|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   3 tedne po porodu...
11.4.2010 16:15:59   
vija vaja
...se počutim že zelo dobro. Šivi so mi odpadli osmi dan. Normalno se lahko gibljem, bila sem tudi že na kolesu do trgovine(cca200m).
Čišče skoraj da ni več, le še kakšen madež na dnevnem vložku in to je to.

Že en teden me ful drži, da začnem s telovadbo (leg magic, orbitrack, pa kolesarjenje, rolanje), pa si ne upam, ker ne vem, če je še prezgodajuser posted image

Kdaj po porodu ste z aktivnostmi začele ve? Js se namreč trenutno v svoji koži počutim zelo slabo, kajti imam še vedno +13kg, ki se jih želim po hitrem postopku rešitiuser posted image


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 3 tedne po porodu...
11.4.2010 16:29:22   
K_a_t_i
Priporočam, da počakaš vsaj še 3 tedne. Drugače se ti zna zgodit, da bo spet začelo teči... Za začetek pa kak sprehod in bo dovolj!
Sicer pa super, da se tako dobro počutiš user posted image

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu vija vaja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 3 tedne po porodu...
11.4.2010 18:15:44   
otročnica

Hojla!
Jaz sem začela 3 tedne po porodu hoditi na aerobiko, sprva sem telovadila v svojem tempo, po kakšnem mesecu sem bila že čisto v kondiciji. MI je pa strašno koristilo, da ti nek nov zagon, energijo, saj si celi dan v istem filmu.
Lep pomladanski pozdrav.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 3 tedne po porodu...
11.4.2010 18:17:57   
Čebel@
jaz sem počakala na ginekologin blagoslov

(odgovor članu otročnica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 3 tedne po porodu...
11.4.2010 18:49:11   
tejči28
Jaz sem počakala na prvi pregled pri g,ziher je ziher.Lahko je počutje vredu,ni pa nujno da je že vse zaceljeno.  

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 3 tedne po porodu...
11.4.2010 20:50:13   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: tejči28

Jaz sem počakala na prvi pregled pri g,ziher je ziher.Lahko je počutje vredu,ni pa nujno da je že vse zaceljeno.  


Se strinjam.

(odgovor članu tejči28)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 3 tedne po porodu...
11.4.2010 20:55:38   
jenii
oj. vse te naprave ki si jih naštela sem jaz začela uporabljati en teden po porodu, ker sem se dobro počutla pa veliko kg je ostalo. tako da če se ti dobro počutiš pa da ne pretiravaš mislim da ni panike.

(odgovor članu vija vaja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 3 tedne po porodu...
11.4.2010 21:58:58   
Menta
Jaz bi počakala (in tudi sem) na prvi pregled pri G. Se strinjam, da se lahko odlično počutiš, zaceljeno pa še ni vse in se stanje zakomplicira.

Kakšen sprehod in to je to za začetek, sej bo še dovolj časa za vse te naprave in za izgubo kilogramov.

Odpočij si še malo, telo je šlo skozi velik napor.

(odgovor članu jenii)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 3 tedne po porodu...
11.4.2010 22:03:40   
živa
Poleg tega, če se ne motim, je maternica še povečana in težja in se ob naporu (sploh skoki ipd.) lahko povesi, potem pa imaš pozneje težave. Načeloma priporočajo vadbo 6 tednov po porodu. Vpašaj še Pušenjaka na med.over.net.

Lp,

živa

(odgovor članu Menta)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 3 tedne po porodu...
11.4.2010 22:06:17   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: vija vaja


Kdaj po porodu ste z aktivnostmi začele ve? Js se namreč trenutno v svoji koži počutim zelo slabo, kajti imam še vedno +13kg, ki se jih želim po hitrem postopku rešitiuser posted image




9 mesecev gor,9 mesecev dol.Mislim,da bo še dovolj časa,da spraviš kile dol,tudi če še kak teden,dva počakaš.Razni sprehodi pa ne bi smeli škoditi...
Očitno sem res čudna,ker sem bila tri tedne po porodu bolj obsedena z otročkom,kot s svojim videzomuser posted image .

