|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   13 tednov, sit po 6 minutah dojenja!?
24.7.2010 12:27:30   
constanca


Torej,

nase dete je staro 13 tednov in mi zadnje dni pije po 3 min na vsaki strani.

Nikoli do sedaj nisem merila popite kolicine itd., ker je teza narascala zelo dobro in sem vedno opazovala samo koliko minut pije.  Nekaj casa je bilo vroce in takrat je pac pil bolj pogosto in seveda manj.
No, zdaj je pa ze nekaj dni hladno, on pa ima dovolj po 6 minutah??? Sicer je njegov ritem isti, zadovoljen, vsak dan zna kaj novega, skratia tipi top.

Bi me moralo skrbet ali samo prevec kompliciram in je pac samo tako hiter oziroma ima obdobje, ko pac morda ne rabi toliko in bo naslednji teden spet veliko pil.

Kako hitro so siti vasi?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 13 tednov, sit po 6 minutah dojenja!?
24.7.2010 12:30:20   
Eva19
moja je cel čas kar sva se dojile, vlekla samo po 5 minut. redila se je vseskozi normalno, je med bolj okroglimi, patronažna mi je rekla da ma tolk močn sesalni refleks in v tem času dobi veliko več mleka, kot ostali ki se dojijo dalj časa, ampak verjetno ne delajo tko velikih požirkov user posted image mislim da ti ni treba nič skrbet, sploh dokler se normalno redi

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 13 tednov, sit po 6 minutah dojenja!?
24.7.2010 19:23:50   
nusi
naš je star 2 meseca in odkar nimam več nastavkov cuzana 5-6 min, redko dlje. Mene je sicer tudi skrbelo, da dobi samo prednje mleko, ampak očitno mu tako ustreza user posted image

(odgovor članu Eva19)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 13 tednov, sit po 6 minutah dojenja!?
24.7.2010 19:42:50   
lunka1
tudi moja je najprej jedla eno uro, po enem mesecu je prešla na 20 minut, pri dveh mesecih pa na maksimalno 5 minut. doji se samo na eni strani na podoj, pa je v 4 mesecih podvojila težo - zdaj jih ima melo čez 8kg. user posted image

nimaš kaj, nekateri so pač hitrejši jedci, pa še mleko mogoče hitreje teče user posted image

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 13 tednov, sit po 6 minutah dojenja!?
24.7.2010 21:35:06   
domci
Nič se ne sekiraj dokler teža narašča. Naša je stara mesec in pol pa se doji tako po 5min potlej se pa samo še crklja

_____________________________

MOJI CUKERČKI SO ROJENI:
4.5.2006 Domen
5.6.2010 Marjetka
19.4.2012 Tinkara

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 13 tednov, sit po 6 minutah dojenja!?
25.7.2010 9:33:22   
constanca


hvala, da ste me pomirile.

Dokler smo tako okrogli, se nam res ni za sekiratuser posted image


lepo nedeljo

(odgovor članu domci)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 13 tednov, sit po 6 minutah dojenja!?
25.7.2010 14:18:50   
tulpek
Pri nas je bilo podobno. Iz ene ure je prišlo kmalu na 5-7 minut. Bi ti pa svetovala, da vseh 5 min vleče iz ene strani, ker najprej je vedno  bolj vodeno mleko in šele nato bolj mastno. 

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 13 tednov, sit po 6 minutah dojenja!?
25.7.2010 14:38:04   
slovenka
Moja pupa se je dojila po 45 minut na eni strani, previla in spet enako na drugi, potem je zaspala. Sedaj fantek pa ima pri 7tednih tudi zelo hitro dovolj, manj kot 10 minut. Pa je pri pupi teža naraščala po pol kile mesečno, pri njem pa več kot 1kg. Me je tudi čudilo to, kako hitro se naje, ampak očitno gre...

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 13 tednov, sit po 6 minutah dojenja!?
25.7.2010 15:26:48   
ledenaa
V manj kot 5 minutah je popil cca od 100 do 150 ml

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 13 tednov, sit po 6 minutah dojenja!?
25.7.2010 15:45:32   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

V manj kot 5 minutah je popil cca od 100 do 150 ml


samo na flaško, ne na zizo ali pač?


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 13 tednov, sit po 6 minutah dojenja!?
25.7.2010 18:01:28   
constanca


saj najvec pomislekov mi je dajalo to, da popije samo prvo mleko in dobi premalo.

No, pa sem ga zacela malo hecat. kadar se le da dojim leze in potem ni okolica toliko zanimiva in navadno je se malo utrujen po kaksnem sprehodu in potem dlje casa zdrzi. Ne rata vedno, vcasih pauser posted image . Pa se poskusava bolj pogosto pit, tako kot je v casu vrocine, da se ne bi zaradi tako skrajsanega casa poznalo pri kolicini mleka.

je pa res....vsak teden je vse hitrejse, vsak dan zna kaj novega itd. Neverjetna je ta evolucija. Na zacetku je rabil eno uro, da je bil sit, zdaj pa par minut!



(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 13 tednov, sit po 6 minutah dojenja!?
25.7.2010 20:25:16   
ledenaa
slovenka na joški sevedauser posted image

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 13 tednov, sit po 6 minutah dojenja!?
25.7.2010 20:32:23   
Anonimen
moj je bil sit.
ker je spadal pod tiste "izkušene" dojence glede hranjenja (user posted image ), moje mleko pa je imelo tudi dober pretok.

dokler ni zastoja v rasti, se mi zdi, ni panike.
in pa poleti, ko je vroče, tudi nam ne paše toliko hrana kot pa tekočina.

sem si pa 1x izčrpala mleko in v cca. 3 minutah načrpala 130 ml.
tako da (se mi zdi): v 6 minutah bi izsesal 260 ml, kar pa je za tako majhnega kar veliko. user posted image

(odgovor članu constanca)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 13 tednov, sit po 6 minutah dojenja!?
25.7.2010 21:57:55   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

slovenka na joški sevedauser posted image


Kako pa veš, koliko ml je notri? user posted image



_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 13 tednov, sit po 6 minutah dojenja!?
25.7.2010 22:00:25   
constanca


a si ga vagala pred dojenje in po dojenju al kako?

jest priznam, da nisem se nikoli crpala. Pa mam eno pumpo doma, ampak se mi upira (beri: ne da).

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 13 tednov, sit po 6 minutah dojenja!?
25.7.2010 22:08:04   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: constanca



Torej,

nase dete je staro 13 tednov in mi zadnje dni pije po 3 min na vsaki strani.

Nikoli do sedaj nisem merila popite kolicine itd., ker je teza narascala zelo dobro in sem vedno opazovala samo koliko minut pije.  Nekaj casa je bilo vroce in takrat je pac pil bolj pogosto in seveda manj.
No, zdaj je pa ze nekaj dni hladno, on pa ima dovolj po 6 minutah??? Sicer je njegov ritem isti, zadovoljen, vsak dan zna kaj novega, skratia tipi top.

Bi me moralo skrbet ali samo prevec kompliciram in je pac samo tako hiter oziroma ima obdobje, ko pac morda ne rabi toliko in bo naslednji teden spet veliko pil.

Kako hitro so siti vasi?


čist normalno in ok.bodi vesela da ti ni skoz na zizi.user posted image moj je star 4 mesce in konča v 3,4 min.user posted image pa je ok.

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 13 tednov, sit po 6 minutah dojenja!?
25.7.2010 23:02:57   
ledenaa
Ja vagaš pred in po dojenju

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?