|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ženska - moška opravila
21.8.2005 19:53:46   
india
Takokot pove naslov, ali imate pri vas ločeno : ženska in moška opravila. Pa še to me zanima : koliko "moških " stvari naredite same? Se pravi : menjava žarnic, vrtanje lukenj v steno, pleskarija, popravljanje kakšnih malenkosti???

Odkar mi je umrl ati, se skoraj vsega v hiši lotim sama, saj moža skoraj da ni doma, da pa bi plačevala hišnega mojstra mi ne pade na pamet.
Kar se pa tiče ženskih in moških opravil, tega pa nismo pri nas nikoli poznali. :miska:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   ženska - moška opravila
21.8.2005 19:56:29   
SANDY
Jest sem koj za moška dela. Sem ful sama nardila v stanovanju, tako da Blažu dostikrat ne rabim rečt.
Ženska dela povečini jest, če mu pa s prstom pokažem pa tud on ;)

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   ženska - moška opravila
21.8.2005 19:59:33   
Anonimen
Oba delava vse. Moške zadeve dela on, če ga ni, pa tudi sama zmorem.
Sama zelo rada pleskam, luknje vrta on, mu je to v izziv (imava tako trde stene, da nama najboljši svedri ostanejo notri, brez heca:)-:)-:)-), žarnice tudi zamenjam sama, sama čistim sifone, ker bi jih on polomil, tudi avto odpeljem na servis. Ja, sem kar ročna. Računalnik je pa itak moja domena.
On dela tudi ženske zadeve, kuha, pospravlja, lika, peče,...

Ja, sva dvospolnika:)-:)-:)-:)-:)-:)-.

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   ženska - moška opravila
21.8.2005 20:00:44   
ZARA
Jst pa nočem reskirat,da bi bla zarad ene žarnce pri teh letih u trugi... tko da,ja mamo!!

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   ženska - moška opravila
21.8.2005 20:01:37   
lenika
Jaz od "moških" opravil zamenjam kakšno žarnico ali varovalko kaj več pa že ne. Kar pa se ostalih opravil tiče, jaz večinoma kuham, razen med vikendom, perem vedno jaz, ter skrbim za čisto kopalnicio in hodim v trgovino, razen večjih nakupov, ki jih opraviva skupaj. Moj :love: vedno posesa stanovanje in plačuje račune, likava pa si vsak sam.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   ženska - moška opravila
21.8.2005 20:02:40   
india
Zara, pa sej ne bi sama u trugi ležala:zmeden2::zmeden2::)-:)-:)-:)-..no moj mož od "ženskih " stvari samo likat ne zna.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   ženska - moška opravila
21.8.2005 20:03:00   
lenika
Ja pa avto peljem na servis in registriram tudi sama, včasih pa tudi njegovega.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   ženska - moška opravila
21.8.2005 20:09:46   
Anonimen
nimava ločen. oba znava vse, in tut delava vse

zara zakaj bi te pa menjava žarnice ubila? pa prvič slišim da je to moško opravilo :) to je tko k skret papir zamenjat :)

lp, lara

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   ženska - moška opravila
21.8.2005 20:24:47   
Anonimen
V prejšnjem življenju je bilo tako, da je bilo samo vrtanje lukenj v steno njegova domena (v BS-u je sam beton), pa računalnik tudi.

Zdaj pa delam vse-celo vtikače in varovalke (klasične) sem se naučila menjat, pa kakšno pipo tudi. Čeprav tega tudi moj bivši ni delal. Itak, da sem jest bla pr hiši bolj tehničar. Sej sem inženir konc koncu, on pa družboslovc.

Edino česar se pa res nikoli nisem lotila je bil, je in bo brskanje po računalniku. Ga preveč rabim, da bi se z njim zafrkavala. Vse ostalo pa ni blema.

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   ženska - moška opravila
21.8.2005 20:36:28   
TaRe*
pri nas mamo pa baje samo ženska dela...moških ni.:zmeden2:
Edina stvar,ki je pa res njegova,je pa,da v tretji štuk prvleče vse,kar mati nakupjo.Nosila pa ne bom,je dost da nabavim8).
Menjam žarnice,plin,belila sem tudi že ,sestavljala omare,polagala pod(on se rad loti,pol pa obupa,moram pa jaz dokončat,če ne ni nč.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   ženska - moška opravila
21.8.2005 20:54:59   
snorlax
Bolj kot ne imava res tako delitev. To pa zato, ker moj :love: dela cel dan in mu ne morem še zvečer rečt, naj gre likat ali kaj takega. No, smeti že nese ven, pa cote tud vrže v sušilca, kaj več pa že ne.

Jaz pa od "moških opravil" belim (to delam rada, moj pa z nejevoljo), pa kakšno žarnico zamenjam, varovalko sem že tudi, samo mi je moj govoril navodila po telefonu.Pa avto grem tankat, čeprav nerada, kaj več o avtu pa ne vem, razen tega, da ima 4 kolesa in volan. Baje obstaja poleg rezervoarja tudi posoda za olje?!:zmeden: :)-:)-:)-

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   ženska - moška opravila
21.8.2005 21:09:20   
Anonimen
Kar se tiče delitve: jaz perem avto, on puca hladinlik. Ostalo je pa vse "naše".

