|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Čudna imena...
18.5.2007 13:13:55   
Anonimen
Čisto tako mi je na misel prišla tema o čudnih imenih, pa sem se odločila da vas malo povprašam o vašem mnenjuuser posted image .

user posted image Torej, katera imena se vam zdijo najbolj "čudaška" (seveda je to relativno in odvisno od posameznika) kar ste jih kdarkoli slišali?

user posted image Katerega imena nebi res nikoli dali svojemu otroku?

user posted image Kakšni je vaše mnenje o temu, da si nekateri starši po novem kar izmislijo neko ime, ali ga skujejo iz svojih inicialk ipd? Ali je to inovativno ali za user posted image ?

Hvala.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Čudna imena...
18.5.2007 13:18:23   
Anonimen
Meni so všeč imena ki imajo nek pomen. Vse ostalo mi ni. Se sicer lahko lepo sliši, sam tacga imena otroku ne bi dala. Pa niso mi všeč ta kratka imena.

Čudaška so mi pa imena ala: an, bu, lu, pin..user posted image , pa še kkšna sam se ne spomnim trenutno.
Aja pa kkšni "prevodi imen" ala Brus, keli, brandon, dilan..user posted image

< Sporočilo je popravil karin24 -- 18.5.2007 13:20:08 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Čudna imena...
18.5.2007 15:33:21   
Nea
Najbolj čudna imena za fantke: Jona in San user posted image Se mi zdita prej izmišljena kot pa resnična imena.



_____________________________

Moji sončki
24.1.2004 Ema
06.8.2006 Lara
31.1.2009 Erik

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Čudna imena...
18.5.2007 15:49:44   
Anonimen


user posted image Torej, katera imena se vam zdijo najbolj "čudaška" (seveda je to relativno in odvisno od posameznika) kar ste jih kdarkoli slišali?

Tista, za katere moram trikrat prosit naj jih ponovijo, pa še ne kapiram in tista, ki mi jih morajo črkovati, da sploh vem kako se to čudo napiše.

user posted image Katerega imena nebi res nikoli dali svojemu otroku?

Nikoli ne reci nikoli... ampak imena na 3 črke mi niso preveč všeč in to kar sprašuješ v naslednjem vprašanju.

user posted image Kakšni je vaše mnenje o temu, da si nekateri starši po novem kar izmislijo neko ime, ali ga skujejo iz svojih inicialk ipd? Ali je to inovativno ali za user posted image ?

Če se še da izgovorit ok, pač stvar okusa.

Upam samo, da ko bo moj sin rekel, da si je našel svojo boljšo polovico in povedal ime (torej predno bom osebo videla), da bom vedela katerega spola je to...
user posted image


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Čudna imena...
18.5.2007 15:53:19   
nana 27
Jjasna, user posted image user posted image user posted image  zadnji stavek je zelo simpatičen user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Čudna imena...
18.5.2007 16:25:49   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: karin24
Aja pa kkšni "prevodi imen" ala Brus, keli, brandon, dilan..user posted image

Karin, to pa ni lepo, da si dono pa brendo spustila. user posted image user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Čudna imena...
18.5.2007 18:11:19   
blue sky
Najbolj butasto ime za punčko, kar sem ga kdaj slišala, je sigurno Kasiopea (upam, da nisem katere mamice užalila, ampak meni res ni všeč).

Meni so najbolj všeč preprosta imena, ki gredo v uho, ko ga prvič slišiš.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Čudna imena...
18.5.2007 19:57:17   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: srček

Čisto tako mi je na misel prišla tema o čudnih imenih, pa sem se odločila da vas malo povprašam o vašem mnenjuuser posted image .

user posted image Torej, katera imena se vam zdijo najbolj "čudaška" (seveda je to relativno in odvisno od posameznika) kar ste jih kdarkoli slišali?

