|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   10mesečnik se noče plaziti
21.5.2010 14:01:35   
janja.k
Naš otrok je star 10m, sploh se noče plaziti. Večkrat ga dam na trebušček, mu nastaljam igrače, ga skušam motivirati, zabavati... ampak se sploh noče premikati, ko je na trebuhu. Če ga mal dalj časa pustim na trebuhu se začne pritoževati in celo jokati.  Rad bi bil na nogah in hodil. Mate kak nasvet? Hvala in LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 10mesečnik se noče plaziti
21.5.2010 14:03:59   
Katy78
So tudi otroci, ki preskočijo fazo plazenja in/ali kobacanja. Drugače pa poskušaj motivirati še naprej, tako da polagaš igračke pred njega, izven njegovega dosega, ampak saj verjetno ga na tak način itak že zdaj motiviraš.
Če se skuša postavljati na nogice, ga pusti, naj probava, ne ga pa voditi za roke.

(odgovor članu janja.k)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 10mesečnik se noče plaziti
21.5.2010 14:08:11   
melanija
Kot da bi opisovala mojega dvoletnika, s to razliko, da je pri 10 mes. že samostojno hodil. Jaz ti svetujem, da ga pustiš, na ga silit. Če želi hoditi naj hodi sam ob opori kavča, mize...  Ne ga ti vodit, ker to ni priporočljivo - vsaj tako pravijo.

Tudi obe moji dve ta veliki hčeri nista nikoli plazile pa jima nič ne fali. Največ je do sedaj plazila naša najmanša punca, ki ima sedaj 13 mes.

(odgovor članu janja.k)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 10mesečnik se noče plaziti
21.5.2010 14:12:26   
sazi
Nisem še videla toliko starega otroka, pa da ne bi užival, če se ga postavlja na noge ali celo hodi z njim tako, da se ga vodi za rokice.
Če mu tega ne omogočaš je verjetnost, da se bo sam potrudil in kaj sam naučil veliko večja (tudi s spodbujanjem, seveda, vendar ne tako, da se dela namesto njega, mapak da se mu pomaga). Torej otorka ne postavit na noge, da bo hodil ob kavču, ampak mu lahko pomagaš, kako naj postavi nogo in se potem dvigne sam, če zmore. Če pa ne zmore, je pa itak še prekmalu.

So pa tudi otroci različni. En bo naredil vse, da bo nekam prišel, če si je zaželel, drugi se bo pa hitro sprijaznil s tem, da ne bo šlo, ker še ne zmore in se bo nehal truditi.

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 10mesečnik se noče plaziti
21.5.2010 14:16:18   
manna
Postavi ga na vse štiri - na dlani in kolena. Potem mu pa podajaj igračke malo dalj kot doseže, pa se bo mogoče probal premaknit tja. Lahko mu naštimaš mini tunelček pod stolom in ga vabiš na drugi strani.  Ali pa lezi z njim na tla in ga spodbujaj da spleza čez tvojo nogo recimo. Ali pa mu kupi napihljiv valj, s katerim se bo igral (se povzpel čezenj). Vse sort probavanja so fajn tudi na zakonski postelji, ko se lahko plazi čez blazino, čez tebe, pod odejo...itd. Skratka z igro ga lahko spodbudiš. 

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 10mesečnik se noče plaziti
21.5.2010 18:15:17   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Nisem še videla toliko starega otroka, pa da ne bi užival, če se ga postavlja na noge ali celo hodi z njim tako, da se ga vodi za rokice.
Če mu tega ne omogočaš je verjetnost, da se bo sam potrudil in kaj sam naučil veliko večja (tudi s spodbujanjem, seveda, vendar ne tako, da se dela namesto njega, mapak da se mu pomaga). Torej otorka ne postavit na noge, da bo hodil ob kavču, ampak mu lahko pomagaš, kako naj postavi nogo in se potem dvigne sam, če zmore. Če pa ne zmore, je pa itak še prekmalu.

So pa tudi otroci različni. En bo naredil vse, da bo nekam prišel, če si je zaželel, drugi se bo pa hitro sprijaznil s tem, da ne bo šlo, ker še ne zmore in se bo nehal truditi.


