|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   črna pika
8.9.2011 14:08:59   
maoo
Pozdravljene,

ne vem kako sploh začeti, namreč, včeraj me poklice kolegica in mi pravi: "Ves nasa Lana, je dolila črno piko v šoli!", In jaz: "Ok?! ČRNO PIKO?!?! Zakaj?!"Namreč, Lana je deklica, ki je letos 1x v 1. razredu OŠ in je letos dopolnila 6 let? Še 10 dni nazaj je hodila v vrtec, po osmih dneh pa dobi ČRNO PIKO!?!? Moram priznat, nisem nek strokovnjak, vendar mi ta črna pika ne gre iz glave!!! Razumem, da se s tem otroke navaja na red in odgovornost, vedar zakaj hudiča ČRNA PIKA?!!?!! Zakaj ne SONČEK in se bo Lana naslednjič spomnila, da mora naredit domačo nalogo?! Zakaj se stremi k temo, da se predšolske otroke spodbuja s pozitivnimi stvarmi in se jih ne graja? Ko pa te isti otroci pridejo v 1. razred, pa lej ti ga na, dobi črno piko in nikogar ne briga al ima kapo na glavi al ne? Vem, da je odvisno vse od učiteljice do učiteljice. In vem, da se jih večina trudi, vendar, ali naj to pomeni, da naj drugo leto, ko gre moja hčerkica v 1. razred, naj upam in molim, da ne dobi to isto učiteljico in da dobi, kakšno, ki spremlja razvoj in spremembe vzgoje, danes in nekoč?! Vem, vem, da se bo našel kdo, ki bo rekel, da zdaj v šoli ne vzgajajo učitelji otrok, vendar kmečka logika nam pove, da to ni res in da je to nemogoče. Ker naši otroci zal prezivijo več časa po raznih vzgojno izobraževalnih ustanovah, kot z nami, ker moramo delati. Zato pa, pa itak vemo komu se zahvalit, tistim, ki sedijo na minist. in so daleč od šolskih klopi!!! Rezultat, pa je tak, da nekatere učiteljice, še vedno dajejo črne pike! PS: Črne pike smo dobivali mi, ki smo hodili 25 let ali več nazaj v OŠ! :S
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: črna pika
8.9.2011 14:19:04   
bumerang
Si sigurna, da ni bila modra?
Še nisem videla blazinice s črnim barvilom.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu maoo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: črna pika
8.9.2011 14:19:41   
jakipaki83
Ne vem no, meni se  črna pika ne sliši ravno grozno. Jaz že svojega dveletnika kaznujem (ne sicer s črnimi pikami, ampak kazen pa je), tako da se mi kaznovanje neopravljenih odgovornosti/slabega obnašanja/česarkoli že v šoli zdi logično. Saj so otroci kaznovani tudi v vrtcu, če delajo kaj prepovedanega. Ne sicer s pikami, ampak s kakšnim time outom ali pa drugo vzgojno metodo. Dajanje črnih pik namesto siončkov je pa logična odločitev - sonček je nekaj pozitivnega, bagrada. In otroci za npr. pozabljeno nalogo ne dobijo nagrade ampak kazen. Skratka, meni se sicer še ne sanja, kako bo, ko bo šel mali v šolo, ampak če bo dobil kakšno črno piko, se ne bomn sekirala. Mislim, da ga to ne bo stravmatiziralo.

(odgovor članu maoo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: črna pika
8.9.2011 14:31:32   
pety78
Madona, če bi jaz za vse pozabljene stvari dobila črno piko....Uf, le kam bi z njimi.

Kaj pa vem, tole je sicer meni tudi malo mimo. Pa ne zato, da se otrok ne kaznuje, ampak mi je res malo hitro. Vstop v šolo, eni še jokajo zjutraj (ja, vem za primer), ker pač ni nobenega iz vrtca...,...Potem pa že taka motivacija.
Ne vem, meni je še malo prehitro za vse to. Saj je prav, da delajo domače naloge, ampak dejansko otroci pozabljajo, tako kot tudi mi, odrasli. Včasih hote, včasih nehote...user posted image


_____________________________



(odgovor članu jakipaki83)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: črna pika
8.9.2011 14:56:34   
kalbo
Ojoj. Zarad ene črne pike cele travme. Da jo moj dobi...dragi moj sine, drugič se pa potrud, da je ne boš več dobil in to je to. Najbolš zdej, da letita z mamico te boge punčke do učiteljice in jo začneta zmerjat, da nima pojma, da ni v koraku s časom in podobne neumnosti. Punčka je pa zagotovo zaznamovana in uničena za celotno šolanje, vse tja do doktorske dizertacije samo zato, ker je dobila opozorilo, da nima domače naloge. Ojej, kam gre ta svet. Pol se pa sprašujemo od kje so prišli sončki, ki so metali granitne kocke v parlament.