Hm...bolj kot ne vsa tista imena, ki imajo vrinjene črke in pa tiste, ki jih poslovenimo, kot recimo Jesicauser posted image

user posted image Katerega imena nebi res nikoli dali svojemu otroku? Tujega imena prevedenga v slo - like Jesika

user posted image Kakšni je vaše mnenje o temu, da si nekateri starši po novem kar izmislijo neko ime, ali ga skujejo iz svojih inicialk ipd? Ali je to inovativno ali za user posted image ? Za bruhat.

Hvala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Čudna imena...
18.5.2007 20:34:22   
frutka_
Kasiopea user posted image user posted image user posted image
WTF???

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Čudna imena...
20.5.2007 9:24:35   
Anonimen
Jaz pa ne maram teh novodobnih imen na tri črke... Sem še vedno za tista imena iz moje generacije(Aleš, Aljaž, Matej, Marko, Ana, Anja, Mateja, Andreja...)
Najgrše ime kar sem jih pa slišala pa mi je Svit. Ne morem si pomagat, kr naježim se ko slišim to imeuser posted image

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Čudna imena...
20.5.2007 10:50:19   
Anonimen
Kaj pa vem, katera imena so mi čudnauser posted image ....mogoče takšna, ki jih ne slišim ravno pogosto. ZA nobeno ime ne morem reč, da je grdo....človek se ga pač navadi, ampak dolečenih "izmišljenih" imen pa svojemu otroku ne bi dala, npr: Lin , Lun, Mar, Kan, San, Van, Gaš, Ruš, Lika, Ruka, Saka, Liu, Lilu... In podobnauser posted image
Pa še nekaj imen je, ki so sicer klasična, vendar jih iz določenih razlogov ne prenesem ravno najbolje (antipatične osebe, ...): Klemen, Kristjan, sebastijan, Gregor, Boštjan, Alenka, Irena, Darja, ......


Najbolj všeč so mi tradicionala imena, ki ne zastarajo:
Ana, Katarina, Sara, Klara, Tinkara....
Filip, Lenart, Lovro, ....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Čudna imena...
20.5.2007 20:58:49   
ikonca
najbolj čudna imena najdeš na strani http://www.lavie.si
pod BABY IMENA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Čudna imena...
21.5.2007 10:21:22   
Laubica
Jaz nikakor ne bi dala svojemu otroku ime na 3 črke

(odgovor članu ikonca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Čudna imena...
21.5.2007 10:22:37   
Mina1
Jaz nikakor ne bi dala svojemu otroku ime na 3 črke


jaz pauser posted image , a ni fino, da smo si tako različni.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Čudna imena...
21.5.2007 10:43:56   
Anonimen
Kasiopea
WTF???


Ozvezdje.

(odgovor članu Mina1)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Čudna imena...
21.5.2007 11:17:14   
Špacka
IZVIRNO SPOROČILO: že 35

Jaz nikakor ne bi dala svojemu otroku ime na 3 črke


Jaz pa, če bi imela fantka, bi imel ime na tri črke. Ime ni čudno, ampak je prav lepo slovensko.user posted image


(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Čudna imena...
21.5.2007 12:04:07   
Anonimen
Meni pa ni všeč, da razpravljate, o "grdih" imenih, ker boste s tem užalile marsikatero mamico in atija.

Vsako ime je po svoje lepo. Mora biti, če nekdo, da svojemu otroku takšno ali drugačno, moderno ali zgodovinsko, tuje ali slovensko.

Noben stariš ne bi dal otroku imena, ki bi se mu zdelo grdo. Imamo pač različen okus in v tem se hvala bogu razlikujemo. Vtikati se v tuj okus in o tem razpredati, se pa meni zdi neokusno, žaljivo in obrekljivo.

Eno, je ko te nekdo vpraša za tvoje mnenje in mu napišeš, če ti je všeč ali ne. Nihče pa noče slišati, da ti ob njem gre na bruhanje, ubogi otrok, revše,...

Marsikomu tudi Vaše ime ni všeč, ime vašega otroka. Kako bi se ob tem ve počutile, če bi vam kdo takšne opazke dajal?

