|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Še kaj pazite na prehrano 1-letnikov?
28.9.2005 20:21:53   
Pupica
Kot sem napisala ali po dopolnitvi 1 leta, še kaj pazite na prehrano vaših 1-letnikov?

Jaz se namreč še vedno zalotim, kako razmišljam, kaj vse dojenček ne sme jesti?user posted image user posted image user posted image
Ste kar takoj po 1 rojstnem dnevu, dale vse na mizo in akcija, ali še vedno počasi dodajate?

Lp

user posted image

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Še kaj pazite na prehrano 1-letnikov?
28.9.2005 20:30:00   
stela
Midva sva pazila le, da hrana ni bila preveč slana ali začinjena, drugače pa je jedla enako hrano kot midva. L.p. user posted image

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Še kaj pazite na prehrano 1-letnikov?
28.9.2005 20:37:22   
Nia30
A veš, da sem ravno danes razmišljala kdaj hudiča nehaš komplicirat pri hrani user posted image  Sploh se ne spomnim kako je bilo pri ta veliki - a je kar takoj začela normalno jest, pa kdaj sem ji nehala meso pasirat, pa kdaj sem ukinla jutranjo in večerno flašo da je mela normalen zajtrk in večerjo,...user posted image




(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Še kaj pazite na prehrano 1-letnikov?
28.9.2005 20:42:18   
Pi-kica 1
Hm, jaz verjetno ne bom kaj dosti komplicirala. Že zdaj je večinoma z nami, pa je star komaj deset mesecev. Seveda ko kuham, pazima, da ne solim preveč in ne uporabljam raznih Fantov in takih reči. Skratka, zaradi sinka tudi mi jemo bolj zdravo.

LP

Pi-kica

(odgovor članu Nia30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Še kaj pazite na prehrano 1-letnikov?
28.9.2005 21:33:25   
jagoda
Samo mleko mora biti polnomastno (in vsi mlečni izdelki) Drugih omejitev ni večuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Še kaj pazite na prehrano 1-letnikov?
28.9.2005 22:20:22   
Jančika_
Pri nas na jedilniku ni edino domačega medu, sicer dobi vse, kar jeva midva in kar skuha ob vikendih babica. Gledam pač na to, da mu kuham tisto, kar ima rad. Jutri gremo na kosilo v kitajsko restavracijo, pa bo dobil riž in kaj zelenjave. Seveda ne pikantno.

Oh ja, če bi bilo po njegovem, bi itak jedel za zajtrk samo kisle kumarice, za kosilo pa samo rdečo pesouser posted image .

(odgovor članu jagoda)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Še kaj pazite na prehrano 1-letnikov?
28.9.2005 23:42:12   
andrejaz
Mark je isto kot midva. Malo sem edino pozorna pri jedeh, ki jih do sedaj še ni jedel.

_____________________________

Naš sonček Mark se je rodil 30.8.2004, sončica Sara pa 4.8.2006

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Še kaj pazite na prehrano 1-letnikov?
29.9.2005 11:16:56   
Pupica
Jančika, a samo domačega medu? Ali sploh nobenega medu. Vem da je med zelo alergen...Ampak nisem vedela, da je razlika, kupljen - domač?!
Po kateri starosti pa lahko tudi med je...
Sicer pa sta si Vasja in Tiica neverjetno podobna. Ona bi pa solato jedla. Pa seveda v kis bi jo pomakalauser posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Še kaj pazite na prehrano 1-letnikov?
29.9.2005 13:02:21   
Ajsha
Med se majhnim otrokom - do 1 leta odsvetuje zaradi tega, ker lahko vsebuje spore bakterije Clostridium botulinum, ki pri otročičkih lahko povzroči neverno bolezen botulizem, saj njihov živčni sistem ni še dovolj zrel in tako preveč občutljiv za toksine, ki jih tvori ta bakterija. Običajno je industrijski med obdelan in pregledan, vendar vseeno previdnost ni odveč.

Kar se pa alergenov tiče, pa je v medu veliko cvetnega prahu različnih rastlin, zato je vseeno, kdaj otrok prvič poskusi med - če je alergičen nanj pač je, če pa ni pa ni :) In če mu ena vrsta medu ne ustreza, mu lahko kakšen drugi.

Moje mnenje je tako, da se otročičkom (do 1-2 let) ne daje medu, večji otroci pa naj uživajo domačega, ki ni bil nikoli segret, saj vsebuje veliko koristnih encimov, ki pa so žal termolabilni. Zato segret med nima v sebi nič razen sladkorja. Prav tako je bolje, da ga ne dajemo v vroč čaj temveč jemo z žličko.

_____________________________

Love is in the air...

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Še kaj pazite na prehrano 1-letnikov?
29.9.2005 13:04:10   
Ajsha
Aha, še tole za tiste, ki jih kaj zanima mikrobiologija in botulizem:

http://www.cdc.gov/ncidod/dbmd/diseaseinfo/botulism_g.htm 

_____________________________

Love is in the air...

(odgovor članu Ajsha)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Še kaj pazite na prehrano 1-letnikov?
29.9.2005 21:30:38   
Jančika_
Ajsha, hvala! Jaz bi vedela napisati samo to, da je not lahko ena bakterijauser posted image .

Mu pa ne dajem nobenega medu - kruha še ne zna jesti tako, da bi mu lahko kaj gor namazala (dobimo totalno svinjarijo), nikoli pa mu ničesar ne sladkam - ne z medom ne s sladkorjem.

(odgovor članu Ajsha)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Še kaj pazite na prehrano 1-letnikov?
30.9.2005 8:10:58   
puncica
Ne, itak pa nikol nismo pretirano pazili, delal smo po občutku, in smo zaenkrat zdravi brez problemov

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Še kaj pazite na prehrano 1-letnikov?
30.9.2005 19:43:23   
Maxica
Jaz tudi načeloma nič več ne gledam na to, kaj je. Itak ni ne vem kakšen jedec, sem vesela, če sploh kaj poje. Drugače pa sem mu zadnjič probala dati jajce, pa je bilo vse ok, tako da očitno tudi na beljak ni alergičen, k sreči. Kakšnih arašidov ali medu mu še ne nameravam dati, ostalo pa naj le je.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Še kaj pazite na prehrano 1-letnikov?
30.9.2005 20:12:16   
BARBARA R.
Itak, da ja. Saj me imajo za obsedenko, a mene vsem navkljub skrbi za njeno zdravje.
 
     user posted image

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?