|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Že 11 dan ne kakamo
31.1.2005 18:12:12   
Tonči
Manca je stara 4 mesece in jo polno dojim, težave so se začele pred 1 mesecem. Kakala je na 7 dni, sedaj pa že 11 dni ni. Probali smo s sladkimi kamelicami, čajem, jabolkom, svečko, masažo, telovadbo, pa še zmeraj nič. Po vsej verjetnosti gremo jutri na klistir, česar me je groza. Zanimivo je to, da je ne napenja, nima trdega trebuha, le prdi. Ima morda katera podobne izkušnje ?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Že 11 dan ne kakamo
31.1.2005 18:41:13   
KIRA
moja je bila zaprta poadaptiranem mleku milumil. zelo td kakec je imela, po par dni skup ni kakala, pol pa z veliko muko zajčje bobke.
sem ji pol dala comformil, da ji je uredil prebavo. če še dalj časa ne bo kakala, se bo blato izsušilo in ga bo le težko izločila. jazu bi poklicala pediatrinjo za nasvet na tvojem mestu. mogoče se dobi kak recept za dojenčke, če so zaprti, ali pa veeno probaj najprej comformil kupit in ji dodajaj. pomaga pa tudi pri našpenjanju. upam, da se bo čimprej uredilo.

LP:rozica:

(odgovor članu Tonči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Že 11 dan ne kakamo
31.1.2005 18:51:38   
HuAnita
Conformil ni naši :muca:nič pomagal, parvzaprav sumim, da je po njem dobila še hujše krče.
Poskusi bebi palčko namazati s haldilnim mazilom, to ji vtakni v ritko in malo pomigaj. Potem pa pripravi tone vate oziroma robcev za brisanje :bravo:
To je pri nas delovalo, je pa res, da to uporabi samo izjemoma.

(odgovor članu Tonči)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Že 11 dan ne kakamo
31.1.2005 18:55:54   
KIRA
huanita ne vem če je to pametno. ji lahko poškoduje črevesje in je to dosti bolj nevarno kot zaprtje, ker lahko dobi zastrupitev krvi.
in tudi ne moreš rečt, da comformil ne pomaga - pri vsakem dojenčku je drgač. bo videla, ko bo sprobala, če je že vse ostalo preizkusila.:rozica:

(odgovor članu Tonči)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Že 11 dan ne kakamo
31.1.2005 18:59:18   
HuAnita
Meni je tako rekla zdravnica:zmeden: - za bebi palčko.
Za Conf. pa sme napisala, da naši ni pomagal, ne pa, da ne pomaga;)

(odgovor članu Tonči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Že 11 dan ne kakamo
31.1.2005 19:16:25   
KIRA
da je to zdravnica rekla???:zmeden: huanita oprosti, ampak potem je čist nekompetentna ta zdravnica. pa kaj nima pojma o otrocih? mi lahko zaupaš katera je bila (lahko na privat).

moja mama je že 30 let medicinska sestra. da ne boš mislila da je nisem vprašala, če se blato ne da ven dobit na drug način in to že pred časom, ko je bila moja hči zaprta - moja mama dela prav z vzorci blata v mikrobiološkem laboratoriju - in se je zgrozila, ko sem ji to omenila.
meni je rekla da NITI POD RAZNO ne smem v danko dregat z ničemer, niti s prsti. v najslabšem primeru, ko RES nič drugega ne pomaga, take bolnike z zaprtjem vodijo na čiščenje črevesja z vodo oz. klistirjem.

zelo redki so primeri, ko blato operativno odstranijo ravno zaradi tega, ker se črevo zelo hitro poškoduje. pri dojenčkih pa sploh, ker niti sluznica še ni do kraja razvita. jaz bi to zdravnico prijavila. to ne more bit, da ti daje take "bedaste" nasvete in ogroža zdravje tvojega otroka. si imela srečo, da ni bilo posledic.

