|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   2 otroka, 4 avtosedeži, kaj naj?!?
4.1.2008 10:40:15   
taška30
Pomoč prosim, predvsem tiste, ki imate malo razliko med otroci.

Naša 12,5-kilska 2,5 letnica ima 2 sedeža (vsak za en avto) 9-18kg.
Njena sestrica bo kmalu prerasla lupinico in bo potrebovala svoja dva sedeža.

Neumno se mi zdi kupovat še dva enaka od 9-18kg, ker potem bomo imeli 4 enake. Ne morem za tavečjo kupit 15-36kg, ker 15 kil še dolgo ne bo imela, pa tud ni mi všeč, da niso 5-točkovni.

Nagibam se k nakupu dveh 9-36kg za tavečjo (tamala pa dobi njene sedanje). Samo tile z večjim razponom kao niso varni.

Kako ste to rešili? Katerega 9-36kg priporočate?

Hvala lepa.user posted image

Aja, še to, nujno rabita vsaka dva sedeža, ker jih bo mož vozil v varstvo/vrtec, jaz pobirala in ne moremo kombinirat in jih prestavljat iz enega avta v drugega.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 2 otroka, 4 avtosedeži, kaj naj?!?
4.1.2008 10:41:29   
Anonimen
mi smo mel concorda trimax k je od 9-36 kg in res ne vem zakaj ti sedeži ne bi bli varni??!!

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 2 otroka, 4 avtosedeži, kaj naj?!?
4.1.2008 10:44:12   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

in res ne vem zakaj ti sedeži ne bi bli varni??!!


Tako pravjo.user posted image  Testi pa to.
Sicer se men tudi zdi mal neumno, če bi bili tako nevarni, jih menda ne bi prodajali.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 2 otroka, 4 avtosedeži, kaj naj?!?
4.1.2008 10:58:45   
Pikca
imam isti problem... tudi jaz se nagibam k nakupu dveh sedežev 9-36 kg, ampak ugotavljam, da so vsi ti sedeži v bistvu 9-18, šele ko odstraniš pasove in del sedeža, se spremenijo v 15-36, s tem, da se potem zapenjajo samo z avtomobilskim pasom, kar pa mi ni preveč všeč...

sem gledala tudi nekaj takega: http://www.neckermann.si/article.aspx?articleid=2173145 , ampak bi rada pred nakupom sprobala...

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 2 otroka, 4 avtosedeži, kaj naj?!?
4.1.2008 11:11:39   
Petraa
imamo kidyya od 9-36 kg najbolj varen v tej skupini

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 2 otroka, 4 avtosedeži, kaj naj?!?
4.1.2008 11:17:28   
Seven*
Mi s Kiddyjem nismo bili zadovoljni. Definitivno boljša izbira Trimax.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 2 otroka, 4 avtosedeži, kaj naj?!?
4.1.2008 11:43:59   
Janya
Mi imamo tudi Concorda trimaxa, zelo zadovoljni z njim.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 2 otroka, 4 avtosedeži, kaj naj?!?
4.1.2008 11:51:31   
jakaracman
Tako pravjo. Testi pa to.
Sicer se men tudi zdi mal neumno, če bi bili tako nevarni, jih menda ne bi prodajali.
IZVIRNO SPOROČILO: taška30

Malo bom posvinjala temo, samo ali ti veš, da se prodaja ful sedežev, ki so nevarni pri trku  in se pač prodajajo.Kupec pa je tisti, ki se odloči, kaj bo kupil in kaj ne .Saj je z avti enako.Eni so veliko varnejši od drugih, pa se nevarni  še vedno prodajajo.Neodvisni testi nam dajo podatke, mi se pa odločimo kaj bomo kupili in kaj ne.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 2 otroka, 4 avtosedeži, kaj naj?!?
4.1.2008 11:54:34   
SašaR
Imamo Kiddyja in smo ful zadovolnji. Poznam še kolegico, ki mi je ta sedež svetovala in ker so v veselem pričakovanju, že razmišlja da bo kupila še en tak sedež - seveda, ko bo čas za to.

_____________________________

21.2.2006 se je rodila naša princeska Neja

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 2 otroka, 4 avtosedeži, kaj naj?!?
4.1.2008 12:27:27   
sali
Da se še jaz malo "uštulim". Ali se te sedeži od 9-36 dajo kaj poležat, spremenit naklon? Kateri od sedežev 9-18 je "največji", najdlje uporaben?
Hvala

(odgovor članu SašaR)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 2 otroka, 4 avtosedeži, kaj naj?!?
4.1.2008 12:34:03   
taška30
Jakaracman, se zavedam.user posted image
Ampak meni kmečka logika še vseeno govori, da je otrok bolj varen v sedežu 9-36kg, privezan s 5-točkovnim pasom, kot pa v sedežu 15-36kg, privezan z navadnim avtomobilskim pasom, kot ti in jaz.
Govorim pa o tri letnih otrocih, tam od 12-15kg kilskih.