(odgovor članu vija vaja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 3 tedne po porodu...
12.4.2010 10:41:41   
Želvi


[/quote]
9 mesecev gor,9 mesecev dol.Mislim,da bo še dovolj časa,da spraviš kile dol,tudi če še kak teden,dva počakaš.Razni sprehodi pa ne bi smeli škoditi...
Očitno sem res čudna,ker sem bila tri tedne po porodu bolj obsedena z otročkom,kot s svojim videzomuser posted image .

[/quote]

Se čisto strinjam z sami 0804.

Pred tremi tedni si rodila in vesela bodi da sta oba z otročkom zdrava, da je vse ok in uživajta skupaj!!!! Svoj čas namenjaj njemu, se spoznavajata, hodita na sprehode,...in se čim manj obremenjuj z ostalimi stvarmi. Sama sem prišla iz porodnišnice z +9 kg in v slabih treh mesecih kolikor sem dojila (več zaradi poporodnih težav in jemanja močnih antibiotikov ni šlo) nisem izgubila več kot 1 kg. Ko pa sem prenehala dojiti sem v slabih treh mesecih izgubila še preostalih 8 kg,brez kakšne posebne diete. Jedla sem 5x na dan, v malo manjših količinah, po 16h nič več sladkega in z najino princesko sva in še danes veliko veliko "prevozičkava". Kilogrami pridejo in in grejo če se človek vsaj malo potrudi, a čas ki ga preživiš s svojim zakladkom je neprecenljiv in ga nihče ne more povrtniti. Zato uživaj v najlepši vlogi na svetu - vlogi mamice user posted image !!!

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 3 tedne po porodu...
12.4.2010 10:51:01   
lananai
IZVIRNO SPOROČILO: živa

Poleg tega, če se ne motim, je maternica še povečana in težja in se ob naporu (sploh skoki ipd.) lahko povesi, potem pa imaš pozneje težave. Načeloma priporočajo vadbo 6 tednov po porodu. Vpašaj še Pušenjaka na med.over.net.



Se strinjam. Počakaj vsaj 6 tednov za telovadbo. Čeprav nekateri pretiravajo s previdnostjo. Mene je patronažna čudno gledala, ko sem 5 dni po porodu, ko je prvič prišla, stala pred hišo, na sončku. Je rekla, da si dosti upam, da 6 tednov po porodu smrt pod posteljo čaka... user posted image Še dobro, da ni vidla, da sem popila par požirkov piva pri mojem, hehe. user posted image
Kilogrami gredo kar sami dol, ko se sprehajaš z vozičkom, dojiš,... Jst sem se sicer zredila le za 7kg, ampak sem jih po kakih dveh mesecih imela še manj kot pred nosečnostjo. Brez telovadbe, brez diete. Samo voziček in gremo! Tega je bilo pa res ogromno. user posted image

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 3 tedne po porodu...
12.4.2010 10:52:30   
lananai
Aja, drugače pa super, da se že tako fajn počutiš! Jst sem rabila ene 2 meseca, da sem bila spet "normalna". user posted image

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 3 tedne po porodu...
12.4.2010 12:47:59   
blazka

IZVIRNO SPOROČILO: jenii

oj. vse te naprave ki si jih naštela sem jaz začela uporabljati en teden po porodu, ker sem se dobro počutla pa veliko kg je ostalo. tako da če se ti dobro počutiš pa da ne pretiravaš mislim da ni panike.


