|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   žvečilni gumi???
4.8.2008 22:38:03   
marčika
user posted image POZDRAVLJENI!
Naš Tadej je star 3.5 leta in najraje od vsega bi žvečil žvečilnije.Včasih in to je res zelo redko mu katerega dam,ampak takrat sedi čisto pri miru in žveči,ker se bojim,da se mu nebi zataknil.On pa je takrat srečen in zadovoljen in se mu kar smeji.Kako pri vas rešujete te stvari?(ZOBOZDRAVNIKI PA CELO VZPODBUJAJO ŽVEČENJE ČIGUMIJEV?!)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: žvečilni gumi???
4.8.2008 22:43:39   
kofetek2010
naša 2,5 letnica že nekje pol leta z veseljem žvečki Orbit white, ki kar fajn pečejo user posted image
Tistih sadnih otroških pa ne mara.

In kaj bi naj pri tem reševala? user posted image

(odgovor članu marčika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: žvečilni gumi???
4.8.2008 22:48:01   
marčika
Se ne bojiš,da bi se ji zataknil?Od ene zdravnice tamalega niso mogli več rešiti v bolnici so mu ga strgali ven iz sapnika,pa je bilo vse zlepljeno.
PS.:TO BI REŠEVALA!!!user posted image

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: žvečilni gumi???
4.8.2008 23:01:14   
kofetek2010
zatakne se ji lahk tud karkoli da v usta user posted image

(odgovor članu marčika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: žvečilni gumi???
4.8.2008 23:20:09   
silvya
Mojadva še danes ne dobita žvečilnih pa sta stara 8 in 11 let. user posted image

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: žvečilni gumi???
4.8.2008 23:25:37   
mama54
Hja, saj se ji res lahko zatakne košček kruha, žemljica ali bonbon. To pomeni, da 3,5 letniku nesmeš ničesar dati v usta brez, da bi prej sama prežvečila ali zmiksala. Ene pa res malo pretiravate. Pa saj to ni več dojenček. Bi razumela, da se gre to za dvo letnega otroka.

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: žvečilni gumi???
4.8.2008 23:29:29   
pravljica
naš že tudi lep čas žveči...edini problem je ta, da je tu pa tam prilepljen na kakšnih hlačah in majici user posted image  da bi se mu zataknil, se ne bojim, glede tega bolj pazim pri bonbonih...moti me edino, če kje dobi tiste sladke ali huba buba ipd...orbit pa naj le žveči user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: žvečilni gumi???
4.8.2008 23:51:44   
rija
moj pa še ni poskusil čarov žvečenja....pravi, da to ni za otroke....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: žvečilni gumi???
5.8.2008 1:03:45   
yellowcrystalstar
men je vseeno sicer, če kdo žveči ali ne, ampak samo toliko, da veste, da orbit niso niti najmanj ok čigumiji, ker vsebujejo aspartam.

http://www.skrivnosti-sveta.com/aspartam-tihi-zastrupljevalec/

http://lifestyle.enaa.com/prikaziCL.asp?ClID=11011





_____________________________

When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace. (Hendrix)

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: žvečilni gumi???
5.8.2008 8:23:48   
Daschi
IZVIRNO SPOROČILO: yellowcrystalstar

men je vseeno sicer, če kdo žveči ali ne, ampak samo toliko, da veste, da orbit niso niti najmanj ok čigumiji, ker vsebujejo aspartam.

http://www.skrivnosti-sveta.com/aspartam-tihi-zastrupljevalec/

http://lifestyle.enaa.com/prikaziCL.asp?ClID=11011






Pa ne samo orbit, ampak ogromno zadev vsebuje aspartam. pa ne samo to, tudi kaj drugega.
In ravno zaradi tega imamo mi doma eno tako toplo gredo, kjer gojimo vso hrano, ki jo potem zaužijemo. In da bi bila ta hrana še bolj naravna, smo na črnem trgu kupili enega Tarzana, ki se na štrikih zibblje med vso to hrano.

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu yellowcrystalstar)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: žvečilni gumi???
5.8.2008 8:25:39   
Daschi
IZVIRNO SPOROČILO: marčika

user posted image POZDRAVLJENI!
Naš Tadej je star 3.5 leta in najraje od vsega bi žvečil žvečilnije.Včasih in to je res zelo redko mu katerega dam,ampak takrat sedi čisto pri miru in žveči,ker se bojim,da se mu nebi zataknil.On pa je takrat srečen in zadovoljen in se mu kar smeji.Kako pri vas rešujete te stvari?(ZOBOZDRAVNIKI PA CELO VZPODBUJAJO ŽVEČENJE ČIGUMIJEV?!)


Edino pametno!
Moji otroci tudi ne žvečijo. V bistvu sploh še nikoli niso žvečili, ker mene je dobesedno groza, panika in trebuh.
Jaz sem jim kar lepo dala infuzijo. Sicer je malo zoprno, ko si jo za sabo porivajo, ne morejo igrat nogometa, ampak, če pa pomislim, kaj vse bi lahko bilo, če bi žvečili. Jao, jao.
Sem ziher, da jim rešujem življenje.

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu marčika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: žvečilni gumi???
5.8.2008 8:38:17   
Anonimen
Lansko leto se je zadušila deklica z peško,ko je jedla češnje.
Torej vsak grižljaj hrane je lahko usoden.
Če želiš rešitev je samo ena popolnoma logična,do katere bi lahko sama prišla,
enostavno ne daš čigumijev pa je.

