|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   14 dni pred pričakovano m je test poz. - ali ...
17.6.2009 15:55:52   
jonči
Zdravo punce berem vas že dalj časa pred leti dokler nisem v prvo srečno zanosila pa sem bila kar bolj aktivna pri vas.
Imam eno trapasto vprašanje ker se počutim noseča po neuspešnem letu in pol pričakovanj sem test naredila 14 dni pred pričakovano M in glej ga user posted image  sicer bolj medlo vidna ampak vidna. Počakala sem dva dni in spet naredila test in spet user posted image  tudi medlo vidna. Kaj naj si mislim? Ali je to to ali ni? Srčno si želim da bi nama končno uspelo. Brala pa sem da nosečniški test pokaže tudi ovulacijo ali je to res (ovulacijski test mi je ni)?
Hvala za vaša mnenja

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 18.6.2009 7:34:34 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ali je možno???
17.6.2009 16:32:21   
divans1
Če ti M zamuja IN si naredila nosečniški test, je to to. Čestitam!!!

(odgovor članu jonči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ali je možno???
17.6.2009 16:34:17   
jonči
na žalost mi še ne zamuja ampak sem tko iz firbca delala test 10 dni prej

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ali je možno???
17.6.2009 16:37:02   
Anonimen
Možno je...samo vseeno počakaj na zamudo. Mene so mini BC testi skoz nekaj hecali in kazali črtice, ki jih ni bilo. Srečno.

(odgovor članu jonči)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ali je možno???
17.6.2009 16:37:27   
divans1
Deset dni prej pa res mislim, da je še veliko prezgodaj. Test se dela na dan izostanka menstruacije ali pa še kasneje, tako da mislim, da boš morala še malo počakati...

(odgovor članu jonči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ali je možno???
17.6.2009 16:39:29   
benika
Na navodilih ne piše zastonj, da se test lahko dela 1 dan po izostanku menstruacije!

Vsekakor ti pa želim, da čimprej zagledaš user posted image .

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ali je možno???
17.6.2009 18:17:47   
mlinčka
IZVIRNO SPOROČILO: jonči
sem test naredila 14 dni pred pričakovano M in glej ga user posted image  sicer bolj medlo vidna ampak vidna.


Vsekakor ti privoščim uspeh, ampak na podlagi tegale je iluzorno karkoli pričakovat. 14 dni pred pričakovano M naj bi bla ovulacija, tko da user posted image ...
Ja, eni pravijo, da lahko test nosečnosti reagira tudi na ovulacijo, iz prve roki ti pa tega ne morem potrditi.

_____________________________

In vendarle so bile štorklje...

(odgovor članu jonči)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ali je možno???
17.6.2009 18:29:51   
tejčit
Razen,če si noseča pa si vseeno dobila menstruacijo potem sičez 14dni naredila test,
tudi to je možno,saj ene punce so noseče pa imajo še menstruacijo.Držim pestke

(odgovor članu mlinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ali je možno???
17.6.2009 18:50:23   
isabeaux
Pozdravljena......

Najprej upam, da boš ugledala debel plus čez nekaj dni.....user posted image



Zdaj pa k tvojemu testu....user posted image


Test je lahko lažno pozitiven ob prisotnosti dovolj visokih ravni gonadotropinov, ki so HCG  - ju podobni, to pa so TSH, FSH in LH. Ti hormoni so lahko povišani, če gre za premalo aktivno ščitnico ( potem je previsok TSH)  ali za obdobje v prvi polovici ciklusa, ko je povišan FSH in LH, praviloma tik pred ovulacijo.

Torej bi lahko nosečniški test včasih deloval podobno kot ovulacijski test, le da je za LH manj občutljiv kot pravi ovulacijski test.

Ker pa je  bil pri tebi nosečnostni test (katerega si delala?) v roku dveh dni  enako pozitiven ko omenjaš dve šibki črtici tudi na drugem, je več možnosti da gre za kak PCO sindrom, kjer je povišan FSH hormon, lahko je bil tudi LH hormon nekaj časa visok...