Naš je hodil ob opori malo po 9.mesecu in bog ne daj, da bi ga kdo hotel vodit za roke. Se je takoj vrgel na kolena. Shodil sicer komaj pri 13.5mesecih, ampak sam, brez pomoči, brez padcev (ampak res nikoli ni padel ali pa se spotaknil), torej ko je bil 100% vase.
Še vseeno pa nisem za neka kazanja v smislu, da otroku nakazuješ, kako naj obrne nogo, da se bo vstal.
Če rad hodi in to z mamino pomočjo, pač naj hodi.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 10mesečnik se noče plaziti
21.5.2010 18:20:17   
ledenaa
Največja napaka staršev je to,da otroka držijo za roke in da otrok "hodi"  . če bi otrok znal hodit,bi se vstal in hodil.Ampak ne more,čemu potem forsiranje?
http://med.over.net/forum5/read.php?46,1584136,1584136#msg-1584136%3E

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 10mesečnik se noče plaziti
21.5.2010 19:42:38   
mamica2009
IZVIRNO SPOROČILO: janja.k

Naš otrok je star 10m, sploh se noče plaziti. Večkrat ga dam na trebušček, mu nastaljam igrače, ga skušam motivirati, zabavati... ampak se sploh noče premikati, ko je na trebuhu. Če ga mal dalj časa pustim na trebuhu se začne pritoževati in celo jokati.  Rad bi bil na nogah in hodil. Mate kak nasvet? Hvala in LP


Moj sin bo 25.5. star 10 mesecev in se tudi noče plaziti, niti se ne trudi, tudi joka če ga dalj časa pustim na trebuščku, bi pa bil samo na nogah,sam stoji ob opori, s tem da ne premakne nog, oz.ne prestaplja.

(odgovor članu janja.k)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 10mesečnik se noče plaziti
21.5.2010 19:47:02   
*miska.mcc*
  postavi ga na nogice, ponudi mu oba kazalca svojih rok. om maj se prime. ne ga vlect gor. naj se drzi sam(podobno kot pri poganjalcku) pa bo postudiral.

< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 21.5.2010 19:48:10 >

(odgovor članu mamica2009)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 10mesečnik se noče plaziti
21.5.2010 19:49:27   
*miska.mcc*
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Največja napaka staršev je to,da otroka držijo za roke in da otrok "hodi"  . če bi otrok znal hodit,bi se vstal in hodil.Ampak ne more,čemu potem forsiranje?




kaj pa, ce lahko, pa se boji?

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 10mesečnik se noče plaziti
21.5.2010 19:50:15   
*miska.mcc*
oz. sem prej narobe napisala. daj mu prsta, ko sedi, pa naj se sam dvigne na noge. 

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 10mesečnik se noče plaziti
22.5.2010 15:22:37   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Nisem še videla toliko starega otroka, pa da ne bi užival, če se ga postavlja na noge ali celo hodi z njim tako, da se ga vodi za rokice.


O jaz pa. Mojga. Ni blo šans, da bi se pustil vodit za roke. Je šel lepopo vseh štirih na sprehod, po pločniku pred nama, midva pa za njim. Od 10 do 15 mesecev je bilo tako, potem je pa shodil, ker je bil maj in vroče in smo mu dali gor kratke hlače, pa ga je bodlo po kolenih.

Moja nečakinja npr. na nikoli ni hotla hodit po vseh štirih, ampak od 8 meseca naprej za roke, in je tam pri enem letu shodila.

Z obema otrokoma je vse v redu.

Nimaš kaj, otroci so različni. Eni "zahtevajo" to, drugi drugo. Enim paše nekaj, drugim kaj drugega. Sicer če bi človek naprej vedela, da bo to tako, da ko mu boš enkrat dal roke, da se bo držal zanje in hdil, da bo to "zahteva" ves čas, itak da ne bi tega niti enkeat nardl. Ampak ljudje pač nismo vsemogočni in ne moremo čisto vseh situacij naprej predvidet in preračunat.

Tako d apo moje ni panike. Boste pač imeli malo več dela in bolečih hrbtov, pa bo.

