|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   4 leta star koker španjel
22.3.2009 18:01:37   
tanjusi
Zanima me koliko bi po vašem naj pojedel 4 leta star kokeršpanjel , s tem da moram omenit da smo ga lani sterilizirali in se mi izdi da se  redi.
Je pa res da je tudi zelo požrešen, se mi zdi da vedno bolj.


_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 4 leta star koker španjel
22.3.2009 18:02:36   
water lily
Na briketih je razpredelnica količine hrane glede na težo.

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 4 leta star koker španjel
22.3.2009 18:05:26   
kajajaka
Če ste jo sterilizirali domnevam, da je psička. Mi smo jo tudi imeli in se je po sterilizaciji tudi začela nenormalno rediti po manjši količini hrane kot prej... Zadnja leta je imela okoli 18 kg.
Posvetuj se z veterinarjem, ampak nam niso znali pomagat. Naj te pomirim- doživela je lepih 12 debelih let.
Na srečo psi niso ljudje in se vseeno krasno počutijo tudi s kako kilo preveč! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 4 leta star koker španjel
22.3.2009 18:08:42   
tanjusi
Če ste jo sterilizirali domnevam, da je psička.

kastrirali user posted image moja napaka.

saj vem ,sam našga hranimo z briketi pa tudi včasih z kako malenkostjo iz kuhinje.
Pa bi kar jedu vse kar dobi , tako da se včasih že kar prepiramo, jaz trdim da ima dovolj, bici se pa smili da je lačenuser posted image



_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 4 leta star koker španjel
23.3.2009 8:56:42   
Splišni
Španjeli so nagnjeni k požrešnosti. Naš je bil in enih par, ki jih poznam, so tudi.

Res ti na briketih piše, koliko mu jih lahko daš. Pri Eukanubi se v trgovinah, kjer jo prodajajo, tudi merice dobi.

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 4 leta star koker španjel
15.4.2009 21:44:54   
mala zirafa
Naša pokojna španjelka je doživela 16 let, 13.1. letos pa smo jo morali usmrtiti, žal.Po sterilizaciji se je zelo zredila, pa težko smo zbijali kile dol.Tako da previdno s hrano, pa veliko sprehodov.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 4 leta star koker španjel
16.4.2009 10:50:58   
KatjaD
Količine na žaklju hrane so OKVIRNA količina, ki naj bi jo pes pojedel.

Primer - imam kastriranega terierja, ki ima tam med 29 in 30 kg. Po deklaraciji sodeč bi moral dnevno pojesti 400 g briketov - no, njegov obrok je točno 200 g briketov dnevno. Obrok je pač potrebno prirediti stanju psa. Pes, ki ni zelo aktiven bo moral jesti manj kot tisti, ki 3/4 dneva prelaufa. Isto velja, da imajo različni psi različno presnovo - naš npr. ne je toliko manj zaradi tega, ker i se redil zaradi kastracije - ker je isto majhen obrok dobival tudi pred njo.

Potrebno je opazovati psa - če se na obroku redi, dobi preveč, če hujša - dobi premalo. Potem pa prirejati obrok dokler ne pridete na takšnega, s katerim vzdržuje težo.

Pa samo še kot pripomba - moj pes še zdaleč ni kavčni pes - je hiperaktiven, teče agility, trenira RO, vsak dan gre na sprehod za 2-3 ure, potem pa še žogice,... pa ima vseeno tako majhen obrok.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 4 leta star koker španjel
20.4.2009 15:08:23   
Ribica **
Moja je beaglica, se pravi so nekje iste velikosti, pa poje 150g briketov na dan, ostalo smo pa zaradi gastritisa zelo zelo omejili. Zdaj ima nekje 14,5 kg, je tudi sterilizirana. Dajem ji pa najvisjo priporoceno dozo briketov na dan za 10kg psa, ker je razpredelnica samo za 10 in 20 kg, vmesne ni. Zaenkrat je ok, kljub slabsi aktivnosti zadnje case. Je pa imela ze 16,5 kg, kar je bila posledica "sem ji dala samo en koscek", "ce je pa lacna" in nestetih piskotov. Vcasih so jo doma mi sfutrali tudi s pol kg piskotov v enem tednu + kak kruh pri zajtrku in podobno.

Sicer pa to ni pravilo, da se pes zredi po sterilizaciji/kastraciji. V eni temi sem nalepila dva linka do pesjanarja, kjer pise o tem.

< Sporočilo je popravil Ribica RR -- 20.4.2009 15:09:08 >

(odgovor članu KatjaD)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?