|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   3 razred in moja hči
9.9.2009 20:16:10   
jasnika
No takole je, hči obiskuje 3 razred in piše huje kot kura, zvezke in del zvezke ima takšne da je groza, saj vse prav napiše ampak GRDO, vsak dan ko pride domov ji zradiram vse kaj so delali in mora še vse enkrat lepo napisat, takrat je vredu, ampak nevem kako jo naj motiviram da bo lepo pisala v šoli, oz vsaj malo lepše pa bo že nekaj, ona pač reče ko jo vprašam zakaj tako čečka da ne ve, in ko jo vprašam še kaj drugega ne ve, saj v prvem iin v drugem je tudi grdo pisala , ampak kaj pa sedaj počne pa je groza, in kako riše, zadnjič je sebe mogla narisat in se je narisala, tako da se je videlo čez 4 strani, pol je zradiraja in seveda tak ni šlo zradirat pa je preko tega še se enkrat narisala, ....skratka res groza, sploh je ne zanima kako kaj zgleda,...pač ne ve zakaj to dela.
Poskusila sem z kaznimi, pa ne pomaga, pa se bsakj dan vsedem dol z7 njo pa skupaj lepše napišema oz jaz sedim zraven, takrat je vse vsaj lepše, ampak vsak naslednji dan je isto.

In že sedaj sem tečna, ker vem da bo jutri spet isto.

Ne pustim pa je na miru s takšnimi packarijami zato, ker potem misli da je to vse lepo in vredu, ji bo še bolj vseeno.


Prosim za kakšen pameten nasvetuser posted image user posted image

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 3 razred in moja hči
9.9.2009 21:04:56   
Anonimen
sorry ampak men se zdi da mal hudo pretiravaš. dej skenirej, pa pokaži, ampak men je to kr mal mučenje, da ji radiraš ona mora pa prepisovat.

(odgovor članu jasnika)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 3 razred in moja hči
9.9.2009 21:10:41   
Anonimen
Jaz na tvojem mestu bi takoj prenehala s tem radiranjem, ker boš s tem dosegla sam še večji odpor in nasprotovanje. Mislim halo, a se ti zavedaš, kako se otrok v 3. razredu trudi, da naredi nalogo. Jaz vem, ker jih imam v podaljšanem bivanju. Predlagala bi ti, da se s hčerko dogovorita, pa začne mala v en zvezek pista svojo zgodbico - vsak dan pol strani recimo malega zvezka. In vmes naj riše risbice in tko. Lahko pa npr prepisuje iz kakšne knjige , ki ji je všeč. Torej vadita pisanje, ne jo dajati v nič - ker najbrž si ne želiš, da si tvoj otrok OŠ zapomni po tem, da je morala 2x pisati iste naloge.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 3 razred in moja hči
9.9.2009 21:12:40   
Felicita
jest sm mela od nekdaj grde in čist nepunčkaste zvezke. grdo pisala, risala, trgala, vlagala liste notr,... ampak važno je, da sm se jest iz tega znašla. odlična bla celo oš in še neki gimnazije. mislm da 'urejenost' zvezkov ni merilo za pridnost ALI znanje in da bi tut ti verjetno več tega tolerirala, če bi bila hči pač fantek, ker je pa punčka more bit pa vse lepo in čisto in krasno. men se zdi mal zelo zgrešena filozofija, no. nej lepo piše doma, ko dela nalogo, v šoli pa pač nej piše zato da bo imela zapisano (in bo lahko prebrala in se (na)učila) in ne zato da bi blo lepo.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 3 razred in moja hči
9.9.2009 21:13:07   
jasnika
a to je mučenje, da mora bit lepo oz čitljivo napisano al kaj, ja kako pa naj popravi??

samo sem vprašala, če veste akj bi jo bolj motiviralo oz na kak način no


adijo, mučenje pa touser posted image

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 3 razred in moja hči
9.9.2009 21:16:46   
Anonimen
Jaz tudi mislim, da boš s tem radiranjem naredila več škode kot koristi ... če kaj, ji boš s tem v glavo ubila kakšen kompleks, da nič kar naredi ni dovolj dobro.
Nyina ideja mi je všeč, da ima doma en vadbeni zvezek in potem vanj vsak dan malo piše in riše in se trudi da bi bilo čim lepše. Pa mogoče če kupita nalepkice in da na vsako lepo rizbico dobi eno bleščečo nalepkico in to ... Ne vem no ... malo pomisli kako bi bilo, ko bi ti naprimer celo dopoldne zlagala cunje, potem bi ti pa vsak dan mami prišla na obisk, videla tvoje zložene cunje, jih zmetala in te nadzirala kako bi jih ti šeenkrat "bolje" zložila ... no vsaj jaz se nebi preveč dobro ob tem počutila.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 3 razred in moja hči
9.9.2009 21:18:12   
Anonimen
Meni se pa to zdi grozno, taksno discipliniranje.