(odgovor članu Tonči)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Že 11 dan ne kakamo
31.1.2005 19:19:37   
HuAnita
huh, bom poskusila izvedeti:( Bilo je v bolnišnici na pregledu. Groza, da lahko tako zavedejo!:hudicek:

(odgovor članu Tonči)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Že 11 dan ne kakamo
31.1.2005 19:29:15   
KIRA
huanita, čist resno ti pravim.... ..pa oprosti če sem te prestrašila. ni bil moj namen. :ups::ups:
sam ko kaj takega slišim, pa da še od zdravnikov prihaja, pol me skoraj kap:(. ne vem, kaj si je mislila poleg tale dohtarca. mogoče pa ni mislila resno?? :zmeden:

(odgovor članu Tonči)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Že 11 dan ne kakamo
31.1.2005 19:43:33   
al1*
Tudi jaz sem že prebrala, da lahko pri otroku izzoveš kakanje z termometrom, ki ga daš v danko. Tako, kot da bi meril temperaturo otroku v ritki. Če pa deluje pa ne vem, ker nismo nikoli preizkusili.:)

(odgovor članu Tonči)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Že 11 dan ne kakamo
31.1.2005 19:47:50   
KIRA
ja termometer je nekaj drugega, sicer pa je namenjen merjenju vročine in ne kakanju. poleg tega pa se lahko stere, zato ga zadnji čas odsvetujejo v danki. to sem glih zadnjič enkrat brala. najbolj aktualni so termometri na dotik in za v uho.
drezanje s palčko pa: vata se razmoči in se lahko sname, plastika je pa ostra.
kje si pa to brala? a v kaki reviji? bi rada pogledala članek...

(odgovor članu Tonči)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Že 11 dan ne kakamo
31.1.2005 19:53:02   
Annny
HuAnita, če je delovalo, potem je že OK;)
Kira- pa nikar take panike!

(odgovor članu Tonči)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Že 11 dan ne kakamo
31.1.2005 19:56:16   
al1*
http://med.over.net/phorum/read.php?f=4&i=21402&t=21370#reply_21402
Evo, sem se spomnila, kje sem to prebrala.

(odgovor članu Tonči)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Že 11 dan ne kakamo
31.1.2005 19:56:26   
KIRA
sej ne delam panike. si nisi prebrala mal više. saj si ne zmišljujem!!!:(
ne razumem kako lahko dohtarji take bedarije kvasijo.:zmeden: najbrž je spet ena taka, ki je diplomo ponaredila, pa nima pojma.:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-

(odgovor članu Tonči)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Že 11 dan ne kakamo
31.1.2005 19:57:44   
KIRA
hvala al1, grem takoj gledat...

(odgovor članu Tonči)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Že 11 dan ne kakamo
31.1.2005 20:01:30   
Annny
Ehm, Kira, kaj praviš na košček mila v ritko:zmeden:

(odgovor članu Tonči)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Že 11 dan ne kakamo
31.1.2005 20:04:51   
KIRA
eh seveda - družinski zdravnik. to pa ni pediater.
kot da bi moj osebni dohtar kaj pojma imel o dojenčkih.

jaz sem podpisala peticijo za ohranitev pediatrov, ti se na področju otroške medicine izobražujejo, osebni zdravniki pa ne.
ga grem ven spucat - mu grem nekaj napisat, kaj pa daje take čudne nasvete. :grrr::grrr::grrr:
za dojenčke je pristojen pediater ne pa en lari fari zdravnik!

(odgovor članu Tonči)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Že 11 dan ne kakamo
31.1.2005 20:12:31   
KIRA
milo :zmeden: za vsak slučaj bom pa vprašala mojo mamo, pa pediatrinjo ob naslednjem obisku.

sem bla glih na telefonu z mojo mamo: pravi da se je nekoč dajal klistir, narejen iz mila. ampak zelo blaga milnata voda pri manjših otrocih, pri dojenčkih ne.

glede črevesa pa ti še enkrat povem, da ga lahko preluknjaš, če ne daš termometra notri pod pravim kotom. to ti pove vsaka medicinska sestra.

čisto zadosti je, če s kako pumpico notri v anus daš mlačno vodo in pustiš, da se kakec razmoči. to tudi odvaja.