Sem pa tudi jaz mojega pri 10 mesecih postavljala na vse 4, se še prav spomnim, kako sme ga naštimala, pa se je počasi razlezel in pristal na trebuhu in me prav čukasto gledal, kaj sploh hočem. Ampak mu je pol vseen enkrat uštekalo, he, he.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 10mesečnik se noče plaziti
22.5.2010 20:58:01   
frutka_
Moj starejši otrok ni plazil po štirih in so nama kasneje potrdili, da ima zdaj težave zaradi tega. Ni razvil koordinacije roka-oko. Težave ima pri risanju/pisanju. Gledanje za pisalom, ko vleče črte po listu, je bila zanj španska vas. Po skoraj dveh letih treninga se je stvar končno izboljšala.
Če bi takrat vedela, bi ga peljala k fizioterapevtu, da mi pokaže vaje. Plazenje bi osvojil v neprimerno krajšem času.
Postavljanje na 4, motiviranje z igračkami,...nič ni palilo. Ni plazil. Na noge se je postavljal od 6.meseca, shodil pa točno pri enem letu.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 10mesečnik se noče plaziti
11.6.2010 19:52:26   
Poka
To ne vem, če bo držalo, vsaj ne za vsakega, ker pravijo, da tisti, ki se ne plazijo, prej shodijo. Moj fant se ni plazil, pa je menda shodil rpi 9. mesecih, je pa sicer kar se tiče motorike bil vedno dokaj nadpovprečen, s pisanjem pa ni imel nikoli težav. Celo piše zelo lepo, jaz se lahko s svojo sktorsko pisavo skrijem pred njim. Kar se tiče intelektižualnih sposobnosti pa tudi nihče nima težav.

Mene bolj moti to, da se danes otroke preveč po rokah nosi in pretirano pazi. Od sosede je star 14 mesecev, pa še niti stoji ne samostojno. Ker ga stalno vlači po rokah in mu sploh ne da priložnosti, da bi se razvil, pa je drugače zelo bister fantek. Jaz sem bolj (zelo zelo user posted image ) štoraste sorte, pa sem hodila pri 10. mesecih, dokler nisem padla na rit, pa me je postalo strah in sem potem pri 12. mesecih. Moj brat pa isto in ker so moji pretiravali v drugo smer - oče je paraplegik in niti ni mogel skakat za njim, je bil zelo samostojen in je vozil npr. brez koleščkov kolo pri dveh letih, pri treh pa samostojno rolal. Ampak on je res kar se tiče športa neverjeten talent, ampak jaz mislim da zato, ker se te sposobnosti razvijajo zelo zgodaj in smo mu pustili, da se razvije.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 10mesečnik se noče plaziti
11.6.2010 22:16:27   
Taddy78
No, to da otrok pri 9. mesecih že hodi, ni ravno nekaj s čem bi se upala hvaliti...user posted image





(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 10mesečnik se noče plaziti
11.6.2010 23:52:33   
frutolina
IZVIRNO SPOROČILO: janja.k

Naš otrok je star 10m, sploh se noče plaziti. Večkrat ga dam na trebušček, mu nastaljam igrače, ga skušam motivirati, zabavati... ampak se sploh noče premikati, ko je na trebuhu. Če ga mal dalj časa pustim na trebuhu se začne pritoževati in celo jokati.  Rad bi bil na nogah in hodil. Mate kak nasvet? Hvala in LP


Kak to misliš rad bi bil na nogah in hodil? Tak da ga postaviš na noge in z njim hodiš? Upam da ne... na noge se otroka ne postavlja. Jaz ti svetujem da mu pač pokažeš kako se postavi na štiri pa ti malo šibaj po štirih okoli... da bo videl  kako zadeve tečejo user posted image .
Naš je začel pri 10 m plazit...kot ranjen vojak (je vlekel eno nogo za sabo), čez slabe tri tedne je začel kobacat in od takrat šiba po štirih tako da ga komaj uloviš! Sedaj je star 14 m in še ne hodi samostojno. Ob opori se dviguje že odkar je skobacal (in to pravilno! sem bila opozorjena da če se prime za nekaj in potegne gor to ni pravilno. Pravilno je na način kot se ob nečem dvigneš ti...najprej stopiš na eno nogo torej.Ker veliko je otrok ki uporabijo vso moč v rokah in se potegnejo naenkrat gor - in to sploh ni pravilno). Vglavnem, ob opori tudi hodi že precej časa (okoli mize, kavča...). Da bi se spustil in šel pa še ne. Niti nima toliko ravnotežja da bi stal brez opore (vsaj s prstom se mora mize držat). In ni čisto nič narobe z njim...je pa star 14m.

