|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   5razred 9letke
3.9.2007 17:50:04   
Anonimen
alo,mame,petošolk in petošolcev,dejmo se zbrat,da kakšno rečemo še me!
da vidimo,koliko nas sploh je tu gor,ki imamo otroke v 5r./9l.
moja je danes zjutraj vsa vesela šla v šolo.in še bolj vesela je prinesla domov paket delavnih zvezkov. so dobili urnik,čeprav s poukom začnejo šele v petek.imajo pa letos 3x po 6 ur in 2x po 5 ur.
ful se veseli gospodinjstva.
zaenkrat je še vsa navdušena,upam,da je ne bo minilo prekmalu!
ok,imava še par dni časa,da zavijeva vse zvezke,itd...
lp


< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 8.2.2011 17:51:52 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 5razred 9letke
3.9.2007 17:59:12   
FORZA
Moj je tudi danes začel z 5 r. D.
Komaj je čakal da gre v šolo in da spet vidi sošolce.
Naš ima samo enkrat na teden 6 ur, drugače pa po 5.
ja gospodinjstvouser posted image fant ja seveda, prvo kar je vprašal je bilo a bom moral kuhatiuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 5razred 9letke
3.9.2007 18:34:44   
lutka
Še ena, katere hči hodi v 5r./9l.

Komaj je čakala, da se prične šola. Učbenikov še niso dobili, zvezke pa ima že ovite. Urnik moram pa še prečekirat. Vem, da imajo ob četrtkih sedem ur, ker imajo zjutraj razredno uro.

Upam, da bo tako pridna kot v četrtem razredu.user posted image

lp

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 5razred 9letke
3.9.2007 19:36:05   
kofetek2010
moj je pa lani bil v 5.r/9.l

če katero zanimajo kakšne vaje, naj mi piše na ZS user posted image   

(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 5razred 9letke
3.9.2007 19:58:27   
andrea
hojla, še ena mama, ki ima otroka v 5/9-letke. Do zdaj smo uživali, začetek
šole komaj pričakali, upam, da bo takšen elan tudi za naslednje dni. Nam bo pa definitivno najtežje jutranje vstajanje. Naš je namreč xxxl zaspanec. LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 5razred 9letke
3.9.2007 21:33:13   
mala maja
pa še ena se pokorno javljauser posted image .

naš je tolk razočaran domov prišel, ker ima eno učiteljico za razredničarko, ki se jo cela šola boji. Pomoje je pa dobro, da jo imajo. Jih bo vsaj malo zresnila.user posted image

Pri nas bodo ta teden bolj na lahko začeli, ker gredo potlej v šolo v naravi. Gredo še kateri petošolčki?

(odgovor članu andrea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 5razred 9letke
4.9.2007 8:36:54   
aluš
Mi smo tudi 5/9. Učiteljico imajo novo, upam da boljšo kot lansko leto. No naš je bil kar malo zadržan do nje s komentarji. Po moje, da zato, ker so do sedaj vedno vse učiteljice že od prej poznali - majhna šole, več ali manj iste učiteljice, ta pa na naši šoli uči prvo leto. V šolo v naravi gredo pa naši po moje pozimi na smučanje. Sicer je pa nekaj komentiral daimajo oni 2x po 6 ur, 3x po 5 ur, nikoli 4user posted image . Peti razred osemletke pa samo enkrat šest ur, pa celo enkrat 4 ure. Kje je pravica???? Sem mu razložila, da pa v devetletki tako je. Mislila sem si pa svoje. Tale devetletka se mi zdi skoz bolj zgrešena. Prvi tri leta je bilo sicer super, lansko leto poden, letos bomo videli, poznam pa ene par mamic, ki so otroci preskočili v sedmi razred devetletke in pravijo da jenivojski pouk  živa groza.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 5razred 9letke
4.9.2007 8:49:24   
kekec in mojca
Zanimivo, kako malo ur imajo nekateri v šoli. Zgoraj piše, da imajo eni učenci le enkrat po 6 ur, ostalo pa pet.