Lp

(odgovor članu Tonči)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Že 11 dan ne kakamo
31.1.2005 20:14:24   
Annny
Očitno gre pri vsej stvari samo za to, da se na nek način 'sproži' izločalni refleks pri dojenčku...naj bo to s termometrom, palčko, milom...8)

(odgovor članu Tonči)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Že 11 dan ne kakamo
1.2.2005 11:46:54   
anaj
Tudi jaz sem morala svoji pomagati kakati. Tako, da sem ji v ritko vtaknila termometer s kremo, kot dabi ji merla vročino. Le tako je nekaj mesecev kakala. Kamilice niso pomagale, limona tudi ne,... Tudi meni je tako naročila zdravnica. Če Ni kakala 4 dni smo ji morali sicer pomagati.

Jana

(odgovor članu Tonči)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Že 11 dan ne kakamo
1.2.2005 11:48:06   
KIRA
jaooo, pa kaj maste vse istega dohtarja???

(odgovor članu Tonči)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Že 11 dan ne kakamo
1.2.2005 12:04:30   
Klepica
Kira!

Tole je pa že malo hecno. Jaz sicer ne živim v Sloveniji, ampak v Nemčiji in tukaj se temperatura pri zdravnikih vedno meri v ritki. Seveda s sterilnim nastavkom. In sigurno ne prihaja do poškodb. Jaz bi se nad temi 11. dnevi malo zamislila in ideje drugih upoštevala kot nasvet.

Snezni pozdravček

Klepica in trije pajaci

(odgovor članu Tonči)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Že 11 dan ne kakamo
1.2.2005 12:18:55   
KIRA
TOČNO TAKO: ZDRAVNIKI TO DELAJO, ne pa mamice.

LAIKI PA TEGA NE BI SMELI DELAT, KER JE TERMOMETER TREBA POD DOLOČENIM KOTOM VSTAVIT.

ampak če si malo više brala - glih zadnjič sem brala, da zadnje čase to ODSVETUJEJO. grem iskat članek, pa ga bom skenirala!

(odgovor članu Tonči)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   Že 11 dan ne kakamo
1.2.2005 12:20:45   
KIRA
sicer pa, kaj pa se sekiram.:zmeden: so vaši otroci. če jim želite škodovat zaradi lastne neumnosti, kar dajte...
me čist nič ne briga. sem vam da la dober nasvet, če ga pa upoštevate je pa vaša stvar.!

(odgovor članu Tonči)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   Že 11 dan ne kakamo
1.2.2005 12:38:48   
cmokec
Bom še jaz opisala moje izkušnje.

Imam skoraj 4 leta starega sončka, ki ima konstantne težave s kakanjem od malega.

Na gastro oddelku pediatrične smi bili , ko je bila stara 4 mesece, pa ko je bila stara 3 leta.

1. pravilo
V danko se ne poriva nič. Danka ima lahko zaradi napenjanja in potiskanja trdega kakca ranice, ki so zelo dovzetne za okužbo. Pomaga kremica, ki je dosegljiva samo na tem oddelku, saj zaradi bolečin ob kakanju omrtviči namazano, da otročka ne boli.
V danko se ne poriva nič. Otrok je v fazi razvoja, vsakodnevni dogodki so za njega ena sama učilnica. Prav tako je tudi z posameznimi organi. Otrok mora imeti naravno vspodbudo za kakanje od znotraj. Zunanji dražljaji so imetni, kar lahko dolgoročno oteži pravilno navajanje na kakanje brez zunanjih dejavnikov.

2. pravilo
Če otrok dalj časa ni kakal, praviloma zgubi ješčnost. Ne silite ga jesti, saj je to podzavestno varovalo, da se v črevesju nebi nabral dodatni "material". Važno je, da otrok veliko pije, saj večina otrok ne odvaja blata, ker je pretrdo ali celo izsušeno. Črevesju bo tako vsrkalo dovolj tekočine, ki ga bo oddajalo blatu.

3. pravilo
Otrok naj bo na balastni dieti. Če katera še doji, naj se mamica izogiba naslednje hrane: banane, naribana jabolka - porjavela, čokolada, piškoti, smokiji, bobi palčke, čipsi (za razkroj potrebujejo veliko vlage), riž, siri, večja količina mleka in mlečnih izdelkov (velja za mamice). Izogibajte se juham (shujševalne juhe)z zeljem porom, zeleno, ..., ker iz telesa odvajajo vodo. Enako velja za odvajalne čaju in lipov čaj, saj odvajajo vodo in ne blata.
Priporočljivo je laneno seme in donat za mamice, vendar naj bo donat v malih količinah, da dojenčka ne začne zvijati. Sokci za dojenčke naj vsebujejo sok namočenih suhih sliv. Pomaga tudi pomaranča.