Poka moj tudi ne stoji samostojno pri 14m. Pa verjemi ga nimam skoraj nič na rokah ker vsepovsod šiba po štirih. Je pa res da ga v določenih primerih ne pustim po štirih ( recimo po makadamu) in da ga takrat pač nesem.Se mi zdi to veliko bolj pametno kot da ga postavim na noge in ga sprehajam. Ko bo pripravljen se bo že sam vstal in šel. Vsaj tako je moje mnenje.
In tako mimogrede, jaz sem tudi hodila pri 10 mesecih, moj dragi prav tako. In ko starše vprašaš kako je do tega prišlo ti kar lepo povejo da so nas že od 6 meseca šetali naokrog. Ni bilo možnosti da bi hodil po štirih ker so te že zgodaj postavili na noge -in ker je to seveda bolj zanimivo ker vidiš svet čisto drugače, niti nisi imel volje plazit ali hodit po štirih.

Pa da me ne bo katera napadla: verjamem da so otroci ki ne plazijo ali ne kobacajo. Moje mjenje pri tem pa pač je da se ga zato ne postavlja na noge ob opori. Otroku je treba dat možnost da se sam razvija. In če sosedov Mihec hodi pri 11 mesecih to še ne pomeni da mora vaš tudi.

Sem pa še nekaj opazila: zelo veliko precej starejših ljudi je prepričano da je kobacanje zelo super zadeva in da se otroku nikamor ne mudi...neka srednja generacija pa misli da je treba kobacanje čim bolj preprečevat in otroka dat čimprej na noge da se nauči hodit ( ko sem eno tako žensko srečala in me je pri sinovih 12 m vprašala če hodi in sem odgovorila da ne...mi je rekla: "je treba vadit, vadit!!" Ojapaja.....)

(odgovor članu janja.k)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 10mesečnik se noče plaziti
12.6.2010 0:12:34   
Sempervivum
IZVIRNO SPOROČILO: frutolina

Naš je začel pri 10 m plazit...kot ranjen vojak (je vlekel eno nogo za sabo), čez slabe tri tedne je začel kobacat in od takrat šiba po štirih tako da ga komaj uloviš! Sedaj je star 14 m in še ne hodi samostojno. Ob opori se dviguje že odkar je skobacal (in to pravilno! sem bila opozorjena da če se prime za nekaj in potegne gor to ni pravilno. Pravilno je na način kot se ob nečem dvigneš ti...najprej stopiš na eno nogo torej.Ker veliko je otrok ki uporabijo vso moč v rokah in se potegnejo naenkrat gor - in to sploh ni pravilno). Vglavnem, ob opori tudi hodi že precej časa (okoli mize, kavča...). Da bi se spustil in šel pa še ne. Niti nima toliko ravnotežja da bi stal brez opore (vsaj s prstom se mora mize držat). In ni čisto nič narobe z njim...je pa star 14m.



Frutolina, naš je trenutno pri 10 mesecih in prav tako pri vojaškem plazenju user posted image  Večinoma se sicer ne sekiram, občasno pa me malo zaskrbi ... saj v principu vemo, da so ti mejniki zelo raznoliki, ampak če dosti zaostaja za vrstniki, si ne moreš kaj ...

Me pa zanima, kako to misliš s tem dvigovanjem user posted image  Lahko še malo razložiš, če se ti da? user posted image  Ker na to temo nisem kaj dosti našla za prebrat ...

Hvala!

