|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   15-mesečni otrok in mleko
7.8.2009 19:50:14   
memole80
Pozdravljene!

Imamo 15-mesečno hčerko, ki vsak večer pred spanjem dobi stekleničko mleka. Prej smo ji dajali kompot, ampak se je hitro naveličala, tako da smo ga zamenjali z mlekom. Ta teden je bila bolna in zaradi tega ni imela apetita, zvečer pa je sitnarila ker je hotela mleko. Danes je že veliko boljša, z apetitom pa so velike težave. Cel dan ni jedla nič, zvečer pa je začela trmariti za mleko. Ne vem kako naj jo odvadim in kako naj jo navadim da začne normalno jesti. Tudi drugače je bolj izbirčne sorte in bi jedla samo pašto s paradižnikom, kljub temu da ji pripravim marsikaj. user posted image user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 15-mesečni otrok in mleko
7.8.2009 19:51:46   
zvesta
Jaz ne vidim nič narrobe, da spije zvečer flaško mleka.

A pa samo to poje?

Naš povečerja in se pol napije še mleka na vrh.

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 15-mesečni otrok in mleko
7.8.2009 20:55:30   
blaža
Sploh ne vidim problema v tem, da 15m star otrok pije mleko zvečer. pa povezave z neješčostjo tudi ne.

naš ima 17m in še vedno spije mleko z keksolinotom ali sedmimi žiti. Edino, če bi bil " predebel, bi mogoče ukinla tisti keksolino, za drugo pa ne vidim problema.

Problem je, če se otrok naliva z sokovi pred obroki in v mes in je zato neješč, ne pa če večerja mlečen obrok.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 15-mesečni otrok in mleko
7.8.2009 21:28:15   
J.L.
kolikor sem razumela jaz, je mala neješča, odklanja vso hrano, razen mleka. mi imamo podeobne primere, le da ima mleko za zgodnji zajtrk, ostale obroke pa ima GH (3-4x). pri svojih 15m poje ful malo, včasih cca 70ml, največ 150 kar je že redkost, več kot 150, pa je že za zapisat v knjigo!
jo moram dobesedno silit s hrano, drugače ne odpre usta, da o animaciji ne govorim. pred par meseci, je jedla rada in to fajn obroke, sedaj vedno manj.
memole mogoče pa je samo obdobej, mogoče še rabi čas. ko so bolni ponavadi jejo dosti manj.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 15-mesečni otrok in mleko
7.8.2009 21:48:32   
memole80
IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

kolikor sem razumela jaz, je mala neješča, odklanja vso hrano, razen mleka. mi imamo podeobne primere, le da ima mleko za zgodnji zajtrk, ostale obroke pa ima GH (3-4x). pri svojih 15m poje ful malo, včasih cca 70ml, največ 150 kar je že redkost, več kot 150, pa je že za zapisat v knjigo!
jo moram dobesedno silit s hrano, drugače ne odpre usta, da o animaciji ne govorim. pred par meseci, je jedla rada in to fajn obroke, sedaj vedno manj.
memole mogoče pa je samo obdobej, mogoče še rabi čas. ko so bolni ponavadi jejo dosti manj.



Bravo, ti si razumela. user posted image  Saj verjamem, da je bolna in da ni lačna, ampak spet samo mleko pit. No ja, saj je hrana. Upam, da bo to kmalu mimo.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 15-mesečni otrok in mleko
7.8.2009 21:58:24   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: memole80

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

kolikor sem razumela jaz, je mala neješča, odklanja vso hrano, razen mleka. mi imamo podeobne primere, le da ima mleko za zgodnji zajtrk, ostale obroke pa ima GH (3-4x). pri svojih 15m poje ful malo, včasih cca 70ml, največ 150 kar je že redkost, več kot 150, pa je že za zapisat v knjigo!
jo moram dobesedno silit s hrano, drugače ne odpre usta, da o animaciji ne govorim. pred par meseci, je jedla rada in to fajn obroke, sedaj vedno manj.
memole mogoče pa je samo obdobej, mogoče še rabi čas. ko so bolni ponavadi jejo dosti manj.



Bravo, ti si razumela. user posted image  Saj verjamem, da je bolna in da ni lačna, ampak spet samo mleko pit. No ja, saj je hrana. Upam, da bo to kmalu mimo.


Lahko pa tako na to pogledaš, da hvala bogu, da vsaj mleko pije, je še najbolj primerno živilo zanjo.

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 15-mesečni otrok in mleko
7.8.2009 22:07:33   
yaris
Naša tamala bo tudi stara 15 mesecev in bi samo jedla.Pred spanjem ji dam 100ml mleka zmešanega z 50 ml vode in to ji zadostuje do sredine noči,ko je spet lačna in popije še enkrat enako količino.Sem srečna da ima rada mleko, ker naš triletnik ne mara skoraj ničesar.Ne pije mleka,jogurtov in ne mara sadja in zelenjave. Tako da bodi vesela da ti vsaj mleko rada popije.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 15-mesečni otrok in mleko
7.8.2009 22:25:53   
CatJa
Moj starejši je bil ful neješč, no saj je še danes, mleka še pri petih letih ne pije. Medtem pa bi ta mali pojedel vse kar vidi, za lahko noč pa spije še 2 deci mleka. Pač so si različni.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 15-mesečni otrok in mleko
7.8.2009 22:28:09   
krtek 1
A govoriš o mojim dvema?user posted image

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 15-mesečni otrok in mleko
7.8.2009 22:34:16   
frutka_
Men se tudi zdi OK, da spije mleko zvečer. Malček potrebuje mleko za rast in razvoj. Sploh ne vidim težav. Apetit bo prišel. V nasprotnem primeru pojdita do pediatra  ali pa preizkusita kakšen sirup za neješče otroke.

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 15-mesečni otrok in mleko
9.8.2009 11:54:46   
andrejkam

IZVIRNO SPOROČILO: frutka RR

preizkusita kakšen sirup za neješče otroke.

Kaj pa je to? Sliši se kot nekaj, kar bi moj rabil

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 15-mesečni otrok in mleko
10.8.2009 13:17:29   
Tisana
Naša bo stara 20 mesecev, pa je šele pred kakšnim tednom opustila večerno stekleničko Pregomina. Sama - da ne bo pomote. Enostavno se je uspela zvečer toliko najesti, da ji mleko pred spanjem več ni pasalo. Mi zaradi tega nikoli nismo komplicirali. Če je bila kdaj čez dan zelo utrujena, sem ji pred opoldanskim spanjem raje ponudila flašo mleka, ker se je tako vsaj najedla in je potem lahko tudi dovolj dolgo spala. Še najbolj pa nam je prav prišlo, ko je bila bolna. Takrat je bilo načeloma mleko edino, kar je pojedla.

Sedaj zjutraj še vedno dobi mleko, saj vstane ob cca 6-ih, v vrtcu pa imajo zajtrk šele ob 8.30. Osebno mi je najlažje, da zjutraj spije mleko, ker je to veliko hitreje, kot pa da bi sedela v stolčku in glodala kakšno žemljo (ni ravno najbolj ješč otrok).


_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu andrejkam)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?