|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
30.12.2005 20:51:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izsiljevanje
30.12.2005 20:56:25   
dory
Evo se ena sotrpinka...pri nas ce hitro ne zacnem kaj obljubljat, odpre usta in glasilke da na max in tuli tolk casa, dokler ga ne morm vec poslusat, ali mi je ze nerodn zarad ljudi...kolk pa je to vzgojno? Baje jih mine, sam dolocene meje je treba postavit ze sedaj, pa tud ce se vrze na trepalnice....in vztrajat...ceprav je naredit tezje kot govorit...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izsiljevanje
30.12.2005 20:56:29   
ZARA
To sem se jst spraševala cel ta teden, ker ji moram skoz grozit, da bom risanko ugasnla, če ne ne poje niti 5 žlic juhe ??! Kam smo padli...

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
30.12.2005 21:17:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Izsiljevanje
30.12.2005 22:18:28   
piščanc
no pa nisem edina, tud mi imam prakso: jej, ali pa ugasnem risanke
redko, res redko se zgodi, da poje v šusu.

pa vsak dan: pospravi igrače, potem lahko gledaš risanko, pospravi barvice potem lahko igraš igrice, obleči se in gremo ven...včasih mi tko živce skravžlja

zadnjič sem jo pa presenetila: že stokrat sem ji rekla naj se obleče, da gremo ven, pol sem pa oblekla malega in šla, ponavadi jo bolj prepričujem, če ima tak dan-je rekel mož, da je bila oblečena v treh sekundah

pri nas pomaga, če ji vse povem kaj hočem preden se to začne (npr. zdaj greva v trgovino, ampak samo po kruh in na igrišče in če reče OK, potem to tudi drži), sam kaj ko tud jaz to pozabim

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Izsiljevanje
30.12.2005 22:28:24   
Anonimen
Oh, bodite srečne, da to pali. Pri nas ne in nikoli ni. Če bi npr. rekla, pojdiva si umit zobke, da boš potem lahko risanko gledal, bi rekel, ne, ne grem, zdaj bom risanko gledal, pa če jaz rečem, ne, potem je pa sploh ne boš, pa reče: ja, pa bom itd. itd. Po moje je tole čisto fino, če se jih da takole kaj naštimat. Pri nas je NE vedno bilo NE. S Tiborjeve strani, mislim ... no ja, z moje tudi kdaj.user posted image

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Izsiljevanje
30.12.2005 22:36:05   
Anonimen
Jan je star 8 let, pa mu moram še vedno vse možno obljubljat, drugače ni nič od njega. Edino kontra stran je še - opozorilo, da sledi kazen. Vmesne stopnje pri nas skorajda ni.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Izsiljevanje
30.12.2005 23:37:58   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Oh, bodite srečne, da to pali. Pri nas ne in nikoli ni. Če bi npr. rekla, pojdiva si umit zobke, da boš potem lahko risanko gledal, bi rekel, ne, ne grem, zdaj bom risanko gledal, pa če jaz rečem, ne, potem je pa sploh ne boš, pa reče: ja, pa bom itd. itd. Po moje je tole čisto fino, če se jih da takole kaj naštimat. Pri nas je NE vedno bilo NE. S Tiborjeve strani, mislim ... no ja, z moje tudi kdaj.user posted image


Splišni, a sta Tibor in Tilen klonirana???

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Izsiljevanje
3.1.2006 12:24:23   
ZARA
Ja, Bagi....komaj ta teden sem pogruntala...samo to prakticiram že kakšne dva meseca user posted image
Ampak ne gre drugač, zgleda...

Sej ne Nejcko tud šele zdaj pogruntala, da sta tamala dva klonirana user posted image ...