Zdaj vsaj vem, zakaj sem moral podpisat soglasje, da lahko moj otrok po potrebi obiskuje dopolnilni pouk. To je druga največja bedarija, ki sem jo moral podpisat. Še večja je bla soglasje, da lohk mojmu otroku pregledajo bučo, če ma uši. Men je blo to logično, enim pacientom pa to očitno ni.

Kmal bom moral podpisat soglasje, da lohk mojga otroka pustijo na stranišče.user posted image

< Sporočilo je popravil kalbo -- 8.9.2011 14:59:30 >

(odgovor članu maoo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: črna pika
8.9.2011 15:12:11   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: maoo
Razumem, da se s tem otroke navaja na red in odgovornost, vedar zakaj hudiča ČRNA PIKA?!!?!! Zakaj ne SONČEK in se bo Lana naslednjič spomnila, da mora naredit domačo nalogo?!



user posted image user posted image user posted image

Prosim, reci, da se hecaš.

(odgovor članu maoo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: črna pika
8.9.2011 15:22:14   
Jantar
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ojoj. Zarad ene črne pike cele travme. Da jo moj dobi...dragi moj sine, drugič se pa potrud, da je ne boš več dobil in to je to. Najbolš zdej, da letita z mamico te boge punčke do učiteljice in jo začneta zmerjat, da nima pojma, da ni v koraku s časom in podobne neumnosti. Punčka je pa zagotovo zaznamovana in uničena za celotno šolanje, vse tja do doktorske dizertacije samo zato, ker je dobila opozorilo, da nima domače naloge. Ojej, kam gre ta svet. Pol se pa sprašujemo od kje so prišli sončki, ki so metali granitne kocke v parlament.

Zdaj vsaj vem, zakaj sem moral podpisat soglasje, da lahko moj otrok po potrebi obiskuje dopolnilni pouk. To je druga največja bedarija, ki sem jo moral podpisat. Še večja je bla soglasje, da lohk mojmu otroku pregledajo bučo, če ma uši. Men je blo to logično, enim pacientom pa to očitno ni.

Kmal bom moral podpisat soglasje, da lohk mojga otroka pustijo na stranišče.user posted image


No meni so tudi taka in drugačna "brezvezna" soglasja mimo.....glede "kazni" s črno piko ti pa ne dam prav.....namreč odrasli ljudje smo si zelo različni otroci pa tudi.....nekoga neka malenkost na polno prizadene in lahko še dolgo nosi posledice nekomu se taista zadeva zdi smešna in totalno brezvezna......
Mogoče pa zna ta črna pika dotični punčki pustit več posledic kot si nekateri tu gor predstavljate......pišem in zelo podobne izkušnje,ki je doletela mojo drugorojenko v prvem razredu in ji je zadeva pustila kr konkreten pečat.....tko da kr posploševat je brezveze in nespametno......da o primerjavah z incidentom pred parlamentom ne omenjam......
Drugače pa meni črne pike tud ne sedejo in so mi res mimo,mi delujejo zelo nesimpatično........bi jih lahko zamenjali.....

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: črna pika
8.9.2011 15:43:45   
maoo
Ne vem, mogoče so mene na faksu napačno učil, da otroka motiviras in ga ne kaznujes z negativnimi stvarmi. Sicer pa otroci vse razumejo, če jim znas na pravi način razložit in dat. Kar se tiče sončka sem mislila motivacijsko, sicer pa saj nima veze lahko je oblaček na mesto crne pike. Slo se je samo za to, da se mi zdi, da je vse skupaj malo prehitro, tem istim otrokom do včeraj ni bilo potrebno mislit na NIČ, popolnoma nič, zdaj pa bodo kaznovani takoj, ko stopijo v prvi razred.  Dokler so otroci v vrtcu, jih morajo vzog. oblačit, negovat, Bog ne daj, da se kaksen prehladi, ker mu je majčka gledala iz hlač, ker takrat starši naredijo cel halo, ko pa pridejo v šolo, pa te isti otroci lahko tekajo v sred zime brez bunde, pa jih ne bo nihče čul zaradi tega. Pa da ne bo pomote, tudi moja hci je kaznovana, ko naredi kaj narobe, ma na drugačen način in ravno tako zaleže. Gre se pa tudi za to, da nekatere učiteljice gredo s časom naprej in se seznanjajo in izobrazujejo, nekatere pa ocitno hodjo v službo zato, da dobijo plačo.


PS: Granitne kocke so metali taki kot smo mi, ravno zaradi take vzgoje kot smo jo imel. Sicer pa ima vsak svoje mnenje in sprejmem tud to, da se ne strinjate z menoj sicer nebi pisala tu gor o tem.


(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: črna pika
8.9.2011 15:46:03   
Nika v službi
Seveda, ker naše pikice, krofke, buhteljčke, .... zavijamo v vato, jih permisivno vzgajamo, ploskamo za vsak prdec in kakec... in jih torej ne pripravimo na svet in realnost, potem je seveda lahko tudi neka črna pika čista travma.

Otroku je potrebno povedati, kaj so njegove dolžnosti in pričakovanja in kaj so posledice, če teh dolžnosti ne izpolni. Črna pika je pač ena od oblik; se strinjam, da mogoče v tem konkretnem primeru malce nagla in malce neposrečeno izbrana, ampak pač - tako je. Če bi jo moja dobila, bi se pač o tem pogovorili in zadevo rešili. No big deal.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Jantar)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: črna pika
8.9.2011 16:12:41   
Balerina
Sicer še nimam otrok v šoli ampak se mi pa zdi da si črno piko zaslužita tudi starša ne pa samo otrok. Otroku do pred 10 dni ni bilo potrebno misliti na nič sedaj pa se mora vsak dan sam spomniti kaj ima za domačo nalogo in jo narediti. Se mi zdi naloga staršev pa da se tudi z otrokov msede za nekaj minut in pregledata kaj so delali v šoli in če mora kaj narediti za domačo nalogo in če je vse narejeno.
Ne rečem da nej starši nalogo delajo namesto otrok, sem proti temu, ampak neko zanimanje za otrokovo šolo pa lahko pokažejo in s tem bodo dali večjo voljo otroku do šole kot mu jo pa lahko vzame 100 črnih pik.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: črna pika
8.9.2011 17:39:38   
hmm...

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Seveda, ker naše pikice, krofke, buhteljčke, .... zavijamo v vato, jih permisivno vzgajamo, ploskamo za vsak prdec in kakec... in jih torej ne pripravimo na svet in realnost, potem je seveda lahko tudi neka črna pika čista travma.

Otroku je potrebno povedati, kaj so njegove dolžnosti in pričakovanja in kaj so posledice, če teh dolžnosti ne izpolni. Črna pika je pač ena od oblik; se strinjam, da mogoče v tem konkretnem primeru malce nagla in malce neposrečeno izbrana, ampak pač - tako je. Če bi jo moja dobila, bi se pač o tem pogovorili in zadevo rešili. No big deal.



Podpis.
In niti slučajno nebi tega šla pisat tukaj gor na forum.
Šola se je začela in to je to.


_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: črna pika
8.9.2011 17:40:53   
hmm...

IZVIRNO SPOROČILO: ajsek


IZVIRNO SPOROČILO: maoo
Razumem, da se s tem otroke navaja na red in odgovornost, vedar zakaj hudiča ČRNA PIKA?!!?!! Zakaj ne SONČEK in se bo Lana naslednjič spomnila, da mora naredit domačo nalogo?!



user posted image user posted image user posted image

Prosim, reci, da se hecaš.


Jaz tudi upam, da se heca.

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
8.9.2011 17:51:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu hmm...)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: črna pika
8.9.2011 17:57:08   
mika
Sicer še nimam otrok v šoli ampak se mi pa zdi da si črno piko zaslužita tudi starša ne pa samo otrok


jaz sem tako dobila klicaj od zobozdravnice. Hčerka (1. razred) jeCelo leto pustila, da ji na koncu pomagam umit zobke, na koncu šole, pa ne....si bom sama. Lepo sem ji rekla, da ne bo dobila treh srčkov za umite zobke, ona je pa vztrajala pri svojem... sem ji rekla ok, boš že videla.
čez nekaj dni pride zobozdravnice in se je videlo, da si jih je umivala sama. In kaj....dobila je tri srčke...jaz pa klicajuser posted image ...fuuuuul se je zasekirala za ta klicaj in me od takrat kliče, da ji do konca umijem zobke.
Sedaj je v 2. razredu in je ravno včeraj dobila 3 srčke, jaz pa ničuser posted image user posted image .

Drugače pa pri nas imajo rdeče pike in ko jo je naša dobila, sem reagirala kot je pisal Kalbo.

< Sporočilo je popravil mika -- 8.9.2011 17:59:50 >

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: črna pika
8.9.2011 19:02:56   
Anonimen
Se strinjam s Kalbom in Niko v službi ... mislim kam smo prišli da učitelji otroka ne sme kaznovat za pozabljeno nalogo. Pri nas so ta pozabljene naloge, neznanje in grdo obnašanje talali minuse in cveke pa zaradi tega ni noben starš v zrak skakal. Normalno da današnji učitelji nimajo nobene avtoritete pa da jih noben mulc več ne uboga, če mu ap tut ene črne pike ne sme več dat, brez da bi mu prišli starši cel halo naredit v šolo.
Pa da otroku do 6. leta ni treba na nič mislit ... hmmm ... naša še 3 leta nima pa je njena zadolžitev, da za seboj pospravi igrače pa svoj pribor in krožnik po kosilu pa še kaj ... in če pozabi, je moja naloga da jo opomnim, a ne?

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: črna pika
8.9.2011 19:18:58   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Si sigurna, da ni bila modra?
Še nisem videla blazinice s črnim barvilom.



O, ja, tudi vijola in rdeče se dobijo, mogoče bo pika naslednjič druge barve.

No, edino pripombo, ki jo imam, je, da bi lahko dala eno piko tudi staršem, ki se zgleda niso potrudili, da bi preverjali, kaj otrok v prvih dneh šole počne in ga tudi s svoje strani navadili na šolski red (in obveznosti, ki s tem pridejo).


(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: črna pika
8.9.2011 19:22:12   
Alfabeta

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ojoj. Zarad ene črne pike cele travme. Da jo moj dobi...dragi moj sine, drugič se pa potrud, da je ne boš več dobil in to je to. Najbolš zdej, da letita z mamico te boge punčke do učiteljice in jo začneta zmerjat, da nima pojma, da ni v koraku s časom in podobne neumnosti. Punčka je pa zagotovo zaznamovana in uničena za celotno šolanje, vse tja do doktorske dizertacije samo zato, ker je dobila opozorilo, da nima domače naloge. Ojej, kam gre ta svet. Pol se pa sprašujemo od kje so prišli sončki, ki so metali granitne kocke v parlament.

Zdaj vsaj vem, zakaj sem moral podpisat soglasje, da lahko moj otrok po potrebi obiskuje dopolnilni pouk. To je druga največja bedarija, ki sem jo moral podpisat. Še večja je bla soglasje, da lohk mojmu otroku pregledajo bučo, če ma uši. Men je blo to logično, enim pacientom pa to očitno ni.

Kmal bom moral podpisat soglasje, da lohk mojga otroka pustijo na stranišče.user posted image


Ne morem si kaj, ampak se strinjam s tabo. Tudi meni se ne zdi to nič takega. Nič travmatičnega. NIč šokantnega. Le en opomin, da naj v prihodnje pazi. In zagotovo bo, sploh ker je prvošolček. Ker imajo še malo strahospoštovanja.

Kar se tiče tega podpisovanja vsegainsvašta...pri nas tega sicer še ni, ampak se ne čudim, da dajo kaj takega podpisat, ker eni so res psiho ko gre za njihove otroke....

Sicer pa....moj drugošolec ima na današnji dan, ko imajo 4 uradne šolske dni, že 1 in pol črno piko! Drama, kajne? Še 1 in pol pa ne bo smel nastopati na eni prireditvi. In vzrok, zakaj je dobil? Ker je bil pri kosilu preglasen in ker je šel na hodnik pit, med podaljšanim bivanjem in ni povedal, da gre. In kaj naj? Jaz sem mu jih sicer napela, da naj se začne obnašat kot je treba, pa on tudi ve, da če bo še polovička ne bo dobro... Tako, da je ziher zaleglo in je učinkovito.
Dejstvo pa je, da jih morajo v šoli kar nekaj ukrotiti in neke uspešne ukrepe morajo izvajati. In ti vsekakor to so. Z njimi se strinjam, vendar le dokler to ne postane javno sramotenje in zaznamovanje...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: črna pika
8.9.2011 19:32:38   
Raho
user posted image user posted image Ja, definitivno bi bil sonček bolj primerenuser posted image user posted image

Oprostite, ampak jaz umiram od smeha. Pri nas sta učiteljici prvi dan jasno povedali, da bodo otroci kaznovani, če ne bodo upoštevali pravil (in jaz sem jima dala prav - vem, grozljiva mati sem).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: črna pika
8.9.2011 19:38:21   
Alfabeta

IZVIRNO SPOROČILO: maoo

vedar zakaj hudiča ČRNA PIKA?!!?!! Zakaj ne SONČEK in se bo Lana naslednjič spomnila, da mora naredit domačo nalogo?!



sorry, samo tale je pa res močna. A ti jo tudi ko jo hočeš okarati namesto tega raje pohvališ? Pri nas so pozitivne stvari ponavadi za pohvalo, ne grajo user posted image

(odgovor članu maoo)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: črna pika
8.9.2011 20:13:02   
jennya
Ja res je super deliti črne pike. Ustrahovanje je pac tisto kar vas kar nekaj meni da pomeni vzgoja... In kaj pol ko to ne pali vec???ko zmanjka prostora za pike delit? Po mojem mnenju se pac vzgaja drugace. Na mestu je sicer v tem primeru pogovor s starši (gre le za obdobje ko je potrebno da navadijo otroke na nek red in odgovornost). Taksna "dobra" izkusnja bo tej deklici gotovo pomagala da ne bo nikoli vec pozabila kaj naredit za šolo....Gotovo se je tudi prav fino pocutila prvi teden v šoli ko je dozivela taksno za marsikoga res stresno situacijo. Res je veliko bolj pomembna motivcija in delo na odnosu med učenci in učiteljico kot pa tako teroriziranje (resno mislim) otroka. Ampak nekateri pac ne znajo drugace vzpostaviti reda.... Gremo nazaj do palic v šoli ne...Je pac lazje eno crno piko naredit kot soncka vsem ki so npr. naredil svoje naloge ne.

< Sporočilo je popravil jennya -- 8.9.2011 20:14:41 >

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: črna pika
8.9.2011 20:16:22   
Jantar
Jaz svojih otrok niti pod razno ne zavijam v vato in točno vedo kaj lahko in kaj ne in tudi nosijo posledice,če ne upoštevajo pravil tako v šoli kot doma in se strinjam,da morajo biti neke vrste "kaznovani" če niso naredili nalog,ki so jim bile zadane.....hotela sem samo povedati,da so pač eni bolj občutljivi kot drugi in da bi morali tudi kazni malo prilagajati ne pa vse v en koš metati.......user posted image

Sploh pa kakor je bilo nam rečeno na sestanu,ko je šla tavečja v šolo,da domače naloge niso obvezne in da zaradi nenarejene naloge otrok ne sme biti ne kaznovan,ne dobit cveka....skratka nič mu učitelj ne sme....pa da ne bo pomote, sama tega ne zagovarjam in se mi zdi prav da otrok nosi posledice,če ne naredi naloge.....

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: črna pika
8.9.2011 20:20:11   
Jantar
IZVIRNO SPOROČILO: jennya

Ja res je super deliti črne pike. Ustrahovanje je pac tisto kar vas kar nekaj meni da pomeni vzgoja... In kaj pol ko to ne pali vec???ko zmanjka prostora za pike delit? Po mojem mnenju se pac vzgaja drugace. Na mestu je sicer v tem primeru pogovor s starši (gre le za obdobje ko je potrebno da navadijo otroke na nek red in odgovornost). Taksna "dobra" izkusnja bo tej deklici gotovo pomagala da ne bo nikoli vec pozabila kaj naredit za šolo....Gotovo se je tudi prav fino pocutila prvi teden v šoli ko je dozivela taksno za marsikoga res stresno situacijo. Res je veliko bolj pomembna motivcija in delo na odnosu med učenci in učiteljico kot pa tako teroriziranje (resno mislim) otroka. Ampak nekateri pac ne znajo drugace vzpostaviti reda.... Gremo nazaj do palic v šoli ne...Je pac lazje eno crno piko naredit kot soncka vsem ki so npr. naredil svoje naloge ne.


Pod tole se podpišem in mislim,da bi bilo bolj vzgojno,da bi res dali vsem,ki so imeli nalogo sončka al pa srčka,krogec ali kaj podobnega,pa pač deklici povedali,da ona znakca ne dobi,ker nima naloge kot pa njej črno piko.....

(odgovor članu jennya)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: črna pika
8.9.2011 20:24:29   
Raho

IZVIRNO SPOROČILO: jennya

Ja res je super deliti črne pike. Ustrahovanje je pac tisto kar vas kar nekaj meni da pomeni vzgoja... In kaj pol ko to ne pali vec???ko zmanjka prostora za pike delit? Po mojem mnenju se pac vzgaja drugace. Na mestu je sicer v tem primeru pogovor s starši (gre le za obdobje ko je potrebno da navadijo otroke na nek red in odgovornost). Taksna "dobra" izkusnja bo tej deklici gotovo pomagala da ne bo nikoli vec pozabila kaj naredit za šolo....Gotovo se je tudi prav fino pocutila prvi teden v šoli ko je dozivela taksno za marsikoga res stresno situacijo. Res je veliko bolj pomembna motivcija in delo na odnosu med učenci in učiteljico kot pa tako teroriziranje (resno mislim) otroka. Ampak nekateri pac ne znajo drugace vzpostaviti reda.... Gremo nazaj do palic v šoli ne...Je pac lazje eno crno piko naredit kot soncka vsem ki so npr. naredil svoje naloge ne.


Ja, zato pa je situacija v Sloveniji taka kot je, ker se vsi samo pogovarjamo.

(odgovor članu jennya)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: črna pika
8.9.2011 20:25:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Jantar
....hotela sem samo povedati,da so pač eni bolj občutljivi kot drugi in da bi morali tudi kazni malo prilagajati ne pa vse v en koš metati.......user posted image


Ja ta je pa sploh dobra ... zdej če bo ena mila punčka pozabila nalogo se ji še: "Ti ti lumpa!" nebo smelo rečt, če bo pa en navihan fant pozabil pa lahko dobi cvek, črno piko pa še kot po vrhu. Lepo vas prosim v osnovni šoli so za ista dejanja za vse enake posledice ... OŠ ni več mamino krilo in ne vrtec.

(odgovor članu Jantar)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: črna pika
8.9.2011 20:29:29   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Jantar

IZVIRNO SPOROČILO: jennya

Ja res je super deliti črne pike. Ustrahovanje je pac tisto kar vas kar nekaj meni da pomeni vzgoja... In kaj pol ko to ne pali vec???ko zmanjka prostora za pike delit? Po mojem mnenju se pac vzgaja drugace. Na mestu je sicer v tem primeru pogovor s starši (gre le za obdobje ko je potrebno da navadijo otroke na nek red in odgovornost). Taksna "dobra" izkusnja bo tej deklici gotovo pomagala da ne bo nikoli vec pozabila kaj naredit za šolo....Gotovo se je tudi prav fino pocutila prvi teden v šoli ko je dozivela taksno za marsikoga res stresno situacijo. Res je veliko bolj pomembna motivcija in delo na odnosu med učenci in učiteljico kot pa tako teroriziranje (resno mislim) otroka. Ampak nekateri pac ne znajo drugace vzpostaviti reda.... Gremo nazaj do palic v šoli ne...Je pac lazje eno crno piko naredit kot soncka vsem ki so npr. naredil svoje naloge ne.


Pod tole se podpišem in mislim,da bi bilo bolj vzgojno,da bi res dali vsem,ki so imeli nalogo sončka al pa srčka,krogec ali kaj podobnega,pa pač deklici povedali,da ona znakca ne dobi,ker nima naloge kot pa njej črno piko.....

Da otrok naredi domačo nalogo je njegova dolžnost in tu ne vidim pointa nagrajevanja ... to je pač treba naredit ... smiselno bi se mi zdelo, da bi bil nagrajen naprimer otrok, ki bi se z domačo nalogo še posebej potrudil, naprimer pri matematiki naredil veliko več računov, kot bi bilo potrebno itd.
Ne vem no ... sem očitno res iz kamene dobe sem padla ...

(odgovor članu Jantar)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?