|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Šnopc- igra s kartami
19.7.2005 16:41:58   
jaz99
Kupila sem karte. Rada bi pa igrala igro šnopc, a nimam pojima kako se ta igra sloh igra, zato bi bila vesela če mi katera napiše pravila te igre.


HVALA
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Šnopc- igra s kartami
19.7.2005 16:43:09   
rija
joj, ta pa bo dolga, ker je več vrst te igre, v dva, tri, štiri, pa so pravila različna.
poišči raje kakega starega kartača, pa da te nauči. mislim, da ni glih tak lahko kot črni peter....;)

(odgovor članu jaz99)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Šnopc- igra s kartami
19.7.2005 16:49:00   
lenika
To bi te težko naučila kar tukaj preko RR. Saj ni težko, a vendar..

(odgovor članu jaz99)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Šnopc- igra s kartami
19.7.2005 16:53:15   
jaz99
Pa sej mal se mi sanja samo za pravila bi prosila, če jih katera ve. Pol sem mi bo kmalu vse posvetilo

(odgovor članu jaz99)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Šnopc- igra s kartami
19.7.2005 17:50:57   
Annny
To je ful fajn igra, samo je že dolgo nisem igrala..
Spomnim se, da izžrebaš aduta, pa da napoveš 20 ali 40 točk (če dobiš kralja in kraljico..)..točno ne vem, pa bi tudi rada.
lp

(odgovor članu jaz99)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Šnopc- igra s kartami
19.7.2005 18:04:31   
digi
Ok bom pa jaz poskusla razložit in sicer za igro v dva... namreč onih za več ne znam.... Pa ne me kregat če bo kaj narobe oziroma čudno zvenelo....

Pri nas se igra imenuje ŠNOPS!

Torej imaš 20 kart - 4 "babe"- vredne so tri pike
4 "dede" - vredni so 4 pike
4 "pubece" - vredni so dve piki
4 "cenerce" - seveda 10 pik
4 "ase" - vredni so 11 pik

En meša, drugi prevzdigne.... seaj tu si nisem več 100% ziher, ampak vseeno. Torej en meša drugi prevzdigne. In sicer lahko en kupček prevzdigne, potem ta prvi tala prvemu dve pa drugemu dve, eno karto obrne (ta karta je adut), potem še prvemu tri in drugemu tri karte. Če pa tisti, ki prevzdigne kar obrne prvo karto, pa je ta karta adut in tisti ki tala da kar prvemu pet lkart in drugemu pet kart.... ostale karte gredo v "talon".... torej obrneš jih narobe na tisto karto, ki je adut-- ne pokrit aduta_ naj se vidi kaj je adut....

Začne tisti, ki je prevzdignil....

Če ima slučajno babo in deda iste "znamke" položi ven enga, drugega pokaže in reče dvajset- zabeleži, ker ima potem 20 pik, vendar komaj takrat, ko pobere nekaj, ker če nič ne pobere se to ne šteje.... Razen, če sta toTA baba in deD TISTE ZNAMKE KOT JE ADUT- POTEM REČE ŠTIRIDESET- KER JE TO POTEM TOLIKO VREDNO....
Pa še potem eno, če ima kateri recimo pubeca tiste znamke kot je adut, za aduta pa je nastavljena recimo baba, ded, itd. lahko to zameja ko je na vrsti....

>No vse zgoraj našteto lahko naredi kfdaj koli med igro... razen zadnjega v primeru, da eden izmed igralcev igro zapre.... to pomeni, da je ziher da bo zbral svojih 66 pik- toliko jih moraš imet, da si zmagal v enem delu.... in zapre talon- ne more več noben jemat kart iz talona- karto, ki je za adut položi na kup, ki je za talon....

Punce komaj sedaj sem se začela zavedat, da bo to full težko razložit.... Kriza.... No pa dajmo dalje....

To je bilo sedaj vse samo za v vednost, sedaj pa začnemo igro...

Jaz sem prevzdignila in vržem ven herca babo, adut je pik (za duta je nastavljen ded-kralj pik), drug vrže gor....

Eh obupala sem.... raje se dobimo kje in se naučimo tko.... vsaj nekaj sem začela razlagat....


(odgovor članu jaz99)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Šnopc- igra s kartami
19.7.2005 22:19:54   
jaz99
Ne ,ne digi to vse kar si mi napisala je bilo več kot dovol da se mi je posvetilo kako se igra . Zdej jih bomo parkrat odigral in se bo še vsak kej spomnil in tako bomo že spet kmalu notri.

Ej res hvala za to obrazložitev, in ko se bom navadila se lahko kje dobimo da ti pokažem koliko znam

(odgovor članu jaz99)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Šnopc- igra s kartami
20.7.2005 17:44:22   
digi
Juh.... sem si oddahnila, da sem ti lahko vsaj mal pomagala.... sem že mislila, da bom mogla še pisat.... čist bi se zgubila... he he he.... lepo igrajte. ne švinglat.... :)-:)-:)-

(odgovor članu jaz99)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?