Zakaj pa mislis, da bo radiranje pomagalo?

(odgovor članu jasnika)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 3 razred in moja hči
9.9.2009 21:18:43   
Anonimen
otika - točno to - sebe ne znamo v to situacijo dat

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 3 razred in moja hči
9.9.2009 21:19:09   
jasnika
no takšne vzpodbudne poste sem pričakovala oz si jih želela,ja saj vem da nekoliko pritiskam na njo, bom se popravila, strah me je edino tega, ker se z mano niso ukvarjali in sem pol celo oš komaj lezla skozi

pač želela bi si da bi se vsaj malo bolj potrudila

ideja o zvezkuuser posted image user posted image in svoji zgodbici pa mi je superrrrrr

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 3 razred in moja hči
9.9.2009 21:19:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Zakaj pa mislis, da bo radiranje pomagalo?


Jaz sem prepričana , da ne bo - sprožila bo še večji odpor.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 3 razred in moja hči
9.9.2009 21:19:34   
Anonimen
a to je mučenje, da mora bit lepo oz čitljivo napisano al kaj, ja kako pa naj popravi??


Meni se zdi user posted image ; ni mucenja stremljenje k temu, da je lepo, ampak da ji gres radirat user posted image . Adijo pamet. Pri meni bi ziher dosegla ravno obratni ucinek.

(odgovor članu jasnika)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 3 razred in moja hči
9.9.2009 21:20:15   
lilip
Ja, meni je način, ki si ga opisala, "mučenje" otroka. Se zavedaš kako to vpliva na otrokovo psiho, razvoj samopodobe? In zakaj bi morali vsi otroci lepo pisati in biti pravi mali umetniki?

Kako motivirat: nehaj radirat, kot je že ena napisala, skupaj vsak dan vadita lepo pisavo, sproti jo pohvali za vsak napredek, ne je kritizirat (ne rečit: To si pa grdo napisala! ampak: To pa ni ravno lepo napisano, bi poskusile še enkrat?) Kupi ji kakšne pobarvanke, kjer naj čim bolj natančno barva.

< Sporočilo je popravil lilip -- 9.9.2009 21:24:54 >

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 3 razred in moja hči
9.9.2009 21:21:15   
Anonimen
jasnica - ne ji radirat, raje jo spodbujaj, pa boš videla, da bo večji rezultat

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 3 razred in moja hči
9.9.2009 21:23:37   
Anonimen
Jaz sem mojmu do 3 razreda,če ni lepo napisal strgala list iz zvezka.Ko se je pa potrudil je napisal zelo lepo.Pri nas je to vžgalo,od takrat se rad potrudi,ker drugače ve kaj ga čaka.
Z grdo pisavo nimamo več problemov.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 3 razred in moja hči
9.9.2009 21:24:01   
alička
IZVIRNO SPOROČILO: nya

jasnica - ne ji radirat, raje jo spodbujaj, pa boš videla, da bo večji rezultat


Bi rekla da res!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 3 razred in moja hči
9.9.2009 21:25:17   
Anonimen
Pa mu moje trganje listov iz zvezka ni pustilo nobenih psihičnih posledic.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 3 razred in moja hči
9.9.2009 21:26:15   
Anonimen
jst sem tko grdo pisala, da sama za sabo nisem znala prebratuser posted image pa dos kr živim...user posted image

je pa meni tud malo tumač tole radiranje itd...so ziher kaki bolj humani ukrepiuser posted image

(odgovor članu alička)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 3 razred in moja hči
9.9.2009 21:28:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

jst sem tko grdo pisala, da sama za sabo nisem znala prebratuser posted image pa dos kr živim...user posted image


Nemogoce user posted image .