Kako je to možno, če pa imajo naši otroci v šoli le dvakrat po pet ur, trikrat pa po šest?

A to potem pomeni, da še angleščine in nemščine nimajo uvrščeno v urnik?

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 5razred 9letke
4.9.2007 9:01:36   
Anonimen
naši imajo isto razredničarko kot lani in je ravno prav stroga,tako da obvlada tiste najhujše.
danes bi morali imeti nek izlet,pa dežujeuser posted image .
mala maja ,tudi naši grejo pozimi v šolo v naravi,smučat,juhu!

glede ur,je pa tako: pri nas imajo avtomatično 2 uri več,ker imajo še italijanščino.moja nečakinja recimo,živi tam,kjer ni več dvojezično območje,nimajo IT in zato 2 uri pouka manj na teden.fino,ne?
na katerem koncu slo pa imate nemščino?

ah,danes nas čaka zavijanje in to.
jana73,ko se bo začelo zares,se bom spomnila nate in na te vajeuser posted image !

lep deževen dan in uspešno šolsko leto vsem (šolarjem in staršem) !!

(odgovor članu kekec in mojca)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 5razred 9letke
4.9.2007 11:41:14   
silvya
Tudi moja hčera hodi v 5. r./9. Letos imajo drugega razrednika, moškega. Ji je kar fajn. Urnika še ne znam na pamet, ker še ni čisto fiksen. Tudi jaz upam, da bo tako pridna kot lani.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 5razred 9letke
4.9.2007 22:08:02   
mala maja
tudi naši imajo 2x6ur in 3x5 ur.

Moram pa se pohvalit. Kljub temu, da je dobil prav tisto učiteljico, ki se jo je najbolj bal, mu je zdčuda full všečuser posted image . sicer ima baje rada red, ga to očitno ne moti ampak še bolj uživa.

aja naši gredo šele v poletno šolo v naravi. lansko leto jim je za en razred zmanjkalo prostora v hotelu in tako so se skupaj z nami odločili, da gredo jeseni. Upam, da ne bodo šli še smučatuser posted image


a majo vaši že kaj naloge. Naši še nič kaj konkretnegauser posted image

(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 5razred 9letke
5.9.2007 9:57:01   
tinca35
Mi tudi obiskujemo 5/9. Sin je komaj čakal, da gre v šolo. Z razredničarko je zelo zadovoljen. Pri nas pa imajo 3xpo 6ur 1xpo7ur, samo v petek po 5ur. V poned. in torek imaj prvo uro telovadbo, ob sredah pa prvi dve uri likovni, kar pa meni ni preveč všeč. Se bomo pač morali pač navaditi. 

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 5razred 9letke
6.9.2007 17:48:23   
mala maja
jo pri nas že spimo.
user posted image
a bo delal kaj naloge al neuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tinca35)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 5razred 9letke
6.9.2007 21:01:14   
Anonimen
a vaši že imajo nalogeuser posted image user posted image ?
naši šele ju3 začnejo s poukom do sedaj so imeli dneve brez šolskih torbic,kot imajo vedno prvi teden septembra.
šele ju3 grejo s torbo,učbeniki in z vso ropotijo v šolo.
Šolarka je zdej pri pisalni mizi in riše in okrašuje zvezke...

(odgovor članu mala maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 5razred 9letke
6.9.2007 21:05:35   
lutka
Uh, moja je imela že dve strani matematike za rešit pa nekaj angleščine. So začeli s polno paro.
lp

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 5razred 9letke
7.9.2007 13:37:46   
mala maja
pri nas je imel v dveh dneh
-dve strani angleščine
-spis Moj kraj
-dve starni matematike
-naredit anketo
-poiskat kakršni koli primerjalni graf
-pa na vseh privh starneh zveskov je moral nekaj narisati

pa sigurno je bilo še kaj za kar ne vem.user posted image

kakšni dnevi brez pouka in torbic.user posted image Takoj je treba začet s polno parouser posted image user posted image user posted image

je pa verjetno to posledica, ker gredno letos v šolo vnaravi(drugi teden) čeprav je bila na učnem načrtu lansko leto. Pa še zelo brihten razred so amapk tud  zelo len in so že lansko leto zelo zaostajali za učnim načrtomuser posted image user posted image

