|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   živite v mestu ali na deželi?
19.7.2006 12:29:35   
cuma
Pozdravljeni!
Zanima me, kje živite in zakaj - katere so za vas prednosti in slabosti življenja v mestu oz. na podeželju. Bi se, če bi imeli priložnost, selili, če bi se, kam in zakaj?

Jaz živim na podeželju.
Prednosti:
user posted image  večje stanovanje za manj denarja
user posted image  mir
user posted image  vedno parking pred hišo
user posted image  majhen vrtek (travica), ki je samo naš!
Slabosti:
user posted image  povsod je treba z avtom
user posted image  ni družbe...kavice, sprehoda ob obali, kopanja z brisačo na rami
user posted image Otroke bo treba povsod vozit (aktivnosti...), ne bodo imeli družbe v okolici
Selila bi se v Izolo ali Koper

Kaj pa vi?
Lp cuma
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: živite v mestu ali na deželi?
19.7.2006 12:41:39   
malika
na deželi

prednosti in slabosti pa so iste kot pri tebi; le da se mi kopamo kar na dvorišču user posted image

_____________________________

Izberi si luno za cilj in tudi če boš zgrešil, boš še vedno pristal med zvezdami

(odgovor članu cuma)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: živite v mestu ali na deželi?
19.7.2006 12:44:45   
srki
Na deželi.

Prednosti iste, kot si napisala. Slabost samo ta, da bo treba otroka vozit na dejavnosti. 

Nimam nobene želje po selitvi drugam samo zaradi tega.  

(odgovor članu malika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: živite v mestu ali na deželi?
19.7.2006 12:45:18   
G in T
1km od centra mesta

(odgovor članu malika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: živite v mestu ali na deželi?
19.7.2006 12:49:14   
Anonimen
na deželi in je super....

(odgovor članu G in T)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: živite v mestu ali na deželi?
19.7.2006 12:50:55   
freyakali
Se strinjam s tinyP user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Čas bo zacelil svet. Čas bo pomlajšal ta planet. In ko naju ne bo, ostala bo duša, ne telo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: živite v mestu ali na deželi?
19.7.2006 14:05:55   
ribica.
V mestu in je super. Vse na dosegu roke. Najbolj všeč mi je pa to, da kljub veliki količini ljudi živim svoj life brez obirannja, ki se dogaja na vasi, ko vsak vse ve o vsakem. POčutim se res svobodno!

(odgovor članu freyakali)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: živite v mestu ali na deželi?
19.7.2006 14:08:59   
zaljubljena23
Na podeželju
+
- mir
- velik vrt

-
- če želiš v mesto moraš imeti izpit in avto, saj avtobusa ni, taksi je pa drag

Selila pa se ne bi drugam


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu freyakali)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: živite v mestu ali na deželi?
19.7.2006 14:10:53   
Bubamaraa
IZVIRNO SPOROČILO: G in T

1km od centra mesta


se podpišem.......ne grem pa nikoli živet v center......


_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu G in T)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: živite v mestu ali na deželi?
19.7.2006 14:11:50   
srki
No ja Ribica, s tem obiranjem se ravno ne strinjam. Živim na podeželju, vendar pa ne v takem, ki ima 10 hiš, zato ne čutim nobenih posledic obiranja. Sem mnenja, da se povsod obira, ne samo na vasi, temveč tudi v mestu. Verjetno tudi tebe kdo "obere", samo ti tega ne veš, tako kot jaz ne, čeprav sem na vasi.

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: živite v mestu ali na deželi?
19.7.2006 14:19:08   
Maxica
user posted image Ravno včeraj sem mislila odpreti to temo, ker sem lih to razmišljala.
Živimo na vasi in mi je edino fajn to, da imamo pred hišo dovolj prostora, da se user posted image  otrok po mili volji lahko igra, tako v bazenu kot v peskovniku, imamo mir, pa še cesta ni ravno blizu. Ampak to je pa tudi vse.
Čisto za vsako stvar se je treba usesti v avto, tako da se ne strinjam, da je življenje na vasi cenejše, kvečjemu dražje, ko pokuriš toliko bencina. Trgovino sicer imamo, franšizno Mercatorjevo, kjer je vse kar fajn dražje ali pa sploh nimajo na zalogi, ali pa ni nič izbire ali pa je že čez rokuser posted image . Malo večji otroci nimajo nič za početi popoldne, ni organiziranih kakšnih aktivnostih ali česa podobnega. Spet se moraš usesti v avto, jih peljati, pa počakati. Pločnikov nimamo, je prav fajn nevarno hoditi z vozičkom ali majhnim otrokom po cesti.user posted image  Kabelske TV nimamo, ker se kmetom, ki so v vasi alfa in omegauser posted image , zdi neumno, tako da vidimo cele tri programe.
In podobno.
V glavnem, se že veselim spet porodniške, ko se bom morala z dvema majhnima otrokoma šetati po glavni cesti, po eni in isti turi. Jupi!user posted image
Tako da - morda so vasi primerne za čisto majhne otročke in pa upokojence, ki radi delajo na vrtu. Vsaj naša. Sicer se lahko pa samo ali zapiješ (gostiln je pa dovolj, to pauser posted image ) ali pa prepustiš in životariš.
Mi se v glavnem v bližnji prihodnosti nameravamo preseliti v sosednji, malo večji kraj, predvsem v dobrobit naših otrok. Saj vem, da so v večjih mestih potem tudi slabe stvari, ampak vseeno.
Opisala sem našo vas, no, morda je drugje bolje.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: živite v mestu ali na deželi?
19.7.2006 14:24:01   
Anonimen
trenutno živim na tako super lokaciji da ne bom nikol več vrjetno. v eno stran mam 10 min peš do centra mesta v drugo stran pa njive, polja in gmajne in kmetije :)
selimo se malo bolj na deželo, vendar v novo urbanizirano naselje. z avtom 2 min do mercator centra in mesta, peš do šole 10 min, 3 min do avtobusne postaje, ja za dejavnosti se bo treba pa v avto vrjetno vsest če bo to kaka glasbena šola al pa kej podobnga. ampak js se v avto vsedem tut zdej k mam 10 min do mesta še na misu mi ne pride da bi po opravkih letala peš, v mest peš grem res samo če grem na sprehod.

