|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   3.januar 2008
17.12.2007 11:23:53   
Barbs
a katera začne (spet) user posted image

Mal me še biga, a bi tretjega, ker je četrtek, al bi počakala do 7. ,ker je ponedeljek ( pa po novem letu vedno ostane še hrana za pojest, ki mi jo je škoda metatuser posted image user posted image )

Ne, resno, a je še katera tako munjena, da že zdaj planira " po novem letu bom pa res začela" varianto?user posted image

Ker če je bom zelo vesela, da nisem edina. Pa bi se mal pumpale do takrat in jamrale, koliko jemo in kaj jemo, potem bi pa z veseljem začele dietouser posted image  Men se zdi, da sem jo že z enmi tremi različnimi skupinami tukaj gor

ampak tokrat bom pa res!
 
 
 
user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 3.januar 2008
17.12.2007 11:28:10   
binica
Ma jaz bom, ampak ne še takoj 3.1., saj bom raje prej vse ostanke praznikov pospravila user posted image user posted image user posted image
Kaj če bi raje kaj kasneje, npr. po petnajstem? A ti je prepozno?

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 3.januar 2008
17.12.2007 12:00:17   
metkica1
Jaz se tudi pridružim. Lahko ozačnemo 7. januarja.
Kakšno dieto bi pa "vžgale"?

(odgovor članu binica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 3.januar 2008
17.12.2007 12:10:08   
lukec
Jaz sem 6. novembra končala 90-dnevno pa študiram, da bi po novem letu šla še en krog, ker je res delovalo. Ampak 7. januarja ma pa sine 3 leta .. ahhh pa mam spet izgovor. Mogoče se pa vseeno pridružim, do torte mi tako al tako ni!

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu metkica1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 3.januar 2008
17.12.2007 12:20:50   
Barbs
Vidim, da smo tapraveuser posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 3.januar 2008
17.12.2007 13:29:07   
MID
Ekola,se pridružim še jaz.Mi je v bistvu vseeno ali bo to 3. ali 7.1.Imam nekaj malega upanja,da mi bo mogoče uspelo kaj spravit dol predvsem zato,ker bom s 3.1.08 po podaljšani porodniški spet nastopila v službo s hudim tempomuser posted image user posted image .Živi bili,pa videli!user posted image

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 3.januar 2008
17.12.2007 15:50:22   
dulcinea
Jaz začnem z montignacom (prvo stopnjo) s prvim januarjem. Mi je čist vseeno, kater dan bo. Me pa malo skrbi, ker grem z mulci v šolo v naravi za en teden od 7.-11.1. pa ne vem kaj pa kako bom lahko tam jedla.  

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu MID)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 3.januar 2008
17.12.2007 16:59:16   
Barbs
Saj nisem imela kake posebne diete v planu. Oz. bi blo fajn, da vsaka pobrska za tisto, ki ji najbolj paše, pa da si ne pišemo dolgočasnih jedilnikov vsak dan, temveč se samo obveščamo, če nam gre in kako....user posted image
Jaz vem zase, da bom hujšala brez OH.  Se pravi, beljakovinska dietauser posted image

Se že vidim, kaka mačka bom junija na mojem motorjuuser posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
17.12.2007 18:53:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Barbs)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 3.januar 2008
17.12.2007 22:22:41   
MID
IZVIRNO SPOROČILO: morrak

Pa mislite da nam uspe??

Morrak dvomiš?user posted image Ma itak,da nam bo!Poglej samo naše sanje-Barbs se že vidi kakšna mačka na motorju bo junija,jaz pa sebe v najmanjši številki bikinija!user posted image user posted image
Ni vrag,da nam kdo sanje ukrade!user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 3.januar 2008
18.12.2007 13:34:43   
nina166
Tudi jaz začnem 7.1. Mi nekako ponedeljki bolj ležijo kot pa da začnem sredi tedna. Pa hladilnik bo 3. verjetno še kar poln. Bom pa verjetno imela ločevalno.