(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 5razred 9letke
7.9.2007 15:03:38   
silvya
Moram rečti, da so na naši šoli res pridni, ker za doma niti nimajo tako veliko domačih nalog. Pa še te hčera naredi samostojno, brez moje pomoči. Sva lani imeli ful dosti za delati, na začetku, potem je pa steklo in vse dela sama. Je res redko, da rabi pomoč.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 5razred 9letke
7.9.2007 20:18:02   
TaRe*
Ja,mi smo tudi petarčkiuser posted image user posted image

Šolo smo komaj čakali,zdaj pa tudi komaj čakamo ponedeljek,ko je na sporedu ....šola v naraviuser posted image user posted image user posted image
Glede na to,da gredo v Savudrijo(Bašanija),je mene kar precej strah,kako bo,pri tem mrazu.Danes so jim celo namignili,da kljub temu,da je to v bistvu šola plavanja,verjetno plavali ne bojo.
Po svoje upam,da ne,ker me je strah,da bomo potem kak teden doma bolani,po drugi strani mi je pa žal,da bo šlo to mimo njih,pa tako so se veselili.

Kar se tiče urnikov še ne vemo nič.Ta teden so imeli enega prirejenega,po letovanju pa bojo dobili tapravega.SEm pa gledala,v publikaciji,da je res veliko ur skupno,tako da jih ne bo domov pred pol drugo uro vsaj trikrat na teden.

Učiteljica je zakon,jo imamo že drugo leto in tudi to ogromno vpliva na to,da se v šoli počutijo super.

Naloga...po pravici povedano...user posted image se s tem ne ukvarjam kaj dosti.Se niti nikoli nisem.Dokler dodi domov z peticami se niti ne bom vmešavala v to,kaj ima za nalogo.
Vedno je narejena,ponavadi tudi narejena brez napak.Če slučajno rabi pomoč vpraša,pa ji takrat razložimo stvar,ki je ne razume.
Če me spomin ne vara,pa je imela tudi ona neke tabele za primerjat(iskat po časopisu in internetu),pa na prve strani zveskov je risala in okraševala ...nalogo zavijanje zvezkov pa sem naredila namesto nje,ker mi je to v veliko veselje(to imam še iz svojih šolskih dni)

Je pa fino,da ste odprle tole temo,se bomo tukaj dobivale,ko bomo imele problemčke ..čeprav upam,da kakšno leto še ne.

_____________________________

............ja,takle mamo..;)


(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 5razred 9letke
7.9.2007 21:05:25   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: TaRe*
Naloga...po pravici povedano...user posted image se s tem ne ukvarjam kaj dosti.Se niti nikoli nisem.Dokler dodi domov z peticami se niti ne bom vmešavala v to,kaj ima za nalogo.
Vedno je narejena,ponavadi tudi narejena brez napak.Če slučajno rabi pomoč vpraša,pa ji takrat razložimo stvar,ki je ne razume.


blagor tebi. user posted image user posted image jaz pa moram za vsako narejeno nalogo sedeti zraven.
Sej napiše jo lepo in tudi sam bi znal naresti nalogo, amapk kaj ko je tako len da bi ga kar malo po ritiuser posted image user posted image

Vsak dan se pregovarjamo za nalogo. In to že 4 letauser posted image user posted image  in letos bo zgleda prav takouser posted image

