|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   45 in več diho - zdravnik? da ali ne
22.1.2013 15:51:14   
Caarmen
Danes sem hčero peljala k zdravniku, ker je imela vročino 38.6 C in 66 vdihov na minuto. Poleg tega pa še kašlja, piska v pljučih in malo kašlja ter smrka.

Pri zdravniku nismo dobl in zvedl nič, razn da se vrnemo če bo več kot 45 vdihov na minuto. Mene pa zanima zakaj ravno meja 45 vdihov? Ko sem to vprašala dr. mi ni znal odgovoriti. Kaj je lahko narobe? Vročino sem ji zbila na 37, v spanju pa ima še vedno okoli 50 vdihov. Naj jo zopet peljem in dobim še druge bacile?

Zakaj ravno meja 45 dvihov?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 45 in več diho - zdravnik? da ali ne
22.1.2013 16:03:50   
emma83
Koliko je stara hcerka? Otrok je v dihalni stiski, pelji jo k zdravniku. Cim vecje je stevilo vdihov, bolj se telo matra in se otrok tezko bori proti bolezni.

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 45 in več diho - zdravnik? da ali ne
22.1.2013 16:06:50   
Caarmen
Stara je 6 mesecev. Zjutraj so ji merili na prstu ... rezultat saturacija 93 in 186 srček - naj me kdo popravi če sem narobe napisala.

(odgovor članu emma83)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 45 in več diho - zdravnik? da ali ne
22.1.2013 16:14:51   
emma83
Normalno št. vdihov pri 6-mesečniku je okoli 25. Povečano št. vdihov pomeni, da se telo bori za kisik, ki ga ne dobi dovolj. Verjetno je mala dobila bronhiolitis, pelji jo nazaj k zdravniku. Moj sin je imel pri enem letu v našem zdravstvenem domu saturacijo 94, ko sva čez 2 uri prišla do Pediatrične klinike je saturacija padla že na 88% in so ga priklopili na kisik. Res pelji otroka k zdravniku.

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 45 in več diho - zdravnik? da ali ne
22.1.2013 16:41:07   
razglednica
takoj pelji k zdravniku!!!!!!!!!!!!!

normalno je okrog 30 vdihov na min.

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 45 in več diho - zdravnik? da ali ne
22.1.2013 16:59:42   
Andromeda
Meni so v pediatrični rekli, da je št. vdihov do 45 ok, kar je več pa naj pridemo takoj nazaj. Znaki oteženega dihanja so tudi dihanje s trebuhom, ugrezanje jamice pod vratom in med rebri, izdih s piskanjem). Ali meriš frekvenco dihanja v globokem spanju?

(odgovor članu razglednica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 45 in več diho - zdravnik? da ali ne
22.1.2013 17:04:42   
SMT3
To mene vedno bega.Pa pri vročini otrok itak hitreje diha...Ampak vseeno jo pelji,naj ji zmerijo kislik v krvi.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 45 in več diho - zdravnik? da ali ne
22.1.2013 17:14:25   
aprilčica07
Naša je bla s tako saturacijo hospitalizirana user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu SMT3)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 45 in več diho - zdravnik? da ali ne
22.1.2013 18:01:23   
m_o_i
lani nisem zelela delati panike: otroku je teklo iz noska, imel je vrocino(ki se je uspesno zbijala s sveckami), dihal je cudno...
kot receno, nisem sla niti k zdravnici, pac smo zdravili prehlad.
po nekaj dnevih sem omo(ki ga je cuvala) prosila, da ga pelje k zdravniku, ker se mu je na nohtu na nogi naredil en crvek in ga je ocitno bolelo.

skratka, zdravnica tistega crveka ni niti pogledala, ker sta morala pod nujno v laboratorij kri in vodo dat. slisala je otrokovo dihanje in to je bilo dovolj zanjo.
ko sta dobila izvide, sem pa lahko sla iz sluzbe in otroka peljala v bolnico! RSV je bil...
vrocine tisti dan ni vec imel, malo je se iz noska teklo(prozorna tekocina), saturacija 97.
v bolnici so mu vzeli bris za RSV (palcko pomocijo v slino) in ti v eni minuti povejo rezultat...