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   ženska - moška opravila
21.8.2005 21:11:53   
india
No, kar se avta tiče, sem jaz tudi pravi mojster postala ;)

Na koncu si bom spet postavla vprašanje: zakaj sploh mamo dedce:)-:)-:)-

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   ženska - moška opravila
21.8.2005 21:17:13   
Anonimen
Za najedat :)-

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   ženska - moška opravila
21.8.2005 21:22:43   
puncica
ne nimamo, ravno zdejle moj posodo umiva, pa tamalo daje spat, pa nahrano jo je:)-:)-:)-
A ja da bi vtala ni šans se bojim vrtalnega stroja, žarnice itak menjam, se mi zdi fajn. bravala sva tud skupaj, popravljanje pa raj pustim mojmu ker je res mojster za vse:bravo::bravo::bravo: ja pa betoniram glih ne, ker sem prešoh

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   ženska - moška opravila
21.8.2005 21:27:48   
lefairyon
pri nas je pa tako da tista dela ki naj bi bila ženska narediva oba s tem da mojemu :love: ni treba nič prej povedat, se kar sam loti...za moška dela je pa itak majstor...popravi vse in ni ga dela da ga ne bi znal narediti...in česar se loti to tudi dokonča...:bravo::bravo::bravo:
kar se pa tiče vsega skupaj...pretežno delava vse skupaj od pomivanja pa do šraufanja8)...
ni mu težko počistiti dokler sem z leonom zunaj ali pa če sva na vikendu...moram reči da me skoraj vedno pričaka pospravljeno in čisto...
moj dragi je najboljši možek na svetu...pa verjele ali ne...
lp, nadi:rozica:

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   ženska - moška opravila
21.8.2005 22:04:19   
smrka
Danes smo imeli pospravljanje po bajti ker smo pricakovali obiske, jaz sem posesala celo stanovanje, moj je cuval tamalo, smo se tako zmenila. Potem sem jaz cuvala tamalo on opral kopalnico, po kosilu ki sem ga naredila je on pomil posodo in jo obrisal ter pobrisal prah po stanovanju. Jest sem pa medtem dojila tamalo in ji delala druzbo, ker sama noce bit niti za 5 minut. Za enkrat mi pomaga v vsem - upam da bo tako tudi ostalo. Ko mi pa naredi kako zensko opravilo ga pohvalim 100 krat, da nebi slucajno zgubil voljo, ker dedci imajo to radi da jih pohvalimo. Bravo moj dedc! :bravo:

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   ženska - moška opravila
21.8.2005 22:04:45   
Vesna
mosko delo:upravljanje z daljincem,pa kuha dosti
zensko delo:skoraj vse gospodinjstvo

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   ženska - moška opravila
21.8.2005 22:20:28   
kofetek2010

oba znama vse :)

je pa res, da se kosilnice ne prtaknem :)- več :)

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   ženska - moška opravila
21.8.2005 22:22:10   
india
Jana, a ti je kdaj pobegnila??:)-:)-:)-:)-

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   ženska - moška opravila
21.8.2005 22:24:49   
Maček Muri
Imava nekaj moških del, beri: vrtanje, žaganje pa tako, ženskih pa ne poznava. Edino cunje dajem prat vedno samo jaz, ostalo je pa od obeh.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   ženska - moška opravila
21.8.2005 22:25:27   
kofetek2010


ne, a na silkarco ni lepo pokošeno, s tisto s košem pa se mi ne da sprehajat in ga praznit enih 4x ali 5x :zmeden2:


(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   ženska - moška opravila
21.8.2005 22:46:32   
Gina
Mi na kraj pameti ne pade, da bi kakšna moška dela delala:)-:)-, je ženskih preveč. Ja, imamo razdeljeno in mi kar paše. V bistvu ne vem, kako to drugje izgleda, ampak po mojih izkušnjah redko kje delata res oba enako in oba vse. No, mogoče pa je kje tako, kaj pa vem.

Pravzaprav vse znam, ker sem bila v to prisiljena že kot otrok, ker moj oče ni zamenjal žarnice po pol leta, počeno ogledalo smo pa menda imeli pred vhodnimi vrati 10 let, za svoj avto sem vedno morala skrbeti sama.... Potem sem bila prisiljena vse počet, ko sem živela sama, zdaj pa od vseh moških del edino avto perem in nafto točim. Ampak sem se morala prisilt, da rečem, da ne znam. In deluje. Resnično ne delam moških del. Vse prinesejo gor iz avta, še smeti nosijo v smetnjak. Moj včasih kaj skuha, pa za otroke skrbi zelo veliko - od previjanja, hranjenja, do razvažanja... Ostale gospodinjske zadeve, od perila do sesanja in pomivanja..., so pa moje. :)8)

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   ženska - moška opravila
21.8.2005 22:52:24   
elizabeta p
V bistvu imamo. On vrta luknje v stene, na tehniko se bolj spozna kot jaz, beli...
jaz pa kuham, pa pucam. Sam živiva pri njegovih, vsi skupaj v stanovanju tko da če se recimo meni ne ljubi, njegova mamica zrihta in se mu ni treba potrudit.:grrr:
Drugače pa ko ga piči kaj skuha, pomije posodo...Ampak mora biti pri volji.
Ko sva sobo rihtala sva skupi pohištvo sestavljala, polagala tapete.
Zakaj bi bilo pa menjanje žarnice moško delo?

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   ženska - moška opravila
21.8.2005 23:04:27   
Pajaca
Pri nas ni moških in ženskih del. Vse delava oba, brez kakšnih posebnih siljenj in pejd to narest...

Drgač pa ga res še nisem videla likat, ostalo je mala malca. Itak je pri nas kuhanje strogo moško delo:)-, mene ne mika preveč.

Jaz pa pač znam vse pošravfat in zvrtat lukne, pokosit, razsut robnike betonske, spraznt greznco, popravt rolete, ..... ja ja tko je če so 3 babe pr hiš, pa oče umre.... en prevzame tehniko čes. Tko da mi še na misel ne pride da bi koga klicala da mi žarnco zamena... kot pravi Lara... isto ko zamenjat rolco papirja v wc (oz lažje:)-)

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?