|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
7.4.2011 14:33:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: astma, flexotide--> hiperaktivnost?
7.4.2011 17:57:51   
čivčiv
Živjo!

NAš je flexotide eno leto in ne opažam spremembe.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
7.4.2011 18:27:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu čivčiv)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: astma, flexotide--> hiperaktivnost?
7.4.2011 18:35:32   
nikolet
naš jemlje flexotide že 4 leta in je orenk hiperaktiven, razdražljiv.... tak da upam da bomo zdaj ukinili flexotid in da bomo pol počas v nekaj mesecih se mal umirili.... to je pa drogauser posted image




_____________________________

spomin je kot pesem, ki v srcih odzvanja,
spomin je kot cvet, ki nenehno poganja,
spomin je svetloba, ki dušo obliva,
spomin je ljubezen, ki v srcu prebiva.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: astma, flexotide--> hiperaktivnost?
7.4.2011 19:29:00   
SMT3
Jauser posted image In po Ventolinu tudi user posted image

(odgovor članu nikolet)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: astma, flexotide--> hiperaktivnost?
7.4.2011 19:41:59   
nikolet
ventolin, flexotit, inekcije za sprostitev mišic za lažje dihanje, vse to so poživila za otroka.... še jaz sem po ventolinu in flexotitu ful naspidirana, kojk je šele otrok k ima iste doze ali pa še večjeuser posted image

_____________________________

spomin je kot pesem, ki v srcih odzvanja,
spomin je kot cvet, ki nenehno poganja,
spomin je svetloba, ki dušo obliva,
spomin je ljubezen, ki v srcu prebiva.

(odgovor članu SMT3)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
7.4.2011 20:10:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nikolet)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
7.4.2011 20:44:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: astma, flexotide--> hiperaktivnost?
7.4.2011 21:18:42   
aprilčica07
Madona, zdaj ste me pa prestrašile. user posted image Naša tamala je tudi na Ventolinu in Flixotidu zaradi težav z dihanjem. Nam ne rata ukinit jemanja le teh. Je skoraj že dobra, pa ji ta velik prinese novo dozo bacilov in seveda jovo na novo, povečat vpihe. Če se bojo težave nadaljevale bo dobila še Medrol. Ima katera s tem zdravilom izkušnje?

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
7.4.2011 23:40:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu aprilčica07)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: astma, flexotide--> hiperaktivnost?
8.4.2011 8:33:53   
*miska.mcc*
u pišuka! prvič slišim. moj srednji je ze 5 let na flixotidu.
me po eni strani veseli, da lahko njegovo obnasanje, trmarjenje, divljanje, slabo voljo in explozivnost temu pripisem.

zdaj bom pa rekla, naj mu dajo disk in ne pumpe. baje je disk brez tega potisnega plina.
bomo videli.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: astma, flexotide--> hiperaktivnost?
8.4.2011 8:46:21   
bomboncek1
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

u pišuka! prvič slišim. moj srednji je ze 5 let na flixotidu.
me po eni strani veseli, da lahko njegovo obnasanje, trmarjenje, divljanje, slabo voljo in explozivnost temu pripisem.

zdaj bom pa rekla, naj mu dajo disk in ne pumpe. baje je disk brez tega potisnega plina.
bomo videli.



seveda prvič slišiš. to pa zato, ker seveda ni res.
pri nekaterih otrokih pač sovpadeta dve stvari naenkrat in starši se največkrat odločijo (odločimo), da obtožimo tisto, kar je nam lažje. v tem primeru je najlažje obtožiti zdravila, kot upoštevati možnost, da gre za motnjo, ki bi jo otrok tako ali tako razvil. to je bilo v zgodovini večkrat dokazano z različnimi poskusi, ko so enemu vzorcu dajali zdravilo, drugemu vzorcu pa placebo, razvila so se podobna stanja, izboljšave, stranski učinki, tako pri enih kot pri drugih, kar je jasen dokaz (pri skupini s placebom), da ne gre za vpliv zdravil.
Tako je tudi tukaj. Najbrž bi otrok, ki mu ne bi dajali flixotida, ravno tako razvil tako obnašanje.