Odvisno tudi od tega koliko močna je bila user posted image  in kako dolge cikluse imaš.....user posted image






_____________________________

Pa imamo tri lepe in zdrave sončke :-)

(odgovor članu tejčit)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ali je možno???
17.6.2009 20:11:17   
jonči
hvala za razlago si zbijam glavo že tri dni samo s tem tko da groza user posted image

delala sem first sign duo test iz dm

glede na to da mi je ščitnico dal G pregledat in pravi da je bp, je verjetno pokazalo ovulacijo čeprav mi je čudno ko sem prejšnje tri mesece delala ovulacijske teste so bili pa skoz negativni user posted image

ma upam da bom končno user posted image  čeprav mislim da bo prej še prišla kakšna user posted image

za prvo deklico sva se trudila 6 let pa na ivf pa klomifen pa ni da ni potem pa kar naenkrat samo od sebe čeprav sva tisti mesec seksala ene trikrat pa še to dvakrat takoj po menstri in enkrat dva dni pred pozitivnim testom user posted image  čudež a ne.... sedaj pa bo kmalu stara dve leti pa spet brez zaščite pa sedaj že 3 mesece klomifen pa je rezultat user posted image

bomo videli kot pravijo upanje umre zadnje


(odgovor članu isabeaux)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ali je možno???
18.6.2009 0:35:45   
Majčka*
Ja mogoče maš pa ovulacijo takoj pouser posted image tudi to je možno:)vsekakor držim pesti da siuser posted image in javi namuser posted image

(odgovor članu jonči)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ali je možno???
18.6.2009 8:38:56   
Bety11
Jaz ti pa predlagam, da narediš v laboratoriju test ßhcg....To je hormon nosečnosti in sporoči, pa ti bomo svetovali naprej....

BC je teko občutljiv, da zazna tudi ovulacijo...

FS pa niti slučajno se ne zmoti....

Edino, kar me skrbi je to, da črtica ni močnejša čez dva dni...user posted image

(odgovor članu Majčka*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ali je možno???
18.6.2009 8:48:32   
beba75
jonči ne bi te rada spravila v slabo voljo, ampak rezultat na testu ni ziher. Ravnokar sem imela tak primer. Naredila 8testov na vsake dva dni. Vsi so bili pozitivni ( tudi CB) in sem en dan pred (ne)pričakovano M ( to je 15dan po O; točno vem kdaj je bila ker sem bila v postopku IUI) šla na krvnega, kjer pa je pokazalo da nekaj se je dogajalo ampak ne bo ostalo ker je betaHCG prenizek. Naslednji dan sem dobila M.

Resnično ti želim da pri tebi ne bo tako in da naslednje M ne bo in ti bo test ponovno pokazal user posted image ali pa +. Držim pesti!

(odgovor članu Majčka*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ali je možno???
18.6.2009 12:55:55   
jonči
user posted image

punce hvala za spodbudne besede in vaša mnenja jaz sem zdaj prišla do zaključka da je verjetno kazalo ovulacijo. testov ne bom več delala če pa mi bo M zamujala pa ga bom naredila in upam da bo do tega prišlo
za psiho je tole kar mal preveč tko da....
javim vam v vsakem primeru kako je .....
držim pesti za vse ki ne pričakujete M


(odgovor članu beba75)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ali je možno???
20.6.2009 14:31:45   
zebra
verjetno je res šlo za o....kdaj user posted image torej ne pričakuješ?

(odgovor članu jonči)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ali je možno???
20.6.2009 15:39:14   
jonči
pričakujem je ne naslednjo nedeljo se pravi 28.
upam da je ne bo ampak glede na vsa mnenja mislim da bo tko da ...user posted image
bo treba še mal delat na user posted image

(odgovor članu zebra)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ali je možno???
20.6.2009 22:16:31   
truncus
IZVIRNO SPOROČILO: isabeaux

Ker pa je  bil pri tebi nosečnostni test (katerega si delala?) v roku dveh dni  enako pozitiven ko omenjaš dve šibki črtici tudi na drugem, je več možnosti da gre za kak PCO sindrom, kjer je povišan FSH hormon, lahko je bil tudi LH hormon nekaj časa visok...





ali pri PCOs je nosečniški test (BC) lahko lažno pozitiven zaradi visoke vrednosti FSHja? V katerih dnevih ciklusa pa  je to najbolj opazno?

