|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   če otroku hrope v prsih
17.7.2007 15:08:22   
pikapolona2
Oj,
naši deklici (9 mesecev)hrope v prsih....sva se šel pokazat k P pa je rekla da dokler ne piska je vse ok...najprej je imela suh kašelj...nato mokrega...zdej ji pa še hrope. Grozno jo je poslušat.....

A mogoče veste a pomaga če bi ji pregrela prsi...s kakšnim toplim obkladkom....čeprav v tejle vročini??user posted image

Rada bi ji pomagala da se sluz čimprej odlušči in lahko to pokašlja....

Pika
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: če otroku hrope v prsih
17.7.2007 15:14:50   
Lunc_a
kaj pa če ima bronhitis user posted image
Sicer pa daj jo sedet.Dvigni eno rokico in jo pri lopatici malce udaraj z dlanjo,prav tako na drugi strani,potem se malce pojdite igrat in jo postavi na glavo.S takšno metodo se sluz ne nabira.ne vem točno napisat kako in kaj,ampak deluje

(odgovor članu pikapolona2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: če otroku hrope v prsih
17.7.2007 15:29:22   
eva1
ja vrjetno se ne odkašlja.če jo je poslušala , potem je vrjetno bronhitis/bronholitis izkjučila...ja baje obsatjajo razne kremice za prsni koš...pa kamilice v vodi zavreč in malo ohladiš, zaviješ v brisačko in na prsa...

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: če otroku hrope v prsih
17.7.2007 15:44:58   
pikapolona2
IZVIRNO SPOROČILO: Lunc_a

kaj pa če ima bronhitis user posted image
Sicer pa daj jo sedet.Dvigni eno rokico in jo pri lopatici malce udaraj z dlanjo,prav tako na drugi strani,potem se malce pojdite igrat in jo postavi na glavo.S takšno metodo se sluz ne nabira.ne vem točno napisat kako in kaj,ampak deluje



ravno to sm enkrat nekje brala da otroka malo udarjaš.....sam mi ni  blo čist jasno kako....a misliš da je to potrjeno s strani zdravnikov....da nebo kaj narobe

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: če otroku hrope v prsih
17.7.2007 17:34:29   
Lunc_a
kaj bi pa bilo narobe,saj ga ne tpeš,ampak otrok drugače povedano treptaš,drugače se žal ne vem izrazit z besedami,bi ti mogla pokazat

(odgovor članu pikapolona2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: če otroku hrope v prsih
17.7.2007 18:35:10   
pikapolona2
sem jo že malo nateplauser posted image ..čpardon potrepljala....pa bomo videli
hvala za nasvete

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: če otroku hrope v prsih
17.7.2007 18:43:25   
Anonimen
Otročka daš na kolena na trebušček in ga po hrbtu udarjaš z dlanjo od križa(malo višje začneš) nekje navzgor postopoma. Tko je meni zdravnica razložila. ker tako majhen se še ne more izkašljati. Jas imam z namlajšim te težave in se kar naprej ponavljajo in kasneje če to traja pride do bronhitisa in takrat uporabim ventolin.
Je pa tole udarjanje v pomoč ko mu hrope, da se izkašlja.

(odgovor članu pikapolona2)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: če otroku hrope v prsih
17.7.2007 19:33:29   
Lunc_a
pika,ampak to izvajaj redno,četudi otrok ne bo hropel,ker s tem preprečiš,da bi se sluz nabirala oz. da bi se naredil bronhitis

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: če otroku hrope v prsih
17.7.2007 19:57:07   
ada2
v lekarni kupi mazilo fitobalm od bimbija in ji s tem namaži prsni koš in po hrbtu. zvij plenico v trden valj in z njo udarjaj po hrbtu (to je fizioterapija prsnega koša), punčko pa si daj na noge tako, da je z obrazom čez tvoja kolena, da ima obrazek prost in ti gleda proti tvojim prstom na nogah, zdaj, ko je taka vročina nima smisla dajat kakih obkladkov, dovolj je malo prelikan (toliko, da je malo topel) robček ali kos plenice (ne cela, ker je prevroče). pa naj dosti pije, tudi tako se bo prej odluščilo. pa čimprejšnje izboljšanje želim!

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: če otroku hrope v prsih
17.7.2007 20:50:21   
anajmad
Lahko pa tudi izvajaš inhalacije. In če boste šli na morje,čim večkrat bodite ob morju ali v njem.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: če otroku hrope v prsih
18.7.2007 11:38:35   
pikapolona2
IZVIRNO SPOROČILO: ada2

v lekarni kupi mazilo fitobalm od bimbija in ji s tem namaži prsni koš in po hrbtu. zvij plenico v trden valj in z njo udarjaj po hrbtu (to je fizioterapija prsnega koša), punčko pa si daj na noge tako, da je z obrazom čez tvoja kolena, da ima obrazek prost in ti gleda proti tvojim prstom na nogah, zdaj, ko je taka vročina nima smisla dajat kakih obkladkov, dovolj je malo prelikan (toliko, da je malo topel) robček ali kos plenice (ne cela, ker je prevroče). pa naj dosti pije, tudi tako se bo prej odluščilo. pa čimprejšnje izboljšanje želim!


evo kupila....zdej pa sledijo terapije.....

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: če otroku hrope v prsih
20.7.2007 12:56:09   
BARBY_2007
POZDRAVLJENE PUNCE!!!!!

MISLIM DA IMAM JST ISTI PROBLEM!

MOJ MALI ISTO HROPE IN MU PISKA V PLJUČIH AMPAK P PRAVI DA JE VSE V REDU JAST PA NE VERJAMEM KER IMAVA OBA TUDI ASTMO IN MAM OBČUTEK DA JO BO TUDI ON DOBILuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

MOJ MALI SONČEK SE JE RODIL 26.2.2007 :))
SONČICA PA 6.2.2011 :))

(odgovor članu pikapolona2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: če otroku hrope v prsih
23.7.2007 18:10:25   
Sandra*
Materina dušica od Justa. Našemu je nucalo!

(odgovor članu BARBY_2007)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: če otroku hrope v prsih
23.7.2007 20:37:42   
amy26
Materina dušica od Justa. Našemu je nucalo!


nam je isto pomagala Materina dušica od Justa, namazala sem ga zjutraj in zvečer, ene dva dni, pol pa kot bi odrezal nič več hropenja.

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: če otroku hrope v prsih
26.7.2007 16:16:52   
alenkat
Kje ste ga namazale s kremo?

(odgovor članu amy26)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: če otroku hrope v prsih
27.7.2007 20:54:17   
ajtak
Hm, tezko povem prav za dojencke, ker se tega obdobja ne spomnim... Vem, da me je mama od 2h mesecev naprej redno vozila na inhalacije v ZD.

No, spomnim se pa, da smo kasneje (4-5let, pa vse do pubertete) prakticirali obkladke preprazene cebule zavite v tetra plenico in polozene na prsi.
Pa v Austriji je kupila VIC kremo in me mazala in masirala, vedno pa me je zraven tudi malo potolkla po hrbtu, kar mi se danes pase kadar imam tezave (samo, da me sedaj potolce mozuser posted image ).
Redno smo tudi hodili na dopust na Debeli Rtic vsako leto marca, ko je v LJ vse zacelo cvetet, da smo mal usli...
Pa pila sem Floimukan, ki se dobi v lekarni brez recepta (tudi za otroke, samo ne vem od katerega leta)

Upam, da bo komu to pomagalo.

_____________________________

17.11.2007 Tjaš
24.4. 2011 Kaja





(odgovor članu alenkat)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?