(odgovor članu Daschi)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: žvečilni gumi???
5.8.2008 8:38:38   
pikecpokec
Ja, pa v vato jih zavijmo pa samo v stanovanju so lahko. Samo pomislite na UV žarke, pa klope ki jih lahko dobi kje zunaj, pa še in še. Ne ne, jaz mojega tamalega nikamor ven ne spustim user posted image .

Marička, a tebe drugače kaj matra? Mislim, ker si tolk nastrojena? Jana ti je čisto lepo odgovorila. Dej se malo umiri, no, pa ne svojih frustracij tule na RR sproščat


_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: žvečilni gumi???
5.8.2008 8:47:43   
Maxica
Niti naš štiriletnik niti dvoletnik nista še žvečila žvečilnega gumija, kaj pa vem, niti spomnili se nismo na to, da bi.user posted image  
Če bi me pa skrbelo, bi mu ga pa tudi zihr ne bi dala.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: žvečilni gumi???
5.8.2008 8:53:09   
.Anonimna.
Naš 3 letnik tudi ne žveči, pravzaprav noče user posted image

Se mi pa zdi, da je recimo grozdje bolj nevarno kot žvečilni. Ampak, če tako pogledaš, je nevarno potem vse, bonboni, češnje, ....

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: žvečilni gumi???
5.8.2008 9:00:22   
melanija
Moja 2,5 letnica pa je prav nora na čigumije in jih dam, zakaj pa ne , še najraje ima tiste pri katerih dobi tatuje, da ima potem roke vse polepljene. Pa kaj čmo eno veselje morajo imeti.
Jaz pijem kavo ona žveči, vsaka ima svojo "razvado".

(odgovor članu .Anonimna.)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: žvečilni gumi???
5.8.2008 9:01:35   
ZARA
Ni variante da ga dobi do 25 leta.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: žvečilni gumi???
5.8.2008 9:07:25   
Blink1
Naša tudi ne žveči... vsaj doma ne... niti nisem vedela, da jih pozna... Jih ne kupujemo.




_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: žvečilni gumi???
5.8.2008 9:10:52   
krfjolca
IZVIRNO SPOROČILO: Tinkula

Se mi pa zdi, da je recimo grozdje bolj nevarno kot žvečilni. Ampak, če tako pogledaš, je nevarno potem vse, bonboni, češnje, ....



Nevarno je, če jedo (karkoli) medtem, ko se igrajo, skačejo naokrog, tečejo, se lovijo in podobno. Takrat mimogrede kaj zaide v sapnik. Gledam sosedovega triletnika, ki je kar problematičen glede hrane - edino tako mu kaj stlačijo v usta, da mu dajejo med igro  (kar se meni zdi narobe, ampak ok, nimam pač izkušenj z neješčimi otroki). Tudi žvečilni ni nevaren, če pri tem ne skače naokrog. Ni nujno, da sedi pri mizi in žveči, je pa fajn, da je vsaj kaka umirjena aktivnost - kake kocke, puzzli ipd.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu .Anonimna.)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: žvečilni gumi???
5.8.2008 9:33:27   
Naja30
Kar groza me je, ko berem, da dajete 2-letnikom čigumije. user posted image  Moja je stara 20m, pa ga dooolgo ne bo dobila. Kot prvo je to nekaj čisto nepotrebnega za tako majhnega otroka, kot drugo je pa mene preveč strah, da bi se ji zataknil. Tudi če bi čisto pri miru sedela.
Najlažje je pa pisat, kaj vse škodi, pa še vedno uživamo. Sej je res, ampak če bi vsaj tam, kjer lahko, malo popazili in pogledali in preprečili, pa smo že nekaj malega naredili.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
5.8.2008 9:39:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu yellowcrystalstar)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: žvečilni gumi???
5.8.2008 9:48:06   
mml
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

Moj skoraj 3l še dolgo ne dobi čigumija in nimam pojma zakaj ga priporočajo zobozdravnikiuser posted image



Zobozdravniki ga priporočjo zato, ker se emd žvečenjem izloča več sline, ki "izpira" ustno votlino in s tem preprečuje nastajanje zobnih oblog in na ta način se zmanjšuje tveganje za nastanek karies.

Poleg tega so ugotovili tudi, da imajo otroci, ki žvečijo žvečilne gumije, manj težav s prebavo in manj težav z želodcem.

Jaz ga svoji 2.5 letnici vsake toliko dam, samo ne zna žvečit in ga požre...tako da ji ga zaenkrat nima smisla dajati.

Se pa meni za zadušitev zdijo dosti bolj nevarni trdi bomboni...

...ampak to je zgolj moje mnenje...

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: žvečilni gumi???
5.8.2008 9:51:05   
Bonnie_RR
Naš 2,5-letnik še ni žvečil žvečinega. 

_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: žvečilni gumi???
5.8.2008 11:14:09   
Raho
Če dobro premilim, so bolj kot čigumiji nevarni bonboni, ker so trdi...

To, da bi pa otroku čigumi skupaj zlepil sapnik, pa prvič slišim...

No, sicer se pa vse življenje učimouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: žvečilni gumi???
5.8.2008 12:04:36   
kjava

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Ni variante da ga dobi do 25 leta.


A pr vaši bajti polnoletnost nastopi s 25 leti?

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?