(odgovor članu TaRe*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 5razred 9letke
8.9.2007 9:24:28   
Anonimen
ojoj,koliko nalog kar takoj na začetku!!
naši so v torek spoznavali svoj kraj,bi morali iti tudi na sprehod,pa jih je vreme zafrknilo.tako,da so bili v šoli in se samo pogovarjali o tem.
v sredo so se vozili s kolesi,se pogovarjali o prometu,prometnih znakih...
v četrtek so jim postavili poligon za kolo,...
včeraj pa so šli s torbami in začeli zares. za nalogo je morala pri družbi opisati beneško hišo,sramotilni steber,tartinijevo hišo,cerkev sv.jurija,... in to je naredila takoj,ko je prišla domov.se je vsedla za pc,poiskala vse te pojme in napisala. aja,pa za angleščino jim je dala nekaj za narisat in prepisat iz knjige.
sem pa spet padla dol,ko sem videla,kako težka je torba. 8KG !!! in to za 5 ur.kaj bo šele za 6.?user posted image
domače naloge zaenkrat dela brez moje pomoči.mi pa vedno pove,kaj ima za nalogo.tako da sem vedno na tekočem z vsem.
pri mat ji pa moram kr pomagati,ne vem,zakaj ji ta mat dela take težave. sicer ima vedno 5,ampak z veliko truda...
za angl. so dobili novo prof.,je rekla šolarka,da je ful tečna.ker želi,da se pri njeni uri govori samo angleško.user posted image hehe,jim je vsem čudno,ker lani so se kr pogovarjali slovensko več al manj.

aja,mi je pa ful smešno,ko pride domov,jo vedno vprašam:kako je blo v šoli? in ona:dobro. in pol še:kaj ste delali? in ona: nič.
vedno isto!!

škoda za tiste,ki sedaj odhajajo v šolo v naravi na morje,ker se je res ful ohladilo.user posted image  sicer še vidiš koga,ki se kopa,ma mene ne spraviš več v morje,brrr!bistvo poletne šole v naravi je najbrž morje in vse kar je z njim povezano,spoznavanje življenja v in ob morju,pa tudi kopanje...
no,naši grejo enkrat februarja se mi zdi smučat.upam,da ne bojo takrat zvončki cveteli...

no,je sobota,2 dni počitka pred našimi šolarji,moja pa že tarna,da kdaj bo ponedeljek.user posted image .

lep dan vsem!!

(odgovor članu mala maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
11.9.2007 9:08:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 5razred 9letke
12.9.2007 20:11:42   
TaRe*
ja,naši so že na morju in hvala bogu imajo baje lepo vreme.No,danes me še ni utegnila poklicat(verjetno se ji preveč dogaja),včeraj pa v ponedeljek pa so se celo kopali,čeprav smo kopanje že odpisali.
Upam,da še nekaj dni vreme zdrži,res.

_____________________________

............ja,takle mamo..;)


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 5razred 9letke
12.9.2007 20:24:19   
FORZA
Danes smo že imeli roditeljski sestanek in to samo 5 razred D, zaradi nivojskega pouka. Se pravi v razredu bojo ločevali učence v tri skupine po njihovem učnem uspehu.
A na vaši šoli se tut izvaja ta nivojski pouk?
Na naši so do sedaj tole izvajali samo v 7 razredu.
Letos prvič pa v 5.
In če se kakšno mnenje imate glede tega?

(odgovor članu TaRe*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 5razred 9letke
12.9.2007 21:00:13   
lutka
Naši so imeli že v 4. razredu nivojski pouk pri matematiki. So ga pa začeli nekje v mesecu marcu.

Kaj pa vem. Meni se ni zdelo nič posebnega. Moja je bila v 3 nivoju in so jim dajali malo bolj zahtevne naloge, je pa vredu predvsem za tiste, ki ne sledijo tako hitro in učno snov ponavljajo oz. utrjujejo.

kaj še bo bomo pa videli letos user posted image

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 5razred 9letke
13.9.2007 17:33:25   
silvya
Pri nas imamo tudi nivojski pouk, pri matematiki in angleščini. Kaj naj rečem, ima dobre in salbe strani. Dobre so te, da se s tistimi, ki zmorejo,  več dela in težje naloge.
Slabe pa te, da se otroci med sabo delijo med dobre in slabe, kar lahko vodi do manjvrednostnih kompleksov.
Čeprav je moja hčera v tretjem nivoju mi to nekako ne vsede. Sem še vedno skeptična glede tega.

(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?