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 10mesečnik se noče plaziti
13.6.2010 18:42:46   
marjetica8
IZVIRNO SPOROČILO: Sempervivum

IZVIRNO SPOROČILO: frutolina

Naš je začel pri 10 m plazit...kot ranjen vojak (je vlekel eno nogo za sabo), čez slabe tri tedne je začel kobacat in od takrat šiba po štirih tako da ga komaj uloviš! Sedaj je star 14 m in še ne hodi samostojno. Ob opori se dviguje že odkar je skobacal (in to pravilno! sem bila opozorjena da če se prime za nekaj in potegne gor to ni pravilno. Pravilno je na način kot se ob nečem dvigneš ti...najprej stopiš na eno nogo torej.Ker veliko je otrok ki uporabijo vso moč v rokah in se potegnejo naenkrat gor - in to sploh ni pravilno). Vglavnem, ob opori tudi hodi že precej časa (okoli mize, kavča...). Da bi se spustil in šel pa še ne. Niti nima toliko ravnotežja da bi stal brez opore (vsaj s prstom se mora mize držat). In ni čisto nič narobe z njim...je pa star 14m.



Frutolina, naš je trenutno pri 10 mesecih in prav tako pri vojaškem plazenju user posted image  Večinoma se sicer ne sekiram, občasno pa me malo zaskrbi ... saj v principu vemo, da so ti mejniki zelo raznoliki, ampak če dosti zaostaja za vrstniki, si ne moreš kaj ...

Me pa zanima, kako to misliš s tem dvigovanjem user posted image  Lahko še malo razložiš, če se ti da? user posted image  Ker na to temo nisem kaj dosti našla za prebrat ...

Hvala!


Naš je do 10. meseca plazil po trebuhu. V RA so rekli da zato ker ma asimetrijo. S fth se je vse lepo popravlo in pri 10m je začel kobacat, se postavljat na noge in se posedat (prej se niti posedal ni). Na noge se je sprva postaqvljal tako da se je prjel za podlago i se s komolci dvignu gor. Fizoterapevtka je rekla da je to narobe, ker mu tako ne delujejo dovolj trebušne mišice in se s tem asimetrija slabša. Tko da smo ga priučili da da zdej lepo nogico naprej in se dvigne v stoječ položaj. Smo pa kar dolgo vadli to vstajanje da mu je "pršlo v kri". Starejši kot so, težje je popravlat take stvari....

(odgovor članu Sempervivum)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 10mesečnik se noče plaziti
13.6.2010 19:38:06   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: janja.k

Naš otrok je star 10m, sploh se noče plaziti. Večkrat ga dam na trebušček, mu nastaljam igrače, ga skušam motivirati, zabavati... ampak se sploh noče premikati, ko je na trebuhu. Če ga mal dalj časa pustim na trebuhu se začne pritoževati in celo jokati.  Rad bi bil na nogah in hodil. Mate kak nasvet? Hvala in LP


pusti da sam raziskuje, mogoče se pa sploh ne bo plazil in bo kar shodil...ne sili ga v nič...to je moj nasvet user posted image


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu janja.k)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 10mesečnik se noče plaziti
13.6.2010 20:00:08   
*miska.mcc*
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

No, to da otrok pri 9. mesecih že hodi, ni ravno nekaj s čem bi se upala hvaliti...user posted image