Svet je pač čuden, pisan. Meni je všeč takšen, pa četudi moram včasih 3x vprašati kako mu je ime. So what? Tudi, jaz moram svoje ime na Hrvaškem vsaj 3x ponavljati, enako v službi. Pa imam tak slovensko ime, da ga bolj ne morem imeti.

Ime ne odlikuje ali označuje  človeka, ga pa njegova duša.

Poznam "grde" ljudi s prečudovitimi imeni in "lepe" ljudi z "drugačnimi" (po vaše grdimi)  imeni.user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetov kruh -- 21.5.2007 12:06:36 >

(odgovor članu Špacka)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Čudna imena...
21.5.2007 12:12:10   
Naja31
Torej, katera imena se vam zdijo najbolj "čudaška" (seveda je to relativno in odvisno od posameznika) kar ste jih kdarkoli slišali?

Kiar za fantka

Katerega imena nebi res nikoli dali svojemu otroku?

Val, Nal, Tian, Nian, Liam, Tjuš, Tjaš, Lu, Coco, ...pa še kakšno bi se našlo

Kakšni je vaše mnenje o temu, da si nekateri starši po novem kar izmislijo neko ime, ali ga skujejo iz svojih inicialk ipd? Ali je to inovativno ali za ? Meni za user posted image , ampak važno, da je njim všeč. Saj če bi mislili na otroka, mu verjetno ne bi dali takega imena.




< Sporočilo je popravil Naja31 -- 21.5.2007 12:13:25 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Čudna imena...
21.5.2007 12:16:52   
Mina1
Meni pa ni všeč, da razpravljate, o "grdih" imenih, ker boste s tem užalile marsikatero mamico in atija.

Vsako ime je po svoje lepo. Mora biti, če nekdo, da svojemu otroku takšno ali drugačno, moderno ali zgodovinsko, tuje ali slovensko.

Noben stariš ne bi dal otroku imena, ki bi se mu zdelo grdo. Imamo pač različen okus in v tem se hvala bogu razlikujemo. Vtikati se v tuj okus in o tem razpredati, se pa meni zdi neokusno, žaljivo in obrekljivo.

Eno, je ko te nekdo vpraša za tvoje mnenje in mu napišeš, če ti je všeč ali ne. Nihče pa noče slišati, da ti ob njem gre na bruhanje, ubogi otrok, revše,...

Marsikomu tudi Vaše ime ni všeč, ime vašega otroka. Kako bi se ob tem ve počutile, če bi vam kdo takšne opazke dajal?

Svet je pač čuden, pisan. Meni je všeč takšen, pa četudi moram včasih 3x vprašati kako mu je ime. So what? Tudi, jaz moram svoje ime na Hrvaškem vsaj 3x ponavljati, enako v službi. Pa imam tak slovensko ime, da ga bolj ne morem imeti.

Ime ne odlikuje ali označuje človeka, ga pa njegova duša.

Poznam "grde" ljudi s prečudovitimi imeni in "lepe" ljudi z "drugačnimi" (po vaše grdimi) imeni.




Bravo, se podpišem, lepo napisano.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Čudna imena...
21.5.2007 12:38:20   
Olivija
Jona je drugače svetopisemsko ime, kolikor se spomnim je Jona tisti, ki ga je riba pojedla. Poznam pa zelo simpatično punčko, ki ji je ime Jona (so mislili, da bo fantek, pa so pri istem imenu ostal).

Drugače se pa na ime navadiš. V naši okolici je tudi nekaj nenavadnih imen, ampak se res navadiš in potem ti lahko čez čas tudi ime postane všeč, ker ga nosi prisrčna oseba.

Jaz bi pa tako rada imela Elizabeto (Liza), pa se nihče ni strinjal z mano. user posted image

(odgovor članu Nea)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Čudna imena...
21.5.2007 12:45:43   
Anonimen
Niso mi všeč imena, ki so poslovenjena, prav tako pa ne tuja imena, s tujimi črkami in taka, ki so težko izgovorljiva.

Mi je pa najbolj butasto to, da starši ne izberejo imena zato, ker se jim dopade ampak zato, ker je nenavadno, redko....

