|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   2-letniki - sedenje pri mizi
7.11.2006 13:39:46   
Blink1
Pozdravljene

Moja malo več kot 2-letna deklica sedi pri mizi samo tako dolgo, dokler ONA je. Pa še to kdaj prej zgasne in pride po kakšen grižljaj. Problem pa je ker vedno koga s sabo odpelje.

Rada bi jo navadila, da pri kosilu ali na splošno pri obrokih, sedimo vsi skupaj, VSAJ toliko časa, da se najemo... A katera to prakticira in kako uspeva? Je to možno pri 2-letnem otroku ali sem prehitra???

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 2-letniki - sedenje pri mizi
7.11.2006 13:46:36   
DORI
Moj Luka (2 leti inpol) tudi komaj čaka, da gre od mize. Čim mu ne gre več za jest sili dol iz stolčka.
Bo že kasneje, zdaj itak nima mira nikjer, ne samo za mizo.user posted image

_____________________________

Čas ne čaka nikogar.
Uživaj vsak trenutek, ki ti ostane,
kajti ta ima vrednost

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 2-letniki - sedenje pri mizi
7.11.2006 13:53:58   
Maxica
Mi imamo Maxa še vedno v Primi pappa doma, vsaj tako ga na eleganten način prisilimo, da v miru poje on in mi. Ko jemo pri moji mami, kjer imamo trip trap, je že druga pesem. Ima že preveč manevrskega prostora in skoraj nikoli ne poje vsega in kar sili stran od mize. Tako da mi niti ne prakticiramo, da bi jedel za mizo na normalnem stolu, ker vem, da ne bi bil niti minuto pri miru.
A sem ti ful pomagala, a ne?!user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu DORI )
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 2-letniki - sedenje pri mizi
7.11.2006 13:56:01   
Blink1
Si siuser posted image user posted image  Vsaj vem, da ni samo moja taka neučakana...in da ne ostanem samo jaz lačna po kosiluuser posted image user posted image  

Našo pa damo kar na navaden stol s pojštrom, da je dovolj visoko...ker ona je "ika"...user posted image

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 2-letniki - sedenje pri mizi
7.11.2006 14:06:50   
srki
Pri nas je isto, mali nima obstanka sedet za mizo. Ko se naje in ko mu ni več do tega, gre od mize. Bolje to, kot pa kakšno pacanje,....

Pa tudi ne zdi se mi nič tragičnega, če pač ne sedi z nami na miru in nas čaka da pojemo, saj se gre igrat, pa imam takrat več mira, kot če bi nas čakal.

(odgovor članu DORI )
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 2-letniki - sedenje pri mizi
7.11.2006 14:18:42   
lelaval
Naša bo stara 17 mesecev in kak obrok še poje v svojem stolčku, drugače pa sili ven, potem pa za veliko mizo. Ampak ni pri miru-hodi okoli mize - po klopi. Malo poje, se malo vstane, malo hodi okoli,...

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 2-letniki - sedenje pri mizi
7.11.2006 15:44:49   
Anonimen
Hvala bogu za forume!!! user posted image user posted image user posted image  Vsaj vem, da nisem edina v tej situaciji. Edino to me jezi, ker v vrtcu so pa vsi lepo za mizo... user posted image

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 2-letniki - sedenje pri mizi
7.11.2006 15:49:44   
StBarbara
Naš sedi samo toliko časa, da sam poje. Imamo pa trip-trapa in kr začne lest ven. Ubistvu ga, ko je saj malo pojedel ne silim sedet za mizo, se gre pač igrat.

Moje mnenje je, da od tako malega ne moreš pričakovati, da bo sedel in čakal, da se vsi najeste.