4. pravilo
Otrok naj se veliko giblje, saj to preprečuje, da bi bilo črevo "leno":

5. pravilo
Otroško ritko okoli danke lahko mažete z olivnim oljem, da bo kožica bolj volna in prožna. Ampak samo zunanji del, nič noter.

6. pravilo
Obstajata dva sirupa, ki nista odvajalo, ampak spodbudita, da črevo srka večje količine vode v blato, da je bolj mehko. Pri tem je zaradi možne dehidracije potrebno več piti. Kdaj se ga lahko začne uporabljati, točno ne vem. Mi ga že dolgo. Dobita se brez recepta in se imenujeta: Portalak in Prorektal. Sta ista, le proizvajalca sta različni podjetji.
Zelo pomaga tudi laktoza v prahu. je umetno pridobljen grozdni sladkor, ki pa že deluje odvajano.
Pred jemanjem se pozanimajte v lekarni, še boljše pa pri pediatru. Zdravil brez posvetovanja ne dajajte, ker sem napisala, da pomagajo.

7. pravilo
Kadar otrok ob napenjanju začne zelo jokati, mu takoj odvite pleničko, saj nima dovolj potisne energije, da bi klobaso pitisnil z enim potiskom. Lahko obstane na sredini potiskanja in ker je danka zelo razširjena zelo boli. Nogice mu potisnite navzgor in narazen proti glavici, da klobasa lažje nadaljuje svojo pot.

Mi smo prestajali blazne muke, a se je stanje sedaj (trkam ob mizo) uredilo.

Če še katero kaj zanima, naj vpraša.

cmokec


(odgovor članu Tonči)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   Že 11 dan ne kakamo
1.2.2005 12:50:10   
KIRA
bravo cmokec:bravo::bravo::bravo:. upam, da bojo mamice sedaj verjele in ne bojo ogrožale zdravja svojih otrok.

zelo lepo napisano!!!!!:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

Tole je del članka, ki sem ga brala, govori sicer o različnih načinih merjenja temperature, tale del se pa nanaša posebaj na merjenje v danki. Se opravičujem da je tako dolgo trajalo, ga nisem imela pri roki..

..

Es gibt noch die (alten) Quecksilber-Thermometer (mit denen möchte ich die Thermometer, die mit Alkohol gefüllt sind, gleichsetzten!) Die haben aber fast nur Nachteile:

- Wenn sie wegen nicht fachgerechter benutzung zerbrechen, rollen die bekannten Quecksilberkügelchen umher! Und die sind hochgiftig!!! (Außer bei denen ohne Quecksilber!) und es Scherben!

- Bis die Temperatur richtig angezeigt wird, vergeht Zeit. Und zwar so zwischen 3 und 5 Minuten! Es ist schwär einen Säugling oder ein Kleinkind so ruhig zu stellen, das mann Mit einem solchen Thermometer unter ohne Komplikationen Temperatur messen kan.

- Für eine genaue Rektal-Messung sollte man so das Thermometer 2 cm in den Anus einführen, das die empfindliche schleimhaut nicht beschädigt wird. Dazu muss dieser unter einem geegnetem Winkel eingeführt werden.

- Unter Umständen kann die Skala nicht richtig abgelesen werden

- Der Messbereich ist „voreingestellt“, d.h. außerhalb dieses Temperaturbereiches ist keine Messung durchführbar (z. B. bei Unterkühlungen!)

- Analmessung (= im Po): ist lange Zeit die gängigste Methode, das Fieber zu messen gewesen. Aber diese Methode hat, obwohl sie sehr genau ist (!), ein paar Nachteile:

Es ist ganz einfach unangenehm, risikoreich und unhygienisch! Außerdem ist eine Temperaturveränderung nur zeitverzögert erkennbar (aber nur wirklich wichtig bei den Messungen, die Temperaturschwankungen erfassen sollten!)

(odgovor članu Tonči)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?