Ja še dobr, da si jih nisi kr v porodnišnico nesla. Nobeno pretiravanje ni dobro, sploh pa ne po porodu. Še posebej en teden po porodu, ali pa tri tedne po porodu. Maternica se mora nazaj skrčit, drugače je lahko problem. Porod je pa velika stvar za telo in za maternico. Sej so naše stare mame tut takoj šle na njive po porodu, sam so pol tut imele vse sorte probleme z inkontinenco, pa povešeno maternico, ....
Ne se špilat, telo se 9 mesecev pripravlja na porod, ne more bit pol po enem tednu v isti stari formi. Sej mogoče se problemi ne pojavijo takoj, po drugem ali tretjem porodu pa že lahko.

(odgovor članu jenii)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 3 tedne po porodu...
12.4.2010 13:14:04   
Isabelle
Js sem z aerobiko začela po 2 mesecih.2x na teden po 1 uro. 

(odgovor članu blazka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 3 tedne po porodu...
12.4.2010 17:48:22   
vija vaja
No, hvala za vse nasvete. Bom počakala še en teden, potem pa imam tako ali tako pregled pri ginekologu, pa bo povedal svoje mnenje...

Kar pa se tiče uživanja z dojenčkom je pri nas tako, da še vedno cele dneve in noči spi-čuje le zvečer med 17 in 21 uro. Tako da bi po jutranjem dojenju brez problema skočila za kako uro na kolo, tašča pa bi bla tudi vesela,da bi lahko z vozičkom malo naokol šla.

Na sprehode pa itak že hodva od 10 dneva po porodu, tako da sva si v prejšnjem tednu, ko je bilo sončno nabrača že kakih 10 km.user posted image

(odgovor članu Isabelle)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 3 tedne po porodu...
12.4.2010 19:48:05   
jenii
joj blažka, dej se umir. sem bla po drugem porodu in se že tok poznam da vem, kaj lohk. sem samo lepo povedala, nobeni ne morim tko kokr ti men!!

(odgovor članu blazka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 3 tedne po porodu...
13.4.2010 20:30:45   
egleria
jaz tud mislim da pretiravanje ni dobro.. en teden po porodu pa sploh ne.. na stara leta bo pa jok in stok.. sej ni nujno da se posledice poznajo takoj. lahko se šele čez deset, dvajset let.. ampak pol je prepozno.. pravijo pa tudi da se v mleko izločajo nevarne snovi za dojenčka če ženska preveč telovadi in če ima razne diete.. mleko nikakor ne more bit dosti kvalitetno, pa zmanjkovati ga začne nekaterim..

(odgovor članu jenii)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 3 tedne po porodu...
15.4.2010 13:11:15   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: egleria

jaz tud mislim da pretiravanje ni dobro.. en teden po porodu pa sploh ne.. na stara leta bo pa jok in stok.. sej ni nujno da se posledice poznajo takoj. lahko se šele čez deset, dvajset let.. ampak pol je prepozno.. pravijo pa tudi da se v mleko izločajo nevarne snovi za dojenčka če ženska preveč telovadi in če ima razne diete.. mleko nikakor ne more bit dosti kvalitetno, pa zmanjkovati ga začne nekaterim..


zaradi telovadbe pa ziher ne...

to, kdaj začeti telovaditi, je pa tudi odvisno od vsake posameznice, tudi stanje po porodu ni pri vseh enako... meni je patronažna 5 dni po porodu rekla, da ne bi nikoli rekla, da sem jaz ta mlada mamica... kaj bo rekla zdaj v drugo, me pa prav zanima user posted image Sicer pa jaz nisem bila tako navdušena nad telovadbo po porodu, sem enih 8 mesecev spravljala dol +6 kg, ki sem jih imela po porodu user posted image

sicer pa vija vaja, uživaj zdaj, jaz imam tudi 1. mesec v zelo lepem spominu, potem okrog 6m pa se je začelo komplicirati user posted image bujenje ponoči, trma čez dan in je še zdaj pri 21m tako user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu egleria)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 3 tedne po porodu...
15.4.2010 22:32:28   
blazka

IZVIRNO SPOROČILO: jenii

joj blažka, dej se umir. sem bla po drugem porodu in se že tok poznam da vem, kaj lohk. sem samo lepo povedala, nobeni ne morim tko kokr ti men!!