Posledice samo mamam ostanejo...na zivcih user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 3 razred in moja hči
9.9.2009 21:28:55   
jasnika
no jaz sem upala na podobno kot mislim da žanka, ampak vidim da delam napako, res mi ob tem ni lahko, saj sedaj vidim da starši nenamerno delamo slabo otroku, kar pa ne bi opisala kot mučenjeuser posted image

takoj jutri grem po najlepši zvezek in nalepkice in jo bo to pričakalo ko pride domovuser posted image , komaj čakam da vidim njen izraz

saj nevem če ste me nekatere razumele, ampak želim ji samo najbolje, pa da se samo potrudi nič drugega, saj ne rabi bit naj naj v šoli samo malo bi se lahko potrudila, mi pa je všeč tisto kaj je ena napisala o zlaganju cunj

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 3 razred in moja hči
9.9.2009 21:30:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: žanka

Jaz sem mojmu do 3 razreda,če ni lepo napisal strgala list iz zvezka.Ko se je pa potrudil je napisal zelo lepo.Pri nas je to vžgalo,od takrat se rad potrudi,ker drugače ve kaj ga čaka.
Z grdo pisavo nimamo več problemov.


OMG - upam, da tvoj otrok tega ne bo počel svojim otrokom

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 3 razred in moja hči
9.9.2009 21:30:48   
oka
Kaj pa učiteljica pravi na vse to? A so težave samo pri pisavi a so še kje drugje. Meni je najprej na misel prišlo, da bi tvoja hči lahko imela disgrafijo. In žalostno mi je, ko vedno, ko se starši in učitelji pri otrocih srečajo s takimi težavami, najprej pomislijo na šlamparijo. Razlog pa je lahko vse kaj drugega kot to. 
Jaz sem te težave rešila tako, da je sin v šoli imel večinoma zvezke TAKO LAHKO. In tudi doma je imel zvezek namenjen le za to, da je vadil kako pravilno in čitljivo pisat črke. Zamenjala pa sem mu tudi vsa pisala (nalivnik, mehkejši svinčniki).  Pa tudi take vaje, da sem jaz na lahko med dvema črtama narisala npr. krivulje on pa je potem šel najprej po moji skici, v naslednji vrsti pa brez skice je delal.


< Sporočilo je popravil oka -- 9.9.2009 21:33:49 >

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 3 razred in moja hči
9.9.2009 21:32:49   
Anonimen
jasnika - jaz te čist razumem, ker se srečujem s starši in vem, kaj od otrok pričakujejo, sam velikokrat napačne ukrepe uporabijo - zato smo pa tu, da ti povemouser posted image  - in jaz tud vidim to kot mučenje, res, ker vem, kako se reveži matrajo, da napišejo nalogo - sploh kadar je majo fuuul

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 3 razred in moja hči
9.9.2009 21:34:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nya

IZVIRNO SPOROČILO: žanka

Jaz sem mojmu do 3 razreda,če ni lepo napisal strgala list iz zvezka.Ko se je pa potrudil je napisal zelo lepo.Pri nas je to vžgalo,od takrat se rad potrudi,ker drugače ve kaj ga čaka.
Z grdo pisavo nimamo več problemov.


OMG - upam, da tvoj otrok tega ne bo počel svojim otrokom

Gle,ti najbrž gledaš to iz čisto drugega vidika,jaz,ko sem pa na vsakih govorilnih urah poslušala,kako grdo otrok piše pa iz drugega.
So pa bili prej milejši ukrepi,nisem začela takoj trgat.Ker pač ni nič druga zaleglo,sem strgala list.Pa sej nisem 10 listov strgala,to je bilo samo parkrat in je zaleglo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 3 razred in moja hči
9.9.2009 21:35:11   
jasnika
ja jaz bolj težko pomislim na kaj drugega kot na šlamparijo, saj se na to res ne spoznam, zato pa sprašujem

ja tovarišica je rekla da jo motorika zelo jezi, da ji res nekako ne gre, saj napiše vse prav, pa vse izračuna prav, to ja samo, kaj ko tudi recimo ne zna narisat lpega kroga, al pa kaj vem nekih osnovnih likov ne zna narisat lepo ali se ne potrudi, ko pa sedim zraven pa mi živci že čisto popustijo pa lepo nariše oz napiše, saj ko je zradiram ven, pol pa lepo naišše reče da je lepše, samo kaj ko pa se drugače ne potrudi ali kaj pač, ji je vseeno kak zgleda samo da je

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 3 razred in moja hči
9.9.2009 21:36:09   
Anonimen
http://www.youtube.com/watch?v=UQOnwHDEFcs&feature=related
mal za intermecouser posted image


< Sporočilo je popravil nya -- 9.9.2009 21:37:24 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?