|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   9-mesečnik in RA
30.3.2009 15:49:35   
Nastya
Danes sva imela z mojim user posted image  posvetovalnico in mi je pediatrinja napisala napotnico za RA - da se ne plazi, se ne upira na nogice in se ne dviguje..zdaj pa me ful skrbi, ker je že malo pozno..

Res je da zelo veliko njegovih vrstnikov že veselo puzajo po vseh štirih, se postavljajo na nogice, hodijo ob opori..pač moj tega še nič ne počne, se postavlja na nogice, če ga jaz dvignem in držim a še to  ima mehke. Pa ne uporabljamo nobene hojice, veliko ga imam na tleh, a enostavno ne gre. Upam da ni nič resnega...da še bo.

Ni mi pa jasno, ko sem klicala v RA da se bom naročila, mi pa reče sestra da bova na vrsti konec maja - ja, haloooo, kaj pa bo men pomagal čez dva meseca..????
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 9-mesečnik in RA
30.3.2009 16:12:16   
Petr_a
prvo: nehaj ga dvigovat :)
Kot drugo: nič ne bo prepozno pri 10- 11 mesecih

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 9-mesečnik in RA
30.3.2009 17:20:19   
kajajaka
kar počakaj do maja- do takrat bo sigurno že sam tudi kaj napredoval... daj otroku čas.

Se mi zdi, da zadnje čase ful komplicirajo. Naša ima pri 9m 7,5kg in je kao grozno presuha. Smo stalno v ambulanti na tehtanju (in po moje bi radi, da se vsak teden za 500g zredi user posted image ) Tega, da je živahna in niti sekunde pri miru pa nihče ne upošteva... SaMO PREKLETE KRIVULJE V SVOJIH TABELAH GLEDAJO ( sorry ker kričim, nisem opazila, da sem na Caps Lock preklopila user posted image )

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 9-mesečnik in RA
30.3.2009 17:25:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

prvo: nehaj ga dvigovat :)
Kot drugo: nič ne bo prepozno pri 10- 11 mesecih



Se strinjam. Ne silit, ker bo več škode kot koristi.

(odgovor članu Petr_a)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 9-mesečnik in RA
30.3.2009 17:29:31   
Čebel@
najprej nastya oprosti ker bom smetila tvojo temo,ampak da ne odpiram nove...

torej:moja pupa bo v torek stara 6 tednov,24.3. sva meli 1.pediatra in je rekel da se mu zdi da ji stopalki rinejo navznoter in da preveč obrača glavico nazaj....naj bi bila tudi asimetrična-če ji poravna glavico bi mogel biti nosek in popek v isti liniji,pri njej pa ni čisto......je rekel da bo počakal do tretjega meseca ko imava spret pregled amoak mene skrbi da ne bo kaj narobe.....tukaj dol sem si sprintala slikice od handlinga in jo poskušam koker toliko pravolno dvigovati-mislite da ji lahko s tem kej pomagam?vem da njen  pediater gleda full tabelce in se jih striktno drži in nebi rada s tamalo pristala v RA

kakšen nasvet?

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 9-mesečnik in RA
30.3.2009 18:52:43   
Petr_a
majchy in zakaj ne bi rada pristala v RA?
A je to zapor ,nekaj slabega?
vsi se otepate tega RA kot da je vse slabo
To je najboljše in bi vse mamice z otročki morale hodit

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 9-mesečnik in RA
30.3.2009 19:55:01   
sladki greh
Res je da zelo veliko njegovih vrstnikov že veselo puzajo po vseh štirih, se postavljajo na nogice, hodijo ob opori..pač moj tega še nič ne počne, se postavlja na nogice, če ga jaz dvignem in držim a še to ima mehke. Pa ne uporabljamo nobene hojice, veliko ga imam na tleh, a enostavno ne gre. Upam da ni nič resnega...da še bo.

Če ima nogice mehke je verjetno hipoton.
Za moje pojme je obisk ra pri 10-11 mesecih pozno, ni pa prepozno. Če boš termin dobila šele konec maja ti predlagam, da greš na privat fizioterapijo, da ti pokažejo vaje, in povejo kako in kaj.