Pomojem bi morali na prvem mestu še zmeraj pomisliti na otroka, kako bo njemu z določenim imenom.

So mi pa všeč kratka imena ampak ne nenavadna.

Nikoli nebi dala otroku ime Juš, Tjaš, Svit, Gal, Liu, Liam, Val ali kaj podobnega.

(odgovor članu Mina1)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Čudna imena...
21.5.2007 12:56:26   
Daschi
jaz pa, kot mati skoraj štirih otrok, ne bi mogla reči, da je katero ime butasto. Da starši niso mislili na otroka, ko so mu ga daliuser posted image  Mene pa takšni stavki kar malo žalostijo. Da so na svetu mamice, ki lahko o nekem otroku govorijo, da ima butasto ime. Se ne zavedate, da za vsakim imenom stoji živo bitje s čustvi?
In če ima kaka mamica pač drugačen okus od vas, jo je potrebno označit pa kar za butasto ali kaj?

In ja, moji trije otroci imajo ime, ki je po statističnih podatkih v Slo redkeje od 5. In sem zato butasta? So moji otroci butasti in jih nimam rada? čeprav imajo njihova imena zame čudovit pomen?
Hčerino ime pomeni življenje, sinovo ime pomeni nekaj pozitivnega in drugo sinovo ime pomeni zdravje in sonce.

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Čudna imena...
21.5.2007 13:21:49   
ElaM
Niso mi všeč t.i."moderna imena", imena iz treh črk.
Je pa tako, verjetno vsak starš da svojemu otroku, zanj najlepše ime. Tako, da so take debate za koga res lahko žaljive.
Naša punca je Tinkara, za moje pojme ima čudivito ime, ko smo povedali doma, je stara mama tako sikala, da mi je bilo res hudo. In še nikoli v 11 mesecih jo ni poklicala s previm imenom. Tega se vedno spomnim, preden komentiram kakšno ime, da je butasto ali kaj podobnega, predvsem, če je otrok že rojen in nosi ime. Drugače pa je, če nekdo sprašuje za mnenje, takrat pač povem, mi je všeč ali ne.
Zdaj sem pa res čisto zašla.user posted image

_____________________________

:)

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Čudna imena...
21.5.2007 16:09:10   
Anonimen
Jaz sem tista ki je temo načela in sploh nisem mislila nič slabega s tem sprožiti, npr. salve bruhanja po nekaterih imenih in prizadetost mamic, ampak samo OSEBNA mnenja posameznic, ta pa se bodo vedno razlikovala. Vsaka, ki tukaj vpraša za mnenje o imenu ki ga je izbrala, lahko upravičeno pričakuje od nekaterih val odobravanja in prav tako val zgražanja. Zato smo pa tukaj, da povemo svoja mnenja in tudi pričakujemo od drugih utemeljene odgovore brez žaljenja in podobnega.
Pa da še sama odgovorim....

IZVIRNO SPOROČILO: srček

Čisto tako mi je na misel prišla tema o čudnih imenih, pa sem se odločila da vas malo povprašam o vašem mnenjuuser posted image .

user posted image Torej, katera imena se vam zdijo najbolj "čudaška" (seveda je to relativno in odvisno od posameznika) kar ste jih kdarkoli slišali?

Glen, Grt, Gil, Janž, Ron, Set

user posted image Katerega imena nebi res nikoli dali svojemu otroku?

Mislim da starih imen v smislu Bogdan, Janez, Krištof, Jože.....

user posted image Kakšni je vaše mnenje o temu, da si nekateri starši po novem kar izmislijo neko ime, ali ga skujejo iz svojih inicialk ipd? Ali je to inovativno ali za user posted image ?

Ni mi všeč

Hvala.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Čudna imena...
22.5.2007 23:00:17   
Ajvy
Jst pa klasificiram imena glede na že poznane osebe, tako nikoli ne bi dala otroku ime po osebi, ki je nekako glih ne morem najbolj...
Drugače pa je, vsaj po mojem mnenju, potrebno malo pomislit na otroka in njegove šolske dni...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?