_____________________________

Domen - 16.6.2006
Daša - 21.1.2009

(odgovor članu MID)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 3.januar 2008
18.12.2007 19:21:37   
ms15
Evo še mene.
Do junija smo se fajn spodbujale tukaj s 3MD in je blo super.
Ne vem še, katero dieto bom izbrala.
Vas bom malo brala in se nato odločila.
Bo katera naredila kakšen seznam?
se beremo. user posted image

(odgovor članu nina166)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 3.januar 2008
18.12.2007 19:36:40   
fugeela
sj lahko že zdja kj malga nardimo ...user posted image  

(odgovor članu ms15)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
18.12.2007 20:14:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu fugeela)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 3.januar 2008
18.12.2007 21:16:39   
fugeela
npr...zdaj ko je čas sladkih požrtij..greš v trgovino in namesto sladkorčkov nakupš sadje različnih vrst...namest cocacoollll in podobnega(gazirane sladke pijače verrryyyy baddd! npr..coca cola vsebuje mravljično kislino...itd ...pa lah kupiš vodo z okusom ali pa mineralno vodo z okusom...

_____________________________

Dont traed mony for live-live8-long walk to justice.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 3.januar 2008
18.12.2007 22:04:21   
dulcinea
A misliš, da lahko pijem vodo z okusom? a ni sladkor tudi tam?



_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu fugeela)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 3.januar 2008
22.12.2007 20:06:12   
Anonimen
jaz tudi začnem po novem letu..... bom šla spet na ločevalno...mi je domača in učinkovita....

Da mi le rata poleg našega malčka...

(odgovor članu dulcinea)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 3.januar 2008
22.12.2007 20:27:09   
daysi
Tudi jaz grem 7.ga na dieto, vendar prav tako kot ve ne vem točno, kaj bi vžgala. Pomoje bi blo najbolje, da gremo na trimesecno ločevalno, pa se malo merimo in primerjamo rezultate, ter seveda moralno podpiramo vse tiste, ki bi hotele obupati.
A je katera že poizkusila čisčenje jeter? Jaz bi to napravila, preden bi sploh začela dieto. Gre nekako tako, da en dan prej ješ samo sadje, pod noč isti dan piješ neko vodo, zvečer olivno olje in sok, drugi dan tudi piješ vodo s soljo in hodiš na wc v ogromnih količinah. To naj bi pomagalo, da se sčistijo jetra in nato lažje prestajaš vse gorje pri premagovanju lakote med dieto.

_____________________________

LOČEVALNA + MANJ ŽRI
začetek: 88 , željeni cilj:73
2.3.-84 kg

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 3.januar 2008
22.12.2007 21:05:38   
kai1
ojla!

Tud jaz se vam bi pridružila.
Sicer sem mislila začet že jutri, ker če bom prestaljala na 7.1.2008, bo verjetno tko kot vse diete do sedaj, ko jih začnem prelagat.
Ločevalna mi ne gre. Me, pa zanima, če je katera od vaš že kdaj hujšala po krvnih skupinah?

lp

(odgovor članu daysi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 3.januar 2008
23.12.2007 13:21:55   
mayy
Jaz sem vam tud pridružim. Začnem 3.1. z ločevalno dieto, zgubiti moram 10 kilogramov.


(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 3.januar 2008
23.12.2007 16:03:08   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: daysi

Tudi jaz grem 7.ga na dieto, vendar prav tako kot ve ne vem točno, kaj bi vžgala. Pomoje bi blo najbolje, da gremo na trimesecno ločevalno, pa se malo merimo in primerjamo rezultate, ter seveda moralno podpiramo vse tiste, ki bi hotele obupati.
A je katera že poizkusila čisčenje jeter? Jaz bi to napravila, preden bi sploh začela dieto. Gre nekako tako, da en dan prej ješ samo sadje, pod noč isti dan piješ neko vodo, zvečer olivno olje in sok, drugi dan tudi piješ vodo s soljo in hodiš na wc v ogromnih količinah. To naj bi pomagalo, da se sčistijo jetra in nato lažje prestajaš vse gorje pri premagovanju lakote med dieto.