Nenazadnje - gre za preizkušeno zdravilo, dvomim, da bi ga pediatri in specalisti kar tako predpisovali. Gre za predsodek, kot v zadnjem času itak opažam, da so vsi nekaj mahnjeni na neko teorijo zarote, anti cepljenja, obtožbe proti farmaciji, ki nas hoče pobit in tako naprej. Zadnje čase kroži mail o škodljivosti Lekadola+C, zaradi neke mikrokoličine aspartama ali kaj vem jaz kaj...V glavnem, lažni preplahi, nastavljene "bombice", ki imajo namen preplašiti ljudi in seveda izbrati grešnega kozla, kot v tem primeru.

Pa tudi če - sicer se vsak starš lahko sam odloči (na lastno odgvornost) ali bo zdravilo dajal ali ne. Ampak - ali ste pripravljeni prevzeti nase tako odgovornost? Zdravilo je varno, otroku pomaga in takih stranskih učinkov prav zagotovo nima. Nekdo, ki se s stanjem svojega otroka, torej neko motnjo kot je hiperaktivnost (ali gre samo za pretiravno živahnost in dejstva, da mu starši niso postavili nobenih meja?) ne more sprijazniti, pač najde takega grešnega kozla. Nekateri, ki ne uporabljajo tega zdravila in imajo "hiperaktivne" otroke, obtožujejo prehrambeno industrijo, češ da vbrizgava v hrano hormone, cepiva etc.
Pa so v preteklosti tako brez take hrane kot je danes kot brez flexotida bili tako hiperaktivni kot samo "pretirano živahni" otroci.

Lep dan!

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: astma, flexotide--> hiperaktivnost?
8.4.2011 8:55:46   
*miska.mcc*
bombonček se strinjam.
zdravila mi vsekakor ne bom prenehala dajat, ker ga nujno potrebuje.user posted image
bom pa res probala z diskom.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: astma, flexotide--> hiperaktivnost?
8.4.2011 9:27:29   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek1
to je bilo v zgodovini večkrat dokazano z različnimi poskusi, ko so enemu vzorcu dajali zdravilo, drugemu vzorcu pa placebo, razvila so se podobna stanja, izboljšave, stranski učinki, tako pri enih kot pri drugih, kar je jasen dokaz (pri skupini s placebom), da ne gre za vpliv zdravil.
Tako je tudi tukaj. Najbrž bi otrok, ki mu ne bi dajali flixotida, ravno tako razvil tako obnašanje.




Sam, če jst prav razumem, so v deklaraciji napisani takšni stranski učinki. Torej je proizvajalec sam napisal v deklaracijo. Se pravi, da si niso mamice to same izmislile, ker jim je tako lažje 'opravičit' otrokovo pretirano živahnost ali pa svojo vzgojo, ampak dejansko nekaj je na tem.
Kar se placeba tiče, je pa tako, da pri nekaterih zdravilih to drži, pri nekaterih pa ne.



_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: astma, flexotide--> hiperaktivnost?
8.4.2011 9:29:25   
*miska.mcc*
jaz cisto dopuscam moznost, da smo pri vzgoji sfalili.
od enega leta naprej je bil non stop bolan. (astma, AD) in valda, smo ga cartali in ujckali. zdaj pa je tolko velik, da izkorisca.

mogoce, mogoce pa je krivo zdravilo.
zato bom probala.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: astma, flexotide--> hiperaktivnost?
8.4.2011 9:33:55   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

jaz cisto dopuscam moznost, da smo pri vzgoji sfalili.
od enega leta naprej je bil non stop bolan. (astma, AD) in valda, smo ga cartali in ujckali. zdaj pa je tolko velik, da izkorisca.

mogoce, mogoce pa je krivo zdravilo.
zato bom probala.



Sej jst nisem nikjer napisala, da je vedno krivo zdravilo, da me ne bo kdo narobe razumel. Lahko pa je, ane. In zato je prav, da poskusiš z diskom. user posted image


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: astma, flexotide--> hiperaktivnost?
8.4.2011 9:59:33   
3jeMi
jaz pri flixotide nisem opazila nekih stranskih učinkov, je pa res fant postal bolj živahen, radoveden... kar pa bolj pripisujem temu, da mu flixotide pomaga, da je zdrav in ima tako več volje za opravila, ki pripadajo njegovi starosti in razvoju... user posted image

zdaj imamo pa singulair in se mi zdi, da ga edino utrujenost daje, ker dostikrat reče, da je zaspan, kar prej ni... sem pa v tem letnem času tudi jaz kar dosti zaspana, za kar pa krivim spomladansko utrujenost, tako, da bom rekla, da malega bolj to daje user posted image

glede navodil pri obeh zdravilih... jah, pri singulair je bistvo več napisano o stranskih učinikih, kot pri flixotide... recimo, pri flixotideu bi lahko lepo pisalo, da je potrebno usta res temeljito sprati oz. umiti zobe, ker vpliva na dlesni in sklenino (to sem jaz zvedela od prijateljice) itd. ...