(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 9-mesečnik in RA
30.3.2009 19:55:04   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

majchy in zakaj ne bi rada pristala v RA?
A je to zapor ,nekaj slabega?
vsi se otepate tega RA kot da je vse slabo
To je najboljše in bi vse mamice z otročki morale hodit



se kar strinjam

sem  pa imela podobno  štorijo s 1. otrokom. 1. v RA pri cca 10ih mesecih, se ni usedel sam, ni puzal in še kaj - diagnoza - hipoton otrok. Sva hodila na fizioterapijo, kje so naju  marsikaj naučili, vse je osvojil pač kasneje kot vrstniki, vendar je vse res obvladal. Poznam namreč otroke, ki so shodili brez puzanja in imeli težave (no, ne vsi) - npr. otrok ni znal pobrati igrače izpod stola, ker je hodil, ni pa znal sam vstati. Je že prav, da takim otrokom v RA pomagajo. Pa bolje pozno kot nikoli. Pri meni je bil + še ta, da so mi potem še porodniško podaljšali.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 9-mesečnik in RA
30.3.2009 19:57:08   
Petr_a
naš je bil zelo hipoton ,še posbeno ker je izgubljal telesno težo in je slabel,mišice so zato začele slabit itd.
pa smo šli v RA pri 11 mesecih.
Puzal ni in ni nič narobe četudi ne.

pri 14 mesecih je že vse nadoknadiluser posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 9-mesečnik in RA
30.3.2009 20:30:00   
Taula
Kot prvo otroka ne dviguj, ker ga siliš v položaj za katerega še ni pripravljen.  Drugače pa pojdi privat na fizioter. če imaš možnost, ker za RA se čaka. Midve hodiva privat (RA imava na 2 meseca) in se pozna napredek.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 9-mesečnik in RA
30.3.2009 21:35:18   
lewinsky
Midva z user posted image  hodiva v RA od njegovega četrtega meseca starosti.
Pa moram reči,da ima pediatrinja vedno neke pripombe ko sva pri njej.Saj  mali se postavi na vse štiri ,pa počasi plazi-ritensko mu leži,se stavi na nogice in bi se rad sam dvignil,če ima se za kaj prijeti;ampak ko pride pred njo je kot kup nesreče in jo samo gleda ter noče niti v roko igračo prijet ,kaj šele vse ostalo!?? 
Za RA ni nikoli prepozno in res bi bilo fino, če bi vse mamice imele možnost, da bi jo obiskovale s svojimi otročki!
Je pa res ,da so pa take gužve in zelo dolgo čakaš, sploh za prvi obisk!

_____________________________

Za vsakim dežjem posije sonce!

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 9-mesečnik in RA
30.3.2009 21:44:16   
Taula
IZVIRNO SPOROČILO: lewinsky

Midva z user posted image  hodiva v RA od njegovega četrtega meseca starosti.
Pa moram reči,da ima pediatrinja vedno neke pripombe ko sva pri njej.Saj  mali se postavi na vse štiri ,pa počasi plazi-ritensko mu leži,se stavi na nogice in bi se rad sam dvignil,če ima se za kaj prijeti;ampak ko pride pred njo je kot kup nesreče in jo samo gleda ter noče niti v roko igračo prijet ,kaj šele vse ostalo!?? 
Za RA ni nikoli prepozno in res bi bilo fino, če bi vse mamice imele možnost, da bi jo obiskovale s svojimi otročki!
Je pa res ,da so pa take gužve in zelo dolgo čakaš, sploh za prvi obisk!


Ah to se pa sploh ne sekiraj, važno da ti veš da napreduje. Sej ponavadi se otroci tako vedejo v neznanem okolju.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu lewinsky)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 9-mesečnik in RA
31.3.2009 10:03:49   
Nastya
Hvala vam za odgovore !

Zanimivo je to, da jaz njega popolnoma nič ne silim, ne uporabljava nobene hojice, veliko ga imam na tleh in niti ga ne postavljam na nogice, če ga že slučajno kdaj je pa kot baletka, po prstkih in kar skače (kot bi bil na odskočni deski) in potem se mu nogice ošibijo. Jaz mislim, da še ni dovolj močen v nogicah.

In pozabila sem povedati, če se to kaj šteje, da je bil on rojen 1 mesec prej - mogoče se mu pozna to, nezrelost.

Če bi pa bilo po moje bi pa jaz šla raje VČERAJ V RA - kot pa danes ali konec maja, ko bom imela datum.