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Izsiljevanje
3.1.2006 12:32:17   
Marogica
Tudi mi smo tako delali, pa še vedno tako delamo, sicer manj, pa vseeno. Se pozna, da je že malo večji(4,5 let). Jaz to pač imenujem "motivacija" ali "stimulacija"-kaj pa mi drugega preostane. Izsiljevanje se sliši tako negativno, pa saj on ne izsili, mi mu ponudimo neko "nagrado", katero pa otrok z veseljem izkoristi.
Bagi, tvoj otrok je čisto normalenuser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Izsiljevanje
3.1.2006 12:36:29   
ZARA
Jaaaaa, motivacija je super krinka za izsiljevanje user posted image   ...takoj zdej k vstane jo bom mal motivirala...

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Izsiljevanje
3.1.2006 12:39:54   
viv_
Ja, ja... poznamo... Pri nas je nagrada za vsako kako bonbon. In potem imamo rek:"Ni kake, ni bona!". No, tamala se je znajdla, pa je obrnila stvar in zdaj ji je zabavno ko me gleda in reče:"Ni bona, ni kake!". Smrkla!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Izsiljevanje
3.1.2006 12:43:58   
Anonimen
Prav o tem sem nekoč brala v eni knjigi, ne vem točno kateri, ena na temo vzgoje je bila in sicer je bilo rečeno takole: ko boš pospravil, bova šla recimo v mesto, ko boš pojedel kosilo, bova gledala risanke....skratka bila je poudarjeno uporabljana beseda KO, torej, da otrok ve, kaj bo sledilo potem, ko se nekaj opravi. In to nikakor ni bilo opisano kot izsiljvenje pač pa res kot stimulacija, da otrok pač ve, kaj nečemu sledi. To ni nič slabega, jaz to prakticiram že dve leti brez problemov.

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Izsiljevanje
3.1.2006 21:16:20   
frutka_
Se strinjam z Al bino. Jaz tudi časovno natančno določim KDAJ bo lahko sledilo kaj drugega. V vrtcu to sploh ni problem, moj mali doma pa še je prekilavi da bi razumel. Običajno pospravi, ko vidi da to počnem tudi jaz. Si pomagava...vzajemno...hahahaha!!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Izsiljevanje
4.1.2006 9:06:51   
Cikica
Ja pri nas je enako,vedno mu moram nekaj obljublat da se da potem previt,si kaj poje....So tile našiuser posted image pametni,a ne?Ampak sedaj me več skoraj nič ne upošteva govorim sama sebi,ko pa je z atijem pa je vse ok.brez obljub...se da previti in podobno.Mogoče so se pa naveličali mamic in se je malo obrnilo.Sedaj so pri nas vloge trenutno 1teden že menjane,vse naredi ati,pa z njim prav uživa ko jesta,ko se bo pa njega navolil pa bo spet dobra mamiuser posted image .

Lp,cikica

_____________________________

Na zaljubi se v nekoga,s katerim lahko živiš,
zaljubi se v tistega,brez katerega ne moreš živeti.

Mi pa bomo imeli še enega,jupiiiii

http://alen2004.moj-album.com/





(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Izsiljevanje
4.1.2006 9:17:42   
CUKRČEK
Naša "smrkljica" je stara leto in pol in je tudi pri njej treba skoz ene pogoje postavljat. Ravno včeraj, ko pridem iz službe, se grem v kopalnico preobleč. In valda pricaplja za menoj in prinese s seboj fotrov čevelj(očitno so njen fetiš čevlji, ki jih karnaprej nosi okoliuser posted image  ). Pa rečem, da naj ga nazaj nese in me pogleda in ga vrže po tleh. Pa se mi v glavo smeje. PA sem rekla, naj ga nese in ona še vedno smeje. Pol pa rečem: "Ok, pol pa ne boš krompirja jedla za kosilo. Ga bova samo midva z očijem.
Kako hitro je nesla čevelj nazaj in šla takoj v kuhinjo čakat krompiruser posted image


Tako, da se kar naprej pregovarjamo in obljubljamo stvari v zamenjavo. Dokler bo to palilo, bom čist srečna. Ko pa niti to ne bo več, potem pa ...