Lp

(odgovor članu isabeaux)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ali je možno???
20.6.2009 22:26:25   
isabeaux
IZVIRNO SPOROČILO: truncus


ali pri PCOs je nosečniški test (BC) lahko lažno pozitiven zaradi visoke vrednosti FSHja? V katerih dnevih ciklusa pa  je to najbolj opazno?

Lp



bc - če misliš baby check mini...potem ja....vsak test razen clear blue - ja....ker bi naj slednji  bil pozitiven samo in zgolj na beta hcg....čeprav iz lastnih izkušenj ti povem, da je tudi meni že kazak + ....pa je bil potem - (so mi pa zmerili preveč tsh - hormona...tako da me ščitnica mal heca)....

Kdaj v ciklusu je pa težko rečt, lahko v prvem, drugem ali tretjem tednu, ker pri pco...se na jajčnikh kar naprej delajo ciste in prav tukaj je motena presnova fsh hormona in delovanja hipofize, tako da je to lahko zelo različno...čeprav naj bi bil ta hormon najbolj visok prav pred user posted image  in zato se zgodi, da je pred izostankom user posted image  marsikateri že pokazalo + test, potem pa se je vsipalauser posted image  user posted image  žal...nikoli ne vemo kako nam jo rado telo zagode...a ne user posted image

_____________________________

Pa imamo tri lepe in zdrave sončke :-)

(odgovor članu truncus)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ali je možno???
21.6.2009 0:17:30   
truncus

Najprej hvala za odgovoruser posted image

Tudi jaz imam namreč domnevno PCOs pa mi še ni test pokazal lažno pozitivno... Ali v veliki večini pokaže pozitivno, če je prisoten PCOs oz. zakaj včasih ne?

Lahko noč

(odgovor članu isabeaux)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ali je možno???
21.6.2009 14:13:50   
isabeaux
Pri policističnih jajčnikih je zadeva taka, da je dovolj, da so policistični če hormon FSH naraste do 16 ium/mmol, kar pa ni nujno dovolj, da to ovulacijski test zazna...saj le ta zazna od 20 - 25 ium / mmol...pa še to je močneje obarvana testna črtica kot kontrolna, ko je hormona v urinu več kot 25 ium / mmol ( kar pa je lh hormona ob vrhuncu lh - približno 16 - 36 ur pred ovulacijo, in ta koncentracija traja največ 12 ur - najmanj pa nekje 2 uri).

Torej lahko imaš pco, pa ti ga testi ne bodo določili...lahko pa imaš samo malo povišan lh hormon skozi ves cikel, kar je tudi motnja v delovanju endokrinih hormonov - pa ga bodo testi zaznali....ja kr čudni so tile hormoni...user posted image

upam da nisem preveč zakomplicirala zadeveuser posted image

_____________________________

Pa imamo tri lepe in zdrave sončke :-)

(odgovor članu truncus)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ali je možno???
21.6.2009 15:11:38   
truncus

Nisi zakomplicirala, prav super si razložilauser posted image user posted image user posted image ker včasih razumet te naše endokrine žleze je že umetnostuser posted image
Samo pojasni mi še prosim enote:

16 ium/mmol :  i verjetno predstavlja internacionalno (vsaj tako se pri nas na faxu učimo), kaj pa u ter m?

Hvala še enkrat!

Lp



(odgovor članu isabeaux)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ali je možno???
21.6.2009 18:24:51   
isabeaux
user posted image  ium/mmol ...intra urine measure/  mmol - pa je medicinska merska enota, kot recimo ml(mililiter) - sam velik manjša user posted image

_____________________________

Pa imamo tri lepe in zdrave sončke :-)

(odgovor članu truncus)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ali je možno???
21.6.2009 19:30:50   
truncus
mmol še preveč dobro poznam iz biokemijeuser posted image
jaz sem  ponavadi v stiku z  IE-internacionalne enote in sem narobe sklepala kaj je I user posted image
no vsak dan se človek kaj novega naučiuser posted image

Hvala!

(odgovor članu isabeaux)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
RESNIČNA ZGODBA: Sinu so zdravniki ohladil...
Bil je lep topel jesenski dan, za pregled v porodnišnici sem obula balerinke. Malčku se ni mudilo na svet, bila sem štir...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?