.moram plačat drugače mi spet pošljejo ven rubeža.še dandanes mi je žal,da takrat nisem dala tistih 50 tisoč zdaj pa me pride 260 tisoč+obresti še na koncu.no ja,če si plačala dobro ampak račun moraš met.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   Izvršba - pomoč prosim
28.6.2005 22:07:03   
spacey
O Alika jaz imam nekaj takega kot ti... Katerega rubežnika si pa imela?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Izvršba - pomoč prosim
1.6.2007 20:04:58   
ogrlica
Npr. jaz sem Mobitelu dolžna 400€ ali lahko vseeno prodam avto?  Aja pa kaj se zgodi če te ni doma koliko dni je pismo iz sodišča na pošti.


< Sporočilo je popravil ogrlica -- 1.6.2007 20:08:39 >

(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Izvršba - pomoč prosim
2.6.2007 0:14:33   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ogrlica
koliko dni je pismo iz sodišča na pošti.

14 dni

Te pa čaka v nabiralniku obvestilo o pošti.

(odgovor članu ogrlica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Izvršba - pomoč prosim
3.6.2007 13:26:04   
2ursae
zastaranja ne boš mogla ugovarjat, ker vložitev predloga za izvršbo zastaranje prekine - na tisti enoletni rok, ki je v 355. členu OZ (in bil vsebovan tud v ZOR, ki je veljal prel letom 2002) bi se lahko sklicevala le, če bi Simobil v tem roku proti tebi ne začel postopka izvršbe.

Dej natančno poglej v pravni pouk sklepa o izvršbi - moraš imeti 8 dnevni rok za ugovor, ki začne tečt od takrat, ko si sklep prejela. Če ugovarjaš (napiš vse, kar si tuki napisala), se sklep razveljavi in zadeva pošlje v pravdo, kjer je Simobil tožnik ti pa toženka, kar zadevo dodatno zavleče za par let, ti pa vmes lahko probaš razčistit s Simobilom. Če se ne čutiš dolžna, nujno ugovarjaj!

Kar se pa obresti tiče: ne da ne tečejo, sam so omejene - ne smejo preseči glavnice, kar pomeni, da iz naslova obresti ne moreš plačat več, kot znaša glavna terjatev. Zdaj so sicer neke spremembe, sam ne vem točno kakšne, ker ustavno sodišče neki štrika ...

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Izvršba - pomoč prosim
6.6.2007 21:07:39   
Moyca_
berem zdaj to, pa vidim da je post iz leta 2005user posted image user posted image user posted image , sumljivo mi je postalo ko je Bagi napisala da gre danes ponoči na morje, pa sem pogledala na datum

Bagi pa me vseeno zanima kako si to rešila in kje za hudiča si bila danesuser posted image user posted image

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Izvršba - pomoč prosim
26.6.2012 10:53:35   
zanj
pozdravljena jaz tudi imam zadevo iz 2003 pri simobilu so mi blokirali racun in sedaj ko je denar gor ga ne vzamejo dol in me odblokirajo ,norca se delajo iz nas .kaj ce bi jih dali na tv ,in kak lahko sploh od neznanega 6 let nekaj zahtevajo

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Izvršba - pomoč prosim
26.6.2012 19:33:24   
gsatalema
meni so zahtevali za 12 let nazaj.... oni vse lahko

(odgovor članu zanj)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
26.6.2012 19:57:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Izvršba - pomoč prosim
26.6.2012 23:00:00   
m_o_i
tocno-poskusajo

tudi pri nas je upravitelj blokov, ki vsake toliko poslje ene silno stare ko bajagi neporavnane obveznosti... in ce nimas dokazila, je ena in edina stvar za narest: placat.

zal...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?