Ja sori, če sem te prizadela, ampak en teden po porodu telovadit na leg magicu, pa orbitreku je pa men čist mim.

(odgovor članu jenii)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 3 tedne po porodu...
15.4.2010 22:38:40   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: jenii

oj. vse te naprave ki si jih naštela sem jaz začela uporabljati en teden po porodu, ker sem se dobro počutla pa veliko kg je ostalo. tako da če se ti dobro počutiš pa da ne pretiravaš mislim da ni panike.



Dobro počutje je eno, maternica pa si še vedno v tako kratkem časuni opomogla od 9 mesecev rasti in krčenja med samim porodom. Imaš srečo, da ti ni med telovadbo še ven padla!

(odgovor članu jenii)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 3 tedne po porodu...
15.4.2010 22:49:13   
TuBoLina_86
svaka vam čast, da ste po porodu že tako aktivne.... jaz sem rabila 1 mesec, da sem malo k sebi prišla, kg pa še danes dol spravljam user posted image user posted image user posted image user posted image moj user posted image bo pa kmalu star 7 mesecev user posted image user posted image user posted image user posted image saj bodo šli dol, če ne prej, ko bodo naši malčki začeli cepetat naokrog user posted image user posted image user posted image

no, moja zgodba je taka:

na dan poroda: 93 kg
ob prihodu iz porodnišnice: 74 kg (!!!)
danes: 83 kg




_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 3 tedne po porodu...
16.4.2010 6:46:13   
jenii
ja punce sej sem počas začela sej se nisem takoj na maraton šla pripravljat, itak sem pa telovadla do dveh tednov pred porodom. se pač nisem hotela tolk "zapustit" kot prvo rundo. drugač sem pa sam na brzino prebrala in sem mal napačne naprave mela v misih, leg magic pa ab rocket sta pa bla v uporabi.user posted image
s tem sem pa zato začela ker sem se počutla res grozno,čeprav sem bila aktivna sem dobila 17 kg ( in še dodatnih 8 od prve nosečnosti) in se nikakor nisem mogla sprijaznit s tem da sem taka kakor semuser posted image , ko sem telovadla sem mela vsaj malo bolš občutek glede sebe. če bi se dalo bi se kar v stanovanje zaprla dokler se nebi vsaj približno dobro čutla v moji koži.

(odgovor članu TuBoLina_86)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 3 tedne po porodu...
30.4.2010 12:06:45   
rogljicek

IZVIRNO SPOROČILO: živa

Poleg tega, če se ne motim, je maternica še povečana in težja in se ob naporu (sploh skoki ipd.) lahko povesi, potem pa imaš pozneje težave. Načeloma priporočajo vadbo 6 tednov po porodu. Vpašaj še Pušenjaka na med.over.net.

Lp,

živa



Ziva ima kar prav, vsaj po besedah moje petronazne. Nic sporta, kjer je vkljuceno skakanje (tek, aerobika, jahanje,...), z na easy vadbo pa lahko zacnemo 4 tedne po porodu. Jaz sem zacela hodit na poporodno telovadbo, kjer so vaje prilagojene za nas, vodi jo pa prav tako petronazna.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 3 tedne po porodu...
5.5.2010 13:23:27   
pupika
Pa punce res je pazite se, sploh po porodu, ni to tako zdravo, kar takoj na telovadbo in s polno paro delat na tem, da gredo kile dol. Pa kje najdete čas za aktivno telovadbo, jaz takrat še za kuhanje nisem imela časa, ko sem prišla iz P. Pa niti volje nisem imela, ker sem bila čisto zmozgana od nespanja in od dojenja. Tudi jaz pravim 9 mesecev gor in 9 mesecev dol. Jaz sem po pordu še vedno pridobivala kilograme, ker eni pravijo, kako jih izgubiš z dojenjem pa ni res.

(odgovor članu rogljicek)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?