(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 2 otroka, 4 avtosedeži, kaj naj?!?
4.1.2008 13:06:51   
*bubi*
Mi smo tudi zelo zadovoljni s Trimaxom user posted image . Se mi zdi, da bo veliko dlje zdržal (9-18 varianta) kot Roemer.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 2 otroka, 4 avtosedeži, kaj naj?!?
4.1.2008 21:10:44   
barbaw
Na trimaxu se spreminja naklon. Mi ga imamo in smo zelo zadovoljni, ne spomnim pa se koliko točkovni je. Če ga imaš ful zapasanega ne gre spreminjat naklona, ker se ne more toliko pogreznit v sedež, saj pri nas je tako. pri prejšnjem avtu je pa bilo blazinjenje drugačno in se je naklon spreminjal  za šalo. pač malo zrahljaš pas, da spustiš sedež in zategneš pas. Pa fino je, ker ima močno zaponko, tako da je naš mali ne more stisniti, čeprav ve kako to gre.

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu sali)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 2 otroka, 4 avtosedeži, kaj naj?!?
5.1.2008 18:58:37   
viv_
Mi smo pri treh letih ta veliko prestavili v 15-36, Roemer Kidfix, ampak je dejansko takrat že imela 15 kg in tudi velika je bila kar, 105 cm.

V tem sedežu je pripeta z običajnim avtomobilskim pasom, ki ga spelješ skozi dve zanki in ne vidim nobenega problema v tem. Ne vem, zakaj bi bil slabši od 5 točkovnega? Meni se zdi v primeru trka celo bolje, ker ima mal regulacije in ne zabije, tako kot 5 točkovni. Sicer bi bili tudi mi na 5 točkovnih. Ampak, otrok mora biti dovolj velik in težak. Ima pa ta sedež tudi super oporo za glavo, tako da ni težav, če zaspi.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 2 otroka, 4 avtosedeži, kaj naj?!?
5.1.2008 19:07:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Ne vem, zakaj bi bil slabši od 5 točkovnega? Meni se zdi v primeru trka celo bolje, ker ima mal regulacije in ne zabije, tako kot 5 točkovni.


Seveda je slabši, ne vem sicer zakaj. Je pa dejstvo, da pettočkovnega uporabljajo avtomobilski dirkači pa mislim, da piloti tudi.

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 2 otroka, 4 avtosedeži, kaj naj?!?
6.1.2008 14:38:28   
skuštrana
Viv, tole si poglej user posted image Glede na video bo naša čmrla v 5 tockovnem pasu zeloooo doooolgo.

http://www.youtube.com/watch?v=azgBhZfcqaQ&NR

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 2 otroka, 4 avtosedeži, kaj naj?!?
6.1.2008 16:51:12   
Pi-kica 1
Mene pa še vedno zanima, sedež od 9-36 kg omogoča pettočkovno pripenjanje še po tretjem letu, pa da je kolikortoliko dober na testih? Naš namreč prerašča sedež od 9 - 18 kg in sem tudi v dilemi, kaj kupit?

< Sporočilo je popravil Pi-kica 1 -- 6.1.2008 16:56:28 >

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 2 otroka, 4 avtosedeži, kaj naj?!?
6.1.2008 19:26:48   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Viv, tole si poglej user posted image Glede na video bo naša čmrla v 5 tockovnem pasu zeloooo doooolgo.

http://www.youtube.com/watch?v=azgBhZfcqaQ&NR


Ma ja, žalostna zgodba... Ampak razmišljanje v to smer... Ne vem. Potem nima veze kupit avto z air bagi, ker se lahko ne odprejo. Pa spet vprašanje letnika avtomobila, pa take stvari... Tehnika vedno lahko zataji. Pri 5-točkovnem sedežu se pa lahko isofix odtrga ali pa tudi pas, s katerim je pripet popusti. To so pač skupki nesrečnih slučajev, na katere pa (žal) nikoli ne moreš biti pripravljen.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 2 otroka, 4 avtosedeži, kaj naj?!?
7.1.2008 8:07:07   
officko
jaz pa pričakujem tretjega otroka pa rabim tudi lupinico in še kaj

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 2 otroka, 4 avtosedeži, kaj naj?!?
7.1.2008 20:22:56   
bamby
Mi smo tudi kupili 9-36 kg sedež. Sprva smo otroka pripeli s pasom, ki je na sedežu, sedež pa s pasom od avta (zadaj) Zdaj ga zapenjamo kar s pasom od avta preko sedeža. Saj je avtomobilski pas tudi varen, vsaj bil bi naj user posted image , ali kako?

(odgovor članu officko)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?