no ja...moj najstarejsi je shodil pri 8ih mesecih in 8ih dnevih.... pa se hvalim, alpa se ne hvalim....user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 10mesečnik se noče plaziti
14.6.2010 9:13:36   
Luns
Torej pri 9m ne sme hodit, ok in kako prepričaš 9m da ne sme user posted image ? Naš je shodil pri 9,5m in jaz budala ga nisem prepričevala da ne sme.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 10mesečnik se noče plaziti
15.6.2010 9:20:37   
dreamhorse
Moja mala se nikoli ni obračala, nikoli puzala, nikoli šla po štirih ... prvič se je sama posedla pri 8 mesecih, na noge prvič stopila pri 11 mesecih, sama vstala pri 12 mesecih, zdaj pa hodi tako, da se me drži za prst ali ob opori. Nikoli je nisem nič silila, nikoli pretirano nosila, skos je bila na tleh. Premika se po riti in sedaj je začela po štirih, vendar spet ne tako, kot je pravilno ali kako že rečete. Bo pa malo bolj nerodna, pa kaj. Pa se ne sekiram. So mi v posvetovalnici govorili, da še ima čas, ko pa sem pri 9 mesecih prišla v RA, so me vprašali, kje sma hodile tako dolgo. Da ni nič narobe, da ima pač svoj način razvoja. Vsak otrok je posameznik in vsak se razvija na svoj način. In kaj je zdaj prav? Kdo je pa tako kompliciral, ko smo mi bili majhni? Jaz pravim, da je glavno, da so otroci zdravi, pa ni važno kdaj hodi, kdaj puza in kdaj riše. Važno je samo, da mu pravilno bije srček, delajo možgančki in pljučka. Ko bo pripravljen, bo shodil, puzal in vse, kar pač pričakujete od njega.

(odgovor članu Luns)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 10mesečnik se noče plaziti
15.6.2010 13:21:24   
frutolina
IZVIRNO SPOROČILO: Sempervivum

[
Me pa zanima, kako to misliš s tem dvigovanjem user posted image  Lahko še malo razložiš, če se ti da? user posted image  Ker na to temo nisem kaj dosti našla za prebrat ...

Hvala!


oj...sori ker komaj zdaj odgovarjam, v tem lepem vremenu kar mine čas user posted image  pa dokler je še lepo ga izkoristimo user posted image

No, mišljeno je bilo tako: če se otrok ki je na tleh z rokami recimo prime za omarico, mizo, kavč... in je dejansko tako da se z rokami drži za mizo in je na kolenih  - potem se pa z rokami z vso močjo potegne gor! Da noge kar povleče navzgor no...malce težko razložim. probaj tako da se ob nečem daš na kolena in potem pozabi na to da stopiš najprej na eno nogo in s pomočjo te noge vstaneš (to je pravilno!).poskusi se dvigniti brez da uporabljaš noge... npr tukaj http://www.youtube.com/watch?v=WLBFcBil3zw se je malček (nekje pri 30 sekundah filma) napačno dvignil. Ni stopil najprej na eno nogo in potem navzgor. Ampak se je potegnil gor.
Upam da je zdaj bolj jasno user posted image  

Drugače pa vem kako se sekiraš če otrok pač kak mesec kasneje osvaja stvari . Mene so ta vikend že razjezile pametne pripombe nekaterih da bi ga morala za roke vodit, ker je čudno da pri 14 mesecih še ne hodi sam. pa kaj čem govorit...

(odgovor članu Sempervivum)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 10mesečnik se noče plaziti
15.6.2010 13:42:53   
frutolina
sempervivum, tu imaš še par primerov napačnega vstajanja:

http://www.youtube.com/watch?v=K0lUYkmbtfU
http://www.youtube.com/watch?v=TpSahiRhtEs&feature=PlayList&p=DC6DFAC6D747B0EE&playnext_from=PL&playnext=1&index=31 /tam nekje pri 1 minuti


in primerov pravilnega  :
http://www.youtube.com/watch?v=epj7UiWBXGc&feature=related (bodi pozorna kako pred stopnico stopi na desno nogo)
http://www.youtube.com/watch?v=ovfZQiFIxqE


(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 10mesečnik se noče plaziti
15.6.2010 14:11:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Luns
Torej pri 9m ne sme hodit, ok in kako prepričaš 9m da ne sme user posted image ? Naš je shodil pri 9,5m in jaz budala ga nisem prepričevala da ne sme.

Nobena ni rekla, da če se je otrok sam sposoben na noge dvignit in hodit ob opori ali brez opore pri 9ih ali 10ih mesecih, da mu moraš to preprečevat ... rekle so da se ne sme otroka, ki se še ni sposoben sam na noge postavit pa hodit ob opori, držat za roke in ga sprehajat sem in tja.

(odgovor članu Luns)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
Datumi izplačil socialnih transferjev za l...
Povezavo na tale članek si shranite med priljubljene, da boste imeli pomembne datume izplačil socialnih transferjev za p...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?