Dajte mi povedat kje je kakšna privat fizoterapija, ki se ukvarja z otročki ?? Grem takoj tja..sem pa iz Kranja in tukaj na okoli ni nič..razen v Ljubljani a ne vem kje.

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 9-mesečnik in RA
31.3.2009 10:24:35   
sladki greh
Ga. Breznik v LJ

http://med.over.net/forum5/read.php?46,4910373,5037348#msg-5037348

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
31.3.2009 10:48:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Čebel@)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
31.3.2009 10:55:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sladki greh)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 9-mesečnik in RA
31.3.2009 12:02:14   
Taula
Midve hodiva v Fizioteko

http://www.fizioteka.si/

In sva zelo zadovoljniuser posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 9-mesečnik in RA
31.3.2009 14:29:53   
m@j@
Naj še sama predstavim svoj primer.Imam sina starega osem mesecev, ki tudi ne kobaca in komaj sedi, oz. ko sedi, ne obdrži ravnotežja in kar pade. Hodiva v RA, kjer niti nisva bila vodena kot kakšen hujši primer. Nato sva šla privat na fizioterapijo, kjer nama je rekla, da je hipoton, da je zrel za fizioterapijo itd. Tako da bom sedaj sama parkrat plačala fizio, ker roko na srce, je to zelo drago. Potem bomo pa videli. Imam pa ob vsem tem zelo mešane občutke, me skrbi in me ne skrbi. Namreč otrok je sicer zadovoljen in niti ne tako štorast oz. nespreten. Iščem pa inf.kjer jih lahko, vse preberem, vse poslušam itd.
Verjetno pa se bolj obremenjujem, ker se okoli vsega tega nekaj dogaja, ker pri hčeri nismo nikamor hodili, pa je pri 10 m kobacala in pri 13 m hodila, pa je bilo vse "normalno".
Upam, da bomo tudi mi kobacali in da bo vse ok, kar želim tudi tebi Nastya in ostalim.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 9-mesečnik in RA
31.3.2009 14:34:00   
m@j@
Taula, tudi midva hodiva v Fizioteko. Ali jo že dogo obiskujeta? Kako napredujeta in kakšne težave imata?Če lahko malo opišeš na kratko.

(odgovor članu m@j@)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 9-mesečnik in RA
31.3.2009 14:41:21   
Petr_a
m@j@ saj to ni noben najhujši primer.
za mamice ja,ker nas skrbi,drugače pa ni ;)

(odgovor članu m@j@)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 9-mesečnik in RA
31.3.2009 15:58:54   
sladki greh
Midva z našim user posted image že kar nekaj časa hodiva v Ra in privat NFT. Kar se pa P tiče pa ne vem, včasih res kar čakajo in čakajo, in če se sam ne pobrigaš ni nič. Je pa verjetno res, da se tudi mamice med seboj razlikujemo, in enim je oh in sploh in groza hoditi na NFT, medtem ko druge na to gledamo kot na nekaj koristnega. Govorim v primeru, ko otrokov razvoj odstopa od normale.

Že včasih so govorili, da otrok mora pasti kravice in, da ne sme glavice nazaj obračat in "nazaj gledat". S tem da je pa razlika, da danes obstaja šolan kader, ki se ukvarja z razvojem otrok ali dojenčkov že od zgodnjega začetka, rojstva in s tem skrbi za kakovost v kasnejšem gibanju. Dejstvo pa je, da še vsak otrok je shodil in tudi vsi naši bodo, eni z več, drugi z manj ali nič nevšečnostmi pri hoji.

Kot zanimivost v branje in razmislek, še posebej tistim mamicam, ki teh informacij ne dobijo v RA:

http://med.over.net/forum5/read.php?46,1584136,1584136#msg-1584136%3E
http://med.over.net/forum5/read.php?151,4522542,4523963#msg-4523963


(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 9-mesečnik in RA
31.3.2009 20:51:37   
Taula
IZVIRNO SPOROČILO: m@j@

Taula, tudi midva hodiva v Fizioteko. Ali jo že dogo obiskujeta? Kako napredujeta in kakšne težave imata?Če lahko malo opišeš na kratko.