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 2-letniki - sedenje pri mizi
7.11.2006 15:59:44   
Mojca P.
Od kar je v vrtcu je stanje opazno boljseuser posted image ... prej nikakor ni hotel sedet pri miru. Zdaj lepo sedi in ker je pocasi, je navadno pri mizi ravno toliko, da se ostali najemo. So pa seveda dnevi, ko bi ga lahko privezal na stol, pa bi sel s stolom na riti od mizeuser posted image . V vrtcu res sedijo lepo pri miru in doma nikoli ni tako...je pa res zdaj ze nekaj casa ful priden in lepo sedi...seveda pa je vsak dan lahko spet tisti dan, ko mu pa enostavno ne bo za sedetuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 2-letniki - sedenje pri mizi
7.11.2006 16:07:03   
Anonimen
Vse ob svojem času. Zdaj verjetno res še ne morejo biti tako dolgo pri miru. Meni bi v bistvu bilo kar hecno, če bi 2-letni otrok tiho lepo sedel za mizo še nekaj časa po tem, ko bi že pojedel. Vse to še pride, brez skrbi.
Zdaj pa jih, namesto, da se živcirate ali kregate nanje, lahko naučite, da otrok, preden gre, lepo vpraša, če gre lahko od mize. Če vam bo to uspelo, se bo ob priložnosti morda kakšni družbi zdel najbolj olikan otrok na svetu.user posted image

(odgovor članu Mojca P.)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 2-letniki - sedenje pri mizi
7.11.2006 17:24:32   
nuala
Se strinjam s Splišni;
otrok pač ni kriv, če mi tako dolgo jemo!
Moj skoraj 2 letnik reče " Grem dol " in začne lest s stolčka.
4 letnik pa obvezno vpraša " A lahko grem od mize" in gre, ko mu dovolimo ( on vsekakor pričakuje pozitiven odgovor in kaj drugega kot - obriši si še enkrat usta ali popij še kakšen požirek soka - ne pride v poštev. Sem ga pa to začela učit ko je imel 2,5 leti in od 3 leta naprej to kar obvlada.


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 2-letniki - sedenje pri mizi
7.11.2006 17:51:56   
Gina
Naš je zelo gurmanske sorte, pa zelo počasi je. Si vzame čas. Tako da se dostikrat zgodi, da cela familija čaka njega, da poje. Redko bi šel prej stran, sploh se ne spomnim, da kdaj. Njemu je dogodek, ko se ob kosilu usedemo skupaj. Pa tudi če gremo kam ven na sok npr., je še kar priden. Sem in tja se zgodi, da se naveliča, ampak pogosto pa sedi pri miru in se ga da zamotit s čim. Take sorte pač. Na splošno pa sem jaz za to, da se počaka, da večina poje, preden kdo rit odnese od mize. user posted image  Itak si potem delo razdelimo, da pospravimo skupaj. Razen seveda pri drugih obrokih, ki jih nimamo skupaj.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 2-letniki - sedenje pri mizi
7.11.2006 17:52:29   
Seven*
N&N, moj Jakob ni se nikoli prisel dalje kot do juhe. Potem vstane in zacne delati bedarije. Zato ponavadi juhe niti ne kuhamo, ampak gremo takoj na glavno jed. To da bi pocakal, da se najemo vsi, je pa utopija. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 2-letniki - sedenje pri mizi
7.11.2006 21:43:34   
Pupica
O groza...a pol smo mi čist avt...pri nas sedi za mizo sama.Poje juho, medtem ko se mi2 z Galom dojiva, in vmes ji pridem zamenjat krožnike, ji dam še glavno jed in greva ponavadi z Galom se še malo dojit...medtem ko ona je.Skoraj nikoli ne vstane od mize, razen vmes gre ponavad na WC, pa nato nazaj. Šele ko se res naje, se počas odpravi stran. Aja pa k mizi tut sama prleti, sam da vprašam kdo bo jedel juho?user posted image user posted image user posted image user posted image
Ampak pomoje N&N smo mi bolj izjema kot pravilo...Tko da pomoje ni panike...sem se pa jaz zamislilauser posted image
Je pa na trip trap stolčku.

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 2-letniki - sedenje pri mizi
7.11.2006 23:14:18   
Anonimen
Dokler ti sedi toliko casa, da ONA vse poje, se nimas kaj sekirat user posted image  In ko odide od mize, naj pac odide sama, vidva pa pojejta do konca .. ce pa noce, naj pa sedi pri mizi, pa je user posted image  

LP

(odgovor članu Pupica)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 2-letniki - sedenje pri mizi
8.11.2006 8:22:43   
Anonimen
Ko se moj najmlajši naje, mu z možem dovoliva da gre z mize. Itak uživava, ko še malo sama poklepetava.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 2-letniki - sedenje pri mizi
8.11.2006 10:59:38   
Blink1
Hmnja...vse lepo in prav...ampak naša noče it sama od mizeuser posted image user posted image  Mora vedno nekdo z njo. In po navadi sem to jaz...ki ostanem brez kosila.