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: astma, flexotide--> hiperaktivnost?
8.4.2011 10:35:09   
Lunca1
To kar se zob tiče je tudi mene opozorila znanka zobozdravnica. Eni otroci naj bi imeli precej načete zobe zaradi tega zdravila. No mi imamo na srečo tukaj mir, ima čist lepe. kar se živahnosti tiče, pa ne vem kaj bi rekla. Zna bit kar živahen. bom zdaj bolj pozorna. mi mu ga dajemo zvečer. kdaj pa vi?

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: astma, flexotide--> hiperaktivnost?
8.4.2011 10:37:33   
*miska.mcc*
mi zjutraj. zvecer ima singular tablete.
ce je pa poslabsanje pa flixotide zjutraj in zvecer 2-3 vpihe.
kadar je pa hudo, pa 3x na dan po ventolinu.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: astma, flexotide--> hiperaktivnost?
8.4.2011 10:42:26   
*miska.mcc*
glede ust pa je meni P rekla, da se lahko pojavijo glivice. o zobeh pa nič.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: astma, flexotide--> hiperaktivnost?
8.4.2011 10:42:59   
SMT3
Jaz sem pri moji opazila spremembo v obnašanju.Si ne domišljamuser posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: astma, flexotide--> hiperaktivnost?
8.4.2011 10:44:39   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: SMT3

Jaz sem pri moji opazila spremembo v obnašanju.Si ne domišljamuser posted image
  

kolko močnega pa ima?
naš ima 125
pa tisti, ki so že dlje časa na flixotidu in ventolinu. je izrazit zastoj rasti?
pri nas ima mali pri 7-ih in pol 118-120 cmuser posted image . ampak je P rekla, da bo potem v puberteti nadoknadil.


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 8.4.2011 10:47:18 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu SMT3)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: astma, flexotide--> hiperaktivnost?
8.4.2011 11:18:46   
SMT3
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*




IZVIRNO SPOROČILO: SMT3

Jaz sem pri moji opazila spremembo v obnašanju.Si ne domišljamuser posted image
  

kolko močnega pa ima?
naš ima 125
pa tisti, ki so že dlje časa na flixotidu in ventolinu. je izrazit zastoj rasti?
pri nas ima mali pri 7-ih in pol 118-120 cmuser posted image . ampak je P rekla, da bo potem v puberteti nadoknadil.



A veš da ne vem koliko je močen,ga ima s seboj v šoli,tako da ne morem pogledat.
Zastoja pri njej ni,ker ga ne uporablja toliko časa,recimo eno leto.So bili pa presledki vmes,tako da sem imela možnost opaziti razliko v obnašanju.
In prav tako znanke.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: astma, flexotide--> hiperaktivnost?
8.4.2011 11:21:04   
*miska.mcc*
jaz razlike v obnasanju nisem opazila. to pa zato (če sploh je), ker ga jemlje v bistvi ze celo zivljenje. je pa tak, kot ste zgoraj napisale. razdrazljiv, eksploziven in trmast. tako, da moramo prav pazit, kadar je malo nataknjen, da kdo česa malo narobe ne rece, ker imamo pol cel dan ali 2 pokvarjen.



_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu SMT3)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: astma, flexotide--> hiperaktivnost?
8.4.2011 11:46:41   
pikatara
Naš sinko je bil zdaj star dve leti in jemlje flixotide od januarja, kadar je bolan (kar je vsak drug teden) dobi celo dva vpiha, drugače pa enega dvakrat na dan. Prej je bil pa vsak drug teden  na inhalacijah ventolina in singulairju. Vedenjsko se ni nič spremenil, je bil že prej enako živahen in hieraktiven, zastoja v rasti pa tudi ni zasledit. Nima pa astme, vsaj za zdaj še ne, ker je premajhen da bi jo določili. Ima pa non stop (oziroma je imel dokler mu flixotide ni prijel) bronhiolitične napade.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
BLOG: Nakupovanje ni "čas za mamo"
Tuširanje ne bi smel biti odmor, nakupovanje in pregled pri zdravniku prav tako ne. To so osnovne potrebe, ampak izgleda...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?