Sem ti poslala ZS.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu m@j@)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 9-mesečnik in RA
31.3.2009 22:21:06   
RMRM
IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

majchy in zakaj ne bi rada pristala v RA?
A je to zapor ,nekaj slabega?
vsi se otepate tega RA kot da je vse slabo
To je najboljše in bi vse mamice z otročki morale hodit



se podpišem user posted image user posted image


(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 9-mesečnik in RA
1.4.2009 8:51:49   
mamicaTaja
IZVIRNO SPOROČILO: Nastya

Danes sva imela z mojim user posted image  posvetovalnico in mi je pediatrinja napisala napotnico za RA - da se ne plazi, se ne upira na nogice in se ne dviguje..zdaj pa me ful skrbi, ker je že malo pozno..

Res je da zelo veliko njegovih vrstnikov že veselo puzajo po vseh štirih, se postavljajo na nogice, hodijo ob opori..pač moj tega še nič ne počne, se postavlja na nogice, če ga jaz dvignem in držim a še to  ima mehke. Pa ne uporabljamo nobene hojice, veliko ga imam na tleh, a enostavno ne gre. Upam da ni nič resnega...da še bo.

Ni mi pa jasno, ko sem klicala v RA da se bom naročila, mi pa reče sestra da bova na vrsti konec maja - ja, haloooo, kaj pa bo men pomagal čez dva meseca..????


Mi pa smo imeli posvetovalnico včeraj in je bila P ravno tako zgrožena, kako to, da se še ne plazi, ne dviguje ob opori (je rekla, da sploh ne ve zakaj ima noge!?!)... Ravno tako je "zgrožena", ker moj user posted image   še ne maha, ne ploska, ne govori mama, nima pincetnega prijema... user posted image Dala mu je tudi navadne lesene kocke v roko in čakala, da bo kocko preprijel iz ene roke v drugo. Še jaz nisem vedela, kaj želi od njega, kako za vraga naj bi potem on vedel, kaj hoče!!! user posted image Sem bila kar jezna na našo P, ker je samo gledala svojo tabelco in vpisovala, kaj zna in kaj ne, na koncu pa je rekla, da je na spodnji meji razvoja in da naj še enkrat pridem na kontrolo čez mesec dni.
Drugače je moj user posted image zdrav, vesel in velik fant (pri 9 mesecih ima 10kg in 75cm), ki se dviguje, ampak samo na kolena (ne nogice), prav tako nakazuje da bi se plazil po vseh 4, ampak se še malo zapleta pri tem, je pa zelo spreten pri kotaljenju in plazenju ritensko. user posted image Je pa cel čas na tleh (že od 4. meseca), tako da ima dovolj prostora za raziskovanje, ampak očitno še nima potrebe, da bi hodil ali se plazil... Ko bo pripravljen, bo pač vse to začel delati sam od sebe.

Po eni strani govorijo, da ne smemo otroka silit, da nekaj počne, po drugi strani pa bi P radi videli, da user posted image pri 9 mesecih že govorijo v stavkih, tečejo naokoli in ne vem še kaj vse... Skregano z vso zdravo pametjo. user posted image Mamicam pa dajo potem občutek kot da so one krive, da otrok tega še ne počne in da je zato z njim nekaj hudo narobe, če tega ne počne takrat ko to počnejo njegovi vrstniki.

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 9-mesečnik in RA
1.4.2009 10:19:37   
sladki greh
MamicaTaja in Nastya, mene pa zanima, a je to nekaj takooo groznega, če dobiš napotnico za RA? Tam so vendar RAZVOJNI pediatri, specializirani za razvoj otrok, pa ne samo za motoriko, tudi za govor, socialni razvoj itd. A ni bolje en pregled več, pa da ti tam rečejo, da je vse ok ali pa ti pokažejo finte kako stimulirati posamezno področje v otrokovem razvoju, kot pa, da se kadarkoli do vstopa v šolo izkaže, da  je bilo v prvem letu otrokovega razvoja nekaj zamujeno? Poznam take, ki morajo ravno zaradi tega,  otroke pri 6,7, letih voziti na NFT. Kaj bi pa storili v tem primeru? S P hudo zadovoljni najbrž ne bi bili. HB imamo zaenkrat še brezplačno zdravstvo in je na preventivi zadosti poudarka.

(odgovor članu mamicaTaja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?