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: živite v mestu ali na deželi?
19.7.2006 14:24:01   
SaaS
Zdaj na obrobju, pravzaprav že dežela, vas. Prednosti ste že naštele. Mogoče, še kaj dodam. Otrok se mirno igra pred hišo, že ko bo nekaj let star, bo šel sam do prijateljev sosedov. Zelenje, gozd, voda, travnik vse na dosegu, skoraj pred hišo. Razgled iz dnevne na manjši travnik in hribček - gozd, trta na balkonu, svež zrak. Le če sem brez avta, je malo bol štorasto, ker mestni avtobus vozi dokaj poredko, le v špicah je malo bolje. Malemu so pa trenutno največji plus krave in traktorji pri sosedih...
Ko sem bila majhna smo pa živeli v stanovanju v strogem centru Ljubljane. Nikakor ne prevaga, da bi šla zdaj z malimi otroci recimo tja nazaj. Slab zrak, promet, le balkon, razgled na štiripasovnico, bloke. Nisem se mogla sama igrati pred hišo, počakat starše, da so si vzeli čas in me peljali v park. Nemogoče parkiranje, omejeno število parkirišč pred blokom.
Je pa res, da ko si mlad (srednja šola, faks) bi bilo pa luštno tam, vse dogajanje tako blizu, peš nekaj minut... Za mlado družino pa ne.

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: živite v mestu ali na deželi?
19.7.2006 14:28:26   
KIRA
mene ven iz mesta ne spraviš noben denar. res je pa, da tud v centru ne bi živela, je prehrupno. mi smo v murski soboti, ki ni prav velika. po mojem je ravno pravšnja, ker ni daleč nikamor. čisto udobno se da prit kamorkoli  s kolesom ali peš.

(odgovor članu cuma)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: živite v mestu ali na deželi?
19.7.2006 14:46:23   
Anonimen
V mestu.

Prednosti in slabosti pa nimam časa na pisat,ker se mi mudi na plažo.
user posted image

(odgovor članu cuma)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: živite v mestu ali na deželi?
19.7.2006 15:54:49   
kapica
Jaz tudi zivim na dobri lokaciji, na vasi, 20 km ven iz mesta.

Imava oba tukaj sluzbo, ko bova rabla solo in vrtec je cisto blizu, 5 min. peski. v trgovino se peljeva 10 min. z avtom.
Ko pa zeliva malo med ljudi pa greva v mesto in v guzvo, mi prav dene vcasih, ne bi pa ravno zamenjala.  Tukaj imava fajn mir, bakon obrnjen na travnike, tako da lahko nag po njem hodis ce hoces.

Se mi zdi da je tukaj bolj svobodno, sprosceno, tista guzva in hrup bi mi bilo vsak dan prevec.


_____________________________

Sedaj nas je pa pet!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: živite v mestu ali na deželi?
19.7.2006 16:07:28   
rainbow
Mi pa v centru, blizu služb, vrtca, oš, glasbene...., pogrešam trato, gremo pa k mojim, ki so izven centra. pri obeh so + in -, pa se pač nekak človek odloči. Nikoli pa  ni čist perfectuser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu kapica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: živite v mestu ali na deželi?
19.7.2006 16:39:24   
bubče
na deželi....cca 20 km iz centra LJ.....in je sanjsko....ne bi zamenjala...razen, če bi bila prisiljena....