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Cikica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Izsiljevanje
4.1.2006 9:53:57   
Anonimen
Po moje je to v bistvu preusmerjanje pozornosti. Ni nekaj težko narediti, če ima človeček v zavesti, kaj bo temu sledilo in je tisto nekaj finega. To je veliko bolje, kot npr. vztrajati pri tem, da si na silo umije zobe, mu zlomiti voljo, ko umivanju nasprotuje in mu tako odločno pokazati, da je on šibkejši in da smo mi močnejši. Lahko setega človeček potem navadi in mu ubijemo voljo, lahko pa ga vržemo na finto, če se le pusti, in mu ohranimo njegovo "močno" voljo celo. Jo bo še rabil v življenju.user posted image

(odgovor članu CUKRČEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Izsiljevanje
4.1.2006 11:23:29   
Peter167
Lahko ste srečni, da vas tamali izsiljujejo. Mene pa mali kar ignorira če mu ni všeč kar želim od njega. Dela se da ne obstajam. Pa šele leto in pol je star... Kaj šele bo :(

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Izsiljevanje
4.1.2006 13:48:58   
rainbow
evo, še nasuser posted image

Mislim, da je to dobro, posebej, če postavljamo pozitivne obljube, torej:
če boš, boš; oz. najprej to, potem boš lahko....

Je ena prav rekla, motivacija, se mi zdi, da otrok pač to potrebuje.


_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Peter167)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Izsiljevanje
6.1.2006 19:36:04   
india
Točno tako kot je napisala Albina, smo se učili v srednji šoli pri pedagogiki in tudi enkrat mi je tašča rekla, da je ugotovila, da tako majhni otroci ne razumejo kompleksnih stavkov z če.
Od takrat uporabljam: ti naredi to, jaz pa ti ponudim to, ....KO boš ti to, bom jaz to,.... in PALI!!!!

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Izsiljevanje
10.2.2006 17:39:47   
Anonimen
Ja kaj se pa zdaj to dogaja da mormo vedno vse obljubit da mulčki kaj naredijo user posted image
Saj pri nas ni nič drugače in mala miška oz. v tem primeru mula točno ve kaj ji obljubiš - otroci pa naj bodo še tako majhni si vse zapomnijo.
To z besedico KO pa si velja zapomniti user posted image

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Izsiljevanje
10.2.2006 20:38:46   
Cikica
Ja tudi pri nas je tako,vedno se to dogaja ko gre zvečer spat.Če noče podudati mleka preden gre spat mu ugasnem risanko,njemu najljubšo Nodija.Komaj ga prepričam da si poduda mleko in potem lahko gelada naprej risanko.To se pri nas že nekaj časa dogaja.
Kaj lahko naredimo,če pa nas enostavno ne ubogajo,hočemo z lepim načinom in vzgojo dobimo pa vse nasprotno.no drugače je našuser posted image še kar priden in ubogauser posted image user posted image user posted image .

Lp,cikica

_____________________________

Na zaljubi se v nekoga,s katerim lahko živiš,
zaljubi se v tistega,brez katerega ne moreš živeti.

Mi pa bomo imeli še enega,jupiiiii

http://alen2004.moj-album.com/





(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Izsiljevanje
11.2.2006 11:14:10   
Anonimen
Cikica pri nas mora biti vsako jutro obvezno Nodi, da se sploh obleče in gre v vrtec - kaj hočem če jo je tašča razvadila user posted image

(odgovor članu Cikica)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Izsiljevanje
13.2.2006 13:30:18   
david
Pri nas je situacija zelo podobna le da se zahteve do otroka nikoli (vsaj trudimo se) ne začnejo z obljubo nagrade oz. otrok sploh nima občutka, da je bil za opravljanje dolžnosti nagrajen - je pa pohvaljen. Če je treba pospraviti igrače jih je treba pospraviti zato, ker se drugače izgubijo, uničujejo ko hodimo po njih, .... ne pa zato, da dobimo bonbon. Ampak - če igrače niso pospravljene, pa smo se dogovorili, da bodo in si otrok zaželi risanko potem mu pač povemo, da se bo treba držati vrstnega reda in najprej pospraviti. Ker imajo otroci veliko želja igrače ponavadi niso dolgo razmetane.

d.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?