|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Škarpa!
17.5.2008 21:50:37   
tajtaja
Ker imamo dvorišče na hribu, pa da dobimo vsaj nekaj ravne površine, bomo naredili kot ene terase (tri nivoje), razmejili pa z škarpo.
Mava pa problem, s čim škarpo oblečt ali pobarvat?
Kaka siva barva odpade.
Hočem nekaj v antracit oz. temno rjavi barvi, da bo pasalo k hiši. Ampak kaj za materiala?
Pa drago ne sme biti, ker smo že suuuhiiii!!!



_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Škarpa!
17.5.2008 22:15:26   
tajtaja
Noooooouser posted image

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Škarpa!
17.5.2008 22:29:35   
kokoska007
v naši vasi je ogromno škarp, ampak vse so delane samo iz kamna. se mi zdi to najlepše.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Škarpa!
18.5.2008 8:55:58   
2.2.
ja v vsakem primweru dajte iz kamna narst škarpo. ziher lepše izgleda kot ša bitonirana. pa še cenejša je če imaš kje kamen za dobit

(odgovor članu kokoska007)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Škarpa!
18.5.2008 13:03:36   
Colicka
Saj je lahko tud betonska, pa jo kasneje oblečeš v škrilovc al pa kakšen drug kamen.

_____________________________

Novorojena deček in deklica sta s štorkljo letela nad deželo k svoji družini. Pa se oglasi deček: "Si tudi ti zdaj prišla na svet?" "Kaj si mislil, da sem tvoja stevardesa?" se je oglasila deklica.

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Škarpa!
18.5.2008 22:54:38   
rija
mi bomo naredili, ko se bomo zraven spravili, enako kot fasado....kamen ki mi je všeč, je enostavno vsaj 6x predrag user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Škarpa!
19.5.2008 11:53:15   
tajtaja
amen ki mi je všeč, je enostavno vsaj 6x predrag


Evo, zdaj vidite, kje tudi mene čevelj žuliuser posted image ?


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Škarpa!
20.5.2008 9:28:34   
k1
mi jo imamo cca. 50 m dolžine in cca 3,5m višine - izdelano s škarpniki, ful smo naredili ravnino pred hišo.

poglej tlakovci podlesnik - Mini botanico.



(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Škarpa!
20.5.2008 13:26:39   
tajtaja
Škarpnike imajo moji starši, meni pa nikak niso všeč. Mogoče še višine tri ali štiri vrste, več pa nikak ne.

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Škarpa!
20.5.2008 19:56:22   
Drnula
Škarpniki tudi meni niso všeč.

Imava pa podobno situacijo. Hiša na griču, trenutno z zemljo nagrmadena strmina se bo spremenila v 3 nivoje, terase. Samo moramo spodaj še garažo prej naredit in jo zasut z zemljo da bo del prve terase. Ob tem griču pa je dovoz do hiše, na začetku bo tako višina ca 2.5 (škarpe) in na koncu pri hiši samo še kake 0.5 m. Denarnica je že bolj prazna, obvezno pa moramo zrihtat to pot gor do hiše. Zdaj parkiram spodaj na sosedovem, ker po naši poti sploh ni moč voziti. KO je tako usrano vreme kot danes sem do auta če čist usrana. Kaj bova naredila ? Končna odločitev še ni padla. Ampak imava nekaj čez 100 švelerjev in po vsej verjetnosti jih bova malo obdelala in naredila škarpo in z njimi utrdila in uredila te tri terase. Ko šveler lepo zbrusiš je zgleda zelo lepo. Sam 100 jih tako lepo že ne boš zbrusil, morda tister za stopničke in obrobe. Če se bova res odločila za to, jih bo 100 verjetno še premalo.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Škarpa!
21.5.2008 9:23:43   
Ženkica
midva sva jo lani dala naredit iz kamna (skale); je ful dobro izpadlo, naravno (živimo na vasi, ob gozdu in travnikih); betonska lahko začne tudi razpadat sčasoma, sicer pa če je že betonska, bi jo jaz oblekla s porfidom, ki pa je tudi kar drag. Škarpniki so pa tudi preveč dragi. 

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Škarpa!
21.5.2008 14:10:34   
bini
pri nas ravno končujejo cca 110 m2 škarpe... situacija podobna kot pri tebi, se mi zdi...
narejena je iz kamna (betonska oblečena ne pride nič ceneje), položen je tako v karo in meni je zelo všeč.. cena bo z materialom cca 8-9.000 € ... drago, ampak ni blo izbire, ker se nam drugač teren v hišo spodsipava... je pa to 50€ na m2 za delo, potem pa še vlivanje tlakov, materil... kar nanese, ampak sej zdej je itak vse tko drago, da boljš da ne razmiščljam...

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Škarpa!
21.5.2008 15:47:11   
mika
Ko šveler lepo zbrusiš


Drnula, a mi napišeš prosim kaj je šveler?
Mi tudi moramo zaključit škarpo, pa me mine ob takšnih cenah

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Škarpa!
21.5.2008 17:38:35   
Drnula
Šveler - to je bila tudi meni nova beseda, pa mi postala že zelo domačauser posted image odkar jih imamo mi delajo preglavice in napoto ...
To je odrabljen lesen železniški prag, ki jih zdaj menjajo z betonskimi. Dolg je 2,6 m, koliko je širok in globok ne vem več, vsak tehta nekje 70 -80 kg, ko je namočen z vodo pa 'nekoliko' več. Večkrat jih vidiš zložene na kakem dvorišču, iz njih narejeno kako orgrado, tudi par škarp sva si že ogledala ... če niso obdelani zgledajo precej grdo in na soncu celo smrdijo po olju.
Dobi se jih vendar se je treba kar v naprej pozanimati. Poiskati moraš najbližjo izpostavo Slov.Železnik in povprašati kdaj bodo prišli. Cena na kos je 4 EUR, toliko je bila lani septembra.



(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Škarpa!
26.5.2008 22:23:11   
tajtaja
Kaj pravite če bi naredili kar zaključni sloj, tak kak fasado?



_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Škarpa!
28.5.2008 0:03:12   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Kaj pravite če bi naredili kar zaključni sloj, tak kak fasado?




ja pa kaj sem ti rekla? user posted image user posted image user posted image

guten morgen user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Škarpa!
28.5.2008 6:02:15   
bumerang
Omet potem pa ga z valjčkom prebarvaš z barvo za zunanje površine, ki je v isti barvi kot fasada. Je verjetno še ceneje kot če bi fasadno prevleko nanašala.

Železniških tramov pa ne dajaj nikjer, ker niso samo strupeni ampak tudi kancerogeni.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?