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: živite v mestu ali na deželi?
19.7.2006 16:39:43   
ribica.
Kar se obiranja tiče, sem seveda govorila iz svojih izkušenj. Tudi sama prihajam z vasi. Zadnje pol leta smo v sili razmer živeli tam, zato vem kako je. Seveda ne vem kako je pri vas. Meni pač to ni všeč. Mogoče mi bo to kul ko bom stara. Pa tudi kar se sprehodov z deco tiče, mi je na deželi stokrat bolj bedno kot v mestu. Zelo so nevarne ceste, ker ni pločnikov, pa vedno eno  in isto okolje. Jaz gledam na zadeve z vidika pešca, ker sem ves čas sama z dvema malima otrokoma, brez avta. Dežela bi bla meni res beda. Saj tudi v mestu sem ves cas sama z otroki, a vendar mi je boljše.

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: živite v mestu ali na deželi?
19.7.2006 17:00:01   
Tadeja
Živimo na deželi cca 50km iz LJ. Z avtocestno povezavo imamo dobre pol ure do tako imenovane civilizacije, od katere me samo glava boli, ko pridem domov. Še sreča, da imam službo 5min od doma, tako da mi za user posted image  pikico in user posted image leva ostane vsaj nekaj časa (delovnik od 9 - 17). Seveda so tudi slabe strani dežele, ampak v splošnem prevladajo ++++.
Otroka je sicer potrebno voziti na razne dejavnosti z avtom, ampak ko je doma ga pa lažje pustiš zunaj. Se mi zdi da je dežela vseeno boljši kraj za odraščajočega otroka, kot mesto. Čeprav so tudi tu že izjeme (droge, alkohol).
No ja kakorkoli že, ne bi zamenjala.

_____________________________

Bila sem topel veter svetlozelenih poljan
in kot žrebe brez vajeti ujeto v sončen dan.
(Saša Vegri)

(odgovor članu cuma)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: živite v mestu ali na deželi?
19.7.2006 22:26:33   
Pi-kica 1
Na deželi in je super fajn - mir, dosti zelenja in trave okoli hiše, vrt, sadno drevje. Res se moraš skoraj vsepovsod peljati, ampak to sem se prej tudi, ko sem živela v mestu.

LP

Pi-kica

(odgovor članu Tadeja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: živite v mestu ali na deželi?
19.7.2006 23:44:22   
Anonimen
Živim v slovenski prestolnici - Ljubljana BTC. user posted image

Prednosti:
- vse je na dosegu roke (dobesedno)
- družbo imamo mi in otroci
- poceni mestni prevoz (ne potrebuješ avta, vseeno pa imaš taksi)
- več možnosti za službo
- vedno se kaj dogaja
Slabosti:
- stanovanja so svinjsko draga
- več je kriminala
- nimamo svoje zemlje (ker smo v bloku)
- čisto vse je treba plačat (do zadnjega lista solate)
- ni miru in tišine

Čeprav je mogoče slišati neverjetno, pa mi takšen življenski stil ustreza. Ker sem pač hiperaktivna in po drugi strani celo lena. Zato se zlepa ne bi odselila iz BTC-ja. Če bi se pa že, sta pa samo dve alternativi: direktno ob morje (da je med hišo in vodo samo plaža) ali pa v gorsko pokrajino a la Grizli Addams (totalen odklop).

(odgovor članu cuma)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: živite v mestu ali na deželi?
20.7.2006 6:05:01   
dory
Potatoe land - VAS  :)

PREDNOSTI:
- mir
- blizu imamo gozd in tisoce sprehajalnih poti
- blizu imam ZD, trgovino, vrtec in šolo
- sluzbo imam 5min stran :)


Slabosti:
- stare babe, k o vseh vse vejo in ne znajo druzga k sam opravlat :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: živite v mestu ali na deželi?
20.7.2006 23:17:06   
Mateja82
Na deželi pa ne  na  vasi.

pozitivne :
- veliko prostora okoli in okoli
- v bližini jo gozd, travniki s polno raznega cvetja
- sosedi so ravno prav oddaljeni da  nam ne dihajo za ovratnik
- mir
- nobene gneče
- ni tako daleč dovečjega  mesta odkar imam izpit in avto to ni noben problem (15-  20min z avtom )
- všeč mi je ker smo doma na ravnini
- se počutim varno

Slabosti kot si že sama napisala
- nobene družbe tud tamala  ne bo imela v bljižini veliko vrstnikov
- otroke bo treb vozit  kamor bojo želeli


Se pa nebi preselila, ker mi je tukaj čisto všeč, drugače pa grem tudi  zelo rada v mesto, ampak živela pa nevem če bi tam.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: živite v mestu ali na deželi?
20.7.2006 23:31:40   
KODA
Na vasi.Imamo celo Mercator in Tuševo franšizo.Pa pošto,zdravstveni dom(podružnico),celo banko,pa se vseeno smatra za vas.
Res pa,da so avtobusne in vlak povezave čez teden dobre,čez vikende pa smo skoraj odrezani od sveta.user posted image Ogromno ljudi se z svojimi avti pripelje do železniške postaje(tam parkirajo) in nato z vlakom nadaljuje pot do službe v Ljubljani.

Pa eno fajn gostilno imamouser posted image

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Mateja82)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?