Poje pa tudi samo juho ponavadi, pa včasih kak krompirček ali malo mesa...Pa česen iz solate gloda in ga pol pljuvauser posted image

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 2-letniki - sedenje pri mizi
8.11.2006 21:44:11   
Gina
Zakaj jo pa ubogaš? Pa ne pojdi z njo. Ostani pri mizi in jej ali čvekaj ali karkoli pač že počneš. Se bo že navadila, samo bolj moraš biti trmasta kot ona.

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 2-letniki - sedenje pri mizi
8.11.2006 21:47:06   
Anonimen
Ona hoče, ona hoče. To pa ne! To pa ne gre tako!

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 2-letniki - sedenje pri mizi
8.11.2006 22:00:20   
Gina
Aja.....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 2-letniki - sedenje pri mizi
9.11.2006 12:52:49   
MALINČICA
To pa jaz ne bi dovolila1
Moj nečak je star tri leta in odkar sedi sam, smo mu dopovedovali, da dokler se vsi ne najemo, ostanemo na stolu. Če ni več lačen, mu ni treba jest, vendar počaka, da se vsi najejo. Potem pa se lahko gre igrat.
Pa res nikoli ni bilo problemov, da bi koga stran vlačil in podobno. Tudi v vrtcu morajo počakati, da se vsaj večina naje oz. da sšistimo mize.


_____________________________

I´ve got mommy wrapped arround my finger...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 2-letniki - sedenje pri mizi
9.11.2006 14:41:20   
Avri
Hja, naš 1,5 letni user posted image  noče niti sedeti na stolu za mizo. Zato ga obvezno "vklenemo" da sploh lahko začnemo, potem se vseskozi pogovarjamo da ga zamotimo, ko pa on konča pa ne zdrži minute več v stolčku in je isto kot privas, enega za prst pa gasa. user posted image
Zato vedno en njega hrani, drugi sebe, tako je en potem fraj se z njim podit. user posted image



_____________________________



(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 2-letniki - sedenje pri mizi
10.11.2006 22:25:06   
Bubamaraa
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Naš je zelo gurmanske sorte, pa zelo počasi je. Si vzame čas. Tako da se dostikrat zgodi, da cela familija čaka njega, da poje. Redko bi šel prej stran, sploh se ne spomnim, da kdaj. Njemu je dogodek, ko se ob kosilu usedemo skupaj. Pa tudi če gremo kam ven na sok npr., je še kar priden. Sem in tja se zgodi, da se naveliča, ampak pogosto pa sedi pri miru in se ga da zamotit s čim. Take sorte pač.


Se lahk kar tlele podpišem,samo,da imam jaz punčko....edini problem je ta, da zelo malo je....in je zelo neješča....


_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 2-letniki - sedenje pri mizi
11.11.2006 15:37:03   
iva01
IZVIRNO SPOROČILO: N&N

Pozdravljene

Moja malo več kot 2-letna deklica sedi pri mizi samo tako dolgo, dokler ONA je. Pa še to kdaj prej zgasne in pride po kakšen grižljaj. Problem pa je ker vedno koga s sabo odpelje.

Rada bi jo navadila, da pri kosilu ali na splošno pri obrokih, sedimo vsi skupaj, VSAJ toliko časa, da se najemo... A katera to prakticira in kako uspeva? Je to možno pri 2-letnem otroku ali sem prehitra???


Pri nas doma je čist isto, drugi teden bo star dve leti. Jaz nimam pojma kaj na j naredim, tud v vrtcu mi je vzgojiteljica povedala da dela isto.

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 2-letniki - sedenje pri mizi
12.11.2006 9:41:28   
spacey
Naš 20 mesečnik tudi prvi poje in redko kdaj počaka še nas, predvsem mene zahteva - jaz sem tista ki je tazadnja. Včasih se ga da zamotiti tako, da on ko poje, potem riše in barva za mizo in tako imamo mi mir do konca kosila oz. obroka. user posted image
Če pa se mu kam mudi, hoče da grem jaz z njim, ampak jaz se ne dam. Razložim mu, da mami mora tudi jesti in naj počaka. Ponavadi se trma in cmeri, pa me to niti najmanj ne gane. Jaz pojem do konca.


_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu iva01)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?