sicer sva v bolnici ostala samo na opazovanju cez noc, ker je v bistvu vso stvar ze prebolel.
mi je pa srce zastalo, ko sem potem zvedela, da je otrok imel dihalno stisko(ki sem jo hote spregledala!). plus to sem 1,5 mesecnega peljala z resilcem v Lj na merjenje mozganske funkcije, ker je imel napade apneje(enostavno je nehal dihati ponoci)-vse to se mi je potem odvrtelo v glavi...

pa se to: NE VEM je bil odgovor!? jaz osebno ne bi sla vec k takemu pediatru...ja kdo pa naj potem ve, ce ne on?!

< Sporočilo je popravil m_o_i -- 22.1.2013 18:02:57 >


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 45 in več diho - zdravnik? da ali ne
22.1.2013 18:13:14   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: Caarmen

Stara je 6 mesecev. Zjutraj so ji merili na prstu ... rezultat saturacija 93 in 186 srček - naj me kdo popravi če sem narobe napisala.



prvo TAKOJ nazaj na urgenco,naslednji korak naj bozamenjava zdravnika.

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 45 in več diho - zdravnik? da ali ne
22.1.2013 19:52:47   
hmm...

IZVIRNO SPOROČILO: Caarmen

Stara je 6 mesecev. Zjutraj so ji merili na prstu ... rezultat saturacija 93 in 186 srček - naj me kdo popravi če sem narobe napisala.



In pri takem stanju te pediatrinja pošlje domov?!

Še isti dan bi jo zamenjala.

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 45 in več diho - zdravnik? da ali ne
22.1.2013 20:00:10   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: hmm...


IZVIRNO SPOROČILO: Caarmen

Stara je 6 mesecev. Zjutraj so ji merili na prstu ... rezultat saturacija 93 in 186 srček - naj me kdo popravi če sem narobe napisala.



In pri takem stanju te pediatrinja pošlje domov?!

Še isti dan bi jo zamenjala.



Milo rečenouser posted image

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 45 in več diho - zdravnik? da ali ne
24.1.2013 7:59:08   
Doll
Caarmen kako je?

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 45 in več diho - zdravnik? da ali ne
28.1.2013 22:09:18   
Caarmen
Še enkrat sem pomerila vročino in bila je 40. Takoj sem odšla v dežurno ambulanto, še prej pa sem dala svečko. Tam je vročina že malo padla in naju je na srečo zdravnica poslala na pregled še v bolnico. Tam so naju takoj zadržali. Dva dni smo se borili z visoko vročino. Potem pa je šlo na bolje. Sedaj sva sicer doma, a lahko kadarkoli prideva nazaj. Mala še vedno kašlja in je danes brez glasu. Vročine nima več. Svečke in inhaliranje, ... je pomagalo. Doma sva pa tudi zato ( kri je bila vsak dan boljša), ker je ta velika hčera dobila norice. NAju bi morali izolirati, pa "nimajo" placa.

Res sem vam hvaležna ker ste hitro odgovorile in me podprle pri moji odločitvi. Tašča je menila, da so bli njeni otroci pač tud bolani in ni za vsako malenkost k dohtarju peljala. Kar se tiče pediatra je pa ta nadomeščal mojo pediatrinjo in upam, da nanj ne naletim več. V času hospitalizacije je bil tudi dežuren na oddelku ( to sem izvedela naknadno). Mala je po 2urah pozno v noč imela zopet visoko vročino. Sestra je prav njega vprašala, či ji lahko dajo kaj močnejšega. Pritrdil je, a otroka ni prišel pogledat. 

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 45 in več diho - zdravnik? da ali ne
31.1.2013 7:49:56   
Ursi2
Živjo!

Kako ste kaj? Sem vas brala in držala pesti, da vam ne bo treba v bolnico.Čeprav, ko je bil naš tak, kot vaša in je imel saturacijo 87, nas je takoj na kisik in v bolnico z rešilcem, kjer so ugotovili RSV in sva ostala not več kot 1 teden. Tale je meni že neki čuden P. Pa ne zamerit. Upam, da ne naletita več nanj.

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?