A misliš tole?
 
ČIŠČENJE JETER
Princip čiščenja je zelo enostaven. En dan pustimo jetra počivati in ne jemo ničesar, kar vsebuje maščobo. Tako se v jetrih in žolčniku nabere veliko žolča. Potem spijemo odvajalo (raztopino grenke soli), ki se ne vpije v črevesu, poleg tega pa blagodejno sprosti kanale v jetrih. Zvečer pred spanjem spijemo nekaj lahkega in zelo oljnatega, kar povzroči, da se v približno 20 minutah iz jeter in žolčnika iztisne v dvanajsternik ves žolč ter s sabo potegne tudi nečistoče. Črevo poplaknemo s še malo raztopine grenke soli, vse se pa potem izloči skozi analno odprtino.

Za najpreprostejši postopek potrebujemo dan in pol - prvi dan popoldne začnemo, drugi dan pa končamo. Večini ljudi najbolj ustreza vikend - v petek pozno popoldne začnejo, v soboto opravijo čiščenje, nedelja pa jim ostane za dodatni počitek.

Bolj zahtevna metoda, ki je opisana v ajurvedskih tekstih, je zelo zapletena, kljub temu pa bi jo rad okvirno predstavil. Opravljati jo je treba na dan polne lune spomladi (torej so na razpolago tri možnosti v obdobju od marca do junija). Že en dan prej se začne post s sokovi, na dan čiščenja pa je treba izvajati razne tehnike joge in meditacije. Zvečer se začne izmenično pitje čistega olja in limoninega soka v polurnih presledkih, med katerimi potekajo vaje posebnih položajev sedenja in meditacije z zrenjem v Mesec.

V praksi se izkaže, da se pri drugi metodi nečistoča izloči bolj "gladko" kot pri prvi (če seveda zdržite predpriprave), kar se očiščenja tiče pa so razlike zanemarljive. Vsekakor je koristno, če prvi metodi dodamo nekaj elementov druge - da čiščenje opravimo ob polni luni (po možnosti spomladi), da z raznimi tehnikami čim bolj sprostimo telo, da se postimo - vendar so tudi po najpreprostejšem načinu rezultati več kot zadovoljivi. Preden opišem celoten postopek, poglejmo, kaj vse potrebujemo zanj:






Potrebščine

Opombe


50 g grenke soli (MgSO4)

Odvajalo, ki se dobi v lekarnah brez recepta; prvič zadostuje 30 g; mero prilagodite telesni teži in vitalnosti telesa.


800 ml mlačne vode

 


150 ml soka rdečih grenivk

V ajurvedski metodi se uporabljajo limone in z njimi je učinek približno enak, le okus je bolj zoprn; če ni rdečih, lahko uporabite tudi rumene grenivke.


150 ml olivnega olja

Najboljše je deviško hladno prešano.


Steklen kozarec z dobrim pokrovom

 


nekaj uspavalnih tablet

Uspavalo priporoča dr. Clarkova, ker so rezultati boljši, če je telo sproščeno; če zlahka zaspite, tablet ne potrebujete.Postopek

- Tisti dan, ki smo si ga izbrali za čiščenje, ne smemo jesti nič mastnega. Idealno je, če se zmoremo držati popolnega posta, sicer pa lahko dopoldne jemo sadje ali nemastno kuhano zelenjavo.
- Po 14. uri ne smemo več jesti ničesar. Tako bodo jetra zvečer spočita in polna žolča.
- Popoldne pripravimo raztopino grenke soli v 8 dcl vode.
- Ob 18. uri spijemo 2 dcl raztopine. Nekaterim se zdi hudo grenka, nekaterim pa sploh ne. Upam, da bo za vas držalo slednje. Če vam bo šla težko po grlu, se primite za nos in jo spijte "na eks", lahko pa ji dodate tudi malo citronke.
- Ob 20. uri spijemo druga 2 dcl raztopine. Grenka sol prepreči, da bi se voda vpila v črevesu, zato ne čutimo lakote.
- Ob 22. uri si v steklenem kozarcu pripravimo mešanico soka grenivke in olivnega olja. Kozarec pokrijemo z dobro tesnečo pokrovko in močno pretresemo, da nastane povsem gladka, belkasta emulzija. Hitro jo spijemo. Ne bi smelo biti težko, saj je mešanica presenetljivo okusna. Če mislimo, da bomo težko zaspali, spijemo s prvimi požirki nekaj uspavalnih tablet. Najbolje je leči na hrbet z blago dvignjenim vzglavjem in čimprej zaspati. Preden zaspimo, lahko razmišljamo o tem, kako se nečistoča kot vagončki steka iz jeter navzdol.
- Ob 6. uri zjutraj spijemo tretja 2 dcl raztopine grenke soli (če se zbudimo kasneje, pa takoj, ko vstanemo). V redkih primerih se utegne zgoditi, da čutimo blago omotičnost. V tem primeru malo počakamo, da omotičnost izgine in raztopino spijemo potem.
- Ob 8. uri spijemo zadnja 2 dcl raztopine.
- Kakšni dve uri po zadnjem kozarcu lahko spijemo naravni sok, še kasneje pa pojemo nekaj sadja. S kuhanimi obroki je dobro počakati do popoldneva in začeti počasi, s preprosto, lahko hrano. Do večera bi se morala prebavila že povsem umiriti.

Nečistoča začne prihajati iz črevesa zelo različno - pri nekaterih že takoj zjutraj, pri nekaterih pozno dopoldne; pri nekaterih gre naenkrat, pri drugih pa v petih ali šestih "paketih". Če izvajate čiščenje prvič, bodite vse jutro v pripravljenosti, občutek pri tem je namreč malo drugačen kot ob običajni veliki potrebi. Vsa tekočina, ki ste jo spili, se bo izločila pri zadnjični odprtini, tako da je driska blag opis tega, kar boste zjutraj prestajali. No, saj tako hudo spet ni, pa vendar je dobro biti pripravljen na neprijetnosti.

Da bi opravilo speljali do konca čim bolj gladko, vam svetujem, da pri prvem izločanju ostanete na stranišču malo dalj časa (lahko tudi 30 minut) in med posameznimi "curki" upogibate trup naprej, nazaj, levo, desno. Mogoče se sliši neumno, ampak pomaga tudi, če čepite in globoko dihate ter po vdihu zadržujete zrak (kar je po ajurvedski medicini tudi sicer pomoč za lažje izločanje blata).

Rezultati

Velikokrat pridejo pri prvem čiščenju nečistoče le iz črevesa, iz jeter pa samo gošča in le malo grudic oz. kamnov, zato je dobro postopek čez dva tedna ponoviti. Kar nekaj znancev mi je povedalo, da so bili po drugem čiščenju naravnost osupli, ko so videli koliko grudic se je steklo v straniščno školjko - "100, 200, 300 … zelenih! Tako velikih!" so mi vzhičeno govorili. Ko čiščenje opravimo prvič, pridejo ven grudice, ki so bile na koncu kanalov, tiste globlje pa se pomaknejo proti žolčniku. S ponavljanjem čiščenja jih počasi spravljamo ven. Sicer pa lahko zelene grudice zasledimo v blatu še dan ali dva po čiščenju.

Prepoznati jih ni težko. Ponavadi so živozelene (od žolča) in plavajo na gladini vode v straniščni školjki, saj so pretežno iz holesterola. Možne so tudi druge barve (črna, rdeča ali kožna), gošča pa je ponavadi oker ali bledo rjava. Grudice in kamni so porozni, zato so leglo bakterij in virusov; če se hočete znebiti čirov na črevesju in podobnih infekcij, je to praktično nemogoče, če ne očistite jeter in žolčnika.

Dr. Clarkova svetuje, da naredimo prvih nekaj čiščenj v presledku dveh tednov (dokler ne pride iz jeter 2000 grudic!), potem pa jih delamo redno s šestmesečnimi presledki. Po mojih izkušnjah je treba pri tem upoštevati še starost, telesno težo in splošno zdravje, saj 20 let star športnik najverjetneje nima v jetrih 2000 kamnov, medtem ko bi za 50 let starega človeka, ki ni posebej skrbel za zdravje, to vsekakor lahko rekli. Če niste obsedeni niti z zdravjem niti z boleznijo, očistite jetra dvakrat s presledkom dveh tednov, potem še dvakrat s presledki šestih mesecev, kasneje pa bo zadostovalo, če to storite vsako leto ali dve.

Ravnajte se po tem receptu in nedvomno boste po nekaj čiščenjih začutili telesno, umsko in/ali čustveno izboljšanje. Na daljnem vzhodu bi se gotovo strinjali s tem, saj tam veljajo jetra za središče človekovih čustev. Kdo ve, morda po čiščenju ne bo delovala bolje le vaša prebava, ampak tudi odnosi v družini


_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu daysi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 3.januar 2008
23.12.2007 18:46:55   
fugeela
user posted image  še preden se je nov let začel mi gre že dober...sm si vzela vse bol na izi pa sem v enem mescu zgubla 5 kg...in sem čist not padla tk da loh v začetek moje diplomske nardim kr klukco user posted image

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 3.januar 2008
23.12.2007 18:56:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Barbs

IZVIRNO SPOROČILO: daysi

Tudi jaz grem 7.ga na dieto, vendar prav tako kot ve ne vem točno, kaj bi vžgala. Pomoje bi blo najbolje, da gremo na trimesecno ločevalno, pa se malo merimo in primerjamo rezultate, ter seveda moralno podpiramo vse tiste, ki bi hotele obupati.
A je katera že poizkusila čisčenje jeter? Jaz bi to napravila, preden bi sploh začela dieto. Gre nekako tako, da en dan prej ješ samo sadje, pod noč isti dan piješ neko vodo, zvečer olivno olje in sok, drugi dan tudi piješ vodo s soljo in hodiš na wc v ogromnih količinah. To naj bi pomagalo, da se sčistijo jetra in nato lažje prestajaš vse gorje pri premagovanju lakote med dieto.


A misliš tole?
 
ČIŠČENJE JETER
Princip čiščenja je zelo enostaven. En dan pustimo jetra počivati in ne jemo ničesar, kar vsebuje maščobo. Tako se v jetrih in žolčniku nabere veliko žolča. Potem spijemo odvajalo (raztopino grenke soli), ki se ne vpije v črevesu, poleg tega pa blagodejno sprosti kanale v jetrih. Zvečer pred spanjem spijemo nekaj lahkega in zelo oljnatega, kar povzroči, da se v približno 20 minutah iz jeter in žolčnika iztisne v dvanajsternik ves žolč ter s sabo potegne tudi nečistoče. Črevo poplaknemo s še malo raztopine grenke soli, vse se pa potem izloči skozi analno odprtino.

Za najpreprostejši postopek potrebujemo dan in pol - prvi dan popoldne začnemo, drugi dan pa končamo. Večini ljudi najbolj ustreza vikend - v petek pozno popoldne začnejo, v soboto opravijo čiščenje, nedelja pa jim ostane za dodatni počitek.

Bolj zahtevna metoda, ki je opisana v ajurvedskih tekstih, je zelo zapletena, kljub temu pa bi jo rad okvirno predstavil. Opravljati jo je treba na dan polne lune spomladi (torej so na razpolago tri možnosti v obdobju od marca do junija). Že en dan prej se začne post s sokovi, na dan čiščenja pa je treba izvajati razne tehnike joge in meditacije. Zvečer se začne izmenično pitje čistega olja in limoninega soka v polurnih presledkih, med katerimi potekajo vaje posebnih položajev sedenja in meditacije z zrenjem v Mesec.

V praksi se izkaže, da se pri drugi metodi nečistoča izloči bolj "gladko" kot pri prvi (če seveda zdržite predpriprave), kar se očiščenja tiče pa so razlike zanemarljive. Vsekakor je koristno, če prvi metodi dodamo nekaj elementov druge - da čiščenje opravimo ob polni luni (po možnosti spomladi), da z raznimi tehnikami čim bolj sprostimo telo, da se postimo - vendar so tudi po najpreprostejšem načinu rezultati več kot zadovoljivi. Preden opišem celoten postopek, poglejmo, kaj vse potrebujemo zanj:






Potrebščine

Opombe


50 g grenke soli (MgSO4)

Odvajalo, ki se dobi v lekarnah brez recepta; prvič zadostuje 30 g; mero prilagodite telesni teži in vitalnosti telesa.


800 ml mlačne vode

 


150 ml soka rdečih grenivk

V ajurvedski metodi se uporabljajo limone in z njimi je učinek približno enak, le okus je bolj zoprn; če ni rdečih, lahko uporabite tudi rumene grenivke.


150 ml olivnega olja

Najboljše je deviško hladno prešano.


Steklen kozarec z dobrim pokrovom

 


nekaj uspavalnih tablet

Uspavalo priporoča dr. Clarkova, ker so rezultati boljši, če je telo sproščeno; če zlahka zaspite, tablet ne potrebujete.Postopek

- Tisti dan, ki smo si ga izbrali za čiščenje, ne smemo jesti nič mastnega. Idealno je, če se zmoremo držati popolnega posta, sicer pa lahko dopoldne jemo sadje ali nemastno kuhano zelenjavo.
- Po 14. uri ne smemo več jesti ničesar. Tako bodo jetra zvečer spočita in polna žolča.
- Popoldne pripravimo raztopino grenke soli v 8 dcl vode.
- Ob 18. uri spijemo 2 dcl raztopine. Nekaterim se zdi hudo grenka, nekaterim pa sploh ne. Upam, da bo za vas držalo slednje. Če vam bo šla težko po grlu, se primite za nos in jo spijte "na eks", lahko pa ji dodate tudi malo citronke.
- Ob 20. uri spijemo druga 2 dcl raztopine. Grenka sol prepreči, da bi se voda vpila v črevesu, zato ne čutimo lakote.
- Ob 22. uri si v steklenem kozarcu pripravimo mešanico soka grenivke in olivnega olja. Kozarec pokrijemo z dobro tesnečo pokrovko in močno pretresemo, da nastane povsem gladka, belkasta emulzija. Hitro jo spijemo. Ne bi smelo biti težko, saj je mešanica presenetljivo okusna. Če mislimo, da bomo težko zaspali, spijemo s prvimi požirki nekaj uspavalnih tablet. Najbolje je leči na hrbet z blago dvignjenim vzglavjem in čimprej zaspati. Preden zaspimo, lahko razmišljamo o tem, kako se nečistoča kot vagončki steka iz jeter navzdol.
- Ob 6. uri zjutraj spijemo tretja 2 dcl raztopine grenke soli (če se zbudimo kasneje, pa takoj, ko vstanemo). V redkih primerih se utegne zgoditi, da čutimo blago omotičnost. V tem primeru malo počakamo, da omotičnost izgine in raztopino spijemo potem.
- Ob 8. uri spijemo zadnja 2 dcl raztopine.
- Kakšni dve uri po zadnjem kozarcu lahko spijemo naravni sok, še kasneje pa pojemo nekaj sadja. S kuhanimi obroki je dobro počakati do popoldneva in začeti počasi, s preprosto, lahko hrano. Do večera bi se morala prebavila že povsem umiriti.

Nečistoča začne prihajati iz črevesa zelo različno - pri nekaterih že takoj zjutraj, pri nekaterih pozno dopoldne; pri nekaterih gre naenkrat, pri drugih pa v petih ali šestih "paketih". Če izvajate čiščenje prvič, bodite vse jutro v pripravljenosti, občutek pri tem je namreč malo drugačen kot ob običajni veliki potrebi. Vsa tekočina, ki ste jo spili, se bo izločila pri zadnjični odprtini, tako da je driska blag opis tega, kar boste zjutraj prestajali. No, saj tako hudo spet ni, pa vendar je dobro biti pripravljen na neprijetnosti.

Da bi opravilo speljali do konca čim bolj gladko, vam svetujem, da pri prvem izločanju ostanete na stranišču malo dalj časa (lahko tudi 30 minut) in med posameznimi "curki" upogibate trup naprej, nazaj, levo, desno. Mogoče se sliši neumno, ampak pomaga tudi, če čepite in globoko dihate ter po vdihu zadržujete zrak (kar je po ajurvedski medicini tudi sicer pomoč za lažje izločanje blata).

Rezultati

Velikokrat pridejo pri prvem čiščenju nečistoče le iz črevesa, iz jeter pa samo gošča in le malo grudic oz. kamnov, zato je dobro postopek čez dva tedna ponoviti. Kar nekaj znancev mi je povedalo, da so bili po drugem čiščenju naravnost osupli, ko so videli koliko grudic se je steklo v straniščno školjko - "100, 200, 300 … zelenih! Tako velikih!" so mi vzhičeno govorili. Ko čiščenje opravimo prvič, pridejo ven grudice, ki so bile na koncu kanalov, tiste globlje pa se pomaknejo proti žolčniku. S ponavljanjem čiščenja jih počasi spravljamo ven. Sicer pa lahko zelene grudice zasledimo v blatu še dan ali dva po čiščenju.

Prepoznati jih ni težko. Ponavadi so živozelene (od žolča) in plavajo na gladini vode v straniščni školjki, saj so pretežno iz holesterola. Možne so tudi druge barve (črna, rdeča ali kožna), gošča pa je ponavadi oker ali bledo rjava. Grudice in kamni so porozni, zato so leglo bakterij in virusov; če se hočete znebiti čirov na črevesju in podobnih infekcij, je to praktično nemogoče, če ne očistite jeter in žolčnika.

Dr. Clarkova svetuje, da naredimo prvih nekaj čiščenj v presledku dveh tednov (dokler ne pride iz jeter 2000 grudic!), potem pa jih delamo redno s šestmesečnimi presledki. Po mojih izkušnjah je treba pri tem upoštevati še starost, telesno težo in splošno zdravje, saj 20 let star športnik najverjetneje nima v jetrih 2000 kamnov, medtem ko bi za 50 let starega človeka, ki ni posebej skrbel za zdravje, to vsekakor lahko rekli. Če niste obsedeni niti z zdravjem niti z boleznijo, očistite jetra dvakrat s presledkom dveh tednov, potem še dvakrat s presledki šestih mesecev, kasneje pa bo zadostovalo, če to storite vsako leto ali dve.

Ravnajte se po tem receptu in nedvomno boste po nekaj čiščenjih začutili telesno, umsko in/ali čustveno izboljšanje. Na daljnem vzhodu bi se gotovo strinjali s tem, saj tam veljajo jetra za središče človekovih čustev. Kdo ve, morda po čiščenju ne bo delovala bolje le vaša prebava, ampak tudi odnosi v družini



Če vse tole res požreš in popiješ , se zagotovo s kozlanjem spucaš. Ne nasedat zelenim grudicam, bla, bla, bla....

(odgovor članu Barbs)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 3.januar 2008
23.12.2007 19:25:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina
Če vse tole res požreš in popiješ , se zagotovo s kozlanjem spucaš. Ne nasedat zelenim grudicam, bla, bla, bla....

Kot bi brala TopShop.user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 3.januar 2008
24.12.2007 20:39:57   
Barbs
Se sm sam kopipejstala...user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?