|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ŠT.OBROKOV NA DAN ( 2 LETI)
24.11.2006 14:28:43   
NIN@
Me zanima koliko obrokov ponudute na dan vašemu 2 letniku? Ker je bil naš BOr zelo neješč kot mali otročiček so mi predlagali da naj mu hrano ponudim vrčkrat na dan po malo! NO zdej se mi zdi že pa kr korenjak, in pomoje on zato ni lačen ker kr naprej neki hrusta ampak res malo...... V vrtcu zajztrkuje baje zelo malo tako rečejo vzgojiteljice, na sprehodu hrustajo slano pecivo, za kosilo poje zmeraj samo juho in mogoče kakšno žlici krompirja, pri babici potem spet je malo kosilo ( pol zajemavke juhe...enolončnice...špinača...hrenovka,) ko se zbudi poje jogurt ali puding, poppldanska malica sadje, 1/4 banane ali 5 jkagod grozdja, no za večerjo pa čokolino ( 2dcl mleka)
Jz skoz pravim da Bor nima apetita, ker mi imamo še zmeri borbe z hranjenjemuser posted image
Sem pa razmišljala da bi ga pustila kak dan nej se zlaka mogoče bo pa potem vse od kraja jedel in tudi količinsko več zaužiluser posted image

Moti me to ker on je samo kar on pozna , druge hrane pa še probat noče??? On ne je nobenih testenin, sira , salam, kruh-redko, mesa nič samo hrenovke, riž....ne vem kaj naj naredim prosim svetujte mi mamiceuser posted image


LP
nin@
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ŠT.OBROKOV NA DAN ( 2 LETI)
24.11.2006 14:49:29   
total
No mi pr 2 letih mamo takole:

-ob 9 zajtrek(čokolino,hrenovke,jajček,namaz....kaj koli)
-okrog 11.00 kakšen krof,piškot,skutko al pa sadje
-ob 13.00 kosilo (poje  veliko)
-po spanju okoli 16.00 puding al pa jogurt.ali kaj drugega lahkega
-spet večerja ob  18.00 ko tašča skuha,odvisno kolk je lačen,ampak je...user posted image
Pred spanjem pa čoklino.

Je zelo rad,debel ni ker mu vse v riti zgori...user posted image , res pa da je že od malega vse jedel in to počne tudi danes,brez problemov kuhamuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu NIN@)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ŠT.OBROKOV NA DAN ( 2 LETI)
24.11.2006 14:51:49   
Anonimen
pri nas zutraj ima zjatrk(marmelada, sirčki....), potem je kosilo tam okrog 13 ih, okrog 17,18 ure ji dam kruh pa mermalado, salamo...(včasih poje en kos kruha včasih pa samo pol). Ob devetih ko gre pa spat pa dobi 2 dcl mleka s čokolešnikom. Tako je približno pri nas. Res pa je, da če mi ne poje velik za kosilo, ji popoldne dam kakšno sadje ali pa skutko..

(odgovor članu NIN@)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ŠT.OBROKOV NA DAN ( 2 LETI)
24.11.2006 15:04:20   
Tadeja
Ti nič ne zavidam tvojih borb z malim vsevedom.

Priznam, da imam kar srečo, kar se tiče prehrane. Lana proba vse po vrsti, od zelenjave (repa, koleraba, zelje, kumare, korenček,...) do sadja (jabolka, hruške, pomaranče, kaki, kivi,..) in mesa (kunčje, kurje, svinjsko,...). Koliko pa poje,je pa drugo prašanje. Tako kot praviš ti, večkrat po malem. Čez cel dan nekaj meljeuser posted image .
Zjutraj začneva s čokolešnikom ali belim gresom s sadjem, potem ko grem v službo je še pri babici - kruh in čaj, ter kakšno slano pecivo. Ko gre na opoldanski počitek popije cca 1,5dcl kakava. Ko se zbudi je kosilo, kar pač je (včasih manj, včasih več) in potem še kakšno sadje, krof, jogurt,...
Ko je bila dojenčica je bila čista zaspanka in je jedla zelo malo. Čisto sem bila zafrustrirana, tako da imam še sedaj to v glavi in potem je tako kot je - punčica skozi nekaj melje.

Kaj pa nasvet zate? Ne vem, na tvojem mestu mu ne bi posebkala, vsaj ne preveč. Če vidiš, da res kakšne stvari noče niti probat, jo ukini za določen čas in probaj spet, ne vem, čez en mesec. Zdaj se naši otroci tako hitro spreminjajo in razvijajo in nadgrajujejo, tako da se lahko tudi okus spremeniuser posted image . Poskusi hrano zanimivo aražirati. Npr. špagete za lase, krompir za obraz, korenček za usta, meso za oči.
Glede na to, da pa si napisala, da je že pravi korenjak, domnevam da mu nič ne manjka, tako da imaš v bistvu še en razlog manj za skrb.

LP
T.

_____________________________

Bila sem topel veter svetlozelenih poljan
in kot žrebe brez vajeti ujeto v sončen dan.
(Saša Vegri)

(odgovor članu NIN@)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ŠT.OBROKOV NA DAN ( 2 LETI)
24.11.2006 17:04:40   
tinica
Mi imamo 5 obrokov in sicer nekje okrog 8h zjutraj zajtrkuje (kruh z raznimi namazi ali školkice), potem okrog 11.30h ima malico (jogurt ali pa banano) ob 14h imamo kosilo, poje zelo veliko, potem ob 17h ima spet malico (milch schnitte, jogurt, jabolko,puding,....) no potem ob 19h ima večerjo (čokolino ali pa mu kaj namažem na kruh. Včasih se mi zdi, da tudi mi našega preveč pitamo, ker sploh nima kašne vole do hrane in imamo borbe, tako da ga sedaj vedno vprašam ali bo še jedel ali ima dovolj, ker jaz mu včasih dam res ogromne porcije tako, da se vsak čudi če bo res to vse pojedel. Pa tudi naš je bolj suh, ker gre ponavadi še toplo v plenico in pa nima mira.

Lp, Tina

_____________________________

Kritizirati zna vsak bedak in mnogi to počno.

(odgovor članu NIN@)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ŠT.OBROKOV NA DAN ( 2 LETI)
25.11.2006 15:54:21   
Maxica
Okrog 9h,10h, ko pač vstane, zajtrkuje (npr.jogurt, kruh z namazom ali kaj podobnega). Kosilo je okrog 13h, poje tako kot mi, potem gre spat, ko vstane, dobi kakšno jabolko ali kakšno kašico ala frutek, okrog 20h,21h pa je večerja (ali kakšen gres, čokolešnik, ali če ostane od kosila kakšna zelenjavna juha pa hrenovka ipd.). Se pravi, dobi 4 obroke na dan.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu tinica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ŠT.OBROKOV NA DAN ( 2 LETI)
27.11.2006 9:03:27   
NIN@
Pomojem se jz prevč bojim da bi bil Bor lčačen in mu non stop ponujam hrano...potem mu pa zato nč več ni všečuser posted image
Ne zastopim! Pravijo da bi mu nej samo tri obroke uvedla i bo potem bol z veselkjem jedu in vsepovrsti probal ker bo lačen. Sam me se ta tehnika glih ne dopade da bi ga lakalauser posted image

Men svi pravijo da bi mogel za zajtrk že kaj drugega  ne pa čokolino! On še vedno zajtrkuje čokolino na 2dcl mleka in večerja isto porcijo! Sam če si on to sam zbere jz ga ne morem silit z drugo hrano.


lp
nin@

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ŠT.OBROKOV NA DAN ( 2 LETI)
1.12.2006 11:16:30   
srki
Zajtrk, vmes kakšno Kraljestvo živaliuser posted image , kosilo, popoldanska malica-jogurt, krof, včasih če kaj od kosila odstane, zvečer pa kakor kdaj, če mu paše jest, sam izrazi željo, drugače ga ne silim z ničemer.

(odgovor članu NIN@)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ŠT.OBROKOV NA DAN ( 2 LETI)
1.12.2006 14:42:34   
Pilar
Pri nas isto: zjutraj in zvečer čokolino, vmes kaj spraviti v usta, je umetnost.Včasih je za znoret.

(odgovor članu NIN@)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: št.obrokov na dan (2 let)
3.12.2006 21:18:18   
Katrin
Mi imamo ponavadi 5 obrokov na dan (brez vmesnih slanih ali sladkih prigrizkov user posted image ) - kakšen dan je tudi izjema, se razume user posted image

torej:
Zajtrk, sadna malica, kosilo, pop malica (skuta, jogurt), večerja (ponavadi topla)

Se pa tudi mi borimo za vsako žlico in sem prav vesela, kadar user posted image  uspe pojesti, kar ima pred seboj. Kak dan več, drugič manj user posted image

lp, katrin

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: št.obrokov na dan (2 let)
26.12.2006 21:40:57   
Anonimen
moja pa zjutraj ko se zbudi ob 6h spije flašo mleka 2 deci. brez tega ji živeti ni. pol ji čez kaki 2 uri ponudim zajtrk - jajček in jogurt ponavadi poje brez problema, če je pa kaj na kruhu namazan (med, marmelada, pašteta, ostalega ne mara) potem naredi 2 al pa 3 grize in konc. potem okol 12h preden gre spat ponavadi dobi kako skutko, včasih namesto tega spije flašo mleka. po spanju je kosilo to je okoli 4h, poje par žlic s tem da jo moram skos fintirat pa za mamico pa za to pa za uno igračo. brezveze v glavnem. edino kosilo ki ga poje brez večjih problemov so ribe. potem pa za večerjo ob 7h dobi kaj na kruhu, mogoče skutko če je ni jedla opoldne, v glavnem poje par žlic ali par grizov in konec. kak večer še flašo mleka in spat. velikokrat ponoči zahteva še flašo mleka ampak ji to ukinjam. no zdaj ko sem tole spravla sem gor vidim da živi od mleka in zgleda da ima od tam svoji skoraj 18 kg in 101 cm pri še ne dveh letih in pol??!! user posted image

(odgovor članu Katrin)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ŠT.OBROKOV NA DAN ( 2 LETI)
1.1.2007 16:29:07   
frutka_
Ej, nina ne sekiraj se! Jaz sem imela otroka, ki je jedel VSE od A do Ž ( vso morsko hrano, avokado, kaki, čičeriko, robide, ribez...). je velik in močan fantek ampak zdaj že ziher kakšno leto ne poje skoraj NIČ! V vrtcu sploh ne bi jedel, če ga ne bi hranili.  Jaz se več ne obremenjujem, ker ko je lačen pove, za njim nimam navade tekat in ga dohranjevat, ker sem mnenja da se poje pri mizi ko je čas za to.
Sicer pa zjutraj obvezno spije čokolino, v vrtcu imajo zajtrk, vmes kakšno malico s sadjem, kosilo in nato še eno malico. Popoldan kuham še jaz, kasneje spet kakšno sadje in nato večerja.
Razvija se v redu, raste, se redi (ne vem od kod).


Kar trenutno je: pommes, zlate kroglice in juha(katerakoli juha), pire in kakšna omaka (zelje, špinača), sadje ima rad, puding, jogurt in kosmiče, testenine s tuno ali mletim mesom, sir...


Jajčke, hrenovke, klobase in ostala mašila niti pod točko razno ne bo jedel.
Od sladkega imamo doma kakšne PEZ bonbone ostalega sladkega niti ne mara...

(odgovor članu NIN@)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ŠT.OBROKOV NA DAN ( 2 LETI)
5.1.2007 13:26:07   
filipinka
Naš dveletnik bi pa non-stop jedel poliko in hrenovke ( reče: "Mama, daj mi baso ****!") Mislim, da zanj pomeni biti sit-najesti se base! No sicer pa ma tudi juhe zelo rad! Da pa bi rekla, da je dosti...ne glih, no! Včasih se sekiram, spet si mislim, da mu je najbrž že dovolj!

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?