|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Čuvanje otroka
5.11.2009 8:50:53   
ves600
Živjo

Kdaj ste ve prvič dale otroka čuvatu nekomu drugemu? Ne mislim samo za kakšno uro ali dve ampak za cel dan. Če ste imele kakšen opravek ali da ste kam šli in ste mogli dati otroka v varstvo.
Moja mala je sedaj stara že 6 mesecev in sem jo pustila že pri sestri za 4 ure in ni bilo problema. Mala je zelo živahna, ves čas se smeji, pravi dobrovoljček. Me pa vseeno zanimajo vaše izkušnje, če ste sploh kdaj pustile otroka komu za cel dan.

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
5.11.2009 8:54:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ves600)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Čuvanje otroka
5.11.2009 8:57:48   
manna
ves600, tudi jaz sem že hotela odpret to temo oz. vprašanje. Naša ima 5 mesecev in še nikoli ni bila v varstvu, razen sama z očkom je že bila trikrat za max. 2 uri, več pa nikoli. Prav čudno mi je ko sem slišala za eno znanko ki je dala za cel dan v varstvo 1 mesec staro hčerkico. Jaz sploh ne morem brez moje user posted image   saj verjetno sem jaz čudna user posted image Ne predstavljam si da bi bila več ur nekje pri nekom drugem, niti pri moji mami.. nevem

(odgovor članu ves600)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Čuvanje otroka
5.11.2009 8:58:14   
miapia
Ne spomnim se točno, koliko je bila stara, mislim pa da tam nekje 4 ali 5 mesecev. Bila je pri tašči in teti, midva sva šla pa v Ikeo. Bila je pa tam nekje 8 ur. Res pa je, da se nisva več dojili, tako da je bilo le lažje.
Izkušnje: hčerka je seveda rada drugje, ker je bolj zanimivo, ful uživa, je v centru pozornosti, vsi se z njo igrajo in zabavajo. Naju ne pogreša tako, da bi bil jok in stok in to mi je zelo všeč. Upam da bo tako tudi ostalo. Stara je pa 10 mesecev.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu ves600)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Čuvanje otroka
5.11.2009 9:00:16   
tintin
Star bo 2 leti, v varstvu ni bil nikoli drugje kot samo v vrtcu (od okt. lansko leto). Za kaj več ne vidim potrebe, ker sem tiste 3 ure na dan ko ga vidim in čez vikend zelo rada z njimuser posted image

(odgovor članu ves600)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Čuvanje otroka
5.11.2009 9:03:02   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: manna

ves600, tudi jaz sem že hotela odpret to temo oz. vprašanje. Naša ima 5 mesecev in še nikoli ni bila v varstvu, razen sama z očkom je že bila trikrat za max. 2 uri, več pa nikoli. Prav čudno mi je ko sem slišala za eno znanko ki je dala za cel dan v varstvo 1 mesec staro hčerkico. Jaz sploh ne morem brez moje user posted image   saj verjetno sem jaz čudna user posted image Ne predstavljam si da bi bila več ur nekje pri nekom drugem, niti pri moji mami.. nevem


Ja, to je v tebi, pa ne bom rekla problem, ker ni, ampak tako razmišljaš. Meni npr. ni problem male pustiti pri ljudeh, katerih 100% zaupam (babice, dedek, tete, očka). Je pa res, da takih dogodkov ni veliko. Je pa dejstvo, da si s tem "obremenjena" ti in ne otrok. Otrok zelo uživa tudi pri drugih ljudeh, ki ga imajo radi.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Čuvanje otroka
5.11.2009 9:03:57   
ksenija12
moje izkušnje so takšne - ko sta bila majhna - nekje do 9. meseca - sem ju brez problema pustila dediju, babici itd...nekaj časa smo imeli celo varuško...potem pa je prišlo obdobje, ko sta jokala, če me ni bilo zraven 5 minut..obdobje pač..nekje od 9 meseca pa do leta in po...sedaj pa se je spet normaliziralo in dlje časa preživita z babico, dedijem itd..Skratka, jaz sem ju pustila ljudem, ki sem jim zaupala, tudi ko sta bila še zelo majhna..

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Čuvanje otroka
5.11.2009 9:23:14   
ledenaa
zdaj že starejši sin pri 4 mesecih ,ker je babi izrazila takšno življenje
Mlajši sin bo je pa star 2,5 leta pa še nikjer ni prespal ali bil kje več kot 2 urci

(odgovor članu ves600)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Čuvanje otroka
5.11.2009 9:32:38   
aprilčica07
Ja, to je v tebi, pa ne bom rekla problem, ker ni, ampak tako razmišljaš. Meni npr. ni problem male pustiti pri ljudeh, katerih 100% zaupam (babice, dedek, tete, očka). Je pa res, da takih dogodkov ni veliko. Je pa dejstvo, da si s tem "obremenjena" ti in ne otrok. Otrok zelo uživa tudi pri drugih ljudeh, ki ga imajo radi.


Nekako tako tudi jst razmišljam. Ta prvi je bil prvič celo noč pri tašči, ko je imel dobre 4 mesece, tamala ima 2 meseca pa tega še nismo izvedli, ampak prej ali slej bomo.. Jst s tem, da pustim otroka pr ljudeh, ki jim zaupam, nimam težav.

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Čuvanje otroka
5.11.2009 9:40:07   
ves600

BOLJ JE PROBLEM V NAS, KER MISLIMO DA SO OTROCI "BOGI", KER NAS NI ZRAVEN. BO NAJBRŽ KAR DRŽALO DA OTROK RES UŽIVA TUDI DRUGJE, KJER GA IMAJO RADI. TOREJ MISLIM, DA NE BI SMEL BITI PROBLEM, ČE GA BI PUSTILA ZA CEL DAN PRI BABICI.

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Čuvanje otroka
5.11.2009 9:40:51   
Anja24
Jaz svojo tudi pustim pri babici in dedku. Včasih uro, dve...Cel dan se pa še ni pazila, ker pač ni bilo take prilike...


Me pa nekaj zanima...naša je stara 10 mesecev...in ima obdobje "MAMI". Še če grem na WC tako tuli, kot bi jo mislila zapustiti. Sicer potem samo malo pojoka, potem pa je ok...Zanima me, do kdaj to obdobje traja???



(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Čuvanje otroka
5.11.2009 10:15:35   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: Anja24

Jaz svojo tudi pustim pri babici in dedku. Včasih uro, dve...Cel dan se pa še ni pazila, ker pač ni bilo take prilike...


Me pa nekaj zanima...naša je stara 10 mesecev...in ima obdobje "MAMI". Še če grem na WC tako tuli, kot bi jo mislila zapustiti. Sicer potem samo malo pojoka, potem pa je ok...Zanima me, do kdaj to obdobje traja???




Nimam (še) izkušenj, vem pa po izkušnjah drugih, da mine. Poznam pa tudi punčko, ki je priljepljena na mamino krilo, ker jo je mami tako navadila in vzgojila.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Čuvanje otroka
5.11.2009 10:32:21   
Anja24

IZVIRNO SPOROČILO: miapia


IZVIRNO SPOROČILO: Anja24

Jaz svojo tudi pustim pri babici in dedku. Včasih uro, dve...Cel dan se pa še ni pazila, ker pač ni bilo take prilike...


Me pa nekaj zanima...naša je stara 10 mesecev...in ima obdobje "MAMI". Še če grem na WC tako tuli, kot bi jo mislila zapustiti. Sicer potem samo malo pojoka, potem pa je ok...Zanima me, do kdaj to obdobje traja???




Nimam (še) izkušenj, vem pa po izkušnjah drugih, da mine. Poznam pa tudi punčko, ki je priljepljena na mamino krilo, ker jo je mami tako navadila in vzgojila.



To je drugo. Moja je drugače navajena, da gre k vsakemu, ni 24/7 samo z mano, v stajici se tudi do 1 ure igra čisto sama (tudi če jo želim vzeti v roke noče it)...Zdej se je začelo to-mami, mami in še enkrat mami...upam, da kmalu mine...



(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Čuvanje otroka
5.11.2009 12:27:01   
živa
Dokler sem dojila, sem ga pustila samo za nekaj uric, po koncu porodniške max za toliko, kolikor sem morala biti v službi. Torej zagotovo ni drugje spal do dopolnjenih 13 mesecev. Spomnim pa se, da je šel prvi s starimi starši na morje za tri dni pri 16 mesecih.

Lp,

živa

< Sporočilo je popravil živa -- 5.11.2009 12:28:40 >

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Čuvanje otroka
5.11.2009 12:31:45   
Najaa
Prvič je bila v varstvu za eno uro, ko je bila stara 2 tedna in sva z možem šla kupit črpalko za mleko. user posted image
Pri 4m sem šla prvič zvečer ven za ene 3 urce in je spala pri babici.

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Čuvanje otroka
5.11.2009 12:40:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: miapia


IZVIRNO SPOROČILO: manna

ves600, tudi jaz sem že hotela odpret to temo oz. vprašanje. Naša ima 5 mesecev in še nikoli ni bila v varstvu, razen sama z očkom je že bila trikrat za max. 2 uri, več pa nikoli. Prav čudno mi je ko sem slišala za eno znanko ki je dala za cel dan v varstvo 1 mesec staro hčerkico. Jaz sploh ne morem brez moje user posted image   saj verjetno sem jaz čudna user posted image Ne predstavljam si da bi bila več ur nekje pri nekom drugem, niti pri moji mami.. nevem


Ja, to je v tebi, pa ne bom rekla problem, ker ni, ampak tako razmišljaš. Meni npr. ni problem male pustiti pri ljudeh, katerih 100% zaupam (babice, dedek, tete, očka). Je pa res, da takih dogodkov ni veliko. Je pa dejstvo, da si s tem "obremenjena" ti in ne otrok. Otrok zelo uživa tudi pri drugih ljudeh, ki ga imajo radi.

Podpis!
Midva sva našo pustila pri mojih starših od sobote popoldne do nedelje dopoldne, ko je imela nekaj čez 4 mesece. Mojim staršem 100% zaupam, oni so bili blazno veseli, tamali ni čisto nič manjkalo, midva sva bila pa tudi vesela, da sva se eno noč po doooooolgem času malo s ketnice spustila. Itak smo pa z mojimi in njegovimi starši veliko skupaj in jih je tamala navajena in je zelo rada z njimi ... sem mogla pa tut jaz na začetku preko tega it, da je tamali fino, da sem jaz tista, ki komplicira.

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Čuvanje otroka
5.11.2009 16:25:35   
Petka09
Punce, meni pa ni toliko problem, da bi jo pustila (ok, mi je blo prvi mesec po porodu - si nisem predstavljala, da bi jo kdaj komu pustila tut kasneje user posted image , so bli sigurno hormoni krivi). No, mene bolj nekako "mori" to, da drugi ne bi znali recimo tko z njo kot jaz.. Pa ne mislim, da je ne bi znali animirat in se igrat z njo, ampak da je ne bi znali uspavat, ko bi ratala zaspana, ker pač ne poznajo njenih "fint". Pa recimo da ne bi znali in vedli, da mogoče rabi samo dudo in da NI lačna, al pa da je žejna in rabi čaj... Pa da pri flaški mleka ma tut včasih svoje finte, ki jih jaz seveda poznam in jo znam nahranit ne glede na situacijo, oni jo pa recimo ne bi znali (bi mislili, da je sita, da noče jest).... pol pa bi mala jokala....
Sej logično, da ne morjo poznat mojga otroka tko kot jaz, samo meni je to nekako tko težko, da bi jo pustila (stara 6 mesecev) in kar čakam... user posted image .

Kako nej se znebim tega filinga?

Aja, pa tut to -- se bojim, da bi mi jo kdo pol kej razvadil in nardil po svoje, tamala bi pa pol se tega težko odvadila in bi jo potem jaz mogla spet nazaj navajat na stare tirnice.

Pa prej, ko še nism bla noseča nikol nism tako razmišljala... Pa tut ko sm zanosila, sem bla flegma in ziher, da bom tamalo brez problema puščala... Zdej pa kr ne vem....user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Čuvanje otroka
5.11.2009 17:13:17   
ronja
Za cel dan misliš to z večerom in spanjem vred? Ali samo recimo od 10h zjutraj do 18h zvečer?

Prespala še nobena ni drugje, za cel dan od poznega jutra do zgodnjega večera pa je bila Ronja prvič, ko se ni več tolikokrat dojila, to je bilo nekje pri 15-17 mesecih. Prej pa za par ur, saj v tem času tudi opraviš kar precej, mame se boljše zorganiziramouser posted image , če veš, da nekdo lačno čaka zizo, da se vrneuser posted image .

Izkušnje: brez kakih problemov: vsako  uro in pol vpraša zame, ji povejo, kje sem in kdaj pridem in to je to. Nikoli joka in teženja. Isto je bilo do zdaj v vrtcu.

(odgovor članu ves600)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Čuvanje otroka
5.11.2009 17:21:22   
manna
Petka09, jaz isto razmišljam. Dobro vem da moja mama ne ve kdaj je mala lačna, kdaj pa samo utrujena in bi se rada nosila po stanovanju gor in dol. Poleg tega ona že itak misli da je treba ene stvari delat drugače kot jih delam jaz ..in podobno.
Saj vem, mala bi brez težav preživela in bi bla čist OK brez mene par uric, ampak jaz rabim še malo časa da se navadim user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Čuvanje otroka
5.11.2009 20:40:41   
Netopirčy81
Naši punci sta bli obe  že od malega (ko sta bli stari 1 m naprej) večkrat pri moji mamici v varstvu. starejša je bila sicer od 1 roj. dne tam po cel dan v varstvu 4 mesce, dokler sem hodila v službo, in ni bilo nikol problemov. Prvič je pa prespala pri mami, ko sem bila jest v bolnici z mlajšo punčko. Gre pa zelo rada k mami v varstvo, kjer ima družbo drugih otrok. Zdaj gremo večkrat gor in sta obe po več ur lahko brez mene. Mami ve, kako porihtati našo malo navihanko. Pri njej sem čist brez skrbi. Varstvo pri ostalih...mi pa ni glih prov preveč ljubo...nekak ne zaupam.


_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Čuvanje otroka
5.11.2009 21:54:20   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anja24

Jaz svojo tudi pustim pri babici in dedku. Včasih uro, dve...Cel dan se pa še ni pazila, ker pač ni bilo take prilike...


Me pa nekaj zanima...naša je stara 10 mesecev...in ima obdobje "MAMI". Še če grem na WC tako tuli, kot bi jo mislila zapustiti. Sicer potem samo malo pojoka, potem pa je ok...Zanima me, do kdaj to obdobje traja???





Običajno otroci v obdobju okol 1 leta padeja v tako zavedavno stanje, da opazijo, da je mamica izginila(odšla), ne znajo pa tega povezat s tem, da se bo tudi vrnila. Zato ti svetujem, da vsakič ko kam greš(pa čeprav samo na wc), ji poveš kam greš, za koliko časa in da boš prišla nazaj (npr: mamica gre zdej lulat in me ne bo 2 minuti, potem pa pridem k tebi nazaj in ti stisnem lubčka). Itak, da od začetka ne bo vedla, kaj ji hočeš povedat in bo ravno tako jokala, s časoma pa bo ugotovila kaj ji govoriš in bo ,,skapirala,, da tut če greš se vseeno tudi vrneš in takrat se jok preneha. Ne smeš pa ji niti pod razno lagat oz. dajat napačne informacije(npr: da ji rečeš, da greš sam lulat, pol pa jo pustiš pri mami in te ni dve ure). Sej otrok ne pozna na uro, ampak pa kmal skapira kaj je 2 min in kaj 2 ure. Tako da če greš v šoping ji kr povej, da greš v trgovino po hrano in da prideš čez dve uri. Pa veliko potrpljenja, ne ob prvih solzah obupat user posted image

(odgovor članu Anja24)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Čuvanje otroka
22.11.2009 21:02:29   
ZmajTolovaj
Prespala je pri mojih starših prvič pri dobrem letu oz. ko sem šla jaz delat. Da jo je dal pa kdo drug spat, ko sva šla midva zvečer na RD od strica, je bila stara pa 4 mesece (tašča je prišla k nam in jo tukaj pazila